Jump to content


Fotografije

Breveti po belom svetu


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
363 odgovora na ovu temu

#301 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 29 April 2022 - 03:33 PM

Ovog vikenda u Gr gomila breveta:

- večeras 600 km, start nedaleko od Atine
- sutra još 2 X 600 km: jedan dole na jugu, drugi iz Soluna
- sutra i 200 km, start 60 km južno od Soluna
- sutra i 200 km gravel iz Larise

***

Ja sam hteo da vozim 600 iz Soluna (start u 06:00), ali nailaze kišni oblaci i biće pljuskova već večeras, a i sutra i u nedelju (a bilo je super vreme poslednjih 10-ak dana), pa sam odustao... :(
Ima 21 prijavljenih, ali pitanje je da li će se i 15 pojaviti sutra na startu.

IMG-20220429-182906-400.jpg
  • 0

#302 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 14 May 2022 - 12:18 PM


i-Ai5-SYNH7w2t.jpg

Kako NIsam vozio jedan brevet... ↓↓↓

Krajnji rok za prijavljivanje za ovaj 400 km brevet (i uplatu 12€ u banci) bila je sreda, 11. maj. Kako je bilo neizvesno da li će u subotu biti kiše ili ne (više da, nego ne), nisam se prijavio, ali ako kiše ipak ne bude u najavama od petka, planirao sam da odem na brevet i da vozim nezvanično, "van konkurencije", što i ne menja mnogo stvar: startovao bih sa ostalima i vozio bih tačno po ruti, samo na kraju ne bih dobio homologaciju za brevet, ne bi me bilo na spisku učesnika (i finišera) i ne bih mogao da uzmem medalju. Ali nema veze, najvažnije je da se vozi...
Međutim, juče (u petak) organizator je najavio da se prihvataju i uplate pre samog starta, a isti se pomera za jedan sat unapred, tj. moći će da se startuje između 23h (petak veče) i ponoći, ko kad želi. A sve to zbog velike verovatnoće pljuskova u popodnevnim satima narednog dana, pa da bismo imali jedan sat više da se izvučemo iz planinske oblasti severno od grada Drama.
Vremenska prognoza (od petka) za Dramu u subotu, govorila je da će do podne biti sunčano, a kasnije su mogući pljuskovi. Računajući da bih, sa startom u 23h, u Dramu stigao negde oko 05h, popeo se na planinu do 09h i ponovo bio u Drami negde oko 11:30-12h (pa onda eventualno bežanija od kiše), rešio sam da idem na brevet. Naravno, poneo bih i opremu za kišu...

Kupio sam u petak hranu za put, spremio bicikl, odspavao popodne sat i 15 minuta i oko 20:20 krenuo natenane prema selu Galatista (44 km od moje kuće, tj. stana u Solunu), odakle je trebalo da startujemo. Mogao sam i autom da idem, što bih i uradio da je start bio jutarnji (da bih duže spavao), ali ovako nije bilo potrebe.

Vozim vrlo lagano, jedva 20 na sat, čuvam snagu za brevet...

Odmah na početku, još nije bila pala noć, sumnjivo su mi izgledali, jugoistočno od grada, oblaci prema kojima sam vozio. Proveravao sam proteklih dana, pa tako i u petak ujutro prognozu (prevashodno za Dramu), ali pošto sam rešio da idem na brevet, kasnije tokom dana (u petak) samo sam još jednom bacio pogled na prognozu za grad Drama, ali ne za Solun, ne ni za širu okolinu Soluna, naravno...

I tako... izlazim iz Soluna, vozim i gledam te oblake prema kojima idem i mislim u sebi "daj, nemojte da me zajebavate sad". Polako se smrkava. I onda sevnu munja u daljini. E, jbg sad...

I onda kreće ono: "da li mi je to neka kapljica pala na ruke ili mi se samo učinilo?"

Pa onda još jedna, i još jedna...

Da, počinje kiša!

Sitna.

Pa onda sevne. Pa ponovo sevne...

Pa se kiša pojača.

Imam još oko 18 km do mesta odakle startujemo, sati je oko 22, ima vremena, ne moram da vozim po kiši, pa stajem na jednoj benzinskoj pumpi. Kiša počinje baš jako da pada. Sevaju munje sa leve strane, tamo su planina Hortiati i neka brda. I tamo je, čini se, baš čupavo. Mislim, ok... kod njih je centar oluje, mene će samo malo zakačiti. Sačekaću koliko treba, pa nastavljam put.

Ljut sam što nemam internet na telefonu, pa ne mogu da proverim kretanje oblaka. Istekli mi GB. I besplatni minuti mi ističu u ponoć, za nekoliko sati... A imam na računu samo 2,5 € i sa njima ne mogu ništa (obično kad krenem na svirku uplatim online 15€, pa onda to grickam lagano, a kad sam u Solunu, ne treba mi uopšte mobilni internet). Zovem svoje ženče i kažem joj da mi u ponoć pokloni 150 MB (da bih sutradan pratio vremenski situaciju), a ne 20 minuta kako smo se prethodno dogovorili (imamo neke takve opcije u Wind mreži).

Posle jedno 20-ak minuta, prestaje da pada i uskačem u sedlo. Kilometar-dva dalje put postaje suv. Pa ovde nije ni bilo kiše.

Ali to ne znači da je neće biti...

Počinje. I to odjednom, i to jako.

Dajem gas, gledam gde bih mogao da se sklonim, znam da uskoro nailazim na još jednu benzinsku, pa računam na nju... Uspevam nekako da je se dočepam, mada sam malo pokisao, pa menjam dres i rukave.

I onda kreće potop Biblijskih razmera!
Ludnica!
Kiša pljušti kao luda!
Seva, grmi, seva grmi...
Tačno gore iznad moje glave.

U jednom trenutku lupi grom negde u blizini.
"Precepi me", što bi rekli leskovčani...
Sevnu munja, pa skoro u isto vreme opiči i taj grom.
Znamo da, kad se sve dešava daleko, najpre se vidi munja, pa se malo posle čuje grom. Ali kad je ovako blizu, skoro u istom trenutku i sevne i čuje se grom, pa je baš strašno. Gledam onaj "krov" od benzinske, koji mi je iznad glave i nadam se da sledeći grom neće da rokne u njega, pored toliko drveća okolo...

Kiša pada, pada... Seva i levo od mene, i iznad moje glave, i desno od mene (gledajući prema Galatisti).

Imam još oko 16 km do startnog mesta, ali nije ravnica, već sve vreme blagi uspon, pa pred kraj i nekoliko km malo jačeg uspona, tako da mi ovako natovarenom treba barem 50 minuta za tih 16 km. A vreme prolazi...

Problem je to što organizator ne zna da dolazim, nisam mu javio. A nemam njegov broj telefona. Nemam ni internet, da mu se javim na Messenger. A i da mu se javim, nema garancije da bi on moju poruku video na vreme.

I sad razmišljam, kad dođu biciklisti koji su se prijavili za brevet, kad im čovek podeli kartone i oni krenu, da li će baš do ponoći čekati neprijavljene padobrance, k'o što sam ja? Ali ok, računam da hoće i čekam do poslednjeg časa.

Opciju vožnje "van konkurencije" izbacujem. Kad je već bilo šanse normalno da vozim brevet, ne ide mi se nazad na plan B. Ili vozim "u konkurenciji", ili se vraćam kući. Neću sigurno sad da vozim po mokrom asfaltu, da me obilaze vozila koja bacaju vodu točkovima, da bih stigao na startno mesto, gde nema nikoga, jer su svi već otišli. To ne bi bilo to, ne bi bio brevet, makar i nezvanično vožen.

Vreme prolazi. Munje i gromovi polako se sele na zapad, tamo prema Olimpu, ali kiša ne prestaje da pada. Malo oslabi i dobijem nadu, pa onda ponovo pojača ritam...

Već je 23:15, nema ništa od breveta...
Uzimam da jedem ono što mi se najviše sviđa od hrane koju sam poneo...
U 23:25 zovem ženu i kažem joj da mi ne šalje ni MB, ni minute, jer se vraćam kući...
Oko 23:30 kiša sasvim oslabi i ja krenem nazad...

I tako, umesto da sa odlaskom biciklom na brevet, vožnjom i povratkom kući (malo okolo-naokolo) prebacim 500 km, što bi mi bila 12. najduža vožnja u cugu, dobiću u ovoj godini prvu vožnju kraću od 100 km, ispašće mi negde oko 56 km.

Međutim, posle samo 3-4 km asfalt počinje da bude manje mokar, pa ubrzo i skoro suv. Već u blizini Soluna vidi se da kiše tamo uopšte nije ni bilo. Ili je bilo 2-3 minuta, ali nešto slabo, kao što mi ženče i reče preko telefona.

Pun sam sa hranom, baterijama, odećom... Imam sve što mi treba i mogao bih da vozim neku drugu rutu, ionako sam dobio slobodne noć i naredni dan... Ali ne, nemam volje, idem kući.

Ali mogao bih makar još koji sat da motam, kad sam već tu. To da. Taman da prebacim svojih klasičnih 100 km po vožnji. Tako rešavam, pa ne ulazim u grad već skrećem ka jugozapadu, ka mestu Perea. 5-6 km vožnje i opet počinje kišica, izgleda da sam sustigao onu oluju koja mi je pokvarila brevet. Ništa, okrećem se i jurim nazad. Ulazim u Solun sa južne stane i vidim tamo negde na severu seva. Pa neću valjda da uletim u novu oluju?
Ali ne, čini se da je to dosta daleko.
I jeste bilo.
Prošao sam ceo grad po dužini (jugoistok-severozapad), naišao na tragove kiše pored puta i tamo gore (ali asfalt je već bio sasvim suv) [neka druga oluja], pa okrenuo nazad, pa malo ring road, ovo-ono, i na kraju k'o posran i upišan, vratio sam se kući oko 02:30, sa samo 100 km u džepu, umesto sa 501.

I, na kraju, još samo jedan zanimljiv detalj: neki narkos me stopirao par km ispred sela Diavata, sigurno je zbog mog jakog svetla mislio da ide motor, pa je izbacio palac, da ga povezem...
(ja mu u prolazu dobacio "kuda, prijatelju?", a on reče "u Diavata")

Eto tako... kolo sreće se okreće. Ovoga puta nisam je imao, kao jednom pre 2 godine, kad sam se provuk'o kroz iglene uši...
( https://mica-bicikli...-zamalo_16.html )
  • 1

#303 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 14 May 2022 - 06:32 PM

Krenuo si na vožnju od 500 i nešto km bez kredita u telefonu i bez interneta. Hrabro, u najmanju ruku...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#304 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 14 May 2022 - 08:10 PM

Al' sa 150€ u torbi. :D
  • 1

#305 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 May 2022 - 02:39 AM

A mogao si lepo autom na start i vozio bi taj brevet.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#306 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 15 May 2022 - 09:31 AM

Al' sa 150€ u torbi. :D


Da, ali da ti se ne daj Bože desi da u neko vukoyebini u pola noći padneš sa bicikla, ostaneš sam i ne možeš da nastaviš vožnju a i ne možeš nikoga da pozoveš, slabo bi ti pomogao taj papir u džepu. Naravno, rešenje se na kraju uvek nađe, ali je daleko lakše kad imaš kredita i mogućnosti nekoga da pozoveš...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#307 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 May 2022 - 09:59 AM

Da, ali da ti se ne daj Bože desi da u neko vukoyebini u pola noći padneš sa bicikla, ostaneš sam i ne možeš da nastaviš vožnju a i ne možeš nikoga da pozoveš, slabo bi ti pomogao taj papir u džepu. Naravno, rešenje se na kraju uvek nađe, ali je daleko lakše kad imaš kredita i mogućnosti nekoga da pozoveš...



Zamisli kako bi bilo prošle godine na Miroču da nismo imali kredit za poziv a bilo nam je preko potrebno. Snašli bi se ali bi produžili agoniju. Ovako uz pomoć prijatelja jedan poziv rešio je umnogome problem. I to još je bilo po danu.. a gde je u gluvo doba noći kad nikog nema.

Po nekim nepisanom pravilu nevolja dolazi kad si najmanje spreman.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#308 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 15 May 2022 - 10:26 AM

Baš tako, Marfijev zakon. Zato i kažem, ništa ne treba prepuštati slučaju. Po meni, na vožnju uvek treba poneti telefon u kojem ima kredita i/ili interneta, nešto novca, i obavezno neki dokument ili bilo šta u svrhu identifikacije....


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#309 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 15 May 2022 - 12:31 PM

Imao sam 2,5€ kredita, niste pažljivo čitali. Samo cimnem ženu i onda ona mene pozove da vidi šta sam hteo. A može i da se priča nekoliko minuta sa tim kreditom, neće baš odmah da se potroši.
(neupotrebljivi su mi bili, piše u tekstu, zato što nemam broj od organizatora)

Takođe, piše u tekstu, da sam imao besplatne minute (54) do ponoći, a žena bi mi odmah posle ponoći poslala još (nije moglo pre ponoći), ali sam joj javio da mi bolje pošalje MB, da bih pratio kretanje oblaka, a mogu i da je cimnem na Viber.
  • 0

#310 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 15 May 2022 - 12:34 PM

A mogao si lepo autom na start i vozio bi taj brevet.


Sad znam i ja...
Inače tamo gore na startu bilo suvo, video sam na slikama... :(
Samo bi u povratku bilo zajebancije sa kišom, ali bio sam spreman za nju.
  • 0

#311 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 22 May 2022 - 01:24 AM

Najava za 4CC: https://randonneurs....tia-4cc-2022-2/

Ranije bilo min. 10 učesnika da bi se vozilo (prošle god. ipak i sa 8 ), sad kaže min. 15, tako da ne verujem da će se održati, jedino ako chamede i Kačavenda ne ulete da pomognu. :D
  • 0

#312 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 24 May 2022 - 06:43 PM

chamade, ima li šanse da dođeš (i Zoran)?

*

Ako se održi, biće najbolje organizovan do sada. Osim bag-dropa svake večeri (uzimaš-ostavljaš stvari u svojoj kutiji, koju vozi u kombiju organizator), imali bismo i snimatelja-fotografa duž rute.

Inače, traže ljudi i sponzore, pa ako nađu nekoga, možda se i min. broj učesnika za održavanje smanji.

(ja se danas prijavio / uplata može i kasnije, do 12. juna)
  • 0

#313 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 28 May 2022 - 01:24 PM

Ne da mi se da vozim brevet već skoro mesec dana...

Kad sam, novembra prošle godine, video kalendar breveta u Grčkoj za 2022, odmah mi je za oko zapao mesec maj, sa gomilom breveta koji kreću iz okoline Soluna.

Međutim...

• 30. april - 1. maj, 600 km brevet : nisam otiš'o zbog kiše koja je bila najavljivana danima ranije (ali padala je, kažu, samo u prvih 2-3 sata) [a trebalo se prijaviti 3 dana ranije]

• 8. maj, 200 km brevet: Iako je ženi iskrslo nešto i nije bila kod kuće, postojala je varijanta da ćerku ostavim kod njene tetke, ali mala je dobila temperaturu dan pre breveta.

• 14. maj, 400 km brevet: krenuo sam na start, 44 km daleko, naletela oluja, morao sam da čekam da prođe, pa se vratio kući, jer sam već bio zakasnio na start.

• 28. maj, 200 km brevet: Sve je bilo spremno, spavao sam popodne, istuširao se, otišao u garažu da sredim bicikl, sve spakovao, vratio se gore u stan... Ostalo mi je bilo samo da uzmem telefon i nešto iz frižidera. A onda, oko 20:45, 15 minuta pre nego da krenem, izmerimo temperaturu ćerki. 38,8°C...
- Start ovog breveta bio je danas u 8 sati ujutro, ali ja sam hteo da pođem sinoć oko 21h, jer od Soluna do grada Karditsa imam 220-240 km (ako uskočim na autoput na jednoj deonici, onda štedim oko 20 km). Da je sve bilo po planu, napravio bih 220+200+240=660 km i vratio se kasno noćas. A ovako, pošto je maloj bilo bolje, nakon što je popila Depon, otišla je na spavanje, za šta su se polako spremali i ostali ukućani... a ja kud ću, šta ću... spavao sam mnogo preko dana i sigurno ne bih mogao da zaspem do svitanja... pa rešim da odem na noćnu vožnju. Nije baš da sam vozio sa puno entuzijazma, pogotovo u prvih nekoliko sati, ali kasnije je bilo ok.

IMG-20220528-154047-071.jpg
  • 0

#314 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 09 June 2022 - 11:18 AM

IMG-20220609-143039-165.jpg
  • 0

#315 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 09 June 2022 - 06:44 PM

Izbegavati nepotrebna putovanja, ali brevet može... :)

Attached Thumbnails

  • IMG_20220609_214624_518.JPG

  • 0

#316 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 15 June 2022 - 01:20 AM

Otkazan 4CC 2022. :(
  • 0

#317 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 June 2022 - 04:42 AM

Otkazan 4CC 2022. :(



Neće te nešto breveti ove sezone.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#318 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 15 June 2022 - 11:04 AM

Neće :(
  • 0

#319 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 18 June 2022 - 12:37 PM

Pošto sam, što bi rekli leskovčani, "zagorEo" ( :D ), izvisio za 6 breveta u periodu 30. april - 22. jun i "vozi mi se, pa ne vidim" (opet po "naški"), večeras idem, pa kako mi bude. :)
A ima velike šanse za kišu tokom noći, pogotovo kad budem prolazio tamo negde ispod Olimpa (Katerini-Platamona).
E da, idem biciklom. Start je u selu Stomio, 135 km od Soluna najkraćim putem, ako se na jednom mestu ubacim na autoput i skratim malo, ili oko 155 km standardno.
Start je sutra u 8 sati, a ja krećem večeras oko ponoći. Moram toliko ranije jer ne znam da li ću i koliko dugo negde morati da čekam da prestane kiša, ako bude jaka. A u svakom slučaju voziću lagano, jer će brevet biti prilično težak: 200 km sa oko 3000 metra pentranja. A nakon završetka treba i motati nazad do Soluna.

IMG-20220618-144947-709.jpg
  • 1

#320 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 21 June 2022 - 05:07 AM

Vozio sam u nedelju jedan 200 km brevet. Sve zajedno sa odlaskom i povratkom ispalo mi je 514 km. :)

(ovde ↓ je manje, jer sam nakratko pauzirao snimanje pre i posle starta breveta)

Danas pišem opširnije na fb stranici, pa kopiram i ovde. :)

Attached Thumbnails

  • IMG_20220620_212935_441.JPG

  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika