Jump to content


Fotografije
- - - - -

Mi i psi

Psi i biciklisti

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
225 odgovora na ovu temu

#61 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 24 May 2020 - 08:43 PM

Ej, al kad ga uvezem na top tube pa kad budem prodavao bajk a napisem dodatna oprema-ultrazvucni rastjerivac pasa :)

Nego, da te pitam, vidio si da baterija ne dolazi u uredjaju? :)

Uostalom izadje me 7km sa postarinom a na piku se prodaje po 20km, znam da nije nesto 300% zarade na danasnje troskove al nece propasti :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#62 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 May 2020 - 08:48 PM

Sve je to super, ali ne vredi ni 1 KM...

 

Naravno da ne dolazi baterija uz to. Ja imam 9V baterije (ne zbog te gluposti već unimera) punjivu i alkalne Ikea. Tu spravicu čuje i ljudsko uho, tako da nije ultrasonična..


  • 0

#63 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 24 May 2020 - 09:15 PM

Psi su potpuno bezopasni jer laju i ne ujedaju.


Mene ujeo prošle god. na brevetu. :)
U stvari nije stigao da mi zarije zube u nogu, pa me praktično samo ogrebao.
Jurila su me 2 psa, po jedan sa svake strane, tako da je taj sa leve strane uspeo da uhvati povoljan trenutak...
  • 0

#64 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 26 May 2020 - 08:35 PM

Istrča mi juče jedan ogroman džukac, u gradu, i poče da laje i da me juri.
Čak sam uspeo i da ga šutnem petom u njušku, ali nastavio je pa sam naglo zakočio, izgubio kontrolu i pao. Nisam se nešto povredio, malo se ugruvao.
Ali fazon je što ja znam njega, stalno je tu kod tog semafora. I nikad nije bio agresivan, ne znam šta mu je bilo.

To je bilo u povratku sa noćne vožnje, oko 04h, a prošao sam tu kraj njega i u odlasku, oko 23:50, a tad je spavao i nije ga bilo briga za mene.
  • 0

#65 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 26 May 2020 - 10:20 PM

Necim ga diras, ispred mene na oko 200m dvojica na biciklima prolaze i kerovi ih ne gledaju uopste kao da ih nema nailazim ja i eto ih da me grizu, cim sidjem s bicikla ne prilaze... Ne ljutim se ja kad su lutalice al takvih skoro i nema kod mene, 90% su to psi koji istrce iz dvorista i bas dok neko ne plati glavom to se nece promijeniti

Btw kakva nocna voznja, jel se i to radi?

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#66 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 26 May 2020 - 11:05 PM

Neki džukci su danju ok, a noću zezaju.
Tako možda i ovaj, bilo gluvo doba, pa sam mu upao u radar... :)

*

Ma ja često noću vozim. Ako ne stignem danju, onda uveče vozim.
Ne krećem baš uvek toliko kasno kao juče, češće oko 22h.
Čak nije ni loše, manje saobraćaja, nema stresa da se ne zakasni,
a ćerka čeka da je vodim u park, recimo... :)
  • 0

#67 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 16 July 2020 - 06:06 AM

Stigla sala iz Kine, zaboravio sam da slikam kako je instalirano na tt. Dakle ultrazvucni rastjerivac, nisam jos nasao psa koji bi me napao ali, testirao sam na svom njemackom ovcaru, kroz prozor da me ne vidi, pogne usi i trci po boksu kad ukljucim. Juce na dva mjesta u oba smjera vezani kerovi, oni uvijek laju kad prolazim juce nisu s tim da sam ukljucio prekidac 50m ranije, samo su me gledali a jedan je pojurio neke kokosi koje uvijek leze oko njega :)
Ceka se direktna situacija, za sad obecava :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#68 Leopard

Leopard
  • Members
  • PipPipPip
  • 92 posts

Postavljeno 16 July 2020 - 06:32 AM

Btw kakva nocna voznja, jel se i to radi?
Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


Ima svoju čar, ko tinejdžer sam često oko ponoći išao u vožnju po Beogradu, nema saobraćaja, možeš da voziš kojom god ulicom hoćeš. Otkako sam asfalt batalio vozim kroz šumu i tu mi je zabavnije, gomila šumova, zvukova, lepo za doživeti
  • 0

#69 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 15 August 2020 - 06:04 PM

Aaaa, prvi pad, srecom pa sam u formi i bilo je na krivini po 90 pa sam usporio. Ker na sred ulice i ja predjem skroz lijevo i on skoci onako krvnicki, zaboravim na spd i naravno prospem se, sreca selo pa je kraj ulice trava, da bi ivicnjak bio bi invalid.

Ustanem stvarno mi nije nista al biciklu jest, sazuljao sam lijevi rog i izgubio specifican cep, sazuljao pedalu, lanac spao, to je sto sam vidio. Prekoputa neka zena, znam je i unuka joj. Vidjela ona to i ode u kucu, garant jen pas, ja lijepo predjem ulicu, kazem maloj zovni babu. Izasla krava reko ko ce platiti stetu meni, kao kako bas tebe da napadne, pocne nesto srati, ja joj malo mater spomenem i kazem da ce pojesti kera ako ga jos jednom vidim. E tako, evo me kod kuce sad, cekam policiju :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#70 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3351 posts

Postavljeno 15 August 2020 - 08:31 PM

Stigla sala iz Kine, zaboravio sam da slikam kako je instalirano na tt. Dakle ultrazvucni rastjerivac, nisam jos nasao psa koji bi me napao ali, testirao sam na svom njemackom ovcaru, kroz prozor da me ne vidi, pogne usi i trci po boksu kad ukljucim. Juce na dva mjesta u oba smjera vezani kerovi, oni uvijek laju kad prolazim juce nisu s tim da sam ukljucio prekidac 50m ranije, samo su me gledali a jedan je pojurio neke kokosi koje uvijek leze oko njega :)
Ceka se direktna situacija, za sad obecava :)
Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

Значи ради ипак? :) нисам дакле једини који је видео да ради
  • 0

#71 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 15 August 2020 - 08:42 PM

Ne nosim, nisu me napadali pa sam skinuo, mislim da radi mozda jedanput dvaput kod istog psa, zbuni ga i zastane, poslije se navikne. Mada danas ne bi ni stigao testirati, nisam se stigao ni otkopcati. Btw, spd mi je zategnut do kraja al pao sam lijepo, nekako si se iskopcale u padu, to je pozitivno. Provjerio sam, nije me ni prijavila u murju, jos sutra kad bih nasao sq lab cep od roga vodio bih ovo kao da se nista nije desilo
Samo, koliko god sam lijepo pao moglo je biti svasta, nema jos puno voziti ove godine al sledece sezone pro ulaganje kaciga

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#72 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 15 August 2020 - 09:10 PM

Prvo ulaganje

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#73 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 16 August 2020 - 02:10 PM

Cep nisam nasao, trava je preko koljena, srecom, ublazila je pad, ostavio sam trag gdje sam aterirao da naidju lovci mislili bi garant medvjed :)

Steta: pedala sazuljana, rog sazuljan, cep izgubljen, ispao je i cep od pogona isto nisam nasao, ram malo sazuljan, nosac mobitela pukao i malo sam izubijao mobitel. To je to sto sam uspio da uocim, rame junacko ne racunam. Sad je ovo proslo kako je proslo, baba i nije losa, mogao sam to pametnije odraditi al kad nisam :)

Sta uraditi po zakonu u toj situaciji, ono, mogao sam zube poizbijati, oderati lijepo lice i sl :) Kakva je procedura, jel se neko sudski pokusao namiriti?

Btw, sad kopiram Micu sa rogovima, sta cu, nije bilo druge nego ovako zamaskirati, jest ruznije al sta bih sadIMG_20200816_155513.jpg

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#74 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 16 August 2020 - 03:15 PM

Cekaj malo, zvao si policiju ili nisi?

 

Logicno je da zoves sa lica mesta, ako si povredjen, kazes da si povredjen... Ne verujem da se vrsi uvidjaj kao za "obicnu" saobracajku ali mora neka papirologija da se odradi, makar prema vlasniku dzukele. Ima tu i materijalne stete...

 

I kod mene se na turama gde vozim u zadnje vreme pojavilo par dzukela i to na istim mestima gde su bile pre 10-ta i vise godina. Moracu malo opet da "porazgovaram" u prolazu sa vlasnicima. Ako vec neki biciklista nije zavrsio posao pre mene ;)


  • 0
.

#75 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 16 August 2020 - 04:15 PM

Nisam zvao, za ubuduce pitam. Kako je to regulisano zakonom, ok ozljednu listu vadis kod doktora al ko procjenjuje stetu na biciklu? Za sta podnosim prijavu, napad psa?

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#76 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 16 August 2020 - 04:40 PM

Kako i koji zakon, to ce morati da odgovori neko mnogo strucniji od mene. 

 

Ti prijavljujes da te je kao ucesnika u saobracaju napao pas i da imas/nemas povrede i materijalnu stetu. Za psa naravno odgovara vlasnik i snosi svu stetu. Ko, kako i kada procenjuje stetu, ne znam. Ne bi me cudilo da mora da se ide i na sud. 


  • 0
.

#77 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 16 August 2020 - 05:01 PM

Policija po prijavi mora da napravi zapisnik,

takodje doktor ce da napravi spisak povreda i opis kako su nastale...

Onda ga tuzis privatnom tuzbom jer to ne ide po sluzbenoj duznosti posto vlasnik psa nema osiguranje od odgovornosti


  • 1

#78 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 16 August 2020 - 05:11 PM

Za povrede valjda policija podnosi prijavu u zavisnosti od tezine povreda, prekrsajnu ili krivicnu, bar je tako u "normalnom" saobracaju gde nema kucica :)

 

Za materijalnu stetu si u pravu, mora tuzba. Setio sam se par slucajeva biciklista povredjenih u saobracaju, svi su za materijalnu stetu morali da tuze. 


  • 0
.

#79 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 16 August 2020 - 07:13 PM

Ne zaboravi da njega nije ujeo pas već je samo pas prouzrokovao incident, mislim da to nije isto.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 0

#80 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 16 August 2020 - 07:24 PM

Sudiće mu za pokušaj ujeda. :D
  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika