Jump to content


Photo

Corona anyone...?


  • This topic is locked This topic is locked
2027 replies to this topic

#621 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Posted 08 April 2020 - 11:49 AM

Ali je i prolece pa ako krene da kaslje od alergije na polen ima da ga pale na lomaci misleci da ima coronu :)


  • 3

#622 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Posted 08 April 2020 - 01:02 PM

FalloutBoy, napolju je sunce, odlicno za imunitet, ali ti ipak ostani zabarikadiran, jer napolju je kovid19, kao cernobiljska radijacija, ubice te na keca....

Da je po njemu on bi uveo Goli Otok za krsenje izolacije. Sigurno  i sama vlada kao j Falaut  ima veoma "lepo misljenje" o SRbima  cim uvode ovako restriktivne mere. Eto sada mentoli uvode policijski cas od petka 17h do ponedeljka 05h. Zarazice se ljudi ako budu pravili rostilj na vencu. A nece kada sada nagrnu cetvrtkom i petkom  u supermarkete pogotovo za uskrs kada ce biti stampedo.

 

Ja vozim za sada svaki dan od 11h do 14h 50 km. jao sto vidim ,ljudi nose te maske i rukavice valjda i ne skidaju ih mozda i kada idu u kupatilo.

 

Ali to sto ce me totalno zatcvoriti za vikend,ima da im se svetim na svake moguce nacine od sada preko drustvenih mreza,pa da vidimo,ako treba ja cu im donirati malo novca za crne kosulje.Jer mislim da je to brezobrazluk.


  • 2

#623 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Posted 08 April 2020 - 04:27 PM

Ako sam išta naučio od ove Korona halabuke, to je da je idealno u spamfilter staviti "informer", "kurir", "blic", "Alo", "Srpski Telegraf", "Mondo", "Pink", "Prva", "RTS", "Happy".

N1 sam ostavio posto svaki dan "imamo nove mere". Evo vidim sad krece zatvor od petka.

Sto se tice Korone, ja radim sa Kinezima (drzim i online shop), pa sam upucen odlicno u opasnost virusa.

Ono sto licno mislim o Koroni je da je protivustavno izvrsna vlast uskratila zakonodavnu, pri cemu su se oglasile i Advokatska komora Srbije, kao i Savez sudija. O ostalim organima da ne pricam. Ljude se hapse bez ikakvog pravnog osnova, uskracuju se ljudska prava, zabranjuje pravo na slobodu misljenja i izrazavanja. Isto tako odbija se pravo pacijenta da odbije zdravstvenu pomoc (teraju ljude u sajam iako zivi sam u stanu/kuci, te nije pretnja nikome).

Imamo psihicki poremecenog predsednika (klise je ali dovoljan je "Vladalac"), nemamo Vladu, za sve se pita jedan covek. Novinari sa javnih frekvencija se utrkuju u slihtanju. Predsednik ne odgovara na pitanja gradjana, te ih dovodi u zabludu. Laze, dere se, kuka, preklinje, tera - ima sve oblike diktatora.

Korona virusa se ne bojim, rukovodim se savetima Kineza, koje licno poznajem i pridrzavam se svedskog modela. Udaljenost 2 metra i to je to.

Od ove bolesti je napravljeno tesko ispiranje mozga 24h dnevno i najgora politicka zloupotreba ikada. Prvo predsednik ne zna kako se nosi maska, ali zna kako se nosi portikla.

Vecina gradjana ne zna, da je maska efektivna 2h i da sluzi za jednokratnu upotrebu. Sto znaci minimum 1x dnevno nova maska ! Tako da ljudi koriste masku za ukras. Vecina posle stavljanja maske cacka i lice i kosu, pa masku, pa namesta nos. Mnogi ne znaju ni da maska ide i preko nosa, a ne samo usta.

Kao i da se ruke peru minimum 20 sekundi sa sapunom. A ne kvaka, pranje, kvaka :)

Uglavnom totalno naduvana prica, drzava je pokazala mutavost i jedini razlog zasto nas zatvaraju u logore i "krive nas za setanje u zakonom dozvoljeno vreme" je to sto drzava nije spremna, nema testova, a koliko vidim po "nabavkama", nismo imali nicega.

Iskreno jedva cekam da se ova glupost zavrsi, jer vece posledice ce ljudi imati na psihu i hronicni bolesnici, nego sto ce biti mrtvih. A TV - pozeljno cak i razbiti.

Izjave tipa "Amerika pala, Spanija pala, Italija pala, Srbija ima bolje bolnice od 96% zemalja" i slicne gluposti nisu dobri po psihu. Znao sam da vlada autokratija i totalni medijski mrak, ali ova predstava sa vojskom mi pokazuje kuda nas vodi buducnost.
  • 9
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#624 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 08 April 2020 - 04:37 PM

Pa nije to ništa novo na zapadu (bugarskom), samo se sad bolje vidi. Mene stra' na kakvo ćemo se društveno uređenje vratiti posle ovoga.


  • 4

#625 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Posted 08 April 2020 - 04:48 PM

Bogami i mene je strah, a mislio sam pre pandemije, da ne moze biti gore. Iskren da budem ovoliki ekstrem nisam ocekivao. Hajde manje vise ove mere iz dana u dan. Tu ne mogu nista kao jedinka. Moram biti iskren pa reci da imam mnogo starijih poznanika koji zaista upijaju bas svaku rec i raduju se 100e.

Nekako kako sam pre neki dan napunio 35 godina, nekako sam se ohladio. Dosadilo mi je da se "bunim", a ne mogu nista.

Mislim da ce zavladati opsta melanholija i da ce vec dokazana naklonost medija Vladaoca dovesti do apsolutne pobede na izborima. Postace svetac, imamo manje mrtvih od Italije, mi smo najbolji, rast od 9% itd...

Ne mogu nista da promenim, ali eto ne pratim novine niti TV.
  • 1
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#626 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Posted 08 April 2020 - 04:51 PM


  • 0

#627 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 08 April 2020 - 04:56 PM

Rekao sam pre desetinu dana, vlas' ima 2 scenarija:

 

1 – ne desi se ništa što se statistički gledano odavno ne dešava sa običnim gripom:
Eto, drastične mere su dale prave rezultate, negošta, valja tako (i ubuduće ćemo, samo li zatreba)

 

2 – bude opšta katastrofa, kako je i najavljuju:
Eto, niste nas slušali pa ste njaebali, e pa od sad ima da slušate...


  • 1

#628 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Posted 08 April 2020 - 04:57 PM

Mislim da ce zavladati opsta melanholija i da ce vec dokazana naklonost medija Vladaoca dovesti do apsolutne pobede na izborima. Postace svetac, imamo manje mrtvih od Italije, mi smo najbolji, rast od 9% itd...
 

 

Veruj da ga jako boli glava, ali ne zbog same korone, vec zbog 400 000 nasih gradjana koji su se vratili iz inostranstva, a koji nisu njegovi glasaci.


  • 1

#629 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Posted 08 April 2020 - 05:03 PM

Mislim da ce tih 400 000, cim se otvore granice, da beze ponovo glavom bez obzira. Ne zanima me politika, kako "matorim", ali smatram da je opozicija veoma pasivna, iako je u medijskoj blokadi. Sve se svodi na prelistavanje stampe...

Onako, moje prosto razmisljanje da ce ovaj mnogo tesko sici sa vlasti. Minimum, ali minimum 10 godina. Ne postoji vise toliko omladine i "kriticne mase" kad ljudima pukne film.

Ova protestvovanja putem mreza, gde se mi svi manje vise solidarisemo "da nije bas tako dobro" je uzaludno, ako se to ne prenese na stvarni zivot.
  • 2
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#630 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Posted 08 April 2020 - 05:24 PM

Rekao sam pre desetinu dana, vlas' ima 2 scenarija:
 
1 – ne desi se ništa što se statistički gledano odavno ne dešava sa običnim gripom:
Eto, drastične mere su dale prave rezultate, negošta, valja tako (i ubuduće ćemo, samo li zatreba)
 
2 – bude opšta katastrofa, kako je i najavljuju:
Eto, niste nas slušali pa ste njaebali, e pa od sad ima da slušate...



Upravo to. I jedan i drugi kraj scenarija on će preokrenuti u svoju korist.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#631 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Posted 08 April 2020 - 06:03 PM

Ali je i prolece pa ako krene da kaslje od alergije na polen ima da ga pale na lomaci misleci da ima coronu :)



Nasmeja me do suza! Alal ti pogača! :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#632 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Posted 08 April 2020 - 07:25 PM

Gospodarov sin je zarazen. 


  • 0

#633 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Posted 08 April 2020 - 07:46 PM

Kinezi kao srucnjaci. Neka neko nadje na NET-u kako su se borili zato sto vrapci kljucali su neznam sta, ali su u svakom slucaju,za vreme  Maoa Ce Dunga. ZNaci drzava im je placala za svakog ubijenog vrapca. Posle su im se insekti namnozili u velikom broju pa su imali jos vece stete. Eto to je njihov nacin razmisljanja.

 

Sto se tice vakcinacije sto se pominje u onom klipu  zadnjem. Vecina ne zna ,ali 1972 kada je brzo zaustavljena epidemija velikih boginja,komunisti su naredili vakvinaciju svih u SFRJ. Ali nije bilo izuzetaka,znaci bilo je ljudi koji su imali neku hronicnu bolest,a vakcina se jelda pravi od mrtvog virusa za taj tip bolesti. Na neke ljude je fatalno delovala,a medju njima je bila i moja majka,a onda jos nije bilo  globalizacije. Nikada se nije vodila statistika koliko je umrlo ljudi i od posledica vakcinacije a ne samo velikih boginja,puj pike ne vazi nikom nista.(ne kazem da se nije trebalo vakcinisati,ali trebalo je biti izusetaka uz kucni karantin . Sada je ocigledno globalizacija malo vise promolila nos iz pacovske rupe i radi experiment ,koliko se moze daleko ici u kontroli stanovnistva.

 

Eto filma u stvarnom  zivotu (rat svetova  H G Vels)


  • 0

#634 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Posted 08 April 2020 - 09:13 PM

Kinezi kao srucnjaci. Neka neko nadje na NET-u kako su se borili zato sto vrapci kljucali su neznam sta, ali su u svakom slucaju,za vreme  Maoa Ce Dunga. ZNaci drzava im je placala za svakog ubijenog vrapca. Posle su im se insekti namnozili u velikom broju pa su imali jos vece stete. Eto to je njihov nacin razmisljanja.

 

Sto se tice vakcinacije sto se pominje u onom klipu  zadnjem. Vecina ne zna ,ali 1972 kada je brzo zaustavljena epidemija velikih boginja,komunisti su naredili vakvinaciju svih u SFRJ. Ali nije bilo izuzetaka,znaci bilo je ljudi koji su imali neku hronicnu bolest,a vakcina se jelda pravi od mrtvog virusa za taj tip bolesti. Na neke ljude je fatalno delovala,a medju njima je bila i moja majka,a onda jos nije bilo  globalizacije. Nikada se nije vodila statistika koliko je umrlo ljudi i od posledica vakcinacije a ne samo velikih boginja,puj pike ne vazi nikom nista.(ne kazem da se nije trebalo vakcinisati,ali trebalo je biti izusetaka uz kucni karantin . Sada je ocigledno globalizacija malo vise promolila nos iz pacovske rupe i radi experiment ,koliko se moze daleko ici u kontroli stanovnistva.

 

Eto filma u stvarnom  zivotu (rat svetova  H G Vels)

https://en.wikipedia..._Pests_Campaign

Misliš ovo?

 

Nemoj druže toliko Kineze da hejtuješ, mnogo je to golema masa ljudi gde i nisu svi Han kinezi već ima raje od svukuda. Ne razumeš i ne možeš da zamisliš, to je drugo. Eto ti taj Peking sa vrabcima kojih nema ni dan danas, zamisli grad pod pravim uglom svaka ulica u ravnici kao od NS do SU... stopa kriminala - nula.


  • 0

#635 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Posted 08 April 2020 - 09:29 PM

65 милиона људи је убио кинески режим. Еј, па како се та стопа криминала обрачунава?
  • 2

#636 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Posted 08 April 2020 - 09:34 PM

65 милиона људи је убио кинески режим. Еј, па како се та стопа криминала обрачунава?

žrtvovanje manjine za većinu.
na taj red veličine stanovništva, može im se.


p.s.
imate i recimo, vojne sportske igre u wuhanu oktobra 2019 gde su učestvovali i američki vojnici, pa imate i izveštaje tajvanskih epidemiologa da sve komponente virusa postoje jedino u US čak su i SARS dobili za naučna istraživanja pre par godina od Kineza akademskim linijama, pa imate registrovane slučajeve korona virus zaraze u Koloradu oktobra prošle godine itd itd... bio bih veoma oprezan pre negoli donesem bilo kakav zaključak ovde u ovom haosu od informacija
  • 0

#637 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Posted 09 April 2020 - 03:09 AM

@miree   Ne znam najbolje engleski u vezi medicine, jel' ovaj doktor kaze da nas ustvari reakcija naseg imunog sistema ubija?

 


  • 0

#638 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Posted 09 April 2020 - 04:27 AM

Preterana reakcija imunog sistema može da dovede do takozvane citokinske oluje. Suštinski, dolazi do masovnog zapaljenskog procesa, što za posledicu može da ima potpuno otkazivanje svih organa i smrt. 

 

https://www.newscien...cytokine-storm/


  • 0

#639 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Posted 09 April 2020 - 08:34 AM

Da, taj fenomen se desava, ali to nikako ne bi trebalo shvatiti kao da nam je imunitet neprijatelj, naprotiv. Imuni sistem ima vise nivoa i oni zahtevaju sklad i uredjenost i zdrave zivotne navike cine ceo taj sistem ''pametnijim'', pa se na taj nacin smanjuje mogucnost preterane reakcije. Ko ima dobar imunitet, ne znaci po automatizmu da ga ima protiv sopstvenog organizma, vec suprotno. Citokinska oluja nije pokazatelj dobrog, vec loseg imuniteta.

 

Inace, zvanicnoj nauci nije u potpunosti poznat imuni sistem, svi njegovi mehanizmi i nacini delovanja. Zna se puno, ali se ne zna sve. Konkretno za fenomen citokinske oluje nisu znali do pre 10 ili 20 god, ne znam tacno, morao bih da proverim.


  • 0

#640 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 09 April 2020 - 11:31 AM

Šta god, meni je potpuna zagonetka kako se gomila ljudi i ovde i na društvenim mrežama pravi da se ne dešava ništa, i da je sve propaganda, pa se sve to "dokazuje". I da se ismevaju ljudi koji pokazuju minimum opreza.

 

Koliko mrtvih, na lokalnom i globalnom nivou, treba, da se ućutkamo, prigušimo i sklonimo? :)


  • 7
Homesick for a place you've never been...




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users