Jump to content


Fotografije

Pomoc za kupovinu gradskog bajka


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
34 odgovora na ovu temu

#1 Vigi

Vigi
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationBeograd - Vozdovac

Postavljeno 13 November 2008 - 09:55 AM

Posto mi je budzet malo ogranicen najvise sto me je zainteresovalo je ovako nesto :
http://www.capriolo....lo ... rise man
U pitanju je Capriolo Sunrise Man model ako se link slucajno ne vidi ili se obrise....
Pa vas molim da mi kazete da li valja te pare... tj. da li moze nesto bolje da se kupi...
Planirao bi da mu kupim odmah druge gume jer sam video da na roadstar modelu koji je jako slican (fizicki) imaju tanje gume (tj slick) a posto bih ja samo vozio po asfaltu onda bi mi to vise odgovaralo.
  • 0

#2 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 November 2008 - 10:28 AM

Dobro došao na forum :)

Mislim da se treba dobro razmisliti pre nego što se da novac na neki od bicikala iz Capriolo ponude. Video sam tu biciklu i ne čini mi se lošom za to za šta ti treba. Ali (uvek postoji ono ali :) ) mislim da ima polovnih markiranih bicikala za mnogo manje pare. Sama marka bicikle (barem meni) ne znači ništa ali postoji mogućnost da se raspitaš kod nekoga ko je već vozio taj bicikl da ti kaže kakav je.

Našao sam ovo za tebe ako želiš da pogledaš polovne...

http://www.cikloberz...how.php?id=2386

Cena je sitnica, a na slici stvarno izgleda lepo. Bicikle koje su pravljene striktno za vožnju po asvaltu su obično u jako dobrom stanju. Ako te ne mrzi da odeš do Novog Sada i pogledaš, mislim da bi ovo bio pun pogodak za taj novac. A takođe mislim da bi sahranio par ovih današnjih kineza :)
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#3 Vigi

Vigi
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationBeograd - Vozdovac

Postavljeno 13 November 2008 - 10:36 AM

Hvala na dobrodoslici.
Video sam i taj bicikl i poslao sam coveku poruku, pa ko zna mozda dodje i u moje ruke...
Ne pise jedino njegova velicina ali valjda odgovara.

Hm takodje me interesuje ako neko moze da pomogne...
Kolike su cena prenosnih mehanizama.. posto ovaj ima 6 brzina...
pa da se stavi nesto od 18,21...
  • 0

#4 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 November 2008 - 10:56 AM

Pošto ima 6 brzina nazad morao bi da kupiš prednji pogon i menjač. Ni to nije previše skupo samo ne znam koji pogon bi ti odgovarao. Nisam radio ništa slično ali ima ovde ljudi koji će te uputiti u to koji pogon i koji menjač može za taj bajk ako ga kupiš. Znaš odakle si i da li ti treba uopšte više od 6 brzina :). Ako si iz Vojvođanske ravnice neće ti trebati više od dve :) . Ako se ipak odlučiš za kupovinu nove bicikle (ovo pišem ne znajući koliki ti je budžet) mislim da bi Roadster bio bolji izbor. Deluje mi izdržljivije od Sunrise man-a. Ali on je oko 18000 hiljada pa mislim opet da za te pare možeš da nađeš mnogo bolji polovan bicikl.
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#5 Vigi

Vigi
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationBeograd - Vozdovac

Postavljeno 13 November 2008 - 11:05 AM

hahaha nisam iz Vojvodjanskih ravnica nego sa brdovitog Vozdovca... mislim lako je na dole... ali do gore... :D
pa ono gledam ja i Roadster-a ali cini mi se da nije preterano bolji od Sunrise-a...
takodje gledam i polovnjake, i naravno ako se javi ovaj gospodin za Peugeot... vozicu najverovatnije njega... pa ce onda on da se sredjuje...
  • 0

#6 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 13 November 2008 - 11:19 AM

Ako već imaš bicikl, dodaj mu blatobrane i nosač bisaga (ako ti treba) i to ti je to? Kočnice i pogon na ovom bajku su sumnjivog kvaliteta (mada mislim da ne mora da se menja pogon ako se stavlja više brzina) - i kreneš li da prepakuješ brzine, ode začas još 50-60E - nova nabla, nova kaseta, nove komande... inače može i 7faz da se popne i uz Voždovac i uz Avalu :)
  • 0

#7 Vigi

Vigi
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationBeograd - Vozdovac

Postavljeno 13 November 2008 - 11:24 AM

pa dobro ako me bicikl bude kostao ovoliko koliko pise da kosta + tih 50-60e + 20-30e na raznoraznu opremu = u okviru budzeta
  • 0

#8 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 November 2008 - 11:51 AM

Ako već imaš bicikl, dodaj mu blatobrane i nosač bisaga (ako ti treba) i to ti je to? Kočnice i pogon na ovom bajku su sumnjivog kvaliteta (mada mislim da ne mora da se menja pogon ako se stavlja više brzina) - i kreneš li da prepakuješ brzine, ode začas još 50-60E - nova nabla, nova kaseta, nove komande... inače može i 7faz da se popne i uz Voždovac i uz Avalu :)


Meni izgleda kao da ima samo jednu šajbnu napred. Ako je tako, a čovek je hteo 18 ili 21 brzinu, moraće da menja pogon. Kako si ti to mislio da se izvede, a da se ne menja pogon :) ? Ne mora da menja nablu jer on ima šestofaz pozadi koji se navrće, a ako bi dodao pogon sa 3 šajbne napred, eto 18-to brzinca :wink: . Ako zameni šestofaz sedmofazom (500 kinti) dobije 21-brzinca i to je to. Nema tu kasete niti mnogo mučenja. Ne mora tu da ide trkački pogon...
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#9 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 13 November 2008 - 12:25 PM

E, nisam obraćao pažnju na prednje šajbe. 7faz može, naravno.

UBR vredi svratiti do Idee na Bež. kosi, tu umeju da izrone VELIKI popusti na poslednjih nekoliko komada. Mene je treker kod njih izašao 10500, ostalo love za dobudživanje do mile volje + rezervni delovi za nedajbože.
  • 0

#10 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 November 2008 - 01:47 PM

Vigi, oprosti na direktnosti, ali koliki je tačno budžet (max. cifra koju bi mogao
da nategneš) ? :-k
  • 0
supertheoryofsupereverything:)

#11 Vigi

Vigi
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationBeograd - Vozdovac

Postavljeno 13 November 2008 - 01:50 PM

~15000
  • 0

#12 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 November 2008 - 02:01 PM

Sad sam malo brljao po Capriolo cenovniku i nađem MERIDA-KALAHARI 550 SX 06 za nekih 15500. Ali problem je u tome što je to MTB... To znači nema blatobrana, dinama niti ostale opreme. :( Izgleda ovako...

466+.jpg
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#13 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 November 2008 - 02:16 PM

Hm ... sad sam preturao po oglasima i vidim da je ponuda city/cross/trekking bajkova
baš slaba :cry: Druga stvar, i budžet ti je ograničen na ~200 evra ... Biodizel ti je lepo
napisao za bajseve iz Capriolo programa, ali taj Roadster nije loš. Video sam (doduše
onaj stariji model), sasvim pristojan bajs za to što planiraš da voziš.Ovaj novi model
može samo biti bolji, ali mu ne znam cenu i da li ti se uklapa u budžet. Roadster u
odnosu na Sunrise model ima jednu veliku prednost, a to je prednja suspenzija.
Iako planiraš samo asfalt kako ti kažeš, poželećeš kad-tad da skreneš sa druma,
veruj mi :wink: A i naši drumovi su odavno prišili sebi prefiks "off" na "road" i liče na sve drugo osim na ravan asfalt, tako da će ti ta suspenzija puno značiti.Kruta vila je ok za drumaše i to je to, mislim da nema potrebe drmusati se danas sa njom na nekom bajku koji nije stroga specijalka :D
Pogledaj i Kalaharija tog što reče Bio, jeste MTB, ali ok je bajs za tu lovu.
To pod uslovom da hoćeš nov bajk da kupiš.A imaš i u Partizanu, bar su bili neki Meridini trekkeri letos, svrati pa pogledaj šta visi na kukama tamo :D Ako se pak odlučiš za polovnajak,ne preostaje ti ništa drugo nego čekanje da na oglasima iskoči nešto zanimljivo, mada za nekih 300-350 evra imaš jako dobre KTM trekking mašine, ali to već mnogo prebacuje tvoj limit :?
  • 0
supertheoryofsupereverything:)

#14 Vigi

Vigi
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationBeograd - Vozdovac

Postavljeno 13 November 2008 - 02:18 PM

pa sad nije problem u tome sto je MTB nego sto mi ove gume nece nikako sluziti....
Posto ja planiram da vozim 99% asfalt (ostalih 1% su rupe, trava ako slucajno mora da se predje preko neke)
evo nasao sam neke podatke o njemu pa mi sad recite da li je dobar ili ?

Model Name: Kalahari 550 SX
Model Year: 2006
Speeds: 21
Frame Sizes: 14.5", 16", 18", 20", 22", 24"
Colours: dark blue / orange
Frame: Merida MAL-V6 (Kalahari)
Fork: Suntour M-2000, 50 mm
Front Derailleur: SR 42
Rear Derailleur: Shimano Acera (RD-M340)
Shifters: Shimano Alivio (ST-EF50)
Brake Levers: Shimano Alivio (ST-EF50)
Brakes: Alloy
Bbset: Cartridge
Crankset: XR 42 CG
Front Hub: Alloy QR
Rear Hub: Alloy QR
Spokes: UCP
Tires: C1348 2.1
Rims: Alloy
Cassete: Shimano Tourney (MF-TZ07)
Headset: SZ36M
Handlebar: Rise 600 R20
Stem: A-Head 20
Saddle: Man-F16, Lady-FM2619
Seatpost: Off set
Pedals: XC Steel
  • 0

#15 Vigi

Vigi
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts
  • LocationBeograd - Vozdovac

Postavljeno 13 November 2008 - 02:20 PM

@svetaz
hvala na iscrpnom odgovoru...
videcu pa cu za koji dan odluciti...
  • 0

#16 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 November 2008 - 02:25 PM

Pa u suštini to je to. Za taj novac dobijaš AL ram i A-headset od 1.1/8 inča. To bi bio neki početak. Naravno kasnije uvek možeš ići u nadogradnju ako zavoliš biciklizam. To je to, a na tebi je da odlučiš.
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#17 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 November 2008 - 02:31 PM

Biološki dizel je napisao:
To bi bio neki početak. Naravno kasnije uvek možeš ići u nadogradnju ako zavoliš biciklizam. To je to, a na tebi je da odlučiš.


Jašta :wink: Gume možeš odmah uzeti neke uže, to je najmanji problem.Ako se navučeš
na vožnju, kasnije ga budžiš po svojoj volji/mogućnostima. A ako se razočaraš, kačiš
na oglase i vadiš pare (nadam se da neće doći do ove opcije) :D

P.S.
Pitaj Mixitrona za mišljenje o tvrdoj vili na trekkingu, sigurno će ti pomoći,on to cepa.
Ja sam pre za suspenziju neku koja ima zaključavanje, ali to je stvar izbora :wink:
  • 0
supertheoryofsupereverything:)

#18 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 13 November 2008 - 02:42 PM

Ma radi. Prvo sam bio malo ucvikan, sad silazim s ivičnjaka i ne mislim. Samo tu i tamo malo centriram točkove :D Jedina mesta gde sam poludeo su asfalt prema Brestaču, neka granulacija od koje su mi plobmbe ispadale, iako nije rupičast - i prolećno razvaljen zemljani put u nekoj pustahiji iza Karlovčića.

Što se tiče dinama, neeeeeeeeeeeeeee, samo koči bajk a svetlo je tuga. LED/NiMH i cepaj. Ne mora sve odjednom da se kupi.
  • 0

#19 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 13 November 2008 - 02:54 PM

Pa na taj Meridin bajk, kad imas love, nabacis Kenda Kwest gume (1.5"), 350 din/kom otprilike, i uzivas. A ako su i te siroke, onda Ritchey 1", oko 1000 din/kom - imad da letis k'o kometa. Kao sto rece Biodiesel, najbitnije na tom bajku je sto ima alu ram i 1 1/8 promer, tako da su sve naknadne kombinacije za budzenje moguce.
  • 0

#20 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 November 2008 - 03:19 PM

Moj ti predlog da kupis bicikl koji ima minimum 24 brzine, iz razloga sto oni sa 18 i 21 imaju katastrofa lose glave i fabricki uglavnom suve. Masti ima uglavnom koliko je ubaceno sa lagerom koji je namazan tek toliko da ne zardja.

Kasnije kad galva krene da otkazuje, popravke su moguce ali delimicno uspesne, jer sama solja u glavi vec je naceta. Kasnije moras kupiti novu glavu, ali znaj da je istog kvaliteta kao ona sto si imao i opet si na pocetku.

Ako kojim slucajem kupis bicikl sa 18-21 brzinom, idi u servis da ti podmazu zadnju glavu (pozeljno i prednju), izbace vencice i ubace kuglice. Time si prodizio vek glave bar za 30-40%.

Zato bolje daj u startu malo vise, a kasnije si miran.
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika