Jump to content


Fotografije

Web kupovina - iskustva


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
75 odgovora na ovu temu

#1 zexrad

zexrad
  • Members
  • Pip
  • 15 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 January 2020 - 02:40 PM

Pozdrav, 

 

Prvo da se izvinim ako dupliram post (pretraga po forumu mi nije vratila sličnu temu)

 

Planiram da pazarim sa nemačkog web shopa (bike24).

Kažu da isporučuju za SRB i dostava je nekih 19€.

 

Zanima me da li je neko poručivao (bike-discount ili bike24) i kakva su iskustva sa ostalim troškovima.

Konkretno, ja bi poručio kacigu od 160€.

 

sportski pozdrav...

 

Željko, Novi Sad


  • 0

#2 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 January 2020 - 06:25 PM

Pozdrav, 

 

Prvo da se izvinim ako dupliram post (pretraga po forumu mi nije vratila sličnu temu)

 

Planiram da pazarim sa nemačkog web shopa (bike24).

Kažu da isporučuju za SRB i dostava je nekih 19€.

 

Zanima me da li je neko poručivao (bike-discount ili bike24) i kakva su iskustva sa ostalim troškovima.

Konkretno, ja bi poručio kacigu od 160€.

 

sportski pozdrav...

 

Željko, Novi Sad

 

Računica je sledeća:

 

Iznos robe + poštarina, pa sve to uvećano za 10% na ime carine, pa još na sve to 20% na ime PDV-a. Dakle:

 

(160+19) * 1.1 * 1.2 = oko 235 evra.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#3 zexrad

zexrad
  • Members
  • Pip
  • 15 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 January 2020 - 08:41 PM

Računica je sledeća:

 

Iznos robe + poštarina, pa sve to uvećano za 10% na ime carine, pa još na sve to 20% na ime PDV-a. Dakle:

 

(160+19) * 1.1 * 1.2 = oko 235 evra.

 

Matematika je jasna, carinu bi trebalo da je 0% za robu poreklom iz EU, tako da ostaje samo porez i to je ono što me zanima da li neko ima iskustva. Da li priznaju račun ili kataloški određuju iznos poreza. 


  • 0

#4 Markoris

Markoris
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 27 January 2020 - 09:54 PM

Ako novac nije problem kupovao sam iz doticnih shopova. Pouzdani su i sigurni. Ono sto narucis sigurno ce doci. Nemoj se ustucavati da ih kontaktiras ako imas neku nedoumicu.
Koja je kaciga u pitanju, mogu ti reci da je poskupa?
Meni upravo treba da stigne ovih dana kaciga sa Bike24

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
  • 1

#5 zexrad

zexrad
  • Members
  • Pip
  • 15 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 January 2020 - 10:01 PM

Ako novac nije problem kopovao sam iz doticnih shopova. Pouzdani su i sigurni. Ono sto narucis sigirno ce doci. Nemoj se ustucavati da ih kontaktiras ako imas neku nedoumicu.
Koja je kaciga u pitanju, mogu ti reci da je poskupa?
Meni upravo treba da stigne ovih dana kaciga sa Bike24

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

 

U pitanju je Uvex Jakkyl HDE 2.0.

https://www.bike-dis...20?varid=915124

 

Jeste skupa i zato me i zanimaju iskustva sa kopovinom preko njih. Koliko je siguna, da li su svi dobili to što su poručili...

Javi kako je sve prošlo...

Pozz


  • 0

#6 RiderBC

RiderBC
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 28 January 2020 - 07:19 AM

Pozdrav, 

 

Prvo da se izvinim ako dupliram post (pretraga po forumu mi nije vratila sličnu temu)

 

Planiram da pazarim sa nemačkog web shopa (bike24).

Kažu da isporučuju za SRB i dostava je nekih 19€.

 

Zanima me da li je neko poručivao (bike-discount ili bike24) i kakva su iskustva sa ostalim troškovima.

Konkretno, ja bi poručio kacigu od 160€.

 

sportski pozdrav...

 

Željko, Novi Sad

Sve pohvale za oba sajta.Veliki izbor,kvalitet...Narucujem cesto i nikakav problem.Od dana narudzbe do shipinga je prodje obicno dva,do tri dana te meni u Bosnu sa zadrzavanjem na carini dodje na adresu za od 10-14 dana uobicajeno. Ako imas nekoga u Bosni,Republici Srpskoj naruci na njegovu adresu jer nemas carinu,porez do iznosa ispod 150 eura. Samo carinsko otvaranje,provjera koju dodatno naplate oko 4 eura. Lp


  • 0

#7 zexrad

zexrad
  • Members
  • Pip
  • 15 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 January 2020 - 07:50 PM

Mnongo mi je para pa se ne usuđujem na prvu da poručim. Gledam komentare na njihovom site-u i ima svakakvih,... I oštećenih i pogrešnih paketa... Opet da poručujem prvo nešto sitnije, poštarina je 19€... Moram još malo razmisliti...

 

U svakom slučaju hvala na sugestijama.

 

Ako je neko poslovao sa njima iz Srbije, slobodno nek ostavi svoj utisak i iskustvo, naročito oko oporezovanja i carine...


  • 0

#8 Markoris

Markoris
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 28 January 2020 - 08:40 PM

U pitanju je Uvex Jakkyl HDE 2.0.

https://www.bike-dis...20?varid=915124

 

Jeste skupa i zato me i zanimaju iskustva sa kopovinom preko njih. Koliko je siguna, da li su svi dobili to što su poručili...

Javi kako je sve prošlo...

Pozz

Sajt je siguran 100 % imam mnogo kupovina sa bike-discounta i svaki put je sve proslo OK

Sto se kacige tice ako ti mogucnost skidanja stitnika vilice ne znaci mnogo, za taj novac mozes kupiti mozda i bolju kacigu. Razmisli o ovoj https://www.bike24.com/p2200836.html  meni sutra treba da stigne. 


  • 0

#9 zexrad

zexrad
  • Members
  • Pip
  • 15 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 January 2020 - 08:54 PM

Sajt je siguran 100 % imam mnogo kupovina sa bike-discounta i svaki put je sve proslo OK

Sto se kacige tice ako ti mogucnost skidanja stitnika vilice ne znaci mnogo, za taj novac mozes kupiti mozda i bolju kacigu. Razmisli o ovoj https://www.bike24.com/p2200836.html  meni sutra treba da stigne. 

Prvenstveno mi treba dobra trail kaciga, a štitnik brade mi treba za par navrata, tako da mislim da je ovo odličan spoj Full face i Trail kacige.

Gledao sam i Bell Super 3R ali mi deluje da će biti "vruća" leti.

https://www.bike24.c...ml?q=bell super


  • 0

#10 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 29 January 2020 - 06:12 AM

Što ne dozvoljavaju pola delova da se kupe. Navodno piše zbog pravila u Vašoj zemlji. Tipa kaseta zadnja, 9 faz Šimano, ne može za Srb, Makedoniju i još neke zemlje, a može Campy?! hm!?

Na oba ova sajta, čak i na CRC Makedoniji je zabranjeno isto Šimano!?


  • 0

#11 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 29 January 2020 - 07:17 AM

Moje iskustvo sa bike24.com i bike-components.de je odlično.

Ako bilo kojim slučajem ispadne da ne mogu isporučiti robu, jave to mejlom i pitaju te šta da rade: da ti refundiraju taj novac, da sačekaju dok stigne pa pošalju sve što si poručio, da otkažu porudžbinu...

 

Vrlo korektni, profesionalni, pouzdani.

 

Što se Shimana tiče, bili su zabranili izvoz u zemlje koje imaju svoje Shimano predstavništvo - tako nešto. Tako da, pošto Srbija zvanično ima uvoznika, prodavci iz EU ne mogu prodavati nama. Ne mogu ni Amerima, koliko znam.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#12 zexrad

zexrad
  • Members
  • Pip
  • 15 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 January 2020 - 09:44 AM

Što se Shimana tiče, bili su zabranili izvoz u zemlje koje imaju svoje Shimano predstavništvo - tako nešto. Tako da, pošto Srbija zvanično ima uvoznika, prodavci iz EU ne mogu prodavati nama. Ne mogu ni Amerima, koliko znam.

Ovo je poseban topic....

Shimano ima generalnog uvoznika u Srbiji a to je firma SBM-Eurotrade Trgovina d.o.o iz Kruševca čija je podružnica PLANET BIKE.

Komplikacija nastaje ako želite da kupite nešto što nije u ponudi Planet Bike-a. Tu nastaje problem jer oni uvoz rade jednom godišnje u septembru/oktobru.


  • 0

#13 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 29 January 2020 - 12:27 PM

Ovo je poseban topic....

Shimano ima generalnog uvoznika u Srbiji a to je firma SBM-Eurotrade Trgovina d.o.o iz Kruševca čija je podružnica PLANET BIKE.

Komplikacija nastaje ako želite da kupite nešto što nije u ponudi Planet Bike-a. Tu nastaje problem jer oni uvoz rade jednom godišnje u septembru/oktobru.

 

A čak ni tada, barem iz mog iskustva, nije moguće znati da će stići ono što ti treba. Tj. nemoguće je naručiti, pa čekati makar do sledeće nabavke robe.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#14 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 29 January 2020 - 06:09 PM

"Pravilo" je izgleda moguce sprovesti samo u zemlje tećeg sveta kakva smo mi i Makedonija! Čuj, imamo ovlašćenog uvoznika Planet Bike a u Nemačkoj ili Italiji ne postoji (moš misliti). Monopol snajka, monopol!

Grantujem da se žalimo nekom, da bi moglo da se nešto promeni, makar i onoj organizaciji Zaštitnik potrošača.

Sad želim da kupim točkove, i nema ih u PB, osuđen sam da ih ne kupim?! Odakle njima pravo da to rade?


  • 0

#15 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 29 January 2020 - 06:40 PM

Na bike24 i bike-discount mnogo jake poštarine, 20e. Na CRC-u su bile mnogo manje, sada su 7 i 9 za HR, SLO...a sa Austriju 5 evra ili 4, ne sećam se. pre neki dan gledao.

 

Conti Ultra Sport 9,24 e, jeftinije nego u srb:
https://www.bike24.c...3]=20099;page=2


  • 0

#16 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 29 January 2020 - 08:56 PM



"Pravilo" je izgleda moguce sprovesti samo u zemlje tećeg sveta kakva smo mi i Makedonija! Čuj, imamo ovlašćenog uvoznika Planet Bike a u Nemačkoj ili Italiji ne postoji (moš misliti). Monopol snajka, monopol!
Grantujem da se žalimo nekom, da bi moglo da se nešto promeni, makar i onoj organizaciji Zaštitnik potrošača.

Sad želim da kupim točkove, i nema ih u PB, osuđen sam da ih ne kupim?! Odakle njima pravo da to rade?


Nemačka i Italija su EU, jedno tržište. Isto pravilo važi za Srbiju, Makedoniju i SAD, i ne sprovodi ga lokalni uvoznik, nego sam Shimano. Pa ti vidi kako može Zaštitnik potrošača iz Srbije da naredi Shimanu da promeni pravila koja važe za njihove uvoznike u EU.
  • 0

#17 Markoris

Markoris
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 29 January 2020 - 08:56 PM

Na bike24 i bike-discount mnogo jake poštarine, 20e. Na CRC-u su bile mnogo manje, sada su 7 i 9 za HR, SLO...a sa Austriju 5 evra ili 4, ne sećam se. pre neki dan gledao.

 

Conti Ultra Sport 9,24 e, jeftinije nego u srb:
https://www.bike24.c...3]=20099;page=2

 

Jes gledao koliko je postarina sa Srbiju ili BiH?


  • 0

#18 zexrad

zexrad
  • Members
  • Pip
  • 15 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 January 2020 - 09:40 PM

Jes gledao koliko je postarina sa Srbiju ili BiH?

Poštarina za SRB i BiH je 19.95€ za sitnije pakete i 39.95€ za veće. Pakete veličine celog bicikla ne isporučuju nama.

 

Poštarina je manja za zemlje EU ali nema odbijenog PDV-a od 19% pa su i cene na site-u jače, što izađe na isto. (Kada za zemlju dostave odaberete Srbiju ili neku zemlju van EU cene su niže ali taman toliko nas orobi naša poreska)

Generalno, za pakete do 40-50€ se i ne isplati, sem ako nije nešto što nema kod nas. Najbolja varijanta je kupovina u talu sa nekim da se podele troškovi.


  • 0

#19 zexrad

zexrad
  • Members
  • Pip
  • 15 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 January 2020 - 09:43 PM

A čak ni tada, barem iz mog iskustva, nije moguće znati da će stići ono što ti treba. Tj. nemoguće je naručiti, pa čekati makar do sledeće nabavke robe.

Ja sam ovih dana "zaoštrio" sa Planet Bikom za jedan deo Q-LOC osovine koji kod nas nema nigde. Kontaktiram ih oni kažu mogu da naruče i stiže krajem godine!!!!

E ja onda kontaktiram direknto proizvođača i oni Planet Bike i deo bi treebao da mi stigne ovih dana.


  • 2

#20 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 31 January 2020 - 07:09 AM

Nemačka i Italija su EU, jedno tržište. Isto pravilo važi za Srbiju, Makedoniju i SAD, i ne sprovodi ga lokalni uvoznik, nego sam Shimano. Pa ti vidi kako može Zaštitnik potrošača iz Srbije da naredi Shimanu da promeni pravila koja važe za njihove uvoznike u EU.

OK, ako je to politika Šimana. Ali im je loša politika, svaka im čast. Sada neću da kupim Šimano nego Sram i jel su profitirali? Nisu. Nzm zašto štite uvoznika u zemljama van EU, računica da će pre kupiti u prodavnici?!...msm da je to greška. Ali ok...svako radi onako kako misli da treba.
Kada su to uveli, ranije toga nije bilo?


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika