Jump to content


Fotografije

Web kupovina - iskustva


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
75 odgovora na ovu temu

#21 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 31 January 2020 - 08:24 AM

Uveli su otprilike kada je pola SAD počelo da naručuje delove iz Evrope umesto da ih kupuje u lokalu, jer su maloprodajne cene ovdašnjih sajtova niže nego nabavne cene njihovih uvoznika.
  • 0

#22 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 31 January 2020 - 10:05 AM

Nije problem, neka stite uvoznika, ali onda taj uvoznik mora da ima svaku sitnicu koju je shimano proizveo, sto bi se reklo od igle do lokomotive, mislim danas i ne mora da ima sve na lageru ali barem da se vrse narudzbine, ionako pola prodavnica funkcionise po principu poruci i cekaj da stigne i to sto se mene tice je sasvim ok.

 

e sad ta nabavka jednom godisnje po meni nema smisla, deluje mi vise kao da nabavljaju delove za svoje servise i malo sto pretekne nek pokupe privatna lica i to je to


  • 0

#23 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 31 January 2020 - 10:33 AM

Uvoznik nabavlja ono što se prodaje. Nikome se ne isplati da godinama drži robu na lageru dok ne naleti neko kome baš to treba.


  • 1

#24 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 31 January 2020 - 10:43 AM

kazem i ne treba, danas to niko ne radi jer su to zarobljene pare, ali da vrsi uvoz cesce i ako treba i po potrebi po porudzbini, ima tu dosta stvari kojih bude i ubrzo nestanu, pa cekas do sledece god da bi kupio u domacoj trgovini.


  • 0

#25 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 31 January 2020 - 06:16 PM

Ta politika Šimana je bezveze za evropu, tj nas van EU. Mogli su da ukinu samo za ameriku, mi smo ovde čista kolaterala, ali baš. I sam vidiš da imamo više štete no koristi. Taj činovnik koji je isto predložio za srb, mkd i koga već nije dobro uradio.


  • 0

#26 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 31 January 2020 - 10:47 PM

Oni mogu da ukinu kompletnu prodaju za Srbiju i Makedoniju i neće primetiti razliku u prometu, tako da ne verujem da ih ta šteta mnogo tišti :D
  • 1

#27 zmaj16

zmaj16
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 31 January 2020 - 11:34 PM

Simano se moze poruciti sa sajta probikekit.co.uk, makar je takva situacija za Cg pa pretpostavljam da je i za Srb. Bike24, bike-discount i bike-components su odlicni sajtovi za porucivanje s tim sto je kod svih siping oko 20e osim sto bike-components s vremena na vrijeme zna da akciju sa free shipping-om za porudzbe preko 50e
  • 0

#28 zexrad

zexrad
  • Members
  • Pip
  • 15 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 February 2020 - 11:25 PM

Sajt je siguran 100 % imam mnogo kupovina sa bike-discounta i svaki put je sve proslo OK
Sto se kacige tice ako ti mogucnost skidanja stitnika vilice ne znaci mnogo, za taj novac mozes kupiti mozda i bolju kacigu. Razmisli o ovoj https://www.bike24.com/p2200836.html  meni sutra treba da stigne.


  • 0

#29 zexrad

zexrad
  • Members
  • Pip
  • 15 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 February 2020 - 11:26 PM

Jel stigla kaciga?
  • 0

#30 Markoris

Markoris
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 05 February 2020 - 08:43 AM

Jeste davno, i oprobo je. 421c03d649458e1909d78274d7994528.jpg

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
  • 2

#31 zexrad

zexrad
  • Members
  • Pip
  • 15 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 February 2020 - 10:28 PM

Jeste davno, i oprobo je. 421c03d649458e1909d78274d7994528.jpg

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

 

Svaka čast!

Kaži mi samo kako su ti obračunati "nameti"?

Trebalo bi da je samo 20%PDV-a na cenu sa poštarinom, bez carine? Da li je tako?


  • 0

#32 Markoris

Markoris
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 07 February 2020 - 03:07 PM

Ova kaciga je izbjegla namete. U BiH nameti su tek iznad 150€

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
  • 1

#33 runbike

runbike
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 21 December 2021 - 09:18 AM

Zdravo ljudi,

 

vredi li ovako nesto narucivati preko ovog sajta

https://www.bike24.c...?menu=1200,1201

 

Vec pri narucivanju se povecava cena.

https://prnt.sc/23u9lfw

 

Da li je neko narucivao trenazer i ako jeste, koliko jos ide na carinu i pdv?

 

Vredi li uopste?

 

Hvala


  • 0

#34 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 445 posts

Postavljeno 21 December 2021 - 09:22 AM

Povećava ti se cena za poštarinu, to je normalno. S tim da imaj u vidu da je ovo cena bez PDV-a pošto to odbiju pre slanja u Srbiju. U teoriji na sve pošljike preko 50 eur vrednosti se kod nas plaća carina 10% i na to dodatno 20% PDV. Iz mog iskustva carina obično to obračuna na cenu sa sve poštarinom tako da okivrno računaj 272 eur da te izađe sve. 

 

Vredi li je dosta filozofsko pitanje, zavisi za koliko ga možeš nabaviti ovde. 


  • 0

#35 runbike

runbike
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 21 December 2021 - 10:25 AM

Da, videcu jos, nisam siguran ni sam.

 

Ako uspem ovde za nizu cenu negde da nabavim, to bilo bilo super.

 

Hvala


  • 0

#36 zoksi

zoksi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 277 posts

Postavljeno 21 December 2021 - 03:33 PM

Ja bih na tvom mestu racunao I na trosak spedicije od nekih 50 eura otprilike.
  • 0

#37 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4542 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 21 December 2021 - 03:38 PM

Da, videcu jos, nisam siguran ni sam.

Ako uspem ovde za nizu cenu negde da nabavim, to bilo bilo super.

Hvala

Taj model ne bih razmatrao obzirom da za koji evro više dobiješ smart interaktivni trenažer i to sa podlogom za prednji točak koju moraš da dokupiš u slučaju da se odlučiš za elite, a to je još 20-30e. https://www.bike-dis...n-turbo-trainer
A ima i kod nas za 39000 din. preko www.garmin.rs


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#38 runbike

runbike
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 21 December 2021 - 03:54 PM

Taj model ne bih razmatrao obzirom da za koji evro više dobiješ smart interaktivni trenažer i to sa podlogom za prednji točak koju moraš da dokupiš u slučaju da se odlučiš za elite, a to je još 20-30e. https://www.bike-dis...n-turbo-trainer
A ima i kod nas za 39000 din. preko www.garmin.rs


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Fluidni sam razmatrao zbog buke. Zivim u stanu, pa sada ne znam ovaj Tacx kakvu buku pravi u odnosu na Elite!?


  • 0

#39 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4542 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 21 December 2021 - 04:01 PM

Fluidni sam razmatrao zbog buke. Zivim u stanu, pa sada ne znam ovaj Tacx kakvu buku pravi u odnosu na Elite!?

Pa i ja živim u stanu, imam magnetni, dobra podloga i pola buke rešeno, moje se komšije sprat ispod ne bune.
Pogledaj u specifikacijama koliko buke u db proizvode i kolika je razlika.
Generalno ako hoćeš da treniraš na analognom trenažeru, računaj da moraš da dokupiš senzore brzine i kadence, a to opet poskupljuje priču i zato je smart interaktivni bolje rešenje jer ima i erg mode.
Kad na cenu analognog dodaš cenu senzora, približavaš se ceni od 400e a onda je glupo ne dodati još 100e i kupiti najtiši direct drive, smart, interaktivni, muda, sarme trenažer, on je stvarno skoro bešuman.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#40 runbike

runbike
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 21 December 2021 - 06:00 PM

Pa i ja živim u stanu, imam magnetni, dobra podloga i pola buke rešeno, moje se komšije sprat ispod ne bune.
Pogledaj u specifikacijama koliko buke u db proizvode i kolika je razlika.
Generalno ako hoćeš da treniraš na analognom trenažeru, računaj da moraš da dokupiš senzore brzine i kadence, a to opet poskupljuje priču i zato je smart interaktivni bolje rešenje jer ima i erg mode.
Kad na cenu analognog dodaš cenu senzora, približavaš se ceni od 400e a onda je glupo ne dodati još 100e i kupiti najtiši direct drive, smart, interaktivni, muda, sarme trenažer, on je stvarno skoro bešuman.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Jel koristis taj Tacx trenazer?


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika