Jump to content


Fotografije
- - - - -

GAŽENJE BICIKLISTE UŽIVO ( mene,vas,nas)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
171 odgovora na ovu temu

#1 cdragan

cdragan
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • Locationfruska gora

Postavljeno 18 January 2020 - 08:22 AM

25 Jul 2019 godine...deo puta iz Sremske Kamenice ka Ledincima kod kamenoloma .Zgazi me kamion sa prikolicom pun balvana...pobeže ali morao se vratiti jer su ga sustigli kolima drugari ..Nisam te video,žurio sam ,..niti izvini ,žao mi je...samo :ej, ajde da se dogovorimo ..evo ti STO evra nemoj zvati miliciju...Ja slomljen,jedva živ,a on meni ..evo ti STO evra . Da mogu,predstavio bih ga Bogu ali nemogu...slomljena rebra,probusena pluca..došla milicija,ja u Urgentni centar,pa u Sremsku Kamenicu u Institut,5 dana na aparatima i kasnije 2 meseca bolovanja a on meni :evo ti STO evra,nemoj zvati miliciju.Nisam mogao disati,kijati,prdnuti,okrenuti se ,hodati smejati se ,pišati, u WC me žena skoro nosila..a on meni :evo ti STO evra.I koliko je vremena proslo :skoro sedmi mesec a ja nisam dobio poziv da se suočim sa tužiocem .Neko je napisao u nekom postu:krivica je obrnuto proporcionalna kolicini veza.Izgleda da su biciklisti odstrelna divljac za koje se ne odgovara..kao ono :ne odgovara se ako nekog ukokas u lovu. Dodajem ,ako hoces nekog da eliminises,pozovi ga na vožnju biciklom..šleper ugovori ranije..i gotov je.Hvala Bogu oporavio sam se ,izašao sam i iz ove nesrece još jači,uveliko i dalje vozim, ,vežbam i čini mi se da iz svake nesrece koju preživim ,postajem jos jaci ..samo dokle..koliko života i sreće sam iskoristio..a ovi koji voze mašincine ,šleperčine,oznojani,puni adrenalina jer voze grdosije sa stotinama konja ,ne odgovaraju za gaženja..neki bod im se skine,simboličnu novčanu kaznicu plate i ajmo dalje...Šta raditi !!!Osvetiti se?....,ako ostaneš živ...?Milicija i sudstvo su čini mi se na strani uznojanih šofera a protiv kako kažu pederčića u helankama koje treba gaziti...dobar advokat..pitanje je da li i njima verovati..jer vidimo pune su novine likvidiranih advokata ...razlozi ?Čini mi se da je nas život svakodnevni lutrija u našoj zemlji...kako koga izvuku ..namešteno sve,izblamirano..a tako i sa vožnjom bicikla..lutrija življenja.Da je bar pozvao šofer da pita kako sam ,kako je...ništa a nisam ni očekivao nakon onog :ej evo ti STO evra ,da se dogovorimo.Pošaljite mi vaša iskustva ,preživljenih ovakvih situacija jer sigurno da nas ima mnogo:kao sa sudstvom,kako sa nadoknadom štete,moga zdravlja,bicikla,opreme..kao da mu naplatim tih njegovih STO evra za dogovor da ne zovem miliciju a i od njih nikakve vajde jer kako su me ispitivali nakon nesreće ispao sam kao da sam ja biciklom onesposobio šoferčinu i njegov kamion .Ujedinimo se i neka ovo bude naša borba  koju ću ja da vodim u ime svih nas..javite predloge ,sugestije,savete za advokata ,tužioca,nadoknadu štete..sve što meni  a i drugima kojima sledi jednog dana ovo, da takve koje nude STO evra da se dogovorimo ,što više uzvratimo a bol koju smo doživeli i srecom preživeli sa sto manje posledica ,umanjimo i dokažemo da nismo divljač za odstrel ( gaženje) kao mače ,kerovi ,lisice koje se zgaze i ne odgovara  a još gore ono ..ma gazi te pederčiće u helankama...nedajmo se ŠALJITE SAVETE,PREDLOGE,...NEDAJMO SE. Na biciklu sam imao kameru koja je snimila gaženje ali zbog veličine file-a,nemogu da ubacim u ovo pisanje...pokušacu da iseckam file na manje delove i postavim ...ili može drukčije ...javite mi i to ...NEDAJMO SE...pozdrav


  • 10

#2 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 January 2020 - 09:55 AM

Prvo, žao mi je što ti se to desilo ali dobro je što si se izvukao na kraju. Ljudi koji ne prođu kroz višemesečni oporavak ne znaju šta to znači (sit gladnom ne veruje) i koliko novac to ne može da nadoknadi. Verujem da si ti svestan toga, ali svakako imaš pravo da tražiš nadoknadu štete od njegovog osiguranja. Postoje agencije i advokati koji se time bave, ali ne znam mnogo više od toga, nisam koristio njihove usluge. Ključno je da imaš medicinsku dokumentaciju.

Ovaj kamiondžija je trebao da dobije minimum 100k po zobsu, plus po krivičnom ono što mu sleduje:

Član 330

Kaznom zatvora od najmanje 15 dana ili novčanom kaznom od 100.000 dinara do 120.000 dinara kazniće se za prekršaj vozač ili lice koje:
...
16) kao učesnik saobraćajne nezgode u kojoj je neko lice zadobilo telesne povrede, odnosno poginulo, ili je nastala velika materijalna šteta, nije zaustavio vozilo, odnosno nije obavestio policiju i ostao na mestu nezgode do dolaska policije i završetka uviđaja,
...
  • 0

#3 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 January 2020 - 10:13 AM

Uh, dobro je ipak čim čitamo tvoje pisanije o ovome.. hoću reći čitav si sad i sposoban da pišeš i voziš.
Što se sudstva tiče, doći ćeš na red jer su bile teške telesne povrede + odlazak sa mesta nesreće i nepružanje pomoći povredjenom. Svakako ga tuži za odštetu pre svega zbog njegovog bezobrazluka. Ako sudija iole bude mormalan on neće dobro proći. Dobar advokat će glatko istrrati pravdu.
A tih 100 e koje ti je ponudio u zamenu za slomljena rebra.. to bih mu ja naplatio kasnije, negde iza ugla, da dugo dugo pamti.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#4 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 18 January 2020 - 11:47 AM

Ja bas i ne verujem pravosudju, ukorenile su se te veze i vezice, i ono-po sluzbenoj duznosti. Trebalo bi procitati zapisnik sa uvidjaja uzeti kopiju,jer to je jedino relevantno,otpusna lista iz bolnice i pravac  advokat,cekati da drzava resi stvar ,ja u to jednostavno ne verujem,sta god mi se desilo,a hvala bogu nikada tako strasno,uvek sam morao sam da se postaram da bi isterao pravdu. Moguce da su se sada zakoni promenili,ne sporim da je sada drzava rigoroznija,ali kada citam apelacioni sud i takve stvari,cini mi se da je u stvari jos blaza prema siledzijama,njima (drzavi) je vazno da pune budzet,to oni koriste,znaci da kamiondzija plati sto vecu novcanu kaznu.Ne sporim da gresim,ali to je samo  misljenje mene kao pojedinca.
 
A ono za helanke si potpuno u pravu,meni su cak licno govorili da misle da su biciklisti pedercici sa tim helankama, a kada se uverio ko sam  ,onda da ublaze,pa jer se ne bojis da vozis,opasno je ,izguraju te sa puta,uzmi jabuka koliko hoces,a ja trazio samo jednu.. Mislim konkretno na misljenja po tim Sremskim selima,ne znam kako je po gradovima.

 

I nikako pravdu isterivati licno,to nicemu ne vodi,to bi te izjednacilo sa tim siledzijom.


  • 0

#5 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 18 January 2020 - 12:02 PM

Nije mi jasno da se u tuzilastvu 7 meseci nista ne dogadja. Slucaj je jasan mada kod nista nije sigurno. Ako mozes idi u tuzilastvo i raspitaj se sta se desava. Ako se ne desava nista, mozes i sam da podneses krivicnu prijavu. Mozes i pismeno da se obratis tuzilastvu da bi se raspitao o svom slucaju. Koliko se secam postoji neki zakonski rok u kome su duzni da ti odgovore. 

Policija tu nema nista. Oni su izvrsili uvidjaj i sve je posle toga na tuzilastvu.

 

Mislim da ne mozes da pokrenes privatnu tuzbu za naknadu stete dok se vozac ne proglasim krivim. Za to postoje specijalizovane agencije koje su u dilu sa svima redom. Kako se tu prolazi, ne znam. Znam da se moj drug sudio 11 godina dok nije naplatio stetu. To je onaj dil vestaci-osiguranje-ko zna ko jos...


  • 0
.

#6 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 January 2020 - 12:15 PM

Разумем те, јер ми се пре 15 година десило да ме клинац без дозволе, нерегистрованим аутом развали на расксници не поштујући предност. Звао је пар пута, извињавао се и обећавао. Никад ништа, јер му је кева имала везе у полицији, а он је био на условној као дилер. Тада нису ни постојали неки механизми који данас постоје, било је много горе и препустио сам га судбини. Али, што кажеш, ја сам био скроз уништен. Ништа поломљено (такав сам ја), али нисам могао ни да жваћем, а трпео сам језиве болове у свим положајима. Иначе, увек сам спавао на стомаку, али сам тада могао само на леђима. Па ме онда боле леђа. После сам почео да спавам опет на стомаку, али се у току ноћи обавезно окренем и опет ме леђа боле ујутру. То причам зато што је то ОСТАЛО. И 15 година касније иста прича - током ноћи се обавезно окренем и леђа ме откидају. Лева рука нема ни пола опсега кретања. Итд. Он се суочавао само са УСЛОВНОМ казном. То је награда. "Браво, одлично, али ниси га убио, па ипак добијаш пацку".

 

Важно је да је била полиција. УВЕК зовите полицију. Ја нисам звао лудаку који ме ударио као пешака пре годину дана, на сред пешачког (и на моје зелено). Мислим се, стао је, ајде, ок, блабла. Одвео ме у Ургентни и после на контролу и више се никад није јавио. А да сам звао полицију добио бих сома евра. Колико год некоме било жао, извињавао се и обећавао (или претио), ЗОВИТЕ ПОЛИЦИЈУ. То је и додатни начин да се у званичној статистици скрене пажња на одстрел бициклиста (а и пешака, још више).

 

За приватну тужбу мораш да сачекаш да он буде проглашен кривим и да буде утврђено тачно по ком основу. Али, сада се обично све заврши са тим агенцијама што каже Жаре. Могуће је да ће неко и да те контактира и да ти понуди стандардну суму, али вероватно тек када се заврши поступак, јер ће он сигурно покушати да умањи штету.

 

Видео најбоље да поставиш на ЈуТјуб. Само води рачуна какав наслов стављаш, могли би да ограниче приступ. Стави само да је несрећа или тако нешто.


  • 0

#7 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 18 January 2020 - 01:14 PM

Сам сам имао личну трагедију и губитак особе коју је возач ударио колима на бициклу и усмртио, па побегао. Суд и даље траје са пропратним стварима које додатно понижавају нормалног човека. Изгледа да сви имају неке везе и довољну количину новца за извлачење практично без адекватне казне.
Једно од решења би могло да буде оснивање формалног удружења бициклиста (по принципу нво или слично) које би у саставу имало адвокате са карактером спремне да се посвете оваквим случајевима. Или, ако има правника на форуму да преузму обавезу помагања колегама оштећеним у саобраћајним несрећама. Нажалост, када дође до ситуација које налажу организовање ради самозаштите или самопомагања, нисмо се нешто показали. Но, можда се ствари једном промене...
  • 0

#8 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 January 2020 - 01:42 PM

Uploaduj snimak na YouTube, pa šibni link - bolje nego kačenje megabajta i megabajta na forum.

 

Što se zemlje Srbije tiče - sitna riba može naderati na sudu (mislim da ovde spada i većina kamiondžija, možda ne svi), dok ostali mogu kako hoće (sluač Kantrimen, ko se seća, samo jedan poznatiji od mnogih primera).

 

Opet, meni je tu najgore što je loša obuka, loše ponašanje u saobraćaju (nepažnja, telefoniranje i slično). Džaba mi i ako streljaju javno vozača, kad me jednom napravi invalidom. Suština je u tome da se napravi sistem gde se ljudima skreće pažnja (naravno, i zaprećenom kaznom - ali nikako ne vredi svođenje samo na kaznu) na ostale ljude u saobraćaju, da paze. Drugim rečima: ne vešaju se ljudi jer su krali konje, već da se konji ne bi krali. To kod nas nedostaje - sistem, obuka, podizanje nivoa svesti.

 

Mene su 4 puta kupili kolima - srećom svaki put sam prolazio bez nekih povreda, samo ugruvan. Nisam nikad zvao policiju - ljudi su reagovali normalno, izvinjavali se i kontao sam da će ONI u buduće gledali (jer su bili vidno potrešeni), a ne verujem da bi kazna koju bi kasnije platili uticala na to da bahati brban ne priča mobilnim dok vozi - upravo iz razloga navedenih u prvom delu ovog posta.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#9 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 18 January 2020 - 02:42 PM

Sto se tice sudjenja, tu treba biti istrajan i gurati do apelacije. Nize sudske instance (osnovni i visi sud) su  korumpirane, a poprilicno je prisutna i kriza struke. Cesto sudije, tuzioci, jednostavno nisu dovoljno strucni, tj. osposobljeni da obavljaju svoj posao valjano. Apelacioni sud je vec druga prica, tamo sudi elita medju sudijama uopste i tu nema ni 5% onih losih stvari koje su prethodno pomenute u vezi nizih sudova i moguce je doci do kakve-takve pravde. Znaci osnovni sud presudi, sledi zalba po kojoj odlucuje visi sud. Kada visi sud presudi, sledi zalba po kojoj odlucuje apelacioni i to je put kojim treba ici. Sve je to jebada, puno traje i kosta, ali borba je borba, nekad laksa, uglavnom teza. Naravno, ako osnovni ili visi sud donesu objektivnu i pravednu presudu (zasta vrlo mala sansa), onda nema potrebe zaliti se visoj instanci.

 

Takodje ume da znaci kada je javnost obavestena o slucaju, kroz medije, drustvene mreze. Tada sudije ipak ne zele toliko da rizikuju i da donesu presudu koja nema veze s' mozgom. Znaci, podizi taj snimak na net, na tjub ili gde god, a snimak ce se vec siriti polako, od coveka do coveka.


  • 1

#10 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 January 2020 - 02:52 PM

Dok se krivica ne utvrdi ne može se naplatiti šteta. Ekipa koja vrši uvidjaj daje prvu procenu o krivici i ona je 70% merodavna kod sudije.
Možda ipak treba da odeš i proveriš šta je sa predmetom. S obzirom da je kamiondžija teško da će moći da izbegne sudjenje. Da je neko iz politike ili estrade to bi već bilo natezanje.

Nego, nešto mi nije jasno. Napisao si "pregazio te kamion pun balvana".
To je bar 15 tona tereta.. pod tom težinom nastradao bi i medved od 500kg.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#11 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 18 January 2020 - 03:48 PM

Kada krenem na voznju i ne razmisljam da me moze udariti auto,kamion...Ti Dragane za godinu 2 puta udaran i oba puta vozaci pobjegli.Svaka tebi cast ,ali ja poslije takvih nesreca(pogotovu ove druge)sigurno ne bih vise vozio bicikl.Jebes voznju ako bi me bilo strah svakog auta koji mi se priblizava.Ja i ovako imam krizu da ostavim bicikl,jer sve manje vozim.
  • 1

#12 cdragan

cdragan
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • Locationfruska gora

Postavljeno 18 January 2020 - 05:39 PM

Neću stati niti se bojim dalje vožnje bicikla. Uživam i volim voziti bicikl i dok se pedale okrecu ima života, mada biciklizam nije jedina moja ljubav ali biciklizam mi je pri ruci što bi se reklo. Jeste dva puta su me udarali i bežali i još jednom kukavički, narodski receno kurvanjski, iza leđa bez bicikla jer su znali da ako krenu na grudi, momački, nebi bila budućnost ista, niti za mene niti za dotičnog koji učini zlo delo. Bejah na mnogim mestima, bejaše ratovi u ne tako dalekoj prošlosti, videh svašta, ostadoh čista obraza i ruku neumrljanjih, duše čiste i sna očuvana. Bavih se alpnizmom, nema gde nisam vidio i situacije iz koje nisam izasao, skoči padobranom mnogo puta. Izazvao sudbinu što bi mnogi rekli, ali nisam. Ja sam samo živeo. Ide krčag na vodu dok se ne razbije. Moj je možda napukao, ali još voda ne curi, može još dosta vode da stane u njega, a kada se razbije nece mi biti žao, bar sam pio zdravu vodu i disao punim plućima. Vozim i dalje, stotine šlepera i ostalih vozila prolaze pored. Ne razmišljam koji je od njih ONAJ, koji ce me dokusuriti. Vozim normalno, jer takve stvari se dešavaju meni, drugima, dešavale su se i biće ih još. Postavio sam deo snimka. Loš je i ubrzan pa se nevidi najbolje kontakt prikolice i mene. Sreca je da sam izvukao na vreme patike iz pedale i okačio pločice i na taj način izbegao direktan udar prikolice i gsženje odbscivši se u stranu ali zato je moja ORBEA stradala i podvucena pod točkove. IDEMO DALJE. Iako sam skratio film, nije htelo da prihvati file, pa evo samo slika par. Ostalo se može naslutiti. Pozdrav.. Kažu ČUVAJ SE. Ma ajte bre, čuvam se ja, čuvate se vi, čuvamo se mi svi, ali lutrija je tu, izvlačenje je svakodnevno i ne zavisi od nas KOJI SE ČUVAJU.

Attached Thumbnails

  • received_107748217327020.jpeg
  • received_2297081907257041.jpeg
  • received_500295760615374.jpeg

  • 1

#13 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 18 January 2020 - 06:26 PM

Dragane necu da ti pametujem,ali bio sam u istoj situaciji,kamion se sklanjao od vozila iz suprotnog pravca, nije isao brzo bio je u fazi smanjivanja brzine da li je precenio rastojanje ne znam,ali video ja da je djavo odneo salu,ode meni glava ako se ne sklonim i sisao sam sa puta.Prednji kraj kamiona je bio jedno pola metra na sljunku sisao i on s puta. Put je bio -Novi Karlovci -Stari Slankamen ,ko zna ovu vukojebinu zna o cemu pricam.

 

Sada ne znam kolika je bila brzina kamiona kada si nastradao,verovatno nisi stigao da reagujes ,zbog vece brzine kamiona,ali vidi se da te zakacila prikolica u stvari,ako ne gresim?


  • 0

#14 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 18 January 2020 - 06:43 PM

Pre 15-ak min proklizam na kruznom toku, padnem kao budala... da sam isao brzo, pa ajde, ali ovo je bilo totalno neocekivano...


  • 0

#15 Zorzo

Zorzo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 186 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 January 2020 - 11:20 PM

Требао си да узмеш сто евра...
  • 0

#16 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 468 posts

Postavljeno 19 January 2020 - 12:07 AM

Ukoliko nekome treba savet advokata ili neka pomoc, slobodno se obratite, a preko pm cu vam dati i broj telefona.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#17 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 468 posts

Postavljeno 19 January 2020 - 02:41 PM

^
Inace, mislio sam na sebe posto sam advokat..

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 3

#18 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Postavljeno 20 January 2020 - 09:53 AM

Kako no vele, može bidne, al ne mora. U sistemu gde mnogo šta ne štima, teško je ponekad pronaći pravdu. Napisa miree nešto o sudijama, korupciji, apelaciji, istrajnosti, bez uvrede, ali to mi se kosi za zdravom logikom.

Kao prvo, u taj apelacioni sud idu sudije iz nižih sudova. Pa druže,  ako on je bio sklon korupciji i nije valjano obavljao posao, hoćeš da kažeš da se nešto menja kad isti taj sudija stigne  u apelacioni sud. 

Ajmo ovako da razmišljamo. Sudija treba da sudi, u bilo kom sudu i njegovo je da donese presudu. Pa pred svima je valjda isti zakon. Ne kopaju oni kanale, pa da se meri učinak, presuda mora biti ispravna. Problem nastaje, što su presude različite kod dvojice, trojice sudija. Kad je neko odgovarao zbog pogrešne presude. Kod nas je problem što nigde nema odgovornosti. 

Odoh daleko, svuda je to komplikovano, evo jedan  primer:

 http://rs.n1info.com...rske-kazne.html


  • 0

#19 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 468 posts

Postavljeno 20 January 2020 - 10:13 AM

Nas pravosudni sistem nije kao iz americkih filmova gde ga istu situaciju mora da bude slicna presuda, tj nije precedentno pravo vec je svaki slucaj poseban i moze da se zavrsi drugacije u zavisnosti od okolnosti, činjenica i dokaza.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 1

#20 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 20 January 2020 - 10:42 AM

Kako no vele, može bidne, al ne mora. U sistemu gde mnogo šta ne štima, teško je ponekad pronaći pravdu. Napisa miree nešto o sudijama, korupciji, apelaciji, istrajnosti, bez uvrede, ali to mi se kosi za zdravom logikom.
Kao prvo, u taj apelacioni sud idu sudije iz nižih sudova. Pa druže,  ako on je bio sklon korupciji i nije valjano obavljao posao, hoćeš da kažeš da se nešto menja kad isti taj sudija stigne  u apelacioni sud. 
Ajmo ovako da razmišljamo. Sudija treba da sudi, u bilo kom sudu i njegovo je da donese presudu. Pa pred svima je valjda isti zakon. Ne kopaju oni kanale, pa da se meri učinak, presuda mora biti ispravna. Problem nastaje, što su presude različite kod dvojice, trojice sudija. Kad je neko odgovarao zbog pogrešne presude. Kod nas je problem što nigde nema odgovornosti. 
Odoh daleko, svuda je to komplikovano, evo jedan  primer:
 http://rs.n1info.com...rske-kazne.html

Kada bi bilo po mom(a nece bidne)sudija bi bio komjuter.Ubacis tabelu okolnosti krivicnog ili prekrsajnog djela.Das opis djela koje je pocinjeno kompjuter izbaci kaznu.Presude kontrolise anoniman sluzbenik koji u slucaju da presuda nije u skladu provjeri da li je kompjuter hakovan ili sl.Vrhunski strucnjaci da obezbjede program.I par kontrolora onog sluzbenika.
  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika