Jump to content


Fotografije

Dostava u vreme vanrednog stanja


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
13 odgovora na ovu temu

#1 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1337 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 March 2020 - 04:07 PM

Pošto već imamo temu o virusu, a vidim da ima obaveštenih (ja nemam fejsbuk, ne gledam tv...), zanimalo me da li neko ima informacije o tome kako će da se dostavljaju namirnice ljudima u samoizolaciji i starijima kojima će zabraniti kretanje?

Da li postoji služba ili telefon na koji može da se prijavi dobrovoljni dostavljač/biciklista? Ako to ne postoji/ne funkcioniše, zašto ne bismo mi zdravi biciklisti organizovali takvo što? Ne želim da se upuštam u dnevno političke rasprave, nije bitno da li je zavera ili medijska prevara, ljudi će biti blokirani. Ja sam prvi voljan da pedalam u nečiju kotist, ako ima još zainteresovanih, javite se pa da krenemo u akciju!
  • 4
The sea, the sea

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 17 March 2020 - 04:43 PM

Pomazi starijim komsijama to je dovoljno. Ostalima ce dostavljati policija i dobrovoljne sluzbe koje ce organizovati drzava, ako si bas kivan da pomazes javis se drzavi da si na raspolaganju.


  • 1

#3 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1337 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 March 2020 - 05:02 PM

javis se drzavi da si na raspolaganju.


To i pitam, kome da se javim? Koji je telefon države?
  • 0
The sea, the sea

#4 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 17 March 2020 - 05:24 PM

Opstina na kojoj si ili crveni krst. Stari ljudi kome je potrebna dostava neka pozovu lokalnu stanicu policije.


  • 1

#5 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 17 March 2020 - 08:20 PM

.


  • 0

#6 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 17 March 2020 - 09:22 PM

@Woody ako imaš više informacija vezano za pružanje pomoći starijima, pusti ovde, možda će još neko hteti da se priključi.


  • 1

#7 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 17 March 2020 - 09:30 PM

(link)


  • 2

#8 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1337 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 March 2020 - 11:21 PM

(link)


Hvala za link, zavću ih sutra, valjda mogu da mi daju neke informacije. Svakako sve što saznam, delim ovde!
  • 1
The sea, the sea

#9 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 18 March 2020 - 05:50 PM

PDF dokument sa telefonima za pomoc starim osobama za teritoriju Srbije (link)


  • 0

#10 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1337 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 March 2020 - 01:21 PM

Ostavio sam podatke, rekoše da će me zvati, ali za sad još ništa.

Kao što sam pretpostavio, postepeno se gase sve funkcije osim osnovnih, a ograničenja se povećavaju. Moja ideja je da jednostavno iskoristimo slobodno vreme ljudi koji ne mogu da rade (prosvetari, muzičari, glumci, konobari, prodavci i ostali koji su na prinudnom odmoru) i da se angažujemo u korist onih koji su skroz blokirani.

Što više ljudi poštuje karantin i policijski čas, to ćemo pre završiti sa ovom papazjanijom i možda nećemo završiti u potpunoj zabrani svega. Nadam se da nisam lud kad mislim da bi trebalo da se sve to lakše podnese, ako napravimo organizovanu podršku.

Ja sam u centru BG-a, ali mi nije problem da dovezem ljudima namirnice bilo gde u gradu, ako neko zna nekoga kome je to potrebno, može da mi javi na pp. Možemo da napravimo i fb grupu (ja nažalost ne mogu), pa da se tu javljamo?
  • 2
The sea, the sea

#11 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1337 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 March 2020 - 09:31 PM

Novosti od danas, zvali su me iz opštine (Zvezdara), rekoše da će im od ponedeljka trebati još ljudi za doatavu jer će početi da raznose lekove pored namirnica koje već raznose. Trebalo bi dva-tri dana nedeljno da se to dešava pa ću vam dojaviti kako ide.
  • 0
The sea, the sea

#12 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 19 March 2020 - 10:03 PM

Podrzavam! Trenutno snabdevam pored svojih roditelja (sa kojima isto nemam fizicki kontakt) jos 4oro penzionera, da ne radim (od kuce) angazovao bih se verovatno za vise. Neverovatno koliko je psiha ovih sa kojima sam u kontaktu u padu zadnjih dana :(


  • 0

#13 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1337 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 April 2020 - 08:01 PM

Samo da osvežim ovu temu, u međuvremenu sam kontaktirao i udruženje građana Mirijeva i sa njima dogovorio da radim dostavu, ali se više nikad nisu javili. Ispada da volontiranje nije prioritet, valjda ima dovoljno dostavnih firmi koje to rade. Za sad je to to, ako bude novosti, javljam.


  • 0
The sea, the sea

#14 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 03 April 2020 - 08:14 PM

Pa kad kontaktiras udruzenje gradjana a ovamo vlasti zovu ljude da im se jave za dobrovoljan rad ali bez voznje bicikla.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika