Jump to content


Fotografije

Pro Bike


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
61 odgovora na ovu temu

#41 iggy

iggy
  • Members
  • PipPip
  • 50 posts

Postavljeno 15 May 2020 - 08:14 AM

Jel ima vama neka radnja da valja,preprodavci polovnjaci isto losi,pa sta vozite ,gde kupujete i servisirate,kad se sabere 5% ako dodje da pohvali nekog samo pljuvanje,sta je sa ozbiljnim sajtovima koji nemaju nista na stanju,pise rok isporuke kad njima stize,pa onda tek salju,tako da i oni zavise od dobaljaca i opet ne idemo lancano da se istresamo nego samo najebe poslednji koga nezadovoljni pojedinac pomene,pa ako je neki serviser u guzvi kaze dodji sutra ili za par dana, opusteno ga treba ispljuvati pored svih redova i rasula ovih dana

Како нема?
На Берзи сам сарађивао са више њих и људи су били крајње коректни и пословни, како са информацијама око делова, тако и са испорукама које су договорене и испоштоване у потпуности, што преко курира што лично.
Од радњи сам имао сјајну сарадњу са Мирославом из PowerBike-а у Лесковцу.
Ем човек све лепо објасни, ем направи добар попуст, ем све пошаље како је и рекао, а потруди се и након свега тога и провери да ли је све у реду и да ли сам задовољан... Напомињем да се ограђујем по питању сервиса, никада нисам био код њега да бих стекао неко искуство у том смислу, али продаја перфектна.
Шта рећи осим да је таквих људи мало и да ми никада није жао што код таквих оставим свој новац.
  • 0

#42 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 15 May 2020 - 08:15 AM

On je vlasnik. I pro bike je bukvalno sto Ameri zovu "mom & pop shop".

 

Nego se on trudi da se izdvoji od konkurencije, koja je cisto korporativna.


  • 0

ಠ_ಠ


#43 RedBaron

RedBaron
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 15 May 2020 - 08:21 AM

Povodom ove price reci cu samo jedno

Koliko vidim ovde se radi o jednoj pojavi siroko rasprostranjenoj na ovim prostorima

Nije ovde problem sto se nema vremena pa se ne moze objektivno stici a opet hteli su da ne odbiju coveka tipa " mnogo hteli mnogo zapoceli"

 

Ovde se radi o problemu " Sad imam dosta posla prihvaticu pa ako stignem ,stignem ako ne stignem nema veze ionako imam dosta posla u prevodu - dosta para "

 

Kod nas je jednostavno tako kad je npr restoran pun trazi se mesto vise onda ih i bas briga ako nego nezadovoljan ode


  • 4

#44 aiwa

aiwa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 254 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 May 2020 - 09:06 AM

A koliko puta ti se deslio da uđeš u prazan restoran i zapitaš se zašto je prazan, da li nešto ne valja ili što je skup ili zato što svi razmišljaju da idu tamo gde je gužva?


  • 0

Shimano Line-up chart 2020

 

http://productinfo.s...no.com/#/lc/1.4


#45 RedBaron

RedBaron
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 15 May 2020 - 09:23 AM

A koliko puta ti se deslio da uđeš u prazan restoran i zapitaš se zašto je prazan, da li nešto ne valja ili što je skup ili zato što svi razmišljaju da idu tamo gde je gužva?

 

Slazem se 

 

A jesi li ikada usao u neki market pazario brdo stvari i dobio neki popust ili poklon? Tesko ..osim ako negde ne pise da je akcija takve vrste 

Ja sam toliko puta na Zapadu imao slucaj kada kupujem vise stvari i dodjem na naplatu oni mi daju popust ili poklon

Hocu reci da se kod nas slabo postuje taj dinar koji se zaradi od musterije ...sve je tipa " Ma bas me briga ako ti se ne svidja idi na drugo mesto , ja ionako imam dosta kupaca " 

E sad sto je poenta da ljudi predju preko toga jer zele i dalje uslugu to je drugo nesto ....Ja konkretno bih vagao ,ako je to neka roba koju tesko mogu da nadjem negde bolju ili jeftiniju precutao bi ponasanje kupca i kupio...Sta ces mora nesto da istrpis ..Od inata nema goreg zanata 

 

Ali da je tako tako je 


  • 0

#46 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 15 May 2020 - 11:31 AM

Pa sta cete ima ozbiljnih stvari koje radi mali broj servisera,svideo nam se ili ne moramo kod njega
  • 0

#47 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 May 2020 - 11:52 AM

Biznis praviš da bi ostvario profit.

 

Probike je bio korektan, zanimljiv i drugačiji (iz mog iskustva), sad je zabrljao, ako ne ispravi, održaće se, ako ne, neće. Tome služi konkurencija.

 

Stvarno ne vidim smisla beskrajnoj raspravi.


  • 4
Homesick for a place you've never been...

#48 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 15 May 2020 - 11:55 AM

Мислиш ако исправи ... ;)

 

Смисла нема, али разлог је вероватно овај ...

 

bg sb temp 15.5.2020.png


  • 1

#49 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 15 May 2020 - 11:59 AM

.Odgovorio si nista jer nisam 100% zadovoljan postignutim.

Izvadio sam 500 rsd (koliko si i rekao da je cena prilikom dogovaranja za posao) i dao ti.Nisi tada bio toliko moralan i vratio makar deo novca.

Zasto si pobogu platio za nesto cime nisi bio zadovoljan?

On nije hteo da naplati, ali naravno da je uzeo novac jer je ulozio trud, pa nije budala.


  • 2

#50 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 May 2020 - 12:31 PM

Мислиш ако исправи ... ;)

Ma da. I trgovci i mozak su kvarljiva roba n2:thumbsup


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#51 Makarije

Makarije
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 256 posts
  • LocationNovi Sad (obronci Detelinare)

Postavljeno 15 May 2020 - 12:57 PM

Zasto si pobogu platio za nesto cime nisi bio zadovoljan?

On nije hteo da naplati, ali naravno da je uzeo novac jer je ulozio trud, pa nije budala.

 

Razlog zasto sam ponudio pun iznos?Da nazovemo to kolegijalnoscu (recimo da nase dve firme tesno saradjuju i bar jednom-dva puta u 10-15 dana se nadjemo zajedno na istom mestu)

 

Novac nisam ostavio na sto ili neko drugo mesto kao cast (iliti baksis) vec ga ponudio iz ruke

I tada sam izasao sa gorkim ukusom u ustima (ali rekoh sebi neka,tek je otvorio servis ) isto kao sto sam imao gorak ukus u ustima kada je nicim izazvan sebi dao za pravo da glumi sudiju u ovom slucaju (iako nije akter niti je u bilo kom kontekstu,cak ni indirektno pomenut).

 

 

U celoj ovoj prici meni nije cilj da ljudi izaberu stranu,jer neko poznaje tog Bobana a neko poznaje mene,vec da ostavim obavestenje sta nekome moze da se desi ako se odluci za ovakav vid saradnje sa njima.


  • 0

#52 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 May 2020 - 01:19 PM


I tada sam izasao sa gorkim ukusom u ustima

Makarije, svi znamo da je Relja Fallout poremećen čovek :)

 

Taj njegov poremećaj (koji ja beskrajno obožavam :) ) ogleda se u tome što nije zadovoljan ako rezultat njegovog rada nije perfektan. Dobro, ponekad tera mak na konac i u raspravama na Internetu, i onda kad svi misle da nije u pravu, ali, pobogu, nobody's perfect :)

 

Ako sam dobro shvatio iz tvoje priče, on je, nezadovoljan rezultatom, ponudio dalji rad, ali ti si žurio.

 

Nekako mi se čini da si gnev sa Probike-a nezasluženo prebacio na njega. I ne vidim da je u pitanju sukob koji se ne može rešiti u garaži uz par piva, a ovde ostaje ružan trag.


  • 5
Homesick for a place you've never been...

#53 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 15 May 2020 - 02:31 PM

Makarije, svi znamo da je Relja Fallout poremećen čovek :)

 

Taj njegov poremećaj (koji ja beskrajno obožavam :) ) ogleda se u tome što nije zadovoljan ako rezultat njegovog rada nije perfektan. Dobro, ponekad tera mak na konac i u raspravama na Internetu, i onda kad svi misle da nije u pravu, ali, pobogu, nobody's perfect :)

 

Ako sam dobro shvatio iz tvoje priče, on je, nezadovoljan rezultatom, ponudio dalji rad, ali ti si žurio.

 

Nekako mi se čini da si gnev sa Probike-a nezasluženo prebacio na njega. I ne vidim da je u pitanju sukob koji se ne može rešiti u garaži uz par piva, a ovde ostaje ružan trag.

 

Sa iskustvom sam naučio brzo prepoznati kada je točak takav da se mora skroz olabaviti i krenuti "od nule".

Što u pomenutom slučaju nisam zaključio na vreme - pa sam se dugo mučio i video da neće ispasti dovoljno dobro, bez kretanja iz početka.

Lako je dobiti da izgleda skroz pravo na stalku - ali poenta je da sve žbice budu što približnije tenzije - kako bi točak i posle 10000 km ostao prav (ako ne dekne u nešto da se baš felna pokrivi, naravno).

 

Točak je bio bolji nego pre ulaska u servis, ali po meni to nije skroz kako treba i zato sam rekao da ne košta ništa - mislim da je to pošteno.

Ne znam kako ostali rade, ali meni je to OK.

 

Čovek je ponudio novac i nisam odbio. Naravno. Ne znam za praksu da se bakšiš ne sme dati u ruke.

 

U svakom slučaju - ovo je moja filozofija - radim najbolje što znam, kome se to ne sviđa, poštujem i dobro je što ima više različitih servisa i servisera, pa verujem da svako na kraju uspe naći šta mu/joj odgovara. Ja ne mogu ni bolje, ni drugačije od toga kako radim i to je to. Sa svim prednostima i manama.  :)


  • 7

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#54 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 15 May 2020 - 05:08 PM

Razlog zasto sam ponudio pun iznos?Da nazovemo to kolegijalnoscu (recimo da nase dve firme tesno saradjuju i bar jednom-dva puta u 10-15 dana se nadjemo zajedno na istom mestu)

Novac nisam ostavio na sto ili neko drugo mesto kao cast (iliti baksis) vec ga ponudio iz ruke
I tada sam izasao sa gorkim ukusom u ustima (ali rekoh sebi neka,tek je otvorio servis ) isto kao sto sam imao gorak ukus u ustima kada je nicim izazvan sebi dao za pravo da glumi sudiju u ovom slucaju (iako nije akter niti je u bilo kom kontekstu,cak ni indirektno pomenut).


U celoj ovoj prici meni nije cilj da ljudi izaberu stranu,jer neko poznaje tog Bobana a neko poznaje mene,vec da ostavim obavestenje sta nekome moze da se desi ako se odluci za ovakav vid saradnje sa njima.

Pa cekaj koliko oni rade godina,5,10?to sto se nekom desi ne znaci da ce nekom drugom ili u boljem slucaju da svako prodje dobro,samo mislim da je svima jasno da se los glas dalje cuje od dobrog,jer nismo nikad raspravljali o hiljadama i hiljadama zadovoljnih musterija kao o jednom i po nezadovoljnom
  • 3

#55 komita1981

komita1981
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 18 May 2020 - 09:54 AM

Pre malo vise od godinu dana sam resio da krenem bajsom na posao i vrlo brzo sam se navukao na biciklizam - posle prvog trekinga kupio drumasa itd... to je za neku drugu temu :-). Uglavnom sam pasivan na ovom forumu - sto znaci citam dosta al evo tek sad prvi put pisem :-) Motivisao me je naslov teme jer ja imam potpuno drugacije iskustvo sve ovo vreme. Imao sam srecu da mi je komsija preporucio Pro Bike. Boban mi je puno pomogao - ja sam mu govorio sta mi treba a on mi je preporucivao sta da uzmem. Uvek mi je ponudio vise varijanti - u skladu sa budzetom i govorio prednosti i mane. Ostatak ekipe iz servise je vise nego korektan - kad god sam imao neki problem vrlo brzo su ga resili. Bio sam i par puta kada vidim da su u guzvi - buduci da nikad nije bilo da mi je nesto hitno - odem neki drugi dan i to je to.

 

Razumem opravdanu ljutnju Makarija - svakako ne mozemo reci da je to sto je doziveo u redu - ali mislim da Pro Bike definitivno nije za negativnu reklamu.


  • 0

#56 Filip_Rakocevic

Filip_Rakocevic
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 30 June 2020 - 12:41 PM

Makarije, zao mi je sto si imao takvo iskustvo, ali je tvoja objava malo suvise srdacna i emotivna da bi bila samo kritika. Oseca se bes i ogorcenost, a ne samo nezadovoljstvo. Ako si hteo da napises samo kritiku, ona bi bila vrlo precizna i vrlo neutralnog tona. Ovako si imao jednu vrstu emotivnog ventila. Svako poslovanje naidje na period kada je guzva i kada nesto ne moze da se ispostuje, jednostavno greske se desavaju. Zapitaj se bolje zasto si toliko burno reagovao? Eto sad znas gde da ne ides i napisao si svoju kritiku, znaci izvukao si lekciju zar ne? 
Moji utisci sa njima si neverovatno dobri. Prvi ozbiljan bicikl sam kupio kod njih i svaku mogucu kupovinu obavljam tamo i kad je guzva. Skoro sam bio da pokupim bajs sa servisa i cekao sam 3 sata ispred radnje i tek tada su zapravo uzeli da ga nameste. Do tada sam pricao sa ostalima koji su cekali i gledao da pomognem njima u guzvi. Ali svi smo mi drugaciji i neki od nas vole da vide najgore u svemu. Nije lepo to sto ti se desilo, ali opet smatram da je tvoja reakcija suvise burna i emotivna. Za ProBike samo reci hvale i nadam se da ce taj mali biznis opstati jos dugo u ovoj drzavi gde CRAPiolo i PlanetBike drze besmislene cene za uzasnu uslugu. Podrzimo malo mala preduzeca i ne budimo toliko negativni i ogorceni. 


  • 0

#57 gricko

gricko
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 16 July 2021 - 11:45 AM

dug post...

u sredu [prekjuče] ih zvao da pitam da li imaju neku patronu. dobijem odgovor da imaju. pitam da li je potrebno rezervisati. dobijem odgovor da nema potrebe jer ih imaju dosta na stanju. pošto sam sveže skrljan i kljakav, juče pošaljem klinca da iz zemuna ode do njih i kupi tu patronu i još par džidžabidža. javlja se da je bio u radnji i da nemaju ni patrone ni ostale stvari sa liste. zamolim ga da se vrati do radnje kako bih sa prodavcem razjasnio o čemu se radi. kaže da je već odmakao od radnje.

ok - nazovem prodavnicu, objasnim o čemu se radi i dobijem klasično seljački odgovor "verovatno se kolega zabunio kada ste zvali da pitate za stanje". kaem da me ne zanima ni kolega ni zbunjivanje, zvao sam na zvanični telefon prodavnice i hoću da mi se objasni zašto je neko na 40ºC pez potreb šipčio od zemuna zato što su oni nesposobni. osoba iz probike prekine vezu.

nazovem opet, ne odgovara. nazovem još jednom, ne odgovara ni taj put.

nazovem broj servisa, javi mi se neko i ja ga zamolim da me prebaci kod SELJAČINE iz prodavnice koja mi je upravo prekinula vezu. odgovara "nemojte tako, šta se desilo itd...". objasnim šta se desilo. zamoli me da sačekam par minuta, da proveri o čemu se radi.
posle par minuta se vrati, kaže da imaju patronu na stanju i da dečko može da se vrati i preuzme. nazovem ga da pitam dokle je stigao, i dobijem odgovor da je već odmakao i da nema varijante da se vraća nazad.
nazovem opet servis da im kažem da se neće vraćati i pitam gde je došlo do kurcšlusa i kako će oni sad njemu da nadoknade maltretiranje i izgubljeno vreme. te ovo, te ono, kolega se izvinjava, nemaju kako da se revanširaju itd itd....

zaljučak - ne postoji varijanta da ikada više, bilo šta sem završetaka sajle, kupim od bilo koje firme iz srbije. čast izuzecima - janković i sport zona.

jeste, sa probajkom sam par puta u prošlosti imao odličnu saradnju, ali se u poslednjih godinu dana kod njih nešto desilo i jednostavno nema potrebe nekoga plaćati da te vređa i troši vreme/živce.


  • 0

#58 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 16 July 2021 - 02:22 PM

Pozdrav Gricko! Dobrodošao na forum! :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#59 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 July 2021 - 05:09 PM

zaljučak - ne postoji varijanta da ikada više, bilo šta sem završetaka sajle, kupim od bilo koje firme iz srbije. čast izuzecima - janković i sport zona.
jeste, sa probajkom sam par puta u prošlosti imao odličnu saradnju, ali se u poslednjih godinu dana kod njih nešto desilo i jednostavno nema potrebe nekoga plaćati da te vređa i troši vreme/živce.


Zaključak ti je pomalo loš ili da kažem pogrešan.
U mom slučaju.. sve što sam tražio telefonom iz Planet bajka to sam i dobio i to dostavljeno u radnju po mojoj želji (često su ti artikli bili dostupni u drugim radnjama).
Zlatni točak iz Vršca takodje.. tačni kao Švajcarski sat. Pozovem, poručim i sutradan, eventualno drugi dan bude kod mene.
Ako je neko iz Probajka zajebao ne znači da su i ostali zabušanti.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#60 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 16 July 2021 - 05:16 PM

Kakve veze imaju Planetbike i Zlatnitocak sa Probike?


  • 2




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika