Jump to content


Fotografije
- - - - -

Mi i psi

Psi i biciklisti

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
225 odgovora na ovu temu

#21 bjanko

bjanko
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 175 posts

Postavljeno 20 February 2020 - 07:27 AM

Jako neprijatne situacije ja mislim da jedno od resenja je pistolj plasljivac tzv.engejac to su mali pistolji 6 mm idu metkici,prednost mu je jako je mali mislim da je to resenje ,ja sam imao pre 10 tak dana opasnu situaciju idem u banku i veliki pas stoji i nesto mu se nije svidela moja njuska i krenu na mene srecom imadoh fasciklu i njom sam mahao i odbranih se ali ovaj engejac je prava stvar
  • 0

#22 Markoris

Markoris
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 20 February 2020 - 06:40 PM

Bjegunčeva majka ne plače... naravno da je najbezbolnije nagazit pedalu i pobjeći. MTB se kod mene zasniva na vožnji po brdima i seoskim putevima tako da sprint nije uvjek moguće rešenje.
Interesovalo me dali neko ima iskustva sa PAPER spejem?
Svakako ako upotrebim svoj opisat ću vam reakciju psa.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
  • 1

#23 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 20 February 2020 - 07:09 PM

Ja imam biber sprej i nosio sam ga na dužim dnevnim i višednevnim vožnjama. Mali je, lagan, ne smeta mi ni u džepu na leđima, mada sam ga uglavnom držao u džepu torbe na paktregeru. Pošto sam uglavnom na duže bajsom išao sam, on mi više služio kao element psihološkog osećaja sigurnosti da imam nešto za slučaj "nedajbože" tj. da se nađem pred nerešivom situacijom besnog čopora.

Međutim, po mom iskustvu psi se uglavnom povuku kad stane, onda kad procenim da mi nije zgodno da bežim (uzbrdica npr). Možda sam par puta držao biber sprej "za svaki slučaj" spreman i meni je to pomoglo u smislu osećaja sigurnosti. Samo jednom sam sprej zaista upotrebio u selu Koznica iza Goča, baš na uzbrdici. Mislim da deluje na pse, isto kao i na ljude... ali ponavljam, to je više stvar koja ti daje sigurnost, jer u 99% slučajeva pas će sam ustuknuti kad se prestane vožnjom. Polivanje vodom iz bidona je takođe vrlo efikasno.
  • 0

#24 3opaH

3opaH
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 20 February 2020 - 07:28 PM

Voda iz bidona je provereno efikasna. Letos sam je 'unapredio', malim pistoljcicem na vodu ali sa 1/2 dela sirceta, drzao ga na torbici na volanu ali osim sto su zvake mirisale na sirce, drugih rezultata nije bilo. Skraceno, nije bilo situacija za primenu. A za bezanje sprintom .... samo retki na specijali i ne natovareni. Pseto trci vrlo vrlo brzo.

Dva puta silazio sa bicikla i lagano nastavio, peske, i to medju grckim cobanskim dzukelama. Bio je ranije na forumu snimak, bas iz Grcke, bicikliste medju takvima. Covek na kraju sisao i koliko sam shvatio ostavili ga na miru


  • 1

#25 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 20 February 2020 - 07:44 PM

To i ja kažem... kad voziš, ti si plen koji pas goni, a kad staneš menja se situacija. Pas nema razloga tada da se upušta u "napad" jer se i on plaši druge strane.
  • 0

#26 bjanko

bjanko
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 175 posts

Postavljeno 20 February 2020 - 08:24 PM

Drugari jos nesto me odusevilo drugar drzi u kolima pistolj ali kao sprej suzavac inace zivi i radi u Rumuniji interesantna stvar nisam video kod nas da ima to .Ja samo za oruzje.Bas generalno ljudi se toliko plase to nije normalno moja tetka ima fobiju od pasa nigde ne sme sama bas joj veliki problem.Pre neki dan zali mi se jedna zena ja joj predlozim setnju a prvo sto je rekla ma ovi psi lutalice bas ih se plasim.Generalno na pucanj reaguju
  • 0

#27 stefan10vb

stefan10vb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 210 posts

Postavljeno 23 March 2020 - 12:09 AM

Uhhh najezio sam se kada sam sve ovo procitao. Evo javljam se kao neko ko nije imao iskustva sa ujedima, sa psima tokom voznje jesam. Da objasnim, ranije sam se plasio svakog psa, kontakta sa njima. Pre malo manje od dve godine sam dobio psa na poklon, svojom voljom, nisu mi ga uvalili. Da se razumemo, nije isto plasiti se pasa, i imati nesto protiv pasa (mrzeti ih). Volim pse, ali nemam potrebu da mazim i hranim svakog psa, dakle bicu max objektivan. Postoji veliki jaz izmedju vlasnika pasa, i onih koji nisu imali iskustva sa psima. Najvaznija stvar je da su psi vrlo teritorijalne zivotinje, i lajace, i pratice vas ukoliko se nadjete na njihovoj teritoriji. To ne znaci da ce vas pas napasti !!! Pas ce vas napasti samo ukoliko se oseti ugrozeno !!! Bilo kakvu pucnjavu strogo izbegavajte, jer moze da usmrti psa (umiru od straha, u 80% slucajeva cete odgovarati za smrt psa). Ukoliko pas prezivi pucanj ili ce pobeci, ili ce vas napasti jer ce se osetiti ugrozeno. Ono sto razdvaja pse kada se pokace je voda (nije potrebno sirce), jer jednostavno ne vole vodu, beze od nje, ne prija im. Tada se nece osetiti ugrozeno, jer svaki pas zna sta je kisa. Izuzetak su labradori, koji nisu agresivna rasa, i oni obozavaju vodu. Takodje nemojte petardama povredjivati pse! Elektrosoker ce ili uplasiti psa (mozda ce ga cak i ubiti), ili ce vas napasti, jer ste vi njega napali. Takodje upotreba elektrosokera je strogo kaznjiva. Cak iako pas prezivi, zapamtice vas vrlo dobro, i racunajte da ce vas iz drugog ili treceg prolaska napasti. Dakle, nemoj te raditi nista sto cini psa ugrozenim, da vas ne bi napao, i imajte na umu da su psi mnogo brzi od nas. Najbolje resenje je sici sa bicikla, biti okrenut prema psu, i proci. Pomocno sredstvo moze da vam bude bidon da vodom. Kao sto rekoh, psi vrlo dobro pamte, pa umesto sto cete se "odbraniti" od njih, bolje je da im bacite bilo kakvu hranu (ne podnose zacinjenu hranu, izbegavajte), onda ce vas upamtiti po necem lepom, i vrlo verovatno vas nece vise dirati. Najveci problem po meni je ukoliko ne vidite psa, posto vrlo cesto leze, i on izleti, i ne daj Boze da uleti pod tockove. Tesko svima. Njima je insitiktivno da jure sve sto se krece malo brze, dakle jure tockove (nije lose imati tockove bez nalepnica), i vasu nogu ukoliko vrtite. Sustina, sidjite ne ugrozavajte ni sebe ni psa. Takodje ukoliko neko stalno pusta psa van dvorista, imate pravo to da prijavite, i oni ce doci da ga pokupe, i vlasnik ce platiti kaznu (onoliku koliko pas bude bio kod njih). Ukoliko je pas lutalica, ili ce ga prebaciti na drugu lokaciju, ili ce ga uspavati, ukoliko je bilo vise prijava na njega. Bio sam max objektivan, verujem da ce vam ovo pomoci.
  • 0

#28 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 23 March 2020 - 01:33 AM

Samo da ne širimo dezinformacije, el. šokeri nisu zabranjeni i mogu se legalno kupiti u svim boljim lovačkim radnjama kao i druge predmete za samoodbranu (džepni suzavci, biber sprejevi..). Obično imaju dobru i jaku lampu na sebi.
Nećemo povredjivati psa i ako ga koristimo već samo malo zaplašiti zvukom i tu se sve završava.
Ovo sa hranom jeste najbolje samo jedan (termo) bidon moramo odvojiti za njih.
  • 0

#29 stefan10vb

stefan10vb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 210 posts

Postavljeno 23 March 2020 - 09:05 AM

Da, tako je, legalno je. Svasta se desava, neki su ih namerno kupovali, i isprobavali ih na zivotinjama :( Za svaki slucaj, nemojte dugo da "peckate" jer je opasno, cak ni policajci to ne rade!
  • 0

#30 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 23 May 2020 - 03:46 PM

Је ли неко од вас знао за фору са прскањем водом из флашице? Недавно сам се возио са једним колегом и потегне се прича о псима ,,крајпуташима”, ја му споменем пиштаљку за коју сам се лично уверио да их тера да се само праши, а он ми каже да их он само попрска водом из бидона и они се разбеже. :) нисам му веровао све док нисам био у прилици да на последњих пар вожњи испробам штос. И делује! Додуше, биле су у питању групице до три пса и ниједан није био капиталац, тако да не знам да ли делује и у таквим ситуацијама где су веће групе или већи пси...
  • 0

#31 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 23 May 2020 - 04:06 PM

Pa to je najstariji fazon... :)

A znaš li za laser u oči noću, ako drugo ne ponaže?
(pošto nije u redu da im se ošteti vid)
  • 0

#32 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 23 May 2020 - 04:49 PM

Pa to je najstariji fazon... :)
A znaš li za laser u oči noću, ako drugo ne ponaže?
(pošto nije u redu da im se ošteti vid)

Пази кад имам сто годима, а нисам знао :) Пиштаљку сам видео како ради, беже колико их ноге носе, а за ласер исто нисам знао, али ноћу ретко возим, осим по граду.
  • 0

#33 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 23 May 2020 - 07:45 PM

Bidon metoda nije uvek uspesna, naleteo sam nekoliko puta na pse kojima ni prskanje vode direkt u oci nije smetalo tj nastavili su dalje da me jure.
  • 0

#34 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 23 May 2020 - 08:02 PM

Bidon metoda nije uvek uspesna, naleteo sam nekoliko puta na pse kojima ni prskanje vode direkt u oci nije smetalo tj nastavili su dalje da me jure.


Значи да сам имао среће :)
  • 0

#35 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 May 2020 - 08:47 PM

E sad još samo i pištaljke da vuglimo :D


  • 0

#36 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 23 May 2020 - 09:26 PM

Ja sam skorojević u biciklizmu (još ni 3 god.) i to sa vodom sam slučajno otkrio, bila mi u ruci flašica baš u tom trenutku kad me "napao" neki džukac. :)
Kasnije, kad sam postao i fb-forumski biciklista, skontao sam da taj fazon već svi znaju.

Što se tiče lasera, ja mnogo vozim noću i takođe sam i taj fazon slučajno otkrio, mada nije 100% uspešan, ali u principu im se ne sviđa to svetlo u očima, a par puta sam morao da upotrebim na usponima (na vođi čopora).

Noću nosim i sprej.

*

Prošle god. nam je u sred noći na jednom brevetu pretrčala put porodica divljih svinja, a to je baš nezgodna stvar... Nekad umeju da budu agresivne.

Najpre su trčale pored puta 20-ak metara, mi (ja i još 2 biciklista) smo se pitali šta je sad to, čudni zvuci. Onda nam pretrčaše put, velika jedna ili dve, ne sećam se tačno, i dečica... 3-4.
  • 0

#37 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 23 May 2020 - 09:55 PM

Najpre su trčale pored puta 20-ak metara, mi (ja i još 2 biciklista) smo se pitali šta je sad to, čudni zvuci. Onda nam pretrčaše put, velika jedna ili dve, ne sećam se tačno, i dečica... 3-4.


Шта би ловци дали... :)
  • 0

#38 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 23 May 2020 - 10:19 PM

Pa oni imaju puške, ok. :)

Ali ja se pitam šta da su nas napale... :D
  • 0

#39 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 May 2020 - 11:09 PM

Neće sigurno napasti čoveka osim ako steknu utisak da su im mladunci ugroženi


  • 0

#40 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 24 May 2020 - 01:30 AM

Da, u tome je i problem, mislim kako da im objasnimo da nam to nije bila namera... :D
  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika