Jump to content


Fotografije
- - - - -

GAŽENJE BICIKLISTE UŽIVO ( mene,vas,nas)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
171 odgovora na ovu temu

#141 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 468 posts

Postavljeno 29 January 2021 - 03:39 PM

Сви га препоручују, али може ли неки савет како знати ко је добар адвокат (за овакве случајеве)?

Ja kao advokat prvi ne bih otisao kod advokata koji kaze da 1000% dobija predmet

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
  • 0

#142 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 January 2021 - 04:20 PM

Све је то лепо, али тако свако уме да резонује. Ја не бих отишао ни код оног са кајлом или столом од ружиног дрвета, али ништа од тога не значи... ништа. Уместо тог "узми доброг адвоката" (као да кажеш некоме да купи добар бицикл) више би му значило да му неко да предлог 5-6 адвоката којима да се обрати. Или оно, питаш који је, па се распиташ ваља ли.

 

Иначе, по мени добар адвокат мора одмах отворено да каже (и да после буде у праву) шта ко може да очекује, али и да припреми клијента на оно што га очекује током било које посете суду. Да клијент зна шта ће друга страна сигурно/вероватно све покушати, шта ће да причају, на које начине ће покушати да одуговлаче, шта ће рећи судија, итд. Али опет, неће му на челу писати да ли је добар.

 

Притом, иако су рочишта скупа, тешко да ће неки адвокат да се обогати одлазећи због тебе на суд двапут годишње. Из мог искуства, они сви желе да се ствар заврши што пре. Можда прво обећају да добијаш, да их ангажујеш, али после ће вероватно да те гурају на неки компромис, само да све буде готово што пре. Ја сам то прихватио једном, прилично невољно (није у вези саобраћаја). Знао сам да могу да добијем више него што ми (добар) адвокат предочава, али сам знао и да то може да се отегне на више година, а... другу страну више нисам желео ни да чујем ни да видим. Ја се ниједног тренутка нисам покајао (кајао сам се што сам дозволио да ствар оде дотле), али то је мој случај. Свако мора да резонује за себе. А на сваком суђењу и чак само разговору са адвокатом друге стране мораш да слушаш све и свашта. Од чистог лупетања до најгорих лажи. А судију који утврђује кривицу не занима што си једва остао жив, важно је само како је до несреће дошло.


  • 0

#143 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 210 posts

Postavljeno 29 January 2021 - 06:16 PM

Tražiš preporuku ljudi iz tvog kraja, okoline za dobrog advokata. Neće ti puno značiti preporuka nekog advokata iz Subotice ako ti živiš i sudiš se u Leskovcu. Pritom, naše pravosuđe nije baš kao u američkim filmovima, manje-više se za svaki spor (osim političkih, pa i za njih) unapred zna i trajanje i ishod.


  • 0

#144 cdragan

cdragan
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • Locationfruska gora

Postavljeno 06 April 2021 - 11:09 AM

I konacno dodje taj dan da se suocimo : pocinioc krivicnog dela i ja trpioc ucinjenog nedela.I naravno ,svi mi znamo i pitanja i ko zna u kakvoj drzavi zivimo,zna odmah i odgovore .Ko nezna odgovor ,evo neka sam zakljuci : da nije ozbiljno ,bilo bi komicno.                                                                                                                                                                                                                                                  ZAPISNIK O GLAVNOM PRETRESU                                                                                                                                                              Odrzan pred Osnovnim sudom tu...i tu.... dana tog i tog                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Krivicno delo iz clana 297 stav 3 KZ u vezi clana 289 stav 3 u vezi stava 1KZ .                                                                                             Konstatuje se da su od pozvanih pristupili zamenik OJT,branilac okrivljenog i opunomocenik ostecenog advokat  ..taj i taj...( mene su obavestili 15 minuta pre zakazanog  suocavanja da nemoram da dodjem ..iz kojeg razloga ?Pitate se ...evo dalje ....                                   Konstatuje se da je okrivljeni ...taj i  taj ...uredno pozvan proglasom resenja sa zapisnika od ..tog i tog datuma ( prvo Novembar,zatim Januar...)                                                                                                                                                                                                       Konstatuje se da je branilacokrivljenog  pre pocetka glavnog pretresa,obavestio sudiju da okrivljeni nece moci da pristupi na danasnji glavni pretres jer se NALAZI NA SLUZBENOM PUTU U  MESTU ..TOM I TOM...TERETNO MOTORNO VOZILO SE POKVARILO TAKO DA JE OKRIVLJENI OSTAO U MESTU ...TOM I TOM...I NIJE MOGAO DA PRISTUPI DANASNJEM GLAVNOM PRETRESU.                                                                                                                                                                                                                                        Imajuci u vidu navedeno ,osteceni (ja) je putem punomocnika ( advokata)obavesten da nije u obavezi da pristupi na zakazani glavni pretres( 15 minuta  pre  suocavanja). MENE GAZI ,JEDVA ZIV OSTANEM,REDOVNO DOLAZIM NA PRETRESE,PLACAM DOLASKE ,MENJAM SE NA POSLU A NEKO ...SE.. SPRDA.                                                                                                                                                    Sud donosi odluku:                                                                                                                                                                                                                      RESENJE :                                                                                                      Kako NISU ispunjeni ZAKONSKI  uslovi za odrzavanjem danasnjeg pretresa isti se NECE ODRZATI  a naredni glavni pretres se zakazuje  za .....ojha TAMO DALEKO JEDNOG DANA I MOZDA  sa pocetkom ..tada i tada...sto je prisutnima usmeno saopsteno.                                                                                                                                                                                                                        Na glavni pretres pozvati okrivljenog kome uz poziv dostaviti i obavestenje da je potrebno da sudu u roku od 3 dana dostavi kao OPRAVDANJE  DOKUMENTACIJU KOJA POTVRDJUJEDA SE NALAZIO NA SLUZBENOM PUTU ..TU ...I ..TU...I U VEZI KVARA TERETNOG MOTORNOG VOZILA, te pozvati i mene !!!!!                                                                                                                                   Dovrseno ..tada ...i ..tada .....                                                                                                                                                                                     Zapisnicar....          Sudija.....                                                                                                                                           Zakljucite ljudi sami.....Komentar je i suvisan.....ali samo malo...:on i dalje vozi,zakon mu to dozvoljava,ima neispravno vozilo kojim cini ( ne)dela ,ne odaziva se na rocista,izmislja razloge ( korona,kvar vozila)Ozdravio covek, hvala Bogu ,pa vozi ,da ima cime da hrani porodicu..zakon mu to dozvoljava....a mi koji trpimo i hvala Bogu poneki i prezivi a sta ce oni koji ne prezive i oni koji trpe posledice celog zivota i nemogu da rade?OPRAVDANJE DA PRILOZI!!!!!!                                                                                                                     Zakljucite ljudi sami .Eto uzivo ste videli gazenje i sada uzivo imate priliku da pratite postupak izvrsavanja zakona u NASOJ zemlji. A kada bi jos napisao sta mu je preko cele sofersajbne  nalepljeno kao BILBORG da se zna ko vozi i odakle je...mi vojvodjani i svi ostali normalni ljudi ,jos vise ce shvatiti ovakva desavanja.Pazite se ljudi ..okrivljeni i dalje vozi,sve moze da radi uz opravdanje koje samo treba da prilozi sudu....Biciklisti i svi ljudi dobre volje,sve najbolje i cuvajte se...


  • 0

#145 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 06 April 2021 - 11:52 AM

Ne brini ništa, neće taj doći ni sledeći put. Ne znam dokle to može na taj način da se rasteže, kada sud može da traži od policije da ga privede. 


  • 0
.

#146 Zorzo

Zorzo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 186 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 April 2021 - 02:37 PM

Поражавајуће...
  • 0

#147 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 April 2021 - 03:23 PM

Ne brini ništa, neće taj doći ni sledeći put. Ne znam dokle to može na taj način da se rasteže, kada sud može da traži od policije da ga privede.


Mislim da granica ipak postoji i da će doći sam ili u pratnji.

A svakako je poražavajuće.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#148 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 06 April 2021 - 06:49 PM

Уз сву муку, адвокат ти је лош
  • 1

#149 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 465 posts
  • LocationUb

Postavljeno 06 April 2021 - 07:01 PM

Kao što neko napisa - poražavajuće -


  • 1

#150 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 07 April 2021 - 09:18 PM

Malo sam razvuk'o, pa o današnjem sudaru sa džipom nisam objavio post na fb stranici, već na blogu... :)

https://mica-bicikli...da-poginem.html
  • 0

#151 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 09 April 2021 - 07:26 PM

Editovao sam post, danas sam posetio "mesto zločina" (ima na kraju i jedan kraći video).
https://mica-bicikli...da-poginem.html
  • 0

#152 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 09 April 2021 - 07:59 PM

@MI1966  Proveri stanje paknova kocnica i rotora mozda im je vreme za zamenu.


  • 0

#153 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 09 April 2021 - 08:44 PM

@MI1966  Proveri stanje paknova kocnica i rotora mozda im je vreme za zamenu.


Da, u pravu si. Na trekingu sam otprilike na ovoj kilometraži menjao pakne.
A sve nešto mislim da ne koristim previše kočnice, retki su bili u poslednjih godinu dana spustovi na kojima sam kočio, pa eto odlažem... :D

Ali proveriću ih kad dođem u Le i možda zameniti (ovde skupi majstori :) ).
  • 0

#154 cdragan

cdragan
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • Locationfruska gora

Postavljeno 09 June 2021 - 12:09 AM

Bez obzira koliko mislili da treba vremena da prodje  do nekog dogadjaja koji nam se cini dalek u buducnosti ,on dodje jer vreme tece svojim tokom  pa eto dodje i taj 8 Jun kada mi je zakazano posle tri predhodna otkazivanja ,da kao svedok -osteceni ,pristupim u toliko i toliko sati u Sud ,na sprat ,taj i taj ,u sobu ...tu i ..tu.Naravno da sam jedva docekao da se to vec jednom odradi i konacno zavrsi ..ali sistem je malo drukciji.Zelje  i nade su  jedno  a praksa i stvarnost drugo.Jer koliko god ja kao osteceni imao zelje i nade ,tako isto onaj ko je ucinio prekrsaj ,isto ima zelje i nade ...da nebude okrivljen .I zato ona dama ,PRAVDA ima povez oko ociju i u jednoj ruci TAS a u drugoj MAC ,da nevidi ,da na osnovu predhodnih iskustava stecenih godinama ,vekovima ,izmenama ,dopunama ,amandmanima i ko zna sta jos,odmeri i odvoji zelje ,nade   i strast ostecenog od zelja ,nada i strasti okrivljenog i da odmeri tim TASOM i presece tim MACEM i donese pravilnu presudu  u kojoj ce osteceni mislim uvek biti taj koji ce na osnovu dozivljenog ,prezivljenog ili na zalost  neprezivljenog dogadjaja,uvek biti, po mom misljenju i mnogih drugih,uskraceni za tu pravdu  i tu i takvu pravdu izglasanu u ime naroda ,moramo prihvatiti jer to i cini jedno drustvo naprednim  i civilizovanim i deli ga od onog nacina koji i dalje  jos uvek zivi i deluje onda kada osteceni ili rodbina ,prijatelji ,osete da je pravda omanula i istu uzimaju u svoje ruke.U tom sistemu postoje  institucije u institucijama organi ,sudije ,advokati ...i mi osteceni i oni koji su okrivljeni  i ...zivotna igra ide svojim tokom...                                                                                                             Za koji dan bice 2 godine od opisanog slucaja u kojem sam skoro izgubio glavu.Nisam jedini ,ima nas mnogo,desavalo se ,desava se i desavace se i ubuduce.Prvi put sto se tice advokata ,jedne od najpoznatijih advokatskih kancelarija koja me zastupa,pojavio se zamenik  zamenika glavnog advokata,ja kao osteceni i advokat okrivljenog.Okrivljeni nije prisustvovao.Zakazano posle nekoliko meseci ponovo.Prisutan ja ali dobijam obavestenje da je sudjenje otkazano zbog bolesti okrivljenog.Treci put otkazano zbog nemogucnosti prisustva okrivljenog zbog kvara slepera i nemogucnosti prisustva okrivljenog jer je daleko.Cetvrti put konacno dolazimo svi u broju...ja sam malo poranio da bih nasao sobu i bolje mislim da ja sacekam nego oni mene...Dobro..tako je ..Na oko 2,3 minuta pre zakazanog termina prilazi mi ispred sobe jedna divna,veoma lepa devojka ,ljubazno me pitavsi jer sam ja taj i taj.Naravno predstavim se i ona takodje a ja pomislim ovo je sada zamenica ,zamenika ,zamenika glavnog advokata .Pa dobro ,nema veze,veoma je lepa ,zgodna a za ostalo cemo videti da li ce biti kao kosovka devojka koja poji umiruceg ratnika .Odmah zatim pojavi se isto jos jedna devojka,zena,kao sa manekenske piste ,utegnuta ,,predivna..i ukljuci se u razgovor..A vi ste ?pitam je.Ja sam Tuzilac...rece, mi smo recimo na istoj strani...Pored moje zelje da se sve jednom konacno zavrsi  evo razloga da odluku koja god bude primim u lepom drustvu.A skoro kao namerno da je neko smislio da zamenik,zamenikovog zamenika i tuzilac budu predivne zene da ublaze bol i pruze utehu na dalje desavanje.U sobi sedi sudija isto zena ,plavusa ,daktilografkinja ,pomocnik sudije i jos jedan u cosku sobe za kompjuterom,advokat okrivljenog ,okrivljeni ,moj advokat koji je zamenik zamenikovog  zamenika glavnog advokata ,tuzitelj i ja.Nakon generalija koji cita sudija ,pitan sam da li imam sta da dodam u odnosu na predhodnu izjavu.Nemam.Zatim sudija mi kaze da procitam neku poruku zalepljenu na sred stola ispod sudije.Morao sam prici blize da vidim sta je to napisano.Kad ono  polu sitnim slovima da se zaklinjem da govorim istinu  i da ako ne govorim istinu za to cu odgovarati.Setim se filmova kada prilaze i citavu proceduru prave oko toga ,prinosi se Biblija ,podize leva ruka i glasno izgovara sa polozenom rukom na Bibliji ,pred Bogom i predstavnicima zakona da govorimo istinu i samo istinu...Mnogo lepo na filmu a ovo moje  citanje se meni ucinilo malo nekako ..ajd da uradimo pa idemo dalje..A pred Bogom...a i o tome mozemo pricati ..jer se cesto pitamo ..da li ON vidi sta se radi    u njegovo ime ..Malo sam oduzio ..advokat okrivljenog ,mladji  covek srednjih godina ,utegnut ,vidi se da ide u teretanu ,sa brojem manje kosulje da bi se videli nabildovani misici,sa smart satom ,akt tasnom ,preplanuo...radi svoj posao,koji mu ocigledno dobro ide  i ne samo njemu nego iz predhodnih opisa ,svima u sudskoj praksi  .Detaljno me ispituje ,hvata se za svaku recenicu koju sam u prvoj izjavi dao,hvata se za cantimetre ,za polozaj  tela,za moju visinu,tezinu,vrstu bicikla ,koliko puta prolazim pored mesta gde se incident desio,......radi svoj posao.Moj zamnik zamenikovog zamenika renomirane i poznate advokatske kuce  upada sa podpitanjima ,tuzioc sa modne piste postavlja  takodje podpitanja ...i sve meni i svi se obracaju meni.Optuzenog niko nista nije pitao.On je samo sedeo i cutao.Umesto njega ,posao je radio njegov advokat.Takav je postupak.Nakon oko sat i 20 minuta u kojem sam ja bio u unakrsnoj vatri izmedju advokata okrivljenog,sudije i mojih branilaca ,moje ispitivanje je zavrseno.Donesena je odluka da se ponovo uradi medicinsko vestacenje koje je vec ranije uradjeno ,da se dopuni ,da se uradi dopunsko dodatno  sudsko vestacenje  situacionog delovanja kamiona na mene biciklistu i pod kojim uslovima.Pregledan je film koji sam snimio jer na biciklu sam imao kameru i taj snimak svi mozete videti u ranijem mojem opisu nesrece .E tu su reagovali na moju inicijativu moj advokat i tuzilac ,jer deo  filma iz ko zna kojeg razloga ,nedostaje.Da li zbog prebacivanja filma sa kompjutera  na kompjuter ili ...Uglavnom jedan od dokaza a film je prihvacen kao dokaz,je skracen  na mestu gde se vidi da je izmedju ostalih znakova,postavljen i znak da je zabranjeno preticanje i da se vrse radovi na putu.Odreagovali su  i moj advokat i tuzilac.Zatrazena je dopuna filma .Prihvatili su.I dalje idemo ..do Oktobra ..ponovo ....da li sam razocaran...da li sam ocekivao nesto drugo...svi smo mi u sistemu ...neki su svesni toga a neki misle da sa tim sistemom nemaju nista i zive kao da ih se nista ne tice.Raspisah se ja ....Vi koji ste prosli ovo znate kako je a vi koje sve ovo ceka ...evo kako se stvari odvijaju...Igru vode advokati ...zato vodite racuna koga uzimate i znajte da u ovoj igri oni nikada  ne gube...Do oktobra ..svim ljudima dobre volje i biciklistima ..cuvajte se ..sami, jer niko vas nece cuvati osim ako nemate NEKOGA .                                             


  • 2

#155 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 09 June 2021 - 10:59 AM

 

 

Ovaj snimak pokazuje razmisljanje profesionalaca,video je on njega huligan,ali smatra ga za muvu. Kada bi billo normalnog pravnog sistema,on bi vec trpeo konsekvence,ovako ce se natezati u nedogled. Sta ces s covekom ,to mu je lebac,socijalni mir mora de se odrzi.

Riba pocinje od glave da smrdi, za koju bi neki ovde glavu i dali (mislim na likove sa foruma),, dao bih i ja,ali ipak je razlika u glavama,jel tako?  O:)  Trazili ste,gledajte.


  • 0

#156 cdragan

cdragan
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • Locationfruska gora

Postavljeno 20 January 2022 - 03:34 PM

FINALE :25 Jul 2019 godina-21 Januar 2022 godina.

 

POSVECENO ONIMA KOJI SU PREZIVELI I USPOMENI NA ONE KOJIMA  SE DUBOKO POKLANJAM .

 

                                                               U IME NARODA!

 

Osnovni sud u ........,po sudiji ......,uz sudelovanje zapisnicara.....,u krivicnom postupku protiv okrivljenog ...... iz .....ciji je branilac advokat....iz....,zbog krivicnog dela :tesko delo protiv bezbednosti javnog saobracaja iz clana 297 st.3 KZ u vezi sa krivicnim delom ugrozavanje javnog saobracaja iz clana 289 st.3 u vezi sa sa st.1 KZ po optuznom predlogu OJT u ......poslovni broj .....,nakon odrzanog javnog glavnog pretresa,u prisustvu zamenika OJT ......,okrivljenog,branioca okrivljenog i punomocnika ostecenog ......,advokata ........iz ...dana ......,izrekao je i dana ......objavio  

 

                                                            PRESUDU 

 

Okrivljeni .......,JMBG.....od oca..... i majke .....,devojacki.....rodjen .....u .....,Republika .....,drzavljanin......sa prebivalistem u .... ,ulica ....,zavrsio srednju skolu,po zanimanju autolimar i vozac,izdrzava se tako sto obavlja posao prevoznika PRIVATNIM TERETNIM VOZILOM  U NJEGOVOM VLASNISTVU,SA MESECNIM PRIMANJIMA OKO 25.000-30.000 DINARA!!!!!,ozenjen ,otac dvoje dece,bez nepokretne imovine na svom imenu,neosudjivan prema izvodu iz KE.

 

                                                           KRIV JE 

STO JE:

 

Dana 25 07 2019 godine,oko 18:30 casova u .....,u naselju ....u ulici ....naspram kucnog broja...( drzavni put ...reda broj ...kod ..km+..metara)sposoban da shvati znacaj svoga dela i da upravlja svojim postupcima,svestan da ne pridrzavanjem saobracajnih propisa moze ugroziti javni saobracaj tako da dovede u opasnost zivot ili telo ljudi i da usled toga moze nastupiti teska telesna povreda nekog lica olako drzeci da do toga nece doci ,te svestan zabranjenosti svoga dela,kao ucesnik u saobracaju,ne pridrzavajuci se saobracajnih propisa,tako ugrozio javni saobracaj da je doveo u opasnost telo ljudi,usleg cega je nastupila teska telesna povreda drugog lica ,tako sto je upravljao skupom vozila koje su cinila teretno vozilo marke i tipa ....registarskih oznaka ... i prikljucno vozilo marke... registracionih oznaka ....,krecuci se navedenom ulicom u smeru od Sremske Kamenice ka Beocinu,kada je dolaskom naspram kucnog broja ...,prilikom preticanja bicikla marke i tipa 'Orbea Asphalt' kojim je upravljao osteceni...,postupio protivno odredbi clana 32 st.3 Zakona o bezbednosti saobracaja na putevima tako sto je otpoceo radnju pomeranja vozila u desno a da se predhodno nije uverio da tu radnju moze da izvrsi na bezbedan i propisan nacin  te protivno odredbi cl.55 stava 6 Zakona o bezbednosti saobracaja na putevima,jer svoje vozilo nije drzao na potrebnom rastojanju i odstojanju od vozila koje je preticao tako daga ne ometa niti ugrozava druge u saobracaju,iako je bio duzan da to ucini,pa je pri povratku u saobracajnu traku kojom se kretao pre preticanja,skup vozila kojim je upravljao,svojim zadnjim desnim tockom prikljucnog vozila udario u levu bocnu stranu bicikla u predelu volana i levu stranu tela ostecenog u predelu ramena,nakon cega je osteceni zajedno sa biciklom pao na metalnu ogradu uz kolovoz a potom je sa bicikla pao na tlo ,te je usled udara i posledicnog pada zadobio tesku telesnu povredu u vidu serijskog preloma rebara 5 6,7 8  sa pomeranjem kostanih ulomaka,probusenog plucnog krila,teske oguljotine podkolenicei kolena levo ,teske oguljotine desnog lakta i teske oguljotine desnog ramena,

 

CIME JE IZVRSIO KRIVICNO DELO TESKA DELA PROTIV BEZBEDNOSTI JAVNOG SAOBRACAJA IZ CLANA 297 ST 3 KZ U VEZI SA KRIVICNIM DELOM UGROZAVANJE JAVNOG SAOBRACAJA IZ CLANA 289 ST 3 U VEZI ST 1 KZ.

 

PA sud okrivljenom na osnovu clana 1 ,4,42,45,54,64,65,st 1 i clana 66 KZ IZRICE:

 

                                                            USLOVNU OSUDU

 

Tako sto okrivljenom predhodno utvrdjuje kaznu zatvora u trajanju od 8 (osam) meseci istovremeno odredjuje da se utvrdjena kazna nece izvrsiti ukoliko okrivljeni u roku od 3 ( tri) godine od dana pravosnaznosti presude ne izvrsi ponovno krivicno delo.

Na osnovu cl.297 st 5 KZ a u vezi cl.78,79,80 i cl 86KZ sud okrivljenom izrice meru bezbednosti zabrane upravljanja motornim vozilom C kategorije u trajanju od 8 ( osam) meseci racunajuci od dana pravosnazne presude.

Na osnovu cl.258 st 4 ZKP,osteceni ...se upucuje da imovinsko pravni zahtev ostvari u parnickom postupku.

NA OSNOVU CL 264 ST 1 ZKP A U VEZI CL 261 ST 2 TACKA 7 I 8 ZKP,OKRIVLJENI SE OBAVEZUJE DA SNOSI TROSKOVE KRIVICNOG POSTUPKA I TO TROSKOVE NA IME IZVRSENOG SAOBRACAJNO TEHNICKOG VESTACENJA OD DANA ..... U IZNOSU OD....KOJI JE IZNOS POTREBNO UPLATITI NA RACUN .... U ROKU OD 2 MESECA OD PRAVOSNAZNE ODLUKE,TROSKOVE NA OSNOVU SUDSKO MEDICINSKOG VESTACENJA U IZNOSU OD.... NA RACUN...U ROKU OD 2 MESECA OD DONOSENJA PRAVOSNAZNE ODLUKE,TROSKOVE NA IME DOPUNSKOG SAOBRACAJNO TEHNICKOG VESTACENJA  U VISINI OD.... NA ZIRO RACUN ...,KAO I DA OSTECENOM ....NADOKNADI NAGRADU I NUZNE IZDATKE PUNOMOCENIKA OSTECENOG ADVOKATU...... U IZNOSU OD ....U ROKU OD 2 MESECA OD DANA PRAVOSNAZNE PRESUDE.

                                                            OBRAZLOZENJE

Na osnovu zapisnika o izvrsenom  uvidjaju saobracajne nezgode,sa prilozenom foto dokumentacijom i skicom lica mesta,utvrdjene su cinjenice u vezi izgleda lica mesta ,osobina kolovoza i vremenskih prilika i  to da je vreme bilo vedro,kolovoz suv i cist,asfalt gladak i ravan bez ostecenja i te cinjenice nisu bile sporne.

U svojoj odbrani pred OJT,okrivljeni je naveo da se ne smatra odgovornim za delo koje mu se stavlja na teret i da ne zeli da odgovara na pitanja organa postupka i da zeli da se brani cutanjem.Okrivljeni ostaje pri izjavi koje je dao na glavnom pretresu  gde je naveo da krecuci se svojim vozilom na delu puta izmedju  Sremske Kamenice i Ledinaca ,postoji krivina u obliku slova S  i da je put dosta nepregledan.Kada je izasao iz te krivine ugledao je biciklistu sa njegove desne strane .Posto je video da nemoze da zaustavi svoje vozilo jer je na tom delu puta bila nizbrdica a njegovo vozilo je tesko oko 40 tona ,on je tada usporio i presao u levu traku da bi obisao biciklistu,ali naisao je putnicki auto i  gradski autobus te je on morao da se vrati u svoju kolovoznu traku kako se nebi sudario sa autobusom i da je siguran da NIJE UDARIO BICIKLISTU.

Svedok osteceni ....u svojoj izjavi od dana ....naveo je da se rekreativno bavi biciklizmom godinama te da je upoznat sa pravilima kako treba biciklista da se krece i ponasa u saobracaju da se kretao navedenom rutom od pravca Kamenice u pravcu Beocina sa biciklom koji je bio uredno obelezen dok je na sebi imao biciklisticko odelo sa fluorescentnim bojama i kacigom na glavi dok je imao istovremeno ukljucenu GO PRO kameru koja je bila na kormanu biciklai snimala njegovu VOZNJU..Naveo je da je vozio navedenim pravcem i smerom ,da je video da postoje znakovi radovi na putu o,granicenje brzine od 30 km /h, da je on isao najvise 20 km /h ,krecuci se striktno uz desnu stranu kolovoza i nije setao ni levo niti desno,dok je na kolovozu bila puna bela linija kao zabrana preticanja.U trenutku ulaska u krivinu primetio je kraickom oka da  mu prilazi sleper  sa prikolicom natovarenim balvanima.U jednom trenutku sleper je poceo da ga zaobilazi malo vecom brzinom te ga je sleper prednjim delom vec obisao kada je iz suprotnog smera naisao putnicki autobus veceg gabarita i kamion je poceo da se vraca desno u traku kojom se on kretao te je po njegovoj proceni on to uradio da bi izbegao kontakt sa tim autobusom.Prilikom te radnje,kamion ga je udario zadnjim delom svog kamiona dok su bili u toj krivini.Dalje je naveo da je video da se kamion nakon kontakta ne zaustavlja te je nakon udarca svojim desnim delom tela bio bacen na bankinu i onda pao na zemlju odnosno na asfalt,gubeci svest jedno 15 sekundi.Na posebno pitanje branioca kako je pao,osteceni je odgovorio da je odmah nakon kontakta pao zajedno sa biciklom udarivsi u metalni odbojnik koji je stajao pored puta i nakon toga se otkotrljao sa bicikla na put.

Na osnovu medicinske dokumentacije ostecenog i nalaza i misljenja vestaka sudske medicine PROF.DR..........,utvrdjena je vrsta ,tezina i mehanizamnastanka povrede kod ostecenog.Ovakve mehanicke povrede nisu specificne niti karakteristicne za izvesnu vrstu mehanickog orudja vec mogu biti proizvedene u razlicitim povrednim situacijama ,saobracajnim nesrecama te da ODGOVARAJU povredama koje biciklisti zadobijaju u slucajevima saobracajnih nesreca koje po tipu i dinamici odgovaraju predmetnom saobracajnom udesu od 25 Jula 2019 godine.

Izrada vremensko prostorne analize predmetne saobracajne nezgode bila je poverena vestaku saobracajne struke.......U osnovnom nalazu i misljenju od dana ... vestak je naveo da prema podacima zapisnika o uvidjaju nema ostecenja na tertnom vozilu dok na prikljucnom vozilu su konstatovana ostecenja u vidu brisotina na zadnjem desnom pneumatiku lucnog oblika u duzini od najmanje 20 cm,deo blatobrana nedostaje u duzini od najmanje 50cm ,branik je delimicno deformisan na spoljasnjem obodu dok je brisotina na zadnjem desnom tocku intenzivnija u duzini od  oko 10 cm.Sto se tice bicikla ostecenog konstatovana su sledeca ostecenja:ostecenja na ramu bicikla u vidu ogrebotina,lanac se ne nalazi na lezistu nego je spao sa prednjeg zupcanika,tragovi ogrebotina na ramu bicikla,ogrebotine na guvernalu sa leve strane na ramu kocnice,ogrebotine na ramu prednjegtocka kao i ostecenja u vidu brisotina na naplatku,odnosno na gazecem sloju prednjeg tocka,prednja leva rucka,prednji levi tocak,prednji tocak,donji deo bicikla kod pedala.

Vestak je analizom celokupne dokumentacija i uvidjaja na licu mesta zakljucio da  je opasna situacija nastala kao posledica voznje skupa vozila suvise blizu desne ivice kolovoza pa je vozac uzrokovao opasnu situaciju i nastanak nezgode.Vozac skupa vozila bio je duzan da vozilo u kretanju drzi na tolikoj udaljenosti od desna strane kolovoza da s obzirom na brzinu kretanja vozila ( tahometar),uslove saobracaja i stanje i osobine puta NE UGROZAVA DRUGE UCESNIKE U SAOBRACAJU i ne izlaze sebe opasnosti.Takodje vozac koji namerava da pomeri vozilo udesno ili ulevo ,menja saobracajnu traku,sme da otpocne takvu radnju samo ako se uverio da to moze da ucini na bezbedan nacin DOK  NA STRANI BICIKLISTE NE POSTOJE PROPUSTI KOJI BI BILI U UZROCNOJ VEZI SA NASTANKOM OVE NEZGODE.

POSTO JE ODBRANA ZATRAZILA PONOVNO VESTACENJE, U DOPUNSKOM VESTACENJU VESTAK SAOBRACAJNE STRUKE OBRAZLOZIO JE DODATNO VESTACENJE ,TAKO DA SU PODACI NAVEDENI U SPISU I VIDEO SNIMAK BILI DOVOLJNI ZA VESTAKA DA KORISTECI VIRTUELNI PROGRAM VIRTUAL CRASH ,PRONASAO NAJPRIBLIZNIJE PODATKE TIPOVA VOZILA  KOJI SU UCESTVOVALI U NEZGODI .TAKODJE,ZA VOZNJU BICIKLA GDE NE POSTOJI POSEBNA STAZA ODNOSNO TRAKA,SME DA SE KORISTI KOLOVOZ U SIRINI OD NAJVISE JEDAN METAR OD STRANE DESNE IVICE KOLOVOZA.TE DA JE U TRENUTKU SUDARA ,SKUP VOZILA NIJE DRZAO DOVOLJNO RASTOJANJE OD DESNE IVICE,TAKVO DA NE UGROZI DRUGE UCESNIKE U SAOBRACAJU U OVOM SLUCAJU BICIKLISTE I SVE IZJAVE BICIKLISTE SU TACNE ,NEDVOSMISLENE I JASNE I POKLAPAJU SE SA STRUCNIM NALAZIMA.Pored toga vbestak istice da vise od 10  saobracajnih znakova kojima se ucesnici u saobracaju upozoravaju na opasnosti ili se njima izrazavaju obavestenja pa sa tim u vezi VOZAC SKUPA VOZILA JE BIO PERMANENTNO OBAVESTAVAN SAOBRACAJNOM SIGNALIZACIJOM DA NACIN VOZNJE I BRZINU KRETANJA VOZILA PRILAGODI STANJU PUTA I NJEGOVIM OSTALIM OSOBINAMA KAKO NEBI UGROZAVAO OSTALE UCESNIKE U SAOBRACAJU I BEZBEDNOST SAOBRACAJA.Vestak je dalje naveo da se na snimku kamere moze uociti trenutak kontakta u kome nastaje brisotina na zadnjem desnom tocku posle cega dolazi do destabilizacije bicikla.Preticanje NESME da se vrsi na nacin kako je izvrsen sa prelaskom  preko pune neisprkidane linije i time ulazi u saobracajnu traku namenjena vozilima iz suprotnog smera.Vozac je bio duzan da s obzirom na brzinu kretanja vozila i druge ucesnike u saobracaju ,vozilo drzi na takvom odstojanju i rastojanju od drugih vozila da ne izaziva opasnost i vestak je misljenja da je do sudara doslo na rastojanju manjem od 0,5 m od desne ivice kolovoza.IMAJUCI U VIDU DA BICIKLU DOZVOLJENO DA SE KRECE NA RASTOJANJU OD 1 M(JEDNOG METRA),OD DESNE IVICE KOLOVOZA,NA PUTU GDE NEMA STAZE ILI TRAKE ZA BICIKLISTE,IMAJUCI U VIDU SIRINU KOLOVOZA,SIRINU SKUPA VOZILA.VOZAC JE IMAOMOGUCNOST DA NACIN I BRZINU KRETANJA PRILAGODI NACINU KRETANJAOSTALIH UCESNIKA U SAOBRACAJU I STANJU PUTA ,TAKO DA DO KONTAKTA SA BICIKLOM I BICIKLISTOM NE DODJE.

SUD JE NAVEDENU PISANU DOKUMENTACIJU KAO I VIDEO ZAPIS GO PRO KAMERE OCENIO KAO VERODOSTOJNE ,DOK JE NJIHOVU SADRZINU PRIHVATIO KAO AUTENTICNU I TACNU NALAZECI DA JE PISANA DOKUMENTACIJA IZDATA OD STRANE OVLASCENIH  ORGANA I  STRUCNIH LICA U ZAKONITOM POSTUPKU.

NALAZ IMISLJENJE VESTAKA SUDSKO MEDICINSKE STRUKE I OSNOVNI I  DOPUNSKI NALAZ I MISLJENJE VESTAKA SAOBRACAJNE STRUKE ,SUD JE PRIHVATIO KAO STRUCNE ,JASNE DETALJNO OBRAZLOZENE,OBJEKTIVNE U SVEMU ,TE DATE U SKLADU SA PRAVILIMA NAUKE I STRUKE NALAZECI DA PRIMEDBE ODBRANE NISU ZASNOVANE NA CINJENICAMA.SUD ODBIJA DALJE DOKAZNI PREDLOG ODBRANE ZA NOVO SAOBRACAJNO VESTACENJE NITI GA SMATRA OPRAVDANIM I DA JE USMEREN KA ODUGOVLACENJU POSTUPKA.

ANALIZIRAJUCI ISKAZ DRAGANA COVICA OSTECENOG,SUD JE ISTI PRIHVATIO U CELOSTI NALAZECI DA JE JASAN ,LOGICAN I UVERLJIV ,TE U POTPUNOSTI POTVRDJEN SUDSKO MEDICINSKIM VESTACENJEM .

 

 

ODBRANU OKRIVLJENOG, SUD NIJE PRIHVATIO NALAZECI DA SU SPORNI NAVODI OKRIVLJENOG NEISKRENI I USMERENI NA IZBEGAVANJE ODGOVORNOSTI ZA NASTANAK PREDMETNE SAOBRACAJNE NEZGODE.

 


  • 1

#157 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 20 January 2022 - 03:54 PM

I nisu ga nesto kaznili, s obzirom kakve povrede ti je naneo.


  • 0

#158 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Postavljeno 20 January 2022 - 04:21 PM

...

                                                               U IME NARODA!

...

meni je ovo strasno...na dva nivoa...

na licnom jer do citanja presude nisam uopste shvatao sta se zapravo desilo i koliko je malo nedostajalo da se desi ono najstrasnije

a na opstem nivou...8 meseci uslovno za...uzas!!!

 

Drago mi je da si i dalje sa nama i cestitam ti sto imas snage da ovo napises!!!


  • 0

#159 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 20 January 2022 - 04:28 PM

Nisu ga ni kaznili. Ovo mu je nagrada za idiotizam. Ako napišem šta bih mu ja sad uradio, strpali bi mene u zatvor...


  • 0
.

#160 Leopard

Leopard
  • Members
  • PipPipPip
  • 91 posts

Postavljeno 20 January 2022 - 06:45 PM

мени жао возача, како преживљава са таквим примањима
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika