Jump to content


Fotografije

Corona anyone...?


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
2027 odgovora na ovu temu

#1981 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 21 November 2020 - 04:45 PM

"Laetrile is structurally different from its mother compound, amygdalin, and is an acronym (LAEvo-rotatory mandeloniTRILE beta-diglucoside) for a purified, semi-synthetic form of amygdalin. The "LAEvo" part references a purified form of amygdalin that turns polarized light in a left-turning direction."

https://www.brmi.onl...d-current-usage

"Dr. Krebs Jr. strongly argued against this artificial form and maintained that this mixture is less than 50% as effective as the pure form. Krebs writes that the RS epimer racemic mixture “caused unpredictable, often severe, reactions in our patients” and that “all of our successful therapeutic studies were conducted using only pure natural amygdalin.15 It is important to be aware that the amygdalin molecule which naturally occurs in hundreds of edible seeds and plants, is considerably unstable during and after extraction from its natural source. Slight variations in the extracting procedure can cause the amygdalin molecules to change to a form unknown to nature. These are known as isomers. Such a conformation is called neo-amygdalin. A mixture of natural amygdalin molecules and neo-amygdalin molecules is called “iso-amygdalin.”

Nisam planirao da ulazim u novu diskusiju, ali previše mi je fascinantno kako si isekao citate iz sopstvenog izvora tako da potpuno izokreneš ono što su zapravo rekli.

"Amygdalin was later "rediscovered" in 1920 by California physician Dr. Ernst Theodore Krebs, Sr. His son, Dr. Ernst Krebs, Jr. through further research, developed the compound into the injectable chemical known as “Laetrile or B17.” Both amygdalin, and its patented form Laetrile, have been promoted and sold as "vitamin B-17", although neither compound is technically considered a “vitamin.” Laetrile is structurally different from its mother compound, amygdalin, and is an acronym (LAEvo-rotatory mandeloniTRILE beta-diglucoside) for a purified, semi-synthetic form of amygdalin. The "LAEvo" part references a purified form of amygdalin that turns polarized light in a left-turning direction. Dr. Krebs Jr. discovered that only this left-turning form of Laetrile was effective against cancer.1 "Laetrile" (with a capital "L") usually refers to the Krebses' original product, whose purification process was patented by them; "laetrile" (with a lower case "l") refers to the commercial form of amygdalin which is most likely a mixture of the left and right-turning forms, which the Krebses believed to be much less effective as a therapy for cancer. Natural amygdalin with the right turning configuration can be racemized to the unnatural form, neoamygdaline, during inexperienced extraction, bad packing or storage."

Znači dr. Krebs je taj koji je razvio, patentirao i promovisao Laetril kao lek za kancer.

"This NCI trial and its conclusion was widely publicized and considered to be definitive and the final word about Laetrile. Over the next few years, several doctors and scientists challenged the validity of this trial. In a letter to the editor of the New England Journal of Medicine, journalist Michael L. Culbert, D.Sc., founding member of the Laetrile Advocacy Group Committee for Freedom of Choice in Cancer Therapy, Inc., asserted that the trial did not use pure amygdalin.13 He revealed that the “laetrile” used in the clinical trial was a degraded or decomposed form or a “RS-epimer racemic mixture.” The RS epimer racemic mixture is a mixture of natural amygdalin (R-amygdalin) and an isomer,14 an artificial form of amygdalin (referred to as the S-isomer, or isoamygdalin). Dr. Krebs Jr. strongly argued against this artificial form and maintained that this mixture is less than 50% as effective as the pure form."

Znači dr. Krebs je smatrao da je lek koji je korišćen u studijama lošiji od leka koji je on patentirao i promovisao. Dr. Krebs nije imao ništa protiv prečišćenog, polusintetičkog amigdalina dok god bi pratio njegovu patentiranu recepturu.
  • 1

#1982 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 21 November 2020 - 06:28 PM

А у тој бајној југославији покупе децу са косопасицом и озраче им лобање. После добију рак, ал’ нема везе.
,,Да ли сте знали да су, после Другог светског рата, децу у Југославији од безазлелног гљивичног обољења, званог косопасица, лечили радиоактивним зрачењем, због чега је огроман број те деце касније, кад су одрасли, добио туморе и умро пре времена? Не верујете? Ко не верује – нека чита како је микоза главе „лечена“ радијацијом: „Након Другог светског рата у Југославији је, због немаштине и лоших хигијенских услова – нарочито у колективним смештајима и руралним пределима – од микозе оболео велики број деце.

Влада је именовала посебан одбор, који је на састанку у Загребу 1949. прогласио епидемију и започео активности на лечењу оболелих. Претпоставља се да је у овом периоду после рата, а до почетка организоване кампање сузбијања косопасице на овај начин лечено око 20.000 људи. Већ 1950. масовна кампања је настављена уз помоћ Уницефа, који је обезбедио финансијска средства, опрему и логистику за кампању вођену све до проналаска “гризеофулвина” 1959. године./…/“”
  • 0

#1983 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 21 November 2020 - 08:14 PM

Nisam planirao da ulazim u novu diskusiju, ali previše mi je fascinantno kako si isekao citate iz sopstvenog izvora tako da potpuno izokreneš ono što su zapravo rekli.

"Amygdalin was later "rediscovered" in 1920 by California physician Dr. Ernst Theodore Krebs, Sr. His son, Dr. Ernst Krebs, Jr. through further research, developed the compound into the injectable chemical known as “Laetrile or B17.” Both amygdalin, and its patented form Laetrile, have been promoted and sold as "vitamin B-17", although neither compound is technically considered a “vitamin.” Laetrile is structurally different from its mother compound, amygdalin, and is an acronym (LAEvo-rotatory mandeloniTRILE beta-diglucoside) for a purified, semi-synthetic form of amygdalin. The "LAEvo" part references a purified form of amygdalin that turns polarized light in a left-turning direction. Dr. Krebs Jr. discovered that only this left-turning form of Laetrile was effective against cancer.1 "Laetrile" (with a capital "L") usually refers to the Krebses' original product, whose purification process was patented by them; "laetrile" (with a lower case "l") refers to the commercial form of amygdalin which is most likely a mixture of the left and right-turning forms, which the Krebses believed to be much less effective as a therapy for cancer. Natural amygdalin with the right turning configuration can be racemized to the unnatural form, neoamygdaline, during inexperienced extraction, bad packing or storage."

Znači dr. Krebs je taj koji je razvio, patentirao i promovisao Laetril kao lek za kancer.

"This NCI trial and its conclusion was widely publicized and considered to be definitive and the final word about Laetrile. Over the next few years, several doctors and scientists challenged the validity of this trial. In a letter to the editor of the New England Journal of Medicine, journalist Michael L. Culbert, D.Sc., founding member of the Laetrile Advocacy Group Committee for Freedom of Choice in Cancer Therapy, Inc., asserted that the trial did not use pure amygdalin.13 He revealed that the “laetrile” used in the clinical trial was a degraded or decomposed form or a “RS-epimer racemic mixture.” The RS epimer racemic mixture is a mixture of natural amygdalin (R-amygdalin) and an isomer,14 an artificial form of amygdalin (referred to as the S-isomer, or isoamygdalin). Dr. Krebs Jr. strongly argued against this artificial form and maintained that this mixture is less than 50% as effective as the pure form."

Znači dr. Krebs je smatrao da je lek koji je korišćen u studijama lošiji od leka koji je on patentirao i promovisao. Dr. Krebs nije imao ništa protiv prečišćenog, polusintetičkog amigdalina dok god bi pratio njegovu patentiranu recepturu.

Nije ništa "izokrenutno" ovde. Naglasio sam da je polusintetički. Dobijen je hidrolizom, da li vodom ili etil alkoholom. Leatril sadžri slobodne radikale cijanida CNkoji se aktiviraju u prisustvu određenog enzima prisutnog samo u ćeliji raka. Dok, prirodni amygdalin već sadrži hidrogencijanid HCN. Svo vreme ne govorim o leku koji je patentiran na bazi amygdalina nego o izvornom obliku. Svejedno ni jedno ni drugo nije taj otrov koji ubija ćelije raka, a sam pomen cijanida je bio dovoljan da FDA to filteriše i zabrani i ako nije isto. I ako je dokazano da od cijanida i slobodni radikali i hidro oblik oba oblika se nakon minut pretvaraju u thiocyanate koji nije toksičan. U principu ono što ubija ćelije raka u rekaciji sa beta-glucosidase enzimom iz iste ćelije je benzaldehyd. Svejedno i jedno i drugo su veoma slični i ista terminologija se koristi, samo što ono drugo je zrno koje dobiješ sa drveta kajsije ili badema a ono prvo je proizvod u apoteci. U principu paradoks je što lek nije otrovan čak ni sa cijanidom u slobodnom radikalu jer ako nema enzima iz rak ćelije ne desi se ništa a overdoze hidrocijanidom iz semenki čak i po zdrav organizam je itekako moguć i opasan. FDA ne može da zabrani kajsije i bademe ali može surogat. Ima tu čitava konfuzija, nismo ni ti ni ja otkrili toplu vodu evo malopre, bilo je 70tih dosta priče o tome.. u principu i ostali preparati za lečenje kancera se opet tretiraju elemenitma iz prirode, pola sastava hemoterapije su pinioli alfa i beta, ono što miriše u borovim šumama leti...

Znaš, svodi se na to o čemu pričam svo vreme, nema svako borovu šumu ili plantažu kajsija pod prozorom, ali apoteku ima....

 
 

 

 


  • 0

#1984 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 21 November 2020 - 08:36 PM

Drago mi je da smo se razumeli da je ovaj bitniji deo u stvari netačan :-)

Upravo zato je FDA zabranila amygdalin jer jeste otrovan u neograničenim količinama (a koja hrana/lek nije) i bitnije jer ga nije mogla patentirati.


  • 0

#1985 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 21 November 2020 - 08:45 PM

n2:smiley-laughing015 totalna papazjanija


  • 0

#1986 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 21 November 2020 - 09:18 PM

Geneticari, farmaceuti, doktori svih vrsta na forumu...

Ako Svedjani citaju forum nece imati dilemu kome da dele Nobela bar narednih 10 godina. 


  • 5
.

#1987 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 22 November 2020 - 12:46 AM

@MTB021

 

шта су алфа и бета пињоли?

 

Знам шта су пињоли, али ово алфа и бета ме збуњује...

 

То се користи (претпостављам у форми некаквог екстракта) у хемотерапији?


  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#1988 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 22 November 2020 - 05:23 AM

Geneticari, farmaceuti, doktori svih vrsta na forumu...

Ako Svedjani citaju forum nece imati dilemu kome da dele Nobela bar narednih 10 godina. 

 Biciklisticki forum je prvenstveno biciklisticka zabava. ZABAVA! Da si u stripu Komandant Mark,ti bi bio Zalosna Sova.HAUGH!!!!!  :grin: Eto ljubomore,moracemo da zovemo Svedjane da uvalimo preko veze i Zalosnoj Sovi nobelovu nagradu za smutljivost.  :grin:


  • 0

#1989 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 22 November 2020 - 07:11 AM

https://www.index.hr...ne/2232374.aspx
  • 0

#1990 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1059 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 22 November 2020 - 07:59 AM

Geneticari, farmaceuti, doktori svih vrsta na forumu...
Ako Svedjani citaju forum nece imati dilemu kome da dele Nobela bar narednih 10 godina.

Znam da je teško za poverovati da ljudi koji vrte pedale mogu da završe i fakultet (nekad i dva) ali ima takvih. Nisu svi samo na pedalama ostali.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 2

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#1991 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1059 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 22 November 2020 - 08:05 AM

https://mobile.twitt...261324119633923

To se zove vladavina prava (ne ide bez naloga od suda).

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#1992 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 22 November 2020 - 09:20 AM

Znam da je teško za poverovati da ljudi koji vrte pedale mogu da završe i fakultet (nekad i dva) ali ima takvih. Nisu svi samo na pedalama ostali.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Mozda je tebi tesko da poverujes da su biciklisti i pametni, meni nije. Samo je tesko poverovati da na ovom forumu neki znaju bas sve o svemu. 


  • 4
.

#1993 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14518 posts

Postavljeno 22 November 2020 - 05:34 PM

^Jel' zavrseno, i sta bi na kraju nosimo maske ili ne?

 

Све ће отићи и све ће проћи,
отићи ће све бриге и паника,
опет ће путеви постати равни
и вртови ће опет бити пуни цвећа.

Позовимо у помоћ разум,
Победимо болест силом знања,
И дане тешког испита
преживимо као једна породица!

Постаћемо чистији и мудрији
не подлегли мраку и страху.
Уздигнимо се духом и постаћемо
ближи и бољи једни према другима!

И нека се за празничним столом
Сви опет радујемо Животу,
И нека и на овај дан Свевишњи
пошаље комад среће у сваки дом!

А.С. Пушкин 1827. г.


  • 1

#1994 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 22 November 2020 - 06:24 PM

^Jel' zavrseno, i sta bi na kraju nosimo maske ili ne?

 

 

Obavezno,nema sale,korona kosi.Ali ne na biciklu,iako neke vidim da ih nose na biciklu cak i van naseljenog mesta,retardi.


  • 0

#1995 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 22 November 2020 - 06:32 PM

Možda zbog smoga? Možda im Korona dala ideju... :)

Ja sam ranije povremeno nosio iz tog razloga, ali prestao sam kad je počela pandemija, da me ne bi gledali kao ludaka.

Sad je ovde kod mene u Gr obavezna i na otvorenom, tako da mi je tokom vožnje na vratu i povremeno je nataknem na njušku ako naletim na neki gušći saobraćaj, kamione, prašinu i sl. Takođe i kad prođem šetalištem duž mora kada ima puno ljudi (oko podne), jer ako kinem ili kašljem, to leti kroz vazduh...
  • 0

#1996 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 22 November 2020 - 07:06 PM

https://www.index.hr...vu/2232185.aspx
  • 4

#1997 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 22 November 2020 - 07:48 PM

Хајд’ да приупитам. Која је страросна структура званично умрлих од последица короне? Постоји ли јоп неки начин, осим обдукције, који не оставља сумњу у узрок смрти?
  • 1

#1998 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 22 November 2020 - 08:47 PM

Ti ne da nisi vernik, nego si i mnogo loš čovek.

*

btw, da se vratim na temu...

1929.
Izgleda da su popovi tada bili razumniji.

126748662-10159002556274402-892209561926
  • 3

#1999 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 22 November 2020 - 09:41 PM

img01.jpg


  • 1
Pozdrav

#2000 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 22 November 2020 - 10:46 PM

@MTB021

шта су алфа и бета пињоли?

Знам шта су пињоли, али ово алфа и бета ме збуњује...

То се користи (претпостављам у форми некаквог екстракта) у хемотерапији?

PINENI, ne proverim pa pogrešnim u nazivu, al bio sam blizu :)

Klasa terpena.

https://www.scienced...347861315000110

Ono isto što je anti-kancerigeno i u biljci kanabisa, bosiljku, ruzmarinu, kimu, ljusci narandže.

https://2fast4buds.c...-what-is-pinene


Borneol isto, limonen, camphor... uglavnom je priroda podesila šume da štite ljude od raznih stvari a ne samo za ogrev. No, ljudi ko ljudi do pojave kablovske TV poneko je još nešto i čitao, sada ubiše reklame...

Inače kad smo već kod crkve, lizanja kašike i širenja ljubavi, tamjan ja najjače poznato antivirusno sredstvo. Drvo tamjana je izuzetno retko i uspeva uglavnom na Bliskom Istoku. To mu je bila i svrha vekovima, da pročisti hramove.
Probajte med od tamjana, ima ga ponegde i u Grčkoj na Kritu recimo.

@zare tebi ako je ovo komplikovano, slobodno se ti uključi na ovo iznad oko crkve, pristojni razgovori... ne bih te zadržavao

@dusan bravo za Puškina, ubo si ovaj put potpuno
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika