Jump to content


Fotografije

Mnooogo tesko....


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
46 odgovora na ovu temu

#1 Cvija

Cvija
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts

Postavljeno 14 April 2020 - 06:27 PM

Visina 177-8cm cini mi se da imam malo duze ruke.Nikad zadoovoljan,prodadoh bicikl https://www.2bike.rs...ges/tsp.gif?v30  Ni jedan mi nije dobar....Imao sam capriolo speedstera vel rama 55cm po ravnom nenadmasan,za brdo treba kondicije.Nego...nekako sam mnogo savijen i uvek mi hvali da mi je volan ili visociji ili blizi.Inace na tom ramu kad se opruzim(prava ledja prave ruke i ramena..ono kao strela fazon) osovina prednjeg tocka se poklapa sa volanom odn.osovinu ne vidim od volana...cuo sam negde da je to reper pasentnosti rama.Ako osovinu vidis ispred kormana onda je ram veliki,ako je iza ram je mali.Ne znam jel tako ili nije....Kako god mozda mi je to bio dobar ram ali trnule su mu sake i nekao mi je najbolja pozicija kada vozim tog speedstera bila,ne da drzim rucke o sakama vec da su mi prsti ispruzeni i rucke dodirujem jagodicama

Vecina mojih voznji je po gradu od prodavnice do prodavnice,isao sam i na posao(18km u jednom pravcu) i ne bezim od toga,ujutru je pesma na usnam,ali povratak 14.30 ubi me sunce pravo u teme i postalo je agonija.

Avaj voli da sjasem i najasem na trotoar,da krenem putem kojim se redje ide...Sto zbog kracenja puta sto zbog izbegavanja pasaka.Nije bio speesdter  igrac za tu igru,on je za asvalt i tu nema mesta za improvizaciju.Inace super me je sluzio 3god.nikakvih ulagaja osim stelovanja kocnica.Jedino ulaganje koje je bilo u najavi su gume i centriranje bandasa.

Posle pauze od 6-7meseci uzimam renaultov mtb velicine rama 50cm.(sa slike goore)Imao je ono sto mi je trebalo,prednji amortizer sa zakljucavanjem super moto gume i tih 10-ak minuta koliko sam ga probao bilo je ok.Posle nekog vremena pocnje opet da mi treba ta blizina ili visina volana i sa setom da se prisecam speedsterovog pogona,tako da se odlucjem za prodaju renoa odlucan da nadjem bicikl koji ce ako je moguce ispuniti moje rekao bih ne tako ne moguce zahteve.I da....zasto me progoni taj osecaj da mi volan treba da mi bude blize ili visocije namesten?

Treba mi bicikl koji ima drumaski pogon ALI da ne bude drumaski za brdo,da ima ako je moguce over range neki zupcanik...neki kompromis...Moze i mtb pogon s tim da najveci zupcanik ima 50 ili 52 zuba.Ne znam kako je sa 2x11 i tim ezotericnijim pogonima...?

Speedster je imao felnu 700c+taj pogon n2:cool2 isao je kao metak,dok je mtb sa felnom 26 i tim pogonom.....pa...tanak.Hoce li mtb sa pogonom 3x? i 29-ka biti speedster?Ili ce pre 2x11 sa 29-kom biti speedster?

Gledao sam  https://www.google.c...eBGrUUnqdnuCYw_

ali volim da sjasem i najsem na trotoar pa misilim da ovaj nije napravljen za te stvari....ili da se namesti neka balonka.Jedno vreme sam razmisljao o fat bike-u,ali sam s njim mnooogo zakinut za brzinu kretanja.


  • 0

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 14 April 2020 - 07:23 PM

Izgleda da uvek izaberes bicikl za broj veci nego sto ti odgovara.


  • 0

#3 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 15 April 2020 - 08:07 AM

To sto ti pricas me pomalo podseca na moj problem. Posto smo iste visine. Ja mesecima i mesecima trazim odgovarajuci bicikl. Ponuda nije neka. Obisao sam 3 bicikla drumasa dimenzija 55 i 56cm i nisu odgovarali. Imao sam drumase 54 i bili su okej. Tako da centimetar ili 2 puno znace. Kod bicikla je po meni osim ispravnosti najbitbija udobnost. Da sam na tvom mestu isao bih na manji ram. Meni ako uleti dobra 54ka uzimam. Razumem tvoj osecaj, nisi jedini.
  • 0
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#4 Cvija

Cvija
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts

Postavljeno 15 April 2020 - 05:02 PM

U vezi rama,sam dosao do nekog zakljucka koji se svodi da uzmem nesto sa manjom duzinom cevi,one koja spaja sediste i volan ili lula sa promenom ugla.Jer kad vratim film,u  odnosu na velicinu rama 55 capriolo i 50cm reno capriolo mi je vise lezao bas zbog te gornje cevi koje je bila kraca na capriolu iako je ram bio visociji.Veca mi je muka naci brzi mtb ili treking-city-tourer ciji ram moze da primi bar 29x2.0


  • 0

#5 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 15 April 2020 - 05:43 PM

Da nisi pretezak? Ja sam razvlacio i skupljao, okretao lulu prema sebi cisto da vidim jel tu problem, pa na nju adapter pa riser... isto tako i odmicao i opet su mi ruke pravile problem? Mijenjao volane i gripove i nista.
Najvise sam dobio kad sam prestao gledati to dal mi se poklapa volan sa osovinom i kad sam namjestio volan da mi se sake najmanje lome u odnosu na podlakticu
  • 0

#6 Cvija

Cvija
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts

Postavljeno 18 April 2020 - 08:32 PM

Dosao sam u fazu,da kad otvorim oglase,gledam,gledam....a nista ne vidim.da rezimiramo nesto,ovaj....u vezi velicine rama.Racunam da serviser zna o cemu prica,pa se time i vodim.Za moju visinu,tih nekih 178cm ram 22-ojka dok se ovde za 180cm preporucuje 19-20?U sustini mogu da vozim oba rama jebi ga,ali...ne znam vise ni sam.....Kazu postoje parametri kako treba udovi da imaju ugao....meni kada korenom prstiju noge stanem na pedalu,pa se dohvatim gripova,mnoogo sam bre pognut napred na tom ramu 22...mogu da vozim nije problem,ali onda treba da dizem glavu kako bi imao kompletno vidno polje.Opet na manjem ramu ako hocu taj polozaj ispravljene noge opet sam u tom povijenijem polozaju.....negde ispod 45stepeni.....kako da dodjem u polozaj od 45 do 60stepeni?


  • 0

#7 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 18 April 2020 - 08:44 PM

Pogledaj onda bicikle kod kojih je volan visi od sedista za desetak centimerara.


  • 0

#8 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 18 April 2020 - 11:53 PM

Dosao sam u fazu,da kad otvorim oglase,gledam,gledam....a nista ne vidim.da rezimiramo nesto,ovaj....u vezi velicine rama.Racunam da serviser zna o cemu prica,pa se time i vodim.Za moju visinu,tih nekih 178cm ram 22-ojka dok se ovde za 180cm preporucuje 19-20?U sustini mogu da vozim oba rama jebi ga,ali...ne znam vise ni sam.....Kazu postoje parametri kako treba udovi da imaju ugao....meni kada korenom prstiju noge stanem na pedalu,pa se dohvatim gripova,mnoogo sam bre pognut napred na tom ramu 22...mogu da vozim nije problem,ali onda treba da dizem glavu kako bi imao kompletno vidno polje.Opet na manjem ramu ako hocu taj polozaj ispravljene noge opet sam u tom povijenijem polozaju.....negde ispod 45stepeni.....kako da dodjem u polozaj od 45 do 60stepeni?

Pomešao si babe i žabe pa se buniš kod veličina.
Različite su geometrije road i mtb bicikala, recimo ja sam visok 190cm i mtb mi odgovara 21" a to je oko 54cm dok drumaša vozim u veličini 60cm.
A opet se razlikuje i od proizvođača do proizvođača recimo Cube drumski bicikli se prodaju recimo kao ram 60 a kad premeriš on je recimo 57-8cm znači kao kod cipela manji kalup.
Najtačnije je da pogledaš geometriju bicikla na netu i preporučenu veličinu ili ti size chart za određeni model koji te zanima.
Situacija se dodatno komplikuje jer proizvođači postaju inovativni i stalno menjaju grometrije bicikala, pa i od godišta do godišta ima razlike u geometriji a isti model bajsa u pitanju.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#9 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 April 2020 - 04:58 AM

To što vidak kaže. Efektivna veličina rama je bitna.

 

Takođe, važno je i dobro podesiti položaj sedenja na biciklu. Na primer, česta greška koju viđam:

 

Lula kormana je predugačka, ljudima je korman daleko.

Pomere sedlo ka napred kako bi korman bio efektivno bliže kad sednu.

Onda bude pojačano opterećenje na rukama, dok korman i dalje deluje da stoji predaleko, pa počnu da ih bole ruke, ili/i ramena.

Dok je rešenje stavljanje kraće lule.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#10 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 19 April 2020 - 05:12 AM

Dosao sam u fazu,da kad otvorim oglase,gledam,gledam....a nista ne vidim.da rezimiramo nesto,ovaj....u vezi velicine rama.Racunam da serviser zna o cemu prica,pa se time i vodim.Za moju visinu,tih nekih 178cm ram 22-ojka dok se ovde za 180cm preporucuje 19-20?U sustini mogu da vozim oba rama jebi ga,ali...ne znam vise ni sam.....Kazu postoje parametri kako treba udovi da imaju ugao....meni kada korenom prstiju noge stanem na pedalu,pa se dohvatim gripova,mnoogo sam bre pognut napred na tom ramu 22...mogu da vozim nije problem,ali onda treba da dizem glavu kako bi imao kompletno vidno polje.Opet na manjem ramu ako hocu taj polozaj ispravljene noge opet sam u tom povijenijem polozaju.....negde ispod 45stepeni.....kako da dodjem u polozaj od 45 do 60stepeni?


Prevelik je 22" za tebe mtb,prosto L trazis cemu tolika zabluda,29" ako uzimas dimenzije su od 48 do 51cm sedalna cev i gornja od 59 do 61cm,na nevidjeno mozes da kupis sa tim dimenzijama
  • 0

#11 Cvija

Cvija
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts

Postavljeno 19 April 2020 - 08:21 PM

Ok,sada imam orijentaciju velicine,pa cu da suzim izbor.Pravo da vam kazem bio sam razocaran,jos uvek sam ali mnogo manje,jer sam uverenja da bajs mora da se pegla 10-15 dana pa tek onda imas predstavu lezi li ti ili ne.Ali ajde krenucu ovih dana u razgledanje,bice lakse jer necu lutati sa velicinom...Znaci L ili ti 48-51cm sto mu dodje 19-naestak inca?!Ne mogu na slepo jer proslu biciklu koju sam kupio,sam tek posle nekog vremena video da je zafarbavana,da je menjac kriv...a sve je bilo namesteno da glatko radi samo kad se proba,onaj fazon-drzi vodu dok majstori odu,tako da samo licno.

Malo u vezi tipa bicikla.Sta ce mi mtb ako vozim po gradu,jel tako?Ali zasto ne bi isao nekim blizim putem,na trotoar pa kroz parkic....ne moram i necu isljucivo kolovozom.Tako da sam ipak za mtb ili neki treking.Onda imam dilemu amortizer ili gume punijeg profila.Svidja mi se amortizer koji se zakljucava ali da ja stanem ispred svakog trotoara ili prepreke,otkljucam ga,krenem pa opet pred duzi ravni deo stanem i zakljucam....ma daj.Kako bi to radilo sa krutom viljuskom i nekom gumom x2.00 ili x2.10 ne znam...mislim kad bi bila blago napumpana imao bi neki kompromis.Ovo mi se cini interesantno  https://www.2bike.rs...x8#.XpqZeNkueUk

Nekako mi je tanak mtb pogon za po ravnom +26 tocak....ima li mtb pogon sa 48zuba?...pa ako bi imao 29 tocak,onda bi i mogao da odustanem od amortizera.Treking mi je nekao.....oce da se raspadne sa sve onim blatobranima,pak tregerom farovima.....imajuci u vidu taj neki moj nacin voznje po gradu,neka light varijanta bikcikl-parkura,jer moja voznja bicikla je odlazak  u kupovinu,po celom gradu,u razne prodavnice.Ranac na ledja i peglanje.Razmisljao sam o pak tregerima bisagama...ne.Eto to je neki uvod,ucestvovao sam u Slank temi nesto sam tamo hvatao....Aj dajte neko vase misljenje...Hvala.


  • 0

#12 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 19 April 2020 - 08:34 PM

Opet budzet 100e i hoćeš dobar bajs.
Nemoj ni da gledas te lomine od 100e.
Skupi pare pa kupi nesto normalno i udobno.
Nije sve sto lici na bicikl, dobar bicikl.
Ljudi nema dobar bajs za 100-150e osim zimi kad ga neko prodaje jer mu je frka, to se desi 1 od 1000 oglasa.
Ovo sve u tom cenovnom rangu su krsevi stari 20+ godina
Garantujem!
Sa ovakvim krsevima u 21 veku veća je verovatnoća da ti se ogadi biciklizam nego da ti se svidi.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#13 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 April 2020 - 08:40 PM

Opet budzet 100e i hoćeš dobar bajs.
Nemoj ni da gledas te lomine od 100e.
Skupi pare pa kupi nesto normalno i udobno.
Nije sve sto lici na bicikl, dobar bicikl.
Ljudi nema dobar bajs za 100-150e osim zimi kad ga neko prodaje jer mu je frka, to se desi 1 od 1000 oglasa.
Ovo sve u tom cenovnom rangu su krsevi stari 20+ godina
Garantujem!
Sa ovakvim krsevima u 21 veku veća je verovatnoća da ti se ogadi biciklizam nego da ti se svidi.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Dobar advokat me je savetovao da kad neko kaže “garantujem” obavezno pitam čime garantuje. Tj. šta dobijam kao kompenzaciju ako se pokaže da nije tako. :)

Slažem se inače da je teško naći kršten bajs ispod 300 evra.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#14 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 19 April 2020 - 10:30 PM

Dobar advokat me je savetovao da kad neko kaže “garantujem” obavezno pitam čime garantuje. Tj. šta dobijam kao kompenzaciju ako se pokaže da nije tako. :)

Slažem se inače da je teško naći kršten bajs ispod 300 evra.

Uvek se upecam na ove teme o kupovini bajsa, a 100 puta sam rekao da neću to da radim sebi. Dosada valjda, policijski čas, ubijam vreme, pokušam da budem koristan, ali slabo mi ide....

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#15 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 20 April 2020 - 05:31 AM

Ok,sada imam orijentaciju velicine,pa cu da suzim izbor.Pravo da vam kazem bio sam razocaran,jos uvek sam ali mnogo manje,jer sam uverenja da bajs mora da se pegla 10-15 dana pa tek onda imas predstavu lezi li ti ili ne.Ali ajde krenucu ovih dana u razgledanje,bice lakse jer necu lutati sa velicinom...Znaci L ili ti 48-51cm sto mu dodje 19-naestak inca?!Ne mogu na slepo jer proslu biciklu koju sam kupio,sam tek posle nekog vremena video da je zafarbavana,da je menjac kriv...a sve je bilo namesteno da glatko radi samo kad se proba,onaj fazon-drzi vodu dok majstori odu,tako da samo licno.
Malo u vezi tipa bicikla.Sta ce mi mtb ako vozim po gradu,jel tako?Ali zasto ne bi isao nekim blizim putem,na trotoar pa kroz parkic....ne moram i necu isljucivo kolovozom.Tako da sam ipak za mtb ili neki treking.Onda imam dilemu amortizer ili gume punijeg profila.Svidja mi se amortizer koji se zakljucava ali da ja stanem ispred svakog trotoara ili prepreke,otkljucam ga,krenem pa opet pred duzi ravni deo stanem i zakljucam....ma daj.Kako bi to radilo sa krutom viljuskom i nekom gumom x2.00 ili x2.10 ne znam...mislim kad bi bila blago napumpana imao bi neki kompromis.Ovo mi se cini interesantno https://www.2bike.rs...x8#.XpqZeNkueUk
Nekako mi je tanak mtb pogon za po ravnom +26 tocak....ima li mtb pogon sa 48zuba?...pa ako bi imao 29 tocak,onda bi i mogao da odustanem od amortizera.Treking mi je nekao.....oce da se raspadne sa sve onim blatobranima,pak tregerom farovima.....imajuci u vidu taj neki moj nacin voznje po gradu,neka light varijanta bikcikl-parkura,jer moja voznja bicikla je odlazak u kupovinu,po celom gradu,u razne prodavnice.Ranac na ledja i peglanje.Razmisljao sam o pak tregerima bisagama...ne.Eto to je neki uvod,ucestvovao sam u Slank temi nesto sam tamo hvatao....Aj dajte neko vase misljenje...Hvala.

Opterecujes se nebulozama,spremi 300€ i prosledicu ti linkove koje sam i na drugoj temi postavio
  • 0

#16 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 20 April 2020 - 05:38 AM

Uvek se upecam na ove teme o kupovini bajsa, a 100 puta sam rekao da neću to da radim sebi. Dosada valjda, policijski čas, ubijam vreme, pokušam da budem koristan, ali slabo mi ide....

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

To je OK, treba pomoći ljudima. Samo biti oprezan kad "obećavaš", ili "garantuješ".  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#17 Cvija

Cvija
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts

Postavljeno 20 April 2020 - 04:12 PM

Opterecujes se nebulozama,spremi 300€ i prosledicu ti linkove koje sam i na drugoj temi postavio

Wheeler i Thomus?


  • 0

#18 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 21 April 2020 - 02:01 PM

Nista mi ne znaci sta pise na ramu dok ne vidim svaki deo
  • 0

#19 Cvija

Cvija
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts

Postavljeno 23 April 2020 - 11:03 AM

https://www.kupujemp.../oglas/94098683

ram 19'' ili ti seat tube 48cm...Ima li ko nesto da doda,oduzme?


  • 0

#20 Cvija

Cvija
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts

Postavljeno 24 April 2020 - 10:42 AM

..pa dobro..Hvala u svakom slucaju.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika