Jump to content


Fotografije

Pomoc podesavanje kocnica ovog modela.


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
2 odgovora na ovu temu

#1 Dany6

Dany6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 176 posts

Postavljeno 07 May 2020 - 01:40 PM

Zanima me za sta je ovo podesavanje na ovim kocnicama oznaceno strelicom na sliki.
Kada odvrcem,privlaci pakne skroz uz felgu i obrnuto.Kakva je razlika izmedju burenceta iznad i ovoga oznacenog strelicom?
Jel ovo oznaceno strelicom cisto odredjuje kada ce pakne dodirnuti felnu kada se stisne kocnica,kada zavrtim jedan ili dva kruga,kocnica posta stegnuta takodje,a treci krug opet vraca (preskoci) na prvo podesavanje,tj na normalnu distancu pakni od felne.
I da jos pitam,jel moraju pakne bas u isto vreme dodirnuti felnu?na prednjem tocku kada malo stisnem kocnicu taman da malo uspori,onda samo jedna pakna se osloni uz felnu,a malko jaci stisak kocnice opet (ili do kraja skroz) povuce i drugu paknu uz felnu.
A na zadnjem tocku mi obe pakne (i celjusti/rucice) u isto vreme dodiruju felnu,i jednakim pokretom pomeraju celjusti,dok na prednjem jedna celjust malkoo sporije deluje,ili manje kretanje ima.

Attached Thumbnails

  • IMG_20200507_152334.jpg

  • 0

#2 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1337 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 May 2020 - 01:56 PM

To označeno strelicom je verovatno mehanizam za otpuštanje kočnica pri skidanju točka. Trebalo bi da u vožnji stoji do maksimuma, a da se otpusti kada skidaš točak.

Za 'centriranje' čeljusti u tvom slučaju treba samo rotirati kompletne kočnice tako da u isto vreme hvataju obe strane točka.
  • 0
The sea, the sea

#3 Dany6

Dany6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 176 posts

Postavljeno 07 May 2020 - 05:03 PM

To označeno strelicom je verovatno mehanizam za otpuštanje kočnica pri skidanju točka. Trebalo bi da u vožnji stoji do maksimuma, a da se otpusti kada skidaš točak.
Za 'centriranje' čeljusti u tvom slučaju treba samo rotirati kompletne kočnice tako da u isto vreme hvataju obe strane točka.

Ali imam na kocnicama gore kod samaraljki onaj kao saraf mali sto se pomakne u stranu,i tada se otpuste kocnice skroz.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika