Jump to content


Fotografije

Razne LED lampe, sve o njima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4289 odgovora na ovu temu

#4101 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 18 August 2021 - 08:31 PM

Pa 1,4 ili 7, neki koji ima i strob koji sada nemam.

 

ne znam sta je "biking" mode i battery check, ali verovatno nesto korisno.


  • 0

#4102 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 18 August 2021 - 08:57 PM

Ako se ne varam, bike je da ti lampa sija u nekom režimu od tipa 80% ali s vremena na vreme u redovnom intervalu doda dva "spajka" jačine 100%. Znači sija-sija pa uredi blink-blink pa opet sija "duže" pa uradi brzi blink-blink, rekao bi da je odličan režim za bajking.

 

Uz predpostavku da imaš klasičan prekidač koji pali unazad (klikneš - pustiš - lampa se upali):

bez obzira u kom modu je lampa, upališ je, staviš prst na prekidač i brzo prekidaš kontak (znači ne pritisneš prekidač skroz da bi kliknuo kao da hoćeš da ugasiš lampu već samo pipneš da bi izgubio kontakt i pustiš ga, kao kad menjaš mod sa tipa 1% na 10%) ovo radiš dok god lapma ne prestane da reaguje tj. ne ugasi se (ti pritiskaš a lampa je ugašena i nema svetla) e tad pustiš prekidač. Znači lampa je sad i dalje upaljena jer nisi išao prekidačem skroz do kraja, on nije kliknuo tako da nisi zapravo ugasio lampu.

Lampa će sad krenuti da se ponaša ovako:

najpre će upaliti stroboskop režim ali na tipa 10% jačine na 1-2 sekunde pa će se ugasiti pa će opet upaliti stroboskop na 1-2 sekunde, to su ona dva "buzz"-a što se pominju u uputstvu.

Ti treba da prekineš kontakt kad lampa krene da strobuje prvi put.

Znači, gde se sad nalazimo,

- prekidao si kontakt lampi dok nije prestala da reaguje,

- lampa je i dalje upaljena u ovom momentu ali ne sija,

- prst ti je i dalje na prekidaču spreman za akciju

- lampa će krenuti za strobuje na 10% jačine

- čim krene da strobuje opet prekineš kontak (znači ne stisneš ga do kraja da klikne već samo pipneš da izgubi kontakt) i pustiš prekidač

- i sad si ušao u izbor grupe modova.

 

Lampa će sad krenuti da ti nudi grupu sa režimima tako što će blinknuti sporo jednom i sačekati 2-3 sekunde, onda će blinknuti 2 puta i sačekati 2-3 sekunde pa blinknuti 3 puta i sačekati 2-3 sekunde i takav je patern skroz do kraja, za 12-ti režim blinknuće 12 puta i sačekati 2-3 sekunde.

Kad dođe do grupe koju hoćeš ugasiš lampu i to je to. Znači ako hoćeš grupu 4 sačekaš da blinkne 4 puta i ugasiš lampu ili ako ti je lakše ovako (da ne bi gađao baš tu pauzu između blinkanja) sačekaš da izblinka 3 puta, onda će napraviti kratku pauzu i krenuti da blinka 4 puta za sledeću grupu, čim krene da blinka za tu 4-tu grupu a ti ugasi lampu, ne moraš da čekaš da blinkne 4 puta pa da ubadaš pauzu posle blinkanja.

 

U battery check režimu lampa će da ti izblinka voltažu baterije: 3.4V je tri blinka - pauza - 4 blinka...


  • 0

profilepic.gif


#4103 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14583 posts

Postavljeno 18 August 2021 - 09:01 PM

Welcome to Convoy UI :). I ja sam svoju S2 prosledio dalje kao i Gadjan :)


  • 1

#4104 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 18 August 2021 - 09:16 PM

Pa, hteli su da pokriju veći deo publike, da ljudi biraju šta ko hoće, šta se kome sviđa.

Jedino što se povremeno desi da drajver zaboravi šta je korisnik izabrao ali nisam siguran da li je to zato što sam ja pojačavao ove drajvere ili do nesavršenosti mikrokontrolera!

 

@bakara

Nisam siguran ali mislim da taj UI može da ide i unazad, znači kad menjaš modove prekineš kontakt na kratko i lampa prebaci sa recimo 1% na 10% pa ako opet prekineš kontakt na kratko skoči sa 10% na 35% (to je u grupi 1) ali ako zadržiš malo prekidač kad kreneš da menjaš režim, tipa zadržiš ga pritisnutog pola sekunde (možda i malo kraće) lampa će brebacivati sa 35% na 30% pa ako ponoviš sa 30% na 10% itd.

Imam neki firmware, ne sećam se kako se zove, gde lampa ima jedne modove ako ideš unapred (sa veoma kratkim prekidom kontakta) a druge modove ako ideš unazad (sa malko produženim prekidom kontakta), pa tako dok god teraš unapred nemaš stroboskop ili bajkng mod ali ako kreneš unazad imaš i te modove...


  • 0

profilepic.gif


#4105 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 18 August 2021 - 09:58 PM

Au čoveče koje komplikovano uputstvo

Javljam sta sam uradio...

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
  • 0

#4106 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 August 2021 - 10:05 PM

Ja se uopšte nisam udubljivao u to, po meni ima odlične modove meni odgovara tako samo 4 moda bez stroba. Bitno mi je (za bicikl) da ima mod koji prilično jako osvetljava a traje više sati s jednom ćelijom od 3000-3500 mAh. Zatim da najjači mod ubija (za spust) i da ima neki slabiji štedljivi za obeležavanje (grad i osvetljene ulice). Što jednostavnije to bolje.

Za po kući mi je bolji Thorfire VG15s zbog više modova, bolje nijanse ima za neki rad da te ne zaslepljuje i onaj najmanji je još slabašnij, firefly jedan lumen navodno, idealno za pored kreveta.

 

Lampa koja je kod Bakija je ova ako vam pomaže šta oko modova itd.

 

https://www.gearbest...9159742936.html

 

Igraj se malo pa upoređuj. Evo danas sam baš slikao onu LX200 što ima Ione, pored moje Thorfire da vidiš koliko je kompaktnija ali imaš kvalitetnije slike na starom postu koji je Dušan citirao.


  • 0

#4107 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14583 posts

Postavljeno 18 August 2021 - 10:56 PM

Pa na Gadjanovom linku pise da lampa ima samo 1 mod (4 jacine) bez strobo i SOS. Sa nekog foruma (link)


  • 0

#4108 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 19 August 2021 - 07:16 AM

Pošto nisam uspeo onda je verovatno to što @Dusan011 kaže da lampa ima samo 1 mod.

Ja volim da lampa blica u sumrak vozači se bolje sklone u stranu

Lampa je odlicna

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
  • 0

#4109 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 19 August 2021 - 08:26 AM

Koliko dugo traje baterija na lampi Convoy S2 u nekom srednjem modu jačine, dovoljno jakom za vožnju noću neosvetljenim putevima? Ima li kakav indikator potrošenosti baterije na njoj?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#4110 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 19 August 2021 - 09:58 AM

Koliko dugo traje baterija na lampi Convoy S2 u nekom srednjem modu jačine, dovoljno jakom za vožnju noću neosvetljenim putevima? Ima li kakav indikator potrošenosti baterije na njoj?

Pa valjda ovo:

U battery check režimu lampa će da ti izblinka voltažu baterije: 3.4V je tri blinka - pauza - 4 blinka...

A to koliko traje zavisi koliki kapacitet baterije stavis.

Inace nasao sam ovu zanimljivu starcicu za korman kome treba vise struje (mozda ima negde i jeftinije)

ova "sipkica" moze da se zarotira i ispod kormana pa da bude totalno neprimetna i da se na nju montira lampa ili sta god.

https://www.aliexpre....cee42e0e7bGcAe

 

Hc81f2306cc4641daad62e218640817d09.jpg


  • 0

#4111 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 08 October 2021 - 01:32 PM

Zahvaljujući Dušanovoj indikaciji na prethodnoj strani, danas poručio lampu AstroLx Bl02. ČItam na Bangood-u pozitivna iskustva korisnika, a za novac od 22,5 eura sa isporukom čini mi se da ne može da bude loše nikako. Trebalo bi da stigne do kraja meseca pa kad steknem neki utisak, podeliću ga sa vama ako nekog zanima.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#4112 zoksi

zoksi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 277 posts

Postavljeno 08 October 2021 - 03:41 PM

Ja sam se opredelio za Inbike LX210 na Aliju je sada sa dostavom 22,4€.
Narucena pre tri dana.Kad ce da stigne i dal ce da stigne pitaj boga.
  • 0

#4113 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 08 October 2021 - 06:39 PM

Ja sam se dosta premišljao da li da uzmem onu proverenu Convoy ili da se oprobam sa Astroluxom. Izbor je pao na drugu opciju jer iako je Astrolux po dimenzijama nešto glomaznija lampa, njena velika prednost je što zbog dimenzija ima daleko moćniju litijumsku bateriju od čak 5000mAh, za razliku od Convoya koja koristi one izmenljive i punjive, te je i punjač i dodatni set potrebno posebno kupovati, ako sam dobro razumeo. Sem toga Astrolux ima i pokazatelj kapaciteta u procentima što je veoma korisna stvar, a u teoriji može se koristiti i kao power bank u hitnim situacijama. U svakom slučaju opis i iskustva korisnika obećavaju, videćemo kad stigne kako je to zapravo u praksi.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#4114 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 October 2021 - 10:45 PM

Planiraš da je voziš u DE? Hoće li biti problema zbog oblika svetlosnog snopa? Znam da ima oboreno i dugo svetlo, ali ne čini mi se da oboreno ima jasno odsečen gornji deo.
Gledam čine da zamenim solarstorm, a da mi vozači ne blicaju i da nema eksternu bateriju.
  • 0

#4115 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14583 posts

Postavljeno 08 October 2021 - 10:49 PM

Gledam čine da zamenim solarstorm, a da mi vozači ne blicaju i da nema eksternu bateriju.

 

(link)


  • 1

#4116 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 09 October 2021 - 05:18 AM

Koristim Ravemen PR1600 i bolje svetlo do sad nisam imao (da manje smeta vozacima iz suprotnog smera i da mi je bolje osvetljavalo put). Jedina mana mu je cena i sto nije minimalisticki (ne moze 6000mah i aluminijumsko kuciste da bude preterano lagano). Svoje sam pre 2 godine platio oko 110$ na banggood.
https://www.merlincy...ght-153348.html
  • 0

#4117 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 09 October 2021 - 06:11 AM

Planiraš da je voziš u DE? Hoće li biti problema zbog oblika svetlosnog snopa? Znam da ima oboreno i dugo svetlo, ali ne čini mi se da oboreno ima jasno odsečen gornji deo.
Gledam čine da zamenim solarstorm, a da mi vozači ne blicaju i da nema eksternu bateriju.



Nisam siguran za nemačke zakone, ali ja svakako nijednu lampu na bajsu ne uperim da mi svetli tako da baca snop što dalje. Uglavnom je podesim tako da mi dobro baca svetlo nekoliko metara ispred mene. Tako sam i Solarstorm koristio i nije bilo problema, mada sam uglavnom na SS koristio samo srednje svetlo za vožnju van grada, a u gradu/selu onaj najslabiji mod je bio i više nego dovoljan. Dugo svetlo sam koristio samo prilikom spusta ili kada mi u susret ide debilan vozač kojem se očigledno yebe da ugasi duga svetla a takvih je nažalost na tone. E onda sam palio moje dugo i uperio u njega da bi on njegova ugasio. Nažalost, konj drugačije ne može da shvati.

Odličan je bio Sstorm ali posle 5 i po godina baterije su osetno oslabile. Prvo sam se nosio mišlju da poručim samo set baterija, ali posle razmišljam i kontam ma šta da se bakćem sa eksternim baterijama i kačenjem žica po bajsu kada je tehnologija svakako otišla napred i ima elegantnijih i jednostavnijih rešenja.

Inače Dušane,ta tvoja lampa verujem da je zaista odlična, a realno nemoguće je još uvek napraviti lampu sa baterijom tolikog kapaciteta a da bude minimalistička. Ne ide i jare i pare. Samo cena od 140 USD joj stvarno ubija odnos cene i kvaliteta. Što je mnogo - previše je. :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#4118 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 09 October 2021 - 08:04 AM

Jeste poskupa, ne razumem zasto je sad toliko skuplja nego pre 2g, tad je bilo i za manje od 100$. Jedan od glavnih razloga sto sam je uzeo jeste sto je u tom trenutku bila jedna od retkih sa normalnim snopom, autonomijom i daljinskim kontrolama. Na rekumbentima mi je svetlo skroz napred, u toku voznje nema sanse da ga dohvatim, tako da je daljinski kljucan ako hocu normalan snop i kontrolu u toku voznje. Autonomija je takva da lagano izgura celu noc sa normalnim osvetljenjem puta.
  • 0

#4119 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 09 October 2021 - 11:59 AM

Vi izbegavate spoljne baterije, a ja izbegavam ugrađene. :D

Pogotovo na zadnjem svetlu su (za mene) teška glupost, jer stavim svetlo koje koristi AAA baterije i vozim nedeljama, pa i više od mesec dana (zavisi koliko često noću), + neće odjednom da mi se ugasi svetlo, nego postepeno slabi, pa sam odlučim kad je vreme za zamenu.
A traju sigurno 50-60 sati sa zadovoljavajućom snagom. Znači koga mrak uhvati samo povremeno po sat-dva, može da istera 30-50 vožnji (nekoliko meseci).

A za napred koristim Solar Stormove i baterije 18650, pa ih postepeno menjam, kako koja propadne. Trenutno ih imam desetak komada.
(to sve na običnim vožnjama, dok je za višednevne druga priča)
  • 1

#4120 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 09 October 2021 - 12:50 PM

Voleo bih da vidim sa kojim ćeš to svetlom napred sa sa AAA baterijama da voziš celu noć. Za zadnje svetlo se slažem.

Solar Storm je odlična lampa, ali eksterne baterije koje uz nju idu su pre svega glomazne a zatim i nekvalitetne. Kapacitet im vremenom neproporcionalno opada, za godinu dana se prepolovi. Naravno da se mogu kupiti kvalitetnije baterije ali će one koštati nekoliko puta više od same lampe.

Lampa sa baterijom od 5 do 6000mAh na srednjem i slabijem modu će izdržati lagano 8 sati u mraku, često i duže. To je dovoljno da se pregura noć, ujutru se napuni power bankom i teraj dalje. Tako da meni deluje da je lakše nositi jednu lampu uz dva power banka sa sobom nego npr solar storm i desetak baterijskih pakovanja.

No naravno, svako kako mu paše....
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika