Jump to content


Fotografije

BROOKS traka kormana

Brooks

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
20 odgovora na ovu temu

#1 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 01 March 2020 - 02:14 PM

Pozdrav, zanima me ima li ko iskustva sa brooks trakom kormana, ne mislim na cambium vec iskljucivo na koznu varijantu.

 

Dal neko to koristi kakav je osecaj u voznji, sto se tice udobnosti sto se tice znojenja, i odrzavanja.

 

Ako se prebacim na auto, meni je daleko udobniji i prijatniji kozni volan od obicnog ili onih sundjerastih ulozaka, e sad ne znam kakva je situacija sa trakom za korman.

 

i takodje sto se dugotrajnosti tice, hoce li se jednako brzo izlizati od znoja i koriscenja kao obicne keper trake.

 

otvaram novu temu jer nisam nasao nigde da se pominje ovo, ako neko i nadje nek prebaci komentar u odgovarajucu oblast.


  • 0

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14585 posts

Postavljeno 01 March 2020 - 03:23 PM

Ne verujem da je koza udobnija od uobicajene trake na volanu bicikla, volan na biciklu nosi deo tezine vozaca dok volan na automobilu ne.


  • 1

#3 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 March 2020 - 05:30 PM

Ne znam nikoga ko koristi te fensi skupe kožne trake od 6000 din, po meni je to za bicikle koji se ne voze, dakle poziranje i slikanje. Zatim retro bicikle itd.

Za vrhunsku udobnost postoje debele penaste trake, i nešto još bolje, gel umetci za ispod trake. Penaste su klasika ali meni dosadile vremenom.

Za perverzija osećaj na dodir i grip su mi mnogo lepše fizikove microtex i tacky varijante, a sada sam probao prvi put i neku lizard skins fantastična je na dodir i veoma udobna ali skupa.

I kod svih traka na žalost problem je prljanje i pranje, te meni samo crne piju vodu. Može i u boji one fizik glosy se izuzetno malo prljaju i lako i brzo brišu ali su i tanke i najmanje udobne.

To bi bila moja iskustva, i ono što sam video kod mnogih drugih vozača.


  • 1

#4 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8882 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 01 March 2020 - 05:59 PM

+ 1 za te fizik što su punije. Po meni za koplje ispred ostalih.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#5 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 01 March 2020 - 07:09 PM

Fizik su pre oko godinu osvežili ceo asortiman traka, sad imaju malo deblju i mekšu verziju microtex, zove se Bondcush. Nažalost, novo ime znači nove cene, idu oko 15-20 evra, ali bar bi trebalo da su izuzetno dugotrajne.

Decathlonova traka od veštačke kože je takođe dosta dobra, malo mekša nego standardna Fizik, a značajno jeftinija.

Po mom iskustvu, sve te trake od veštačke kože se slabo prljaju i lako peru, ne mora da bude glossy verzija.
  • 0

#6 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 March 2020 - 08:50 PM

Ja sam zaključio posle par godina vožnje i nemenjanja trake, da sam preterao sa debljinom i da nije bilo neophodno da uzimam najdeblju i najskuplju Syncros traku s gelom, pošto sam svakako ispod ubacio FIzik gel umetke na kritična mesta. Oni su zakon, uz njih može i najtanja traka tako da mogu da biram po izgledu i dodiru (volim microtex osećaj) to će i biti sledeća kombinacija, gel umetke zadržavam a traka će biti najtanja microtex.


  • 0

#7 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 01 March 2020 - 08:57 PM

Znam da korman nosi i odredjenu tezinu vozaca, zato i pitam dal je ko koristio, bice stavljena na touring bike, sklopljen od raznih delova sto bi se reklo sarenis pa mi fensi izgled ne igra ulogu, pitam kakva je sto se tice udobnosti, dugotrajnosti i sl.

A ako se ispostavi i da je udobna, ne vidim da cena od 6000 moze da bude problem naspram neke fizik trake od 2500 plus sto pominjene kojekakve trake gelove i slicno ispod opet verovatno po ceni 2000 -3000 pa mu sve dodje na isto


I ja bih birao crnu boju, samo eto da vidil dal je neko koristio da mi kaze kakva du iskustva
  • 0

#8 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14585 posts

Postavljeno 01 March 2020 - 09:07 PM

Nije udobnija od normalne, koza upija vodu i znoj posle moze da smrdi...


  • 2

#9 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 01 March 2020 - 09:12 PM

Ако те занима удобност онда КЛИК. Једна од најбољих које сам намотавао, а из искуства колега изузето удобна. 


  • 2

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#10 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 March 2020 - 10:00 PM

Mislim da upravo tu traku imam, Lizard Skins je samo ne znam model. Ali grip i udobnost i osećaj su fantastični

 

14825duh3920553573_5e4ab771a0100.jpeg


  • 0

#11 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 01 March 2020 - 11:36 PM

Lizard skins je odlična čak i po kiši tj i kada je mokra. Udobna, dobar hvat koji ne kliza, a ko hoće ima i deblje varijante. Jedino je teško naći kod nas.
Kožnu nikada ne bi stavio.
  • 0

#12 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 02 March 2020 - 08:14 AM

Znam da korman nosi i odredjenu tezinu vozaca, zato i pitam dal je ko koristio, bice stavljena na touring bike, sklopljen od raznih delova sto bi se reklo sarenis pa mi fensi izgled ne igra ulogu, pitam kakva je sto se tice udobnosti, dugotrajnosti i sl.
A ako se ispostavi i da je udobna, ne vidim da cena od 6000 moze da bude problem naspram neke fizik trake od 2500 plus sto pominjene kojekakve trake gelove i slicno ispod opet verovatno po ceni 2000 -3000 pa mu sve dodje na isto
I ja bih birao crnu boju, samo eto da vidil dal je neko koristio da mi kaze kakva du iskustva

Ја сам имао на једном бициклу који сам користио за градску вожњу. Визуелно као и свака друга кожна ствар, веома лепо изгледа. Што се тиче удобности, немам неке замерке, али треба имати у виду да сам возио само градске релације. Нисам је уопште испрљао, а касније сам је и продао преко огласа.
  • 1

#13 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 03 March 2020 - 09:15 PM

Da neko nema link, kad smo već tu, do trake Lizard Skins gde se može naručiti
  • 0

#14 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 04 March 2020 - 05:18 AM

Kucaj je u pretrazi na cikloberzi, ima neki covek prodaje u beogradu tu kod nas, cini mi se cena 3800
  • 0

#15 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 04 March 2020 - 06:17 AM

Da ima, hvala ti. Ima crne, crvene i bele. Meni bi odgovarala žuta ali ako ne nađem negde da poručim tu razmisliću o ovoj crnoj.
  • 0

#16 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1394 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 March 2020 - 08:05 AM

Prodavac CH106 prodaje robu koju drzi ProBike (probike.rs) a svoje oglase ne azurira po trenutnom inventaru njihove prodavnice, tako da je sigurnije pozvati ili otici direktno do njih.

 

edit. https://www.probike....rd-skins-srbija


  • 0

#17 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 04 March 2020 - 03:18 PM

Sad ih zvah telefonom i kažu da se javim na mejl i na taj način poručim koju ću boju trake i debljinu. Tako da prihvataju narudžbe što je odlično, da znaju i ostali koje bude zanimalo.
Hvala kolega takođe.
  • 0

#18 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 05 March 2020 - 09:59 PM

Možda sam previše euforično se nadao ali nema reakcije na mejl i ako su mi rekli kako sam već naveo.

Ne ide to baš tako kaliko ja vidim, da nekoga još ne bi doveo u zabludu da može...


  • 0

#19 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 08 March 2020 - 12:14 PM

Da ipak su naručili samo što se malo čeka. Moguće je poručiti ipak sve šta vam treba a trenutno nemaju u ponudi.
  • 0

#20 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 30 March 2020 - 03:25 PM

91799531_1354467128082513_58849011388592

 

poslusah savet, odabrao sam ovu lizard skin deblju verziju 3,2mm mada verovatno je mogla da prodje i ona od 2,5 nije neka razlika u ceni.


da sacekam da mi stigne rotor i mogu da sklapam novi bajs, otvoricu i temu da se pohvalim i ja sa rabotama u doba karantina 1f642.png
 
Hvala na preporuku, ovako na suvo evo preturam je po rukama vec pola sata, odlican osecaj, ne kliza i prilicno je mekana.

  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: Brooks

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika