Jump to content


Fotografije

"Sakrivanje" sajli i kočionih creva


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
2 odgovora na ovu temu

#1 barraberson

barraberson
  • Members
  • Pip
  • 12 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 11 March 2020 - 09:59 PM

Zdravo i ovde!
Planiram farbanje bicikla pa se zanosim idejom da sakrijem sajle i kočiono crevo, tačnije da ih provučem kroz top tube (ako je to ispravan naziv)...

Šta mislite o tome? Da li je gubljenje vremena, skuplja Dara nego mera ili slično..?

Za sada oba menjača i zadnja kočnica idu preko top tube-a spolja a pošto je bajs malo starije generacije sam top tube nije baš masivne konstrukcije (ovalna šipka 30x40).

Attached Thumbnails

  • IMG_20200311_221729.jpg

  • 0

#2 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 13 March 2020 - 10:28 PM

Planiram farbanje bicikla pa se zanosim idejom da sakrijem sajle i kočiono crevo, tačnije da ih provučem kroz top tube (ako je to ispravan naziv)...

svojevremeno sam se zanosio slicnom takvom idejom,

al onda mi je smetao snop sajlu na upravljacu, tako da sam od svega odustao.

 

Ipak, ono sto me je prvo pokolebalo je to da (naknadnim) busenjem smanjujem integritet cevi a tako i samog rama.

Tako da mi je ipak bila vaznija funkcija od izgleda.

 

jednom recju: nepreporucujem!


  • 1

#3 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 14 March 2020 - 12:06 PM

Kada se izbuši treba i napraviti onaj ulaz za sajlu, dakle nalemiti ili zavariti, ili zalepiti na kraju krajeva, ima tu posla. Ako se izbuši otvor kako treba i gde treba, neće ram oslabiti da tu pukne, sem ako je neki lošiji a ti bakusz da baš tu pukne. Drugo, treba da pratiš neku mustru, sličan ram i vidiš kretanje sajli i gde je najbolje da ista izađe kako bi imala najbolju funkcionalnost i td.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika