Jump to content

Fotografije

Pomoc oko kupovine drumaša & carine

• Molimo uloguj se da bi odgovorio
29 odgovora na ovu temu

#21 Avangard

Avangard
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 10 February 2020 - 02:35 AM

Poštovanje Igore. Koliko je Vas vaš primerak ispao ? Ukoliko je javno, naravno. Prosto pre kad nisam imao para, bilo svega, sad kad "imam", nema ničega. Čak sam mislio da dam 700e za onaj bajs iz predjašnjeg posta, ali cena skočila na 750e sad. Tragam i dalje. Lep bicikl imate. Valjda će i meni da se posreći
  • 1

#22 IgorMiletic

IgorMiletic
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts

Postavljeno 10 February 2020 - 07:21 AM

Oko 450€. Hvala, budite strpljivi, naici ce nesto sigurno.
  • 1

#23 Avangard

Avangard
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 10 February 2020 - 01:02 PM

Hvala postovani Igore. Malo sam umoran, ali eto nadam se.
  • 1

#24 Avangard

Avangard
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 12 February 2020 - 01:00 PM

Jedan mali oftopic. Još nisam našao adekvatan bajs do 600e, koji mi se dopada, no imam jedno pitanje. Vidim da ima dosta finih bicikala sa Campagnolo grupom. S'obzirom da ih nisam nikad probao, malo sam gleduckao forum.

Našao sam temu iz 2016 godine "Shimano vs Campagnolo". Ne želeći da je dižem "iz mrtvih", zanima me da li je i dalje teško naći delove za Campy grupe ?

Pritom mislim na Campagnolo Veloce 2x10 grupu. Ili je to avantura za znalce ?Hvala.
  • 0

#25 FalloutBoy

FalloutBoy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7672 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 12 February 2020 - 01:57 PM

Campagnolo, je u Srbiji barem, kao jednorog: znaš da je to nešto cool i lepo, ali ga niko nije video uživo.  :)

Muka je za delove, po mom mišljenju & iskustvu. I sve je skuplje otprilike duplo u odnosu na Shimano slične klase.

• 1

Uglavnom bezopasni™

BikeGremlin.com

#26 packelini

packelini
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 12 February 2020 - 05:07 PM

Jedan mali oftopic. Još nisam našao adekvatan bajs do 600e, koji mi se dopada, no imam jedno pitanje. Vidim da ima dosta finih bicikala sa Campagnolo grupom. S'obzirom da ih nisam nikad probao, malo sam gleduckao forum.

Našao sam temu iz 2016 godine "Shimano vs Campagnolo". Ne želeći da je dižem "iz mrtvih", zanima me da li je i dalje teško naći delove za Campy grupe ?

Pritom mislim na Campagnolo Veloce 2x10 grupu. Ili je to avantura za znalce ?Hvala.

https://biketailors....22ckm7qvoanq523

За једне је Кампањоло као кисело грожђе, за друге Свети грал.

• 0
.

#27 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 917 posts

Postavljeno 12 February 2020 - 05:20 PM

Daleko je Campa od jednoroga ali je istina da ga srpski biciklisti malo redje koriste, a to je pre svega zbog dostupnosti delova.

Da bi radio besprekorno, Campagnolo trazi da svi delovi budu Campa i njega nije moguce kombinovati sa Shimanom ili Sramom. I to ne vazi samo za menjace nego i za freehub pa cak i sajle menjaca koje imaju drugaciju glavu.
Kasete i lanci jesu sigurno skuplji od Shimana i Sram-a, mada mnogi tvrde da shodno tome i nesto duze traju u istoj klasi.

Ono sto treba znati kod Campagnola, jeste da do pre nekoliko godina, najveca kaseta koju su italijani pravili je bila od 29 zuba. Tek je pre par godina i Campagnolo podlegao modernim trendovima, pa se sada vec za Centaur grupu moze naci i kaseta od maximum 32 zuba.
  • 1
"I have no idols. I admire work, dedication and competence. "
A. Senna

#28 Avangard

Avangard
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 14 February 2020 - 08:46 AM

Hvala puno na odgovorima, dosta će pomoći.
  • 0

#29 FalloutBoy

FalloutBoy
  • Members
  • 7672 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 14 February 2020 - 09:15 AM

Evo konkretan primer. Sajla menjača za Shimano. Ima pristojnih "kineza" za po 70-80 dinara. Original Shimano je oko 200:

https://planetbike.r...mtb-road-1.html

Nagradno pitanje: gde se može kupiti Campagnolo sajla menjača za oko 200 (ili manje)?

U Planetu ima za 450, JagWire:

https://planetbike.r...mpagnolo-1.html

• 0

Uglavnom bezopasni™

BikeGremlin.com

#30 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • 3395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 February 2020 - 11:14 AM

Ako mene pitate i 200 je previše za pišljivu sajlu. Treba da košta 110 kao pre jer toliko vredi :D. Inflacija nije 100% niti nam je toliko skočio standard.

• 0

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika