Jump to content


Fotografije
- - - - -

GAŽENJE BICIKLISTE UŽIVO ( mene,vas,nas)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
171 odgovora na ovu temu

#41 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 January 2020 - 02:45 PM

SasaP@ razne edukacije i bilbordi imaju slab efekat. Srbi su jednostavno rečeno neobuzdana nacija i većinu koji jurcaju i čačkaju mobilni dok voze mogu opametiti samo kaune.. ali baš visoke kazne. Što znači da minimalna kazna treba da bude 30 000 za sitan prekršaj pa sve do bar 200 000. Od svake kazne saobraćajcu da ide 10% čime bi se izbeglo primanje mita.
Oduzimanje dozvole da bude najmanje na 3 godine.. za pijanstvo na bar 5 god. U roku od 30 dana svi bi vozili kao babe. Na ovaj način za kratko vreme većina bi se ukrotila.
  • 7
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#42 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 January 2020 - 03:01 PM

Slične kazne primenjivati i na pešacima.. 10 crvenih van pešačkog, 20 crvenih na crveni semafor za pešake.
Bicikliste takodje kažnjavati jer mnogi krše propise.
  • 6
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#43 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 21 January 2020 - 03:04 PM

chamade-Nikada ,ama bas nikada represija nije dala rezultate,nego samo edukacija. Podizanje svesti kod naroda. Kako? Pa citava stranica bi mi trebala da dajem primere. 


  • 2

#44 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 January 2020 - 04:16 PM

Ne može saobraćajcu procenat, to ga čini zainteresovanom stranom. Pošto mu je u interesu da naplati kaznu, može svakome da piše punu liniju, sudija će uvek njemu verovati. Odnosno, do sada mu je verovao jer nema interes da piše kaznu. Kada bude imao interes, kako sudija sme da mu veruje? To bi bio pokolj.
Trebalo bi uvesti da se veruje snimcima građana, ako moze nedvosmisleno da se utvrdi vreme i mesto, što obično može kada policija izađe na uviđaj.
  • 4

#45 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3349 posts

Postavljeno 21 January 2020 - 04:41 PM

Ne može saobraćajcu procenat, to ga čini zainteresovanom stranom. Pošto mu je u interesu da naplati kaznu, može svakome da piše punu liniju, sudija će uvek njemu verovati. Odnosno, do sada mu je verovao jer nema interes da piše kaznu. Kada bude imao interes, kako sudija sme da mu veruje? To bi bio pokolj.
Trebalo bi uvesti da se veruje snimcima građana, ako moze nedvosmisleno da se utvrdi vreme i mesto, što obično može kada policija izađe na uviđaj.

Слажем се са овим. Проценат полицајцима и у уређенијим земљама даје нежељене ефекта, а камоли у условима какви су сада код нас. Следећи лорак би били уговори државе и приватних агенција, што би баш био прави покољ.Како до овога није дошло преко ноћи, не може преко ноћи ни да се излечи. Само дуготрајан и мукотрпан рад на побољшању себе самих (што би довело до већег поштовања саобраћајних прописа) може да уроди плодом. Нажалост, углавном се траже инстант репења
  • 0

#46 cdragan

cdragan
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • Locationfruska gora

Postavljeno 21 January 2020 - 07:04 PM

https://youtu.be/1mXlbSkS7qU
  • 0

#47 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 21 January 2020 - 08:21 PM

https://youtu.be/1mXlbSkS7qU


Zamalo da vidim.
  • 2

#48 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 January 2020 - 08:40 PM

Ne može saobraćajcu procenat, to ga čini zainteresovanom stranom. Pošto mu je u interesu da naplati kaznu, može svakome da piše punu liniju, sudija će uvek njemu verovati. Odnosno, do sada mu je verovao jer nema interes da piše kaznu. Kada bude imao interes, kako sudija sme da mu veruje? To bi bio pokolj.
Trebalo bi uvesti da se veruje snimcima građana, ako moze nedvosmisleno da se utvrdi vreme i mesto, što obično može kada policija izađe na uviđaj.



Može biti da bi policajci pisali i na nevidjeno.
Snimci bi bili prilični ubedljivi i trebalo bi da budu validni kao dokaz.. a nažalost nisu.
Što se tiče debelih kazni tu ostajem pri svome. Treba bahatima skidati kožu.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#49 syncemasters

syncemasters
  • Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 January 2020 - 09:39 PM

https://youtu.be/1mXlbSkS7qU

Postavi samo video na Public(javno), jer je trenutno na "Private".
  • 1

"Лажима је све почело"


#50 SasaP

SasaP
  • Members
  • PipPipPip
  • 165 posts

Postavljeno 21 January 2020 - 10:08 PM

Chamade - slažem se da smo svi neobuzdani, ali kao što je mirek200 pomenuo, potrebna je edukacija. Ja nisam mislio na bilborde i slične akcije na mesečnom nivou, već na višegodišnjem nivou.

 

Edukacija pešaka (ali i biciklista) takođe. Mobilni telefoni su zlo, pa onda sve ostalo.

 

Kazne bi ovde kod nas samo pokrenule inat, s jedne strane, a s druge strane - u praksi bi se to sve selektivno sprovodilo.

 

Korišćenje, npr bilborda, raznih akcija putem svih mogućih medija, institucija i udruženja, kontam da bi polako dalo efekat. Već kada bi dete u kolima opomenulo roditelje na brzinu ili korišćenje mobilnog, ili kada bi sused susedu pripomenuo oko takvih stvari, ili roditelj svojem sinu ili ćerci i slično, veoma bi koristilo. Ali treba doći do toga. 

A trenutno su neodgovorni, neoprezni, bahati (i kojekakvi) - uzor!

Na kraju krajeva (u najgorem slučaju), iskoristiti najstariji zanat u tu svrhu - politiku. Obraditi političke stranke da im to bude u kampanjama i programu. Samo im treba dati adekvatan kontekst.


  • 0

#51 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3349 posts

Postavljeno 21 January 2020 - 10:09 PM

Što se tiče debelih kazni tu ostajem pri svome. Treba bahatima skidati kožu.


Тако је, васионске казне, бесповратно одузимање дозволе и нулта толеранција на алкохол, бежање са места удеса, итд. Тако би требало да буде
  • 0

#52 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 January 2020 - 08:11 AM

SasaO@ da je tebe tako sjebao kamiondžija sumnjam da bi pisao kako raju treba edukovati. Misliš da će edukacija pomoći vozaču kamiona koji je pokupio kolegu Dragana? Taj da ima iole malo savesti stao bi da pogleda i pruži pomoć čoveku a ne da ga ostavi tako povredjenog. Eeej, pobegao kao najveća jajara.. takvog treba javno prebiti i prikazati u medijima pa bi se neki možda i opametili.
Edukovanje je mlaćenje prazne slame i "MOŽDA" može pomoći mladima, ali samo možda. Jer u ovoj zemlji mladima su uzor rialiti i pola bahate estrade.
Ovi ostali koji već uveliko voze.. ukratko "matorog konja ne možeš naučiti da vuče kola". Samo debele kazne i oduzimanja dozvole na dug period. Kao što sam i napisao.. posle mesec-dva svi bi na drumu bili mirni kao bubice. Neće Srbin terati inat ako mu zapretiš kaznom u visini od 3-4 prosečne plate.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#53 SasaP

SasaP
  • Members
  • PipPipPip
  • 165 posts

Postavljeno 22 January 2020 - 08:38 AM

Chamade - pa dokle god smo needukovana stoka kojoj su uzori rialitiji i pola bahate estrade, takvi vozači kamiona i drugih prevoznih sredstava će da nas kose po cesti! Zato edukacija!

 

Mog drugara je nedavno pokupila marica i odvezli ga 50 kilometara dalje u zatvor, zato što je odbio da plati kaznu za nevezan pojas. Bio je u zatvoru par sati bez ikakvih prava i slobode. Što ga je malo "osvestilo". Zatim je platio kaznu 10.000,00 dinara. A sutradan se opet vozio nevezanog pojasa. Tako da ono...

 

Sve simpatije za kolegu Dragana (ako dopušta da ga tako nazovem) i opet kažem, žao mi je što se to desilo. Znam kako je to biti nepokretan nekoliko meseci. Ali opet, u nazivu ove teme stoji da se tema ne odnosi samo na njega i njegovu nesreću, već i na sve ostale bicikliste.

 

Nažalost, ja mu ne mogu pomoći, zato sam se skoncetrisao na temu sprečavanja dešavanja istih...


  • 0

#54 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 January 2020 - 09:22 AM

Mog drugara je nedavno pokupila marica i odvezli ga 50 kilometara dalje u zatvor, zato što je odbio da plati kaznu za nevezan pojas. Bio je u zatvoru par sati bez ikakvih prava i slobode. Što ga je malo "osvestilo". Zatim je platio kaznu 10.000,00 dinara. A sutradan se opet vozio nevezanog pojasa..
.



Pa evo, imaš priliku da ga edukuješ.. možda i promeniš svest tvog drugara.

Napisao sam negde iznad da kazne treba da budu veće. Malo je 10 000 za pojas.
Inače mi je i malo nejasno zašto ga marica privodi zbog neplaćene kazne. Za kaznu dobiješ rok od 8 dana i ako ne platiš.. svakako ćeš kasnije platiti kasnije kad dobiješ poziv od suda.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#55 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 22 January 2020 - 09:48 AM

SasaO@ da je tebe tako sjebao kamiondžija sumnjam da bi pisao kako raju treba edukovati. Misliš da će edukacija pomoći vozaču kamiona koji je pokupio kolegu Dragana? Taj da ima iole malo savesti stao bi da pogleda i pruži pomoć čoveku a ne da ga ostavi tako povredjenog. Eeej, pobegao kao najveća jajara.. takvog treba javno prebiti i prikazati u medijima pa bi se neki možda i opametili.
Edukovanje je mlaćenje prazne slame i "MOŽDA" može pomoći mladima, ali samo možda. Jer u ovoj zemlji mladima su uzor rialiti i pola bahate estrade.
Ovi ostali koji već uveliko voze.. ukratko "matorog konja ne možeš naučiti da vuče kola". Samo debele kazne i oduzimanja dozvole na dug period. Kao što sam i napisao.. posle mesec-dva svi bi na drumu bili mirni kao bubice. Neće Srbin terati inat ako mu zapretiš kaznom u visini od 3-4 prosečne plate.

Apsolutno podrzavam.Pa imamo tv spotove saobracajne policije sa profesionalnim trkacima Borkovic...i mislim da to nema nikakvog efekta.Postaviti 1000kamera za mjerenje brzine,uvesti sto vise presretaca i da voze i lokalnim putevima.Bjekstvo sa lica mjesta 5godina zatvora + kazna poslije sudjenja.Drugi put uhvacen sa alkoholom u krvi oduzimanje vozacke zauvijek.
  • 0

#56 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3349 posts

Postavljeno 22 January 2020 - 10:07 AM

У сваком случају, једно без другог не иде. Строжија казнена политика и едукација морају да буду синхронизовани, иначе ће прописи и даље бити арбитрарно примењивани, што од стране полиције, што од стране грађана (понашање). Џабе добри прописи ако је полиција поткупљива и џабе едукација ако су прописи лабави.
  • 0

#57 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 22 January 2020 - 10:15 AM

Cesto sam vozio putem Modrica-Zenica.Do prije 5 g je bio haos.Prebrza voznja,ulijetanja u makaze...Postavili 4 stacionarna radara-kamere i cesto postave radare-kamere prenosne koje samo snimaju,nema vidljivih policajaca i vozila.Sada svi voze kao jatj.kao babe.Mislis da su vrsili edukaciju.Samo po dzepu.
  • 0

#58 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 22 January 2020 - 11:13 AM

Dobro onda sta bi se desilo kada bi se jos vise zaostrila kaznena politika. Trebaju novi zatvori. Ima i sada neki ne mogu da plate kazne pa odu u zatvor. Kazne su i povecane pre nekoliko godina,ispocetka je dalo rezultate,sada opet po starom.

 

Kako god okrenes , uvek sve pocinje od standarda gradjana,kvaliteta voznog parka,kvaliteta puteva,nezavisnog sudstva. Pa kompetentnost policije i njihovo psihofizicko stanje,sada je ubi boze. Prima se zbrda zdola. Polaganje za B kat. kosta oko 86000 din.sto je vec sada brezobrazno mnogo,pa opet svaka susa vozi.Lako je meni govoriti ako se pridrzavam propisa,sto se mene tice mogu i stostruko povecati kazne,ali sta bi dobili time,nisu svi kao ja,dobili bi anarhiju.Drugo ,gde bi isli novci od uplacenih kazni,mislite u budzet RS i pametno bi se trosilo, mislim da se razumemo,ja u bajke ne verujem ,itd itd. da ne duzim.

 

Pa i sada napr. da se odjednom sve promeni nabolje,treba bar 20 god. da se vide rezultati.{dok ne porastu danasnji klinci}

 

DUGOROCNO PLANIRANJE!


  • 0

#59 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 22 January 2020 - 11:30 AM

Dobro onda sta bi se desilo kada bi se jos vise zaostrila kaznena politika. Trebaju novi zatvori.


Nemoj da dizemo nove zatvore,lakse nam je pomjeriti ogradu na groblju.
  • 0

#60 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 January 2020 - 12:07 PM

Mirek@ kakvi zatvori. Ostavi Srbina bez para jednom, pa drugi put ako treba.. teško da će biti potrebe i treći put.
Dosta mojih kolega u prethodne 2 godine otišlo je u Nemačku da vozi kamion. Pojedinci su u kratkom roku popili kaznu od 500, 600 pa i više evra. I gle čuda, odmah se smiriše.
Srbi su narod koji olako pljuje i preti drugima na javnim mestima, u saobraćaju, prevozu.. itd. I kao takav zaslužuje samo oštro kažnjavanje jer ako se nije edukovao do sada neće ni ubuduće.

A u zatvore bih uveo sistem "koliko radiš toliko ćeš pojesti tog dana".
  • 4
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika