Jump to content


Fotografije

Triban 500 ili Triban 520?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
40 odgovora na ovu temu

#21 budza

budza
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Postavljeno 01 June 2020 - 09:25 AM

Cujem da moze da se napravi krug sto je dobro, ne bih uzimao a da ne probam, mada ce se to pokazati tek posle malo duze voznje.

Pade mi na pamet sad jos jedna ideja ali ne znam da li je izvodljiva i ima li smisla - da moje trenutne tockove prebacim na njega, a ove sa novog da prodam sa mojim bajsom. Isto su za disk, 9 brzina, QR, ali 36 zbica, deore nable, rigida taurus felne. Jesu stari 8 godina, ali nikada nisam imao ni najmanji problem sa njima, mogli bi samo da se pretresu i podmazu malo, ako su uopste kompatibilni.
  • 0

#22 budza

budza
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Postavljeno 10 June 2020 - 06:06 PM

Bio sam juce u Dekatlonu, ponuda je jako slaba, nemaju Triban 500, ne znaju kada ce biti i ne moze da se naruci. Imaju jedan 520 u M velicini ako nekome treba.
  • 0

#23 Retrovizor

Retrovizor
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 12 July 2020 - 05:34 PM

Pozdrav,
Konačno sam prelomio i sakupio novac. Uzeću Triban 520, ali ga u Decathlonu nema.
Da li neko od vas može da mi preporuči nekog ko donosi robu iz Mađarske, da mi donese bicikl?
Hvala

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
  • 0

#24 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 12 July 2020 - 07:45 PM

Moj kolega sa kojim vozim bajs planira da napokon uzme drumasa, i dvoumi se izmedju Tribana 520 i onog klasicnog drumasa EDR AF. Za nekih 150 eura vise moze da se uzme taj Edr koji je nesumnjivo bolji bicikl. Zasto? Pre svega laksi ram, zatim nema nepotrebne disk kocnice ciju svrhu ne vidim sem ako neko ne namerava da vozi po bas svim vremenskim uslovima, i sto je jako bitno Decathlon je na tom modelu stavio full 105 opremu ukljucujuci i kocnice i pogon, a to su delovi na kojima vecina drugih proizvodjaca sece troskove i stavlja losije komponente. Uz solidne tockove i vrhunske Mischelin Lition gume i ukupnom tezinom ispod 9 kila, mislim da je to definitivno best buy bicikl u cenovnom rangu do 1000e.

Laksi je za vise od kilu i po od Tribana, a to iako ne izgleda mnogo na papiru, na strmim usponima se oseti bukvalno kao 15 kila.

Ko zeli klasicnog drumasa i bicikl koji ce da bude sto efikasniji na asfaltu, EDR je svakako bolji izbor. Triban 520 je bolji izbor ako nekom treba bajs za sve vremenske uslove, ako je mnogo bitnija udobnost od performansi i za neki lagani turing...

EDR nema kod nas u ponudi ali ima kod Madjara...


https://www.decathlo...id_8529300.html
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#25 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1363 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 July 2020 - 08:43 PM

Auh, 930€ za alu bajs sa 105icom? Mislim da ima povoljnijih ponuda...
  • 0
The sea, the sea

#26 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 July 2020 - 10:16 PM

Vrhunske Mišelin Lithion entry level gume od 15 eura :D

 

Za te pare može da se uzme takav karbonac da se sve puši. Čak i nov onaj addict ram iz planeta pa da se sklapa iz delova je daleko bolja opcija. Karbon ram od 950 grama i vila od 320 grama za 232 eura vs aluminijumska tučina od kilo i po plus vila od 640 grama za ogromne pare. Grupa je nova ali najmanje bitna. Točkovi isto najskromniji.


  • 0

#27 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 13 July 2020 - 01:25 PM

A u pravu si za gume, ne znam zasto ali ja sam se utripovao da su Michelin Pro4. :)

U svakom slucaju grupa sama kosta 500 eura, tockovi 200, znaci u preostalih 250 eura su uklopili ram, viljusku, sticnu, sediste, lulu, korman i traku. Uz bajs se dobija i prednje i zadnje svetlo, moment kljuc i dozivotna garancija na ram.

Samo reci koji to karbonski bicikl ali NOV sa 105 R7000 grupom moze da se pazari za 950 eura da ga odmah kupim? Prosledi link ako moze.

Inace taj Scott addict od pre 10 godina koliko god da je lagan, izem ja bajs na koji je pitanje da li ce primiti gumu od 25mm i to u vreme kad svi drugi uveliko prelaze na 28mm.


U ovoj temi se malo brkaju lonci. Ovde nije pitanje sta je bolje za koje pare novo ili polovno. Radi se iskljucivo o novim biciklima i mislim da se toga treba drzati ma koliko se mnogi ovde kleli u second hand rage (i ja medju njima).
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#28 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 July 2020 - 01:49 PM

Jeste, svi prelaze na 28 mm gume... :D

 

Nije bitno koliko košta novo u radnji nego koliko realno vredi. Što se uopšte toliko ložiš na grupu i to što piše 105 kad je to najmanje bitno. Ja sam imao za 230 eura (razmišljao da kupim za addicta) 5800 grupu u odličnom stanju. Misliš da ima neke razlike to što je jedna ganc nova a druga malo prešla, ili da r7000 bolje radi? A cena je više nego duplo. I novu čim isteraš na prvu vožnju polovna je.

Ali nebitno grupa, kako može da se poredi noname neki van rysel sa karboncima poznatih brendova, sa recimo jednim Giantom ili Willierom. Znam ja da se ovde ne priča o cenovnom rangu od 1000 eura, čoveka prvenstveno zanima triban 520 nego je priča otišla da je bolje dodati za ono drugo sokoćalo. Ja sam se samo nadovezao da ako već uđeš u 1000 eur rang ludilo je kupovati konfekcijski alu bicikl, kad recimo Willier GTR ima za manje od 1300. Još možda čak može da se da se vrati i PDV. I Tiagru 4700 bih pre uzeo na krštenom karbon bajku nego ono. Ali kad sam ušao na temu i napisao da za te pare može da se uzme karbonac da se sve puši mislio sam naravno na oglase.

 

https://peloton.hr/p...shimano-rs-010/

 

https://peloton.hr/p...tr-tiagra-4700/


  • 0

#29 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 13 July 2020 - 02:19 PM

Tockovi na ovim willerima su go k... Sigurno nece izdrzati coveka od 2m, sem ako nema kilazu oko 80kg. Drugar ih imao i oko 100kg, kada ustane sa bajka savijajunse kao pereca, znaci na tih 1300 jos dodati za krstene tockove.
  • 0

#30 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 13 July 2020 - 02:23 PM

Sto se tice r7000 da mnogo je bolja od 5800, ergonomija siftera je neuporedivo bolja, prednji menjac nebo i zemlja itd, na stranu sto je laksa od 5800, tehnicke razlike se osete i to debelo. Zena ima 5800 kada sam probao r7000 to je nebo i zemlja.
  • 0

#31 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 13 July 2020 - 02:52 PM

Nisam imao prilike da vozim poslednju generaciju Shimano, kakva je razlika u ergonomiji po tvom iskustvu?


  • 0

#32 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 13 July 2020 - 03:11 PM

Nova 105 je slicne ili ti iste ergonomije kao ultegra. Stara 105 je bila mnogo "deblja" da se tako izrazim u delu gde je crna guma, pa pri duzim voznjama kada vozis naslonjen na sifter i zamonija. Takodje rucice kocnica su malo duze "bar po mom misljenju" nisam ih merio niti gledao duzinu na netu, i samim tim sila kocenja je veca. U globalu kada na slepo uzmem u ruku 6800 i r7000 ne vidim razliku a kod 5800 je to mnogo da se izrazim "glomaznije" teze nekako ruka nalegne na sifter u odnosu na r7000.
  • 1

#33 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 13 July 2020 - 03:12 PM

Kupio sam grupu i ceka se da zena malo ojaca pa da joj skinem tripl i da predje na novu grupu. Trenutno vozi 5800 triple.
  • 0

#34 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 13 July 2020 - 03:46 PM

Kako ko hoce ali ludost je dati 1000 evra za nov aluminijumski bajs. Ajde sto cim izadje iz radnje ne vredi vise ni 700 (i to je optimisticno), nego sto taj aluminijumski ram ne vredi nista. Daleko je to od nekadasnjih kvalitetnih aluminijumskih ramova. 


  • 0
.

#35 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 13 July 2020 - 03:53 PM

Nisam upucen u kvalitet istog ali novo je novo. Pogotovo ako se kupuje karbon. Jbg kupis auto isteras ga iz salona i izgubis 30% od cene odmah. Ali imas nov auto i ne boli te glava.
  • 3

#36 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 13 July 2020 - 06:49 PM

Jeste, svi prelaze na 28 mm gume... :D
 
Nije bitno koliko košta novo u radnji nego koliko realno vredi. Što se uopšte toliko ložiš na grupu i to što piše 105 kad je to najmanje bitno. Ja sam imao za 230 eura (razmišljao da kupim za addicta) 5800 grupu u odličnom stanju. Misliš da ima neke razlike to što je jedna ganc nova a druga malo prešla, ili da r7000 bolje radi? A cena je više nego duplo. I novu čim isteraš na prvu vožnju polovna je.
Ali nebitno grupa, kako može da se poredi noname neki van rysel sa karboncima poznatih brendova, sa recimo jednim Giantom ili Willierom. Znam ja da se ovde ne priča o cenovnom rangu od 1000 eura, čoveka prvenstveno zanima triban 520 nego je priča otišla da je bolje dodati za ono drugo sokoćalo. Ja sam se samo nadovezao da ako već uđeš u 1000 eur rang ludilo je kupovati konfekcijski alu bicikl, kad recimo Willier GTR ima za manje od 1300. Još možda čak može da se da se vrati i PDV. I Tiagru 4700 bih pre uzeo na krštenom karbon bajku nego ono. Ali kad sam ušao na temu i napisao da za te pare može da se uzme karbonac da se sve puši mislio sam naravno na oglase.
 
https://peloton.hr/p...shimano-rs-010/
 
https://peloton.hr/p...tr-tiagra-4700/



Ne lozim se ja na grupu i natpise nego se ti prijatelju lozis na poznate brendove, sto se iz tvog komentara jasno vidi.
Shimano 105 R7000 sam naveo iz razloga zato sto je to po mnogima best buy grupa jer je funkcionalno ista kao skuplje grupe a opet kosta manje.
Razlog zasto sam spomenuo ovo "sokocalo" kako kazes je zbog toga sto za poprilicno malo para koliko treba da doplati za taj EDR u odnosu na Tribana dobija 1,5 kg laksi bicikl. Ako neko pak zeli bicikl 1,5 kg laksi od tog EDR-a, e tu vec mora da se doplati oko 2000e. Dakle za 150 eura vise dobijes ono sto bi u drugom slucaju dobio za 2000 eura vise. Meni to deluje kao prokleto dobar odnos ulozenog i dobijenog.

Opet apelujem na to da se drzimo teme, a teme je ako ne Triban onda bar Decathlon drumski bicikli. S tim u vezi ja imam osecaj da ti Gadjane nikad nisi ni uzivo video taj EDR AF bajs a kamoli ga provoxao. A dobra stara izreka kaze ne kudi konja kog si jahao.

I opet pisem, ako znas bilo kakve bolje alternative u vidu novih biciklova za ako ne manji onda bar isti novac, predlozi. Koristice mnogima...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#37 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 13 July 2020 - 06:56 PM

Kako ko hoce ali ludost je dati 1000 evra za nov aluminijumski bajs. Ajde sto cim izadje iz radnje ne vredi vise ni 700 (i to je optimisticno), nego sto taj aluminijumski ram ne vredi nista. Daleko je to od nekadasnjih kvalitetnih aluminijumskih ramova.

Delimicno se slazem. I ja da sad kupujem bajs verovatno bih ili uzeo nesto polovno a bolje ili dodao jos malo pa uzeo karbonski.

Medjutim, sto se samog tog rama sto Gadjan kaze teskog ko tuc tice, odobren je od UCI tako da se sa njim moze na TDF sto realno tesko da ce da se desi, ali eto sertifikovan. Taj ram je tezak svega 1450 grama, a vrhunski alu ramovi su oko 1150. Znaci svega 300 grama je tezi ram, i pitam se koliko to znaci amaterskim rekreativnim vozacima.

Inace sa jednim karbonskim Btwin biciklom je osvojena jedna etapa na TDF-u 2007. godine.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#38 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 13 July 2020 - 06:58 PM

Sve sto je lakse od jedne pljeskavice ne vidim poentu:)
  • 2

#39 kurogane

kurogane
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 30 November 2020 - 09:22 AM

Nemaju u Decathlonu Triban 520 a i ako dobiju pitanje je oce li imati XL velicinu koja bi mi mozda odgovarala.

Ja cu definitivno da uzmem ovaj  520 sa disk kocnicama ako ga ikad dobiju.

Mislim da se moze skinuti PDV posto sam iz Crne Gore i biciklo ide tamo tako da bi me izasao oko 750€ sto je za mene odlicna trgovina.

Ko bas pati zbog tezine mislim da moze bez problema kilogram da skine samo zamjenom guma sica i šticne.

Ja posle raznih iskustava sa polovnim biciklima a i sagledavanjem mojih gabarita koji su takvi kakvi su (100 kg skoro) dosao sam do definitivnog zakljucka da karbonska i uopste bicikla od 8.5-9 kg nisu za mene.

Zaista mislim da bi mi ovaj odgovarao samo ta dilema mi stoji zbog dimenzija rama tj da li bi mi bio mali cak i taj XL.

Ovdje nikad nisam vidio to biciklo da bi mogao da ga probam.


  • 0

#40 Mikele13

Mikele13
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 01 June 2021 - 06:41 PM

Razmišljam da kupim Triban RC120. Visok sam 174cm (82cm do prepona) i prema tabeli sa Decathlonovog sajta bi trebala da mi odgovara veličina M (173-182, što je i trenutno dostupna veličina u prodavnici), mada ni S nije daleko (165-173), pa bi mi značilo ako bi neko ko zna više bacio pogled na geometriju i rekao koliko bi mi koja veličina odgovarala. Inače vozim stari MTB i rekao bih da sam prosečno fleksibilan za čoveka od skoro 30.

Attached Thumbnails

  • 15BBBD60-2981-460A-A70C-C7EFCD2FDE2D.jpeg

  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika