Jump to content


Fotografije

Pomoć oko kupovine bicikla


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
43 odgovora na ovu temu

#1 MunzeKonza2020

MunzeKonza2020
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 22 May 2020 - 05:05 PM

Prvo, pozdrav svima.

 

Natrapah na sajt sad kad sam pod stare dane (5 "banke") odlučio da "malo" sredim kondiciju i što je važnije - kilažu (da ne kažem, tonažu).

 

Problem je šta kupiti? Imam oko 130 kg, visok 188 cm. Bicikl mi treba za grad plus možda malo prirode (ne baš spust niz Kopaonik) - zvrndanje po Zemunu, NBG, Ada, možda Avala i slično, plus povremen odlazak na posao. Radije nov, nego polovan. Cena do 600 evra.

 

Unapred hvala svima na predlozima.

 

MK


  • 0

#2 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 22 May 2020 - 06:08 PM

Za 600€ se bas moze uzeti zver od bajsa,ali ne nov,nove niko od nas ne prati
  • 0

#3 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 22 May 2020 - 06:18 PM

Eo brata 130okilasa, nek nisam jedini, zivio :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 2

#4 MunzeKonza2020

MunzeKonza2020
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 22 May 2020 - 06:37 PM

Za 600€ se bas moze uzeti zver od bajsa,ali ne nov,nove niko od nas ne prati


Slobodno predlaži, unapred hvala.

MK
  • 0

#5 MunzeKonza2020

MunzeKonza2020
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 22 May 2020 - 06:39 PM

Eo brata 130okilasa, nek nisam jedini, zivio :)
Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


Gde jedini, živ mi bio :)
  • 0

#6 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 22 May 2020 - 07:08 PM

(link)


  • 0

#7 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1363 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 May 2020 - 09:52 PM

Za 600€ se bas moze uzeti zver od bajsa,ali ne nov,nove niko od nas ne prati


Hahahhh, nije baš da niko ne prati :D

(link)


Da nije ovo maleno za ovolikog čoveka?
  • 0
The sea, the sea

#8 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 22 May 2020 - 10:28 PM

Pa 188cm nije bas pregolemo a ako si mislio na tezinu vozaca zato sam i birao bicikl sa celicnim ramom i sticnom da izdrzi vozaca a i geometrijom koja vise odgovara coveku u njegovim godinama, znam da bicikl nije sa XTR komponentama ali da ne baca covek para na nesto sto mozda nece koristiti jer od bicikliranja nece mnogo smanjiti tezinu, a ako bude odlucio da se ozbiljno bavi voznjom imace neko iskustvo pa ce lako naci bolji bicikl. Na tom biciklu tockovi su 28" a ram je 20" meni se ne cini da je maleno. Moze da ga iznajmi na Adi pa proba da li mu odgovara.


  • 0

#9 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 23 May 2020 - 06:13 AM

Hahahhh, nije baš da niko ne prati :D

Da nije ovo maleno za ovolikog čoveka?

Zakuni se da pratis i uporedjujes po radnjama cene novih bajseva
  • 0

#10 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 23 May 2020 - 06:16 AM

Slobodno predlaži, unapred hvala.
MK

https://www.2bike.rs...ox#.Xsi_sih8LFo
  • 0

#11 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1363 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 May 2020 - 06:34 AM

Zakuni se da pratis i uporedjujes po radnjama cene novih bajseva

Nisam mislio na sebe, samo kažem ;)

Scott je super, možda malo skup? Sve je deore osim zadnjeg menjača, moj drugar je uzeo mnogo ozbiljnijeg xt karbonca za 700...

Pa 188cm nije bas pregolemo a ako si mislio na tezinu vozaca zato sam i birao bicikl sa celicnim ramom i sticnom da izdrzi vozaca a i geometrijom koja vise odgovara coveku u njegovim godinama, znam da bicikl nije sa XTR komponentama ali da ne baca covek para na nesto sto mozda nece koristiti jer od bicikliranja nece mnogo smanjiti tezinu, a ako bude odlucio da se ozbiljno bavi voznjom imace neko iskustvo pa ce lako naci bolji bicikl. Na tom biciklu tockovi su 28" a ram je 20" meni se ne cini da je maleno. Moze da ga iznajmi na Adi pa proba da li mu odgovara.

Ona čeličana je sasvim ok, ako je veličina odgovarajuća, meni ima više smisla za navedene potrebe.
  • 0
The sea, the sea

#12 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 23 May 2020 - 07:23 AM

Moja iskustva su da treba kupovati nova bicikla ali van sezone, uzimao sam ih po 40% jeftinije.
A u sezoni može i polovno ali povesti nekog ko se dobro razume da se ne bi razočarali kad dođete kući.
  • 3

#13 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 23 May 2020 - 09:00 AM

Jel zbog cene kupovati nova ili sto sluze umesto tegova za budzenje,ne moze neko ko je provozao 10kg bike sa xt-xtr grupom da kaze da je bolje uzeti nov sa alivio delovima,takav ne postoji
  • 0

#14 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 23 May 2020 - 09:16 AM

Jel zbog cene kupovati nova ili sto sluze umesto tegova za budzenje,ne moze neko ko je provozao 10kg bike sa xt-xtr grupom da kaze da je bolje uzeti nov sa alivio delovima,takav ne postoji

 

Rekao bih da ne postoji "najbolje", "bolje". Precizniji izraz je bliže, ili dalje od optimalnog. A to optimalno se razlikuje od čoveka do čoveka.

 

Nekom je veoma važno da bajs bude skroz nov, da se sija, bez tačkice/ogrebotine.

Nekom je važno da bude što je moguće lakši.

Neko traži baš određenu funkcionalnost.

 

Uz puno različitih budžeta, raspoloživog vremena za kupovinu (što je često potrebno u većoj meri kod polovnih bicikala)...

 

Teško je i nezahvalno za druge reći: "ovo ti je najbolje".

 

Shvatam da je tvoj stav drugačiji - da se kuneš u polovno, sa čime se ne slažem - zavisi od konkretne situacije, od čoveka do čoveka.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#15 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 23 May 2020 - 10:33 AM

Ne ne nije do coveka,audi je bolji od punta i to je fakat
Nisam ja iskljuciv nego ti i oni koji pricaju o novim kao da je svaki polovan krs,pa nije,ima polovnih na kojima nema tackice kao sto ima iz radnje ogrebanih u transportu
  • 0

#16 RedBaron

RedBaron
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 23 May 2020 - 10:51 AM

Naravno da je do coveka 

 

Evo ja sam izrazio da kupim nov auto ,ceo zivot sam vozio polovne i imao zelju da jednom u zivotu udjem u nov netaknut auto sa kilometrazom nula i da mi daju kljuceve i kazu Izvolile sa srecom ovo je vase 

Uradio sam to jos 2007 godine iako su mi nakon toga rekli da sam za te pare mogao kupiti polovan ali bolji nisam se pokajao jer sam jednostavno zeleo nov

I kad sam bio klinac voleo sam da kupujem za skolu nove knjige ..naravno malo kasnije u srednjoj sam par godina popustio sa tim pa kupio polovne 

 

Tako je i sa bajsom ...Kupio sam nov jer sam zeleo nov ...Ne znam mozda nekad u nekom trenutku odlucim da promenim i kupim polovan bajs ....Kao sto cu nekada mozda kupiti opet polovan auto 

 

Ali znam da nisam zazalio sto sam kupio jednom nov auto i sada nov bajs 

 

Eto mozda neko ima neprestanu zelju da kupuje novo 


  • 2

#17 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 23 May 2020 - 10:52 AM

FalloutBoy-Ti kao Anstajn,nista nije apsolutno.sve je relativno, onda ti je i odradjen posao relativan O:) . Covek trazi savet ali mislim da jedino moze sam sebi pomoci,kako to preko zice, to ne ide. ?Ode, vidi, proba.Ima 130 kg i tazi savet ,koji bicikl da kupi. Pa ako on  sam me zna kako bi izgledao na drumasu, dzabe savete,valjda je cuo za  ,treking bicikle.Mtb, pa ove fatbajke,sto bi mu po meni za njegovu kilazu najvise ogovaralo. itd.Sto se tice zdravlja mislim da tu ne utice toliko vrsta bicikla,vec koliko je covek spreman da odvoji za biciklizam,a sve ostalo ce doci samo na svoje mesto smanjice se i kilaza ,jos vise ako smanji hranu,ali to covek treba sam da shvati.

 

Ja prodavcima uvek kazem kada udjem u radnju,a oni kao po zapadnom sistemu -Jel mogu da Vam pomognem?,odgovaram. Meni ni gospod bog ne moze pomoci O:) ,zezam se O:) . A sta da mu kazem? Covece otkaci se,hocu natenane da pogledam i studiram stvari i ostavi me na miru, imas kamere pa prati,da li sam neki lopov,samo nemoj da mi visis za vratom.


  • 0

#18 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 23 May 2020 - 11:06 AM

Ne mislim da je nov za svakog i uvek bolji izbor.

Ali isto to mislim i za polovne.

:)
  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#19 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 23 May 2020 - 11:13 AM

Naravno da je do coveka

Evo ja sam izrazio da kupim nov auto ,ceo zivot sam vozio polovne i imao zelju da jednom u zivotu udjem u nov netaknut auto sa kilometrazom nula i da mi daju kljuceve i kazu Izvolile sa srecom ovo je vase
Uradio sam to jos 2007 godine iako su mi nakon toga rekli da sam za te pare mogao kupiti polovan ali bolji nisam se pokajao jer sam jednostavno zeleo nov
I kad sam bio klinac voleo sam da kupujem za skolu nove knjige ..naravno malo kasnije u srednjoj sam par godina popustio sa tim pa kupio polovne

Tako je i sa bajsom ...Kupio sam nov jer sam zeleo nov ...Ne znam mozda nekad u nekom trenutku odlucim da promenim i kupim polovan bajs ....Kao sto cu nekada mozda kupiti opet polovan auto

Ali znam da nisam zazalio sto sam kupio jednom nov auto i sada nov bajs

Eto mozda neko ima neprestanu zelju da kupuje novo

Ja bih se osetio kao magarac da izgubim 70% vrednosti za 5 godina na novom,kupi nov bicikl ali od par hiljada € da parira polovnom a ne najnizu klasu ,da je do coveka svi bi vozili helikopter a ne nov auto do 15 000€
Takodje ako se kupac ne razume,onda se ne moze reci sta hoce jer ocigledno ne zna sta zeli i sta valja
  • 1

#20 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 23 May 2020 - 11:19 AM

FalloutBoy-Ti kao Anstajn,nista nije apsolutno.sve je relativno, onda ti je i odradjen posao relativan O:) . Covek trazi savet ali mislim da jedino moze sam sebi pomoci,kako to preko zice, to ne ide. ?Ode, vidi, proba.Ima 130 kg i tazi savet ,koji bicikl da kupi. Pa ako on  sam me zna kako bi izgledao na drumasu, dzabe savete,valjda je cuo za  ,treking bicikle.Mtb, pa ove fatbajke,sto bi mu po meni za njegovu kilazu najvise ogovaralo. itd.Sto se tice zdravlja mislim da tu ne utice toliko vrsta bicikla,vec koliko je covek spreman da odvoji za biciklizam,a sve ostalo ce doci samo na svoje mesto smanjice se i kilaza ,jos vise ako smanji hranu,ali to covek treba sam da shvati.
 
Ja prodavcima uvek kazem kada udjem u radnju,a oni kao po zapadnom sistemu -Jel mogu da Vam pomognem?,odgovaram. Meni ni gospod bog ne moze pomoci O:) ,zezam se O:) . A sta da mu kazem? Covece otkaci se,hocu natenane da pogledam i studiram stvari i ostavi me na miru, imas kamere pa prati,da li sam neki lopov,samo nemoj da mi visis za vratom.

Ali kad udjem konkretno i kazem sta mi treba, pa pocnu da mi nude i ubedjuju da nesto drugo uzmem
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika