Jump to content


Fotografije

Tubeles gume


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
29 odgovora na ovu temu

#21 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 11 February 2020 - 08:29 AM

Nije sve u zaštiti, ima nešto i u karmi. Vozio sam Mišelinke bez ikakve zaštite 7 meseci i nikakvih problema nije bilo. A bilo je često situacija da vozim po zemlji ili makadamu.
Ako guma naleti na malo veći ekser probušiće se iako ima zaštitu. O staklu da ne pričam.

 

 

 

Izes ti karmu kada obicna rajsnedla probusi gumu,jaka ti karma kada moras da menjas unutrasnju,i jos na kraju ne nadjes uzrok,pa ponovo razmisljas da li je ostalo neko parce u spoljasnjoj.Sto se tice srce,to maratonke GAZE bez problema jedino ako stoji dno boce ali to se vidi. Kao i ekser. ON mora biti ukucan u dasku da bi se guma probusila,pa nisam valjda slep, nikada nisam bio u takvoj situaciji.Ti pricas o 7 meseci.3godine koliko ti vozis (oko 7000) jel tako, ne bi trebalo da bude problema/ Mislim da se ne lazemo ,sto se tice kvaliteta, Maraton plus pa ostalo.Ali sve ima svoju cenu.


  • 2

#22 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 February 2020 - 09:04 AM

Izes ti karmu kada obicna rajsnedla probusi gumu,jaka ti karma kada moras da menjas unutrasnju,i jos na kraju ne nadjes uzrok,pa ponovo razmisljas da li je ostalo neko parce u spoljasnjoj.Sto se tice srce,to maratonke GAZE bez problema jedino ako stoji dno boce ali to se vidi. Kao i ekser. ON mora biti ukucan u dasku da bi se guma probusila,pa nisam valjda slep, nikada nisam bio u takvoj situaciji.Ti pricas o 7 meseci.3godine koliko ti vozis (oko 7000) jel tako, ne bi trebalo da bude problema/ Mislim da se ne lazemo ,sto se tice kvaliteta, Maraton plus pa ostalo.Ali sve ima svoju cenu.



Vozim ja malo (mnogo) više od 3 godine. Obične gume bez zaštite sam vozio poslednjih 7 meseci. Zanimljivo je da sam 3-4 puta bušio Kojak koja ima zaštitu. Probode se na bočnim stranama jer je tu izuzetno tanka.
Maratonka mi je teška i skupa i nikad nisam razmatrao njenu kupovinu.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#23 BlackDriver

BlackDriver
  • Members
  • PipPipPip
  • 91 posts

Postavljeno 11 February 2020 - 09:07 AM

Vazi uzecu one continental sto si mi predlozio.


  • 0

#24 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 February 2020 - 10:03 AM

Maratonke su užasne gume za vožnju, neviđeno teške i tvrde, krute, teške za montažu. Imam jednu na mtb-u i ne bih to nikad više kupio. Kenda u istoj širini 4x jeftinija, lakša, mekša, udobnija, brža. Bušenja na asfaltu su svakako jako jako retka pojava.


  • 0

#25 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 11 February 2020 - 10:46 AM

Nisam ni ja zadovoljan sa maratonkamm a uzeo sam ih nove u Jankovicu. Nove su bile krive, jedna pukla po obodu do zice u prvih 1000km, kao da je neko osmirglao bok a nisam ih prepumpavao. Posle par godina se druga iskrivila uzasno, a nije bila vozena (ukupno presla mozda 2000km), nije bila ni na bicikli, napumpana stajala na tocku. Continental Country Plus sam uzeo kao zamenu za tu puklu maratonku, ali nedovoljno vozio da bih izneo utiske, sem sto se jednako tesko montira.

Poenta price, Schwalbe Marathon Plus nisu dobre gume za svaku namenu, pogotovo ne ako se kupe kod nas. Isto sam se vodio iskustvima drugih, ali verovatno vise necu kupiti Schwalbe kod nas posle ovog iskustva.

 

Maxxis Override koje su dosle sa Cruzbike-om su mi isto sasvim ok za sada (26x1.75). Drze ok (prosecno, nisu sjajne), nisu preterano teske, imaju neku osnovnu zastitu, do sada sam izvadio na parce zice polu-bocno i ostar kamen, nijedno nije probilo zastitu ispod.

 

Tubeless bih razmotrio ako je teren po kojem vozis takav da moze lako doci do snake bite-a, u suprotnom ne znam da li ti se isplati prelazak, najbolje pitaj novcanik pa proceni :)


  • 0

#26 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 February 2020 - 12:08 PM

Pre neki dan uzeo sam Conti Ultra Sport 28mm.. nemaju zaštitu protiv bušenja. Prvi utisak je "izuzetno tiha na asfaltu".. poprilično tiša od Kojaka. Znatvno je i tvrdja zbog pritiska od 7 bara, mada je i Kojak bila gotovo identično tvrda sa 6 bara.
U prvoj vožnji pre neki dan utisak je pozitivan.

Na trekingu imam Švalbe delta kruzer plus (nekadašnja road plus) koja je duplo jeftinija od maratonke, ima zaštitu i solidno je mekana. Za cikloture odličan odnos uloženo/dobijeno.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#27 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 11 February 2020 - 08:51 PM

pogotovo ne ako se kupe kod nas. Isto sam se vodio iskustvima drugih, ali verovatno vise necu kupiti Schwalbe kod nas posle ovog iskustva.

 

 

E to je problem. Ja sam to i pomislio kada sam kupovao na cikloberzi za 2000din. OK. 4500din kod Jankovica,ali ko mi garantuje da  isto nisu uzete sa nekog postrojenja za recikliranje u Nemackoj.Mada mi nije jasno ,ti kupujes u Bike Discontu iz Berlina,a gume kod Jankovica,tu mi nesto ne stima.Mislim da ako se kupe direktno u Nemackoj to je to.Inace ja ne mogu da se zalim jer nikada nisam kupio od bilo kog ovlascenog prodavca,uvek za mnogo jeftinije novce preko Cikloberze, 

 

Na rekumbentu  su oba dve maraton plus 20'' i 26''  racunam da ima desetak godina ali je kao nov. Ja sam prvi put skidao spoljasnju kada sam stavljao dinamu. Zadnja NIKADA nije skidana tako da sta reci-Maraton Plus (orginal) su zakon.Kakvo deformisanje,cepanje i slicni problemi. To ne postoji na orginal maratonkama,


  • 0

#28 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 February 2020 - 08:58 PM

Prvi par Švalbe uzeo u Probike, drugi u Zlatnom točku. Pretpostavljam da obe prodavnice uzimaju od Jankovića. Oba para guma su super, bez ikakvih mana.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#29 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 11 February 2020 - 10:06 PM

Siguran sam da je moj par original samo pitanje koje klase i da li je u fabrici bio skart, koliko i gde su stajale na lageru itd.

@mirek200
Sta u kojoj radnji kupujem ne znam kako je relevantno za temu, napisah svoje iskustvo sa kupovinom direktno od Jankovica pa sad ljudi dalje neka procene sta njima odgovara.
  • 0

#30 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14588 posts

Postavljeno 11 February 2020 - 10:32 PM

Ja sam nekoliko puta narucivao preko interneta od Jankovica i sve su bile OK. Prve porucene valjda pre deset godina, zadnje koje sam porucio su stigle pre tri dana. Schwalbe na njihovoj internet stranici ima upisano Jankovic Comp kao njihovog zvanicnog prodavca.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika