Jump to content


Fotografije

Razne LED lampe, sve o njima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4289 odgovora na ovu temu

#3781 Jeremy

Jeremy
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 04 September 2019 - 03:30 PM

Evo Dule ja ti se izvinjavam što se tiče SF12!
Prvo, tražim po netu i ne nalazim uopšte tako jeftine lampe sa 1 AA baterijom (a do pre 5-6 godina sam kupio gomilu) tako da se moram složiti sa tvojom preporukom SF12 za te novce. Mada bi ja lično pre dodao još malo i uzeo SP10 (dodatni plus je što se dobija 14400 baterija sa njom za tu cenu - bar je bilo tako, ne znam sada nisam proveravao ni to), ali naravno ima ljudi koji ne vole prekidač sa strane i sl. tako da nikog ne ubeđujem da je to bolja kupovina. Kažem da je meni bolja!
Drugo, mislim da sam poslednje lampe sa 1 AA baterijom uzeo baš ova tri Sofirna. Gledam i nemam ni jednu osim SF10 i SP10, sve sam podelio pa i tu SF12. Znači samo mogu reći ono što sam već rekao, kad sam uzeo u ruke te tri lampe (istovremeno sam ih kupio), jednostavno finish kod SP10 je bolji, kad sam nju uzeo rekao sam u sebi wooow! A osećaj kad sam uzeo SF10 i SF12 je bio "već viđeno za manje pare". Subjektivno, već sam rekao i evo sad dodajem - po sećanju, jer SF12 sada ni nemam. To što se rade na istim mašinama i od istog materijala ne znači i da su istom preciznošću izrađene. Evo kao što rekoh i sad imam SF10 i iako je SP10 malo izgrebanija (nju sam koristio više) ono što mogu objektivno da kažem je da je navoj na SP10 bolji, sve ostalo kažem je moje subjektivno mišljenje. Znaš kad recimo uzmeš dva telefona i iako ni na jednom ne krcka ništa, deluju na slikama isto, iste su i težine - ipak jedan u rukama odaje utisak više klase, jednostavno je drugačiji na dodir. Mada, s obzirom da im kontrola kvaliteta nije jača strana ne znači da nekom neće uleteti primerak SF10 sa boljim a SP10 sa lošijim navojem.
 
A što se tiče D11, opet ću reći, mnogo respektabilniji ljudi su rekli šta misle o toj konkretnoj lampi, neko je koliko se sećam čak i napisao da je kontaktirao Sofirn i oni su mu rekli da to ustvari i nije njihova lampa već je samo brendiraju... tako da više verujem njima nego tebi! I da li ima logike da Sofirn prodaje svoje lošije lampe po većoj ceni a tu bolju po nižoj?
 
I na kraju opet šalješ linkove na kojima se vidi kako druge lampe smanjuju lumene, pa to svi znamo... gde je neko rekao da BLF A6 ne smanjuje? Nema potrebe to da pokazuješ, skoro sve lampe smanjuju! Zato nađi link gde je neko testirao D11 - gde se vidi da ne smanjuje lumene posle 2 minuta. To što ti ne primećuješ je lepo objašnjeno na mnogim mestima, mislim da su i ovde ljudi više puta objašnjavali. Jer ako D11 ima tako dobro hlađenje i elektroniku i ne smanjuje - kako to da ne postoji grafik na netu?
 
btw od baterija i te kako zavisi jačina svetla - tako da zaboravi na to snaći se!
 
Evo da te ispravim i što se tiče BLF A6 (nisi se detaljno informisao). Ona ima 1600 lumena samo ako se kontakt u poklopcu premosti žicom! Ako struja ide kroz oprugu onda ne može 1600 ni trenutka a ne 2 min. A odlična baterija se podrazumeva! Ali nikako da shvatiš da nije sve u lumenima i da se ta razlika između 1600 i 1200 teško primeti golim okom (ako nemaš dve lampe kod sebe pa porediš direktno). Eto, ako ćeš reći kakva je to lampa kad kontakte nisu dobro napravili - mogu samo da se složim sa tobom! Kome treba baš 1600 lumena a neće da se petlja već samo da pritisne dugme neka je zaobiđe! Ja se ne opterećujem lumenima (to sam prestao da gledam pre mnogo godina), danas skoro svaka ima dovoljno tako da su mi mnogo bitnije druge stvari.

  • 0

#3782 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 04 September 2019 - 03:40 PM

Bas naprotiv kada je svetlo kao tvoje na dinamo zbog male jacine i nemackog zakona usmereno je na malu povrsinu po asfaltu ispred bicikla. To je horizontalna povrsina koju vozac iza tebe jedva da vidi zbog perspektive. Kada svetlo rasipa na sve strane kao legenda D11 potrebna je mnogo jaca lampa a to rasipanje sa strane omogucava da se obasjaju vertikalno postavljeni objekti pored puta koji su lako uocljivi za vozaca iza bicikliste na primer, stubici pored puta, visoka trava pa cak i saobracajni znaci koje lampe sa odsecenim snopom jedva osvetljavaju.

Razumem ja tebe,ali ti bi trebao da znas da sam ja rekao da imam najbolja svetla od svih na ciklkoberzi,bicikl mi je gvozdjurija ali po zanimanju sam elektromehanicar i ne pricam bez veze kada govorim o svetlima. Zasto.

 

Istina je uvek negde na sredini. Zato ja imam od napred i ss2 i na dinamu. Bas zbog toga sto ti govoris. Ali imam i kinesko relativno dobro, za blinkanje. Zasto? Pa kada idem kroz naseljeno mesto iskljucim SS i ukjlucim blinkanje na kacigi. Zato sto SS rasipa svetlost  i pored ulicnog osvetljenja  ne sluzi nicemu,govorim o najslabijem modu jer najjaci mod u rezimu blinkanja mi sluzi samo da upozorim vozace da obore svetla. Normalno svetlo na dinamu radi Non-stop a blinkalica za nepazljive vozace u gradu. Dalje to sto ti kazes za lampe na dinamu ne vazi za supernovu. Jesi li nekada video koliko ona baca svetlost u sirinu i daljinu,verovatno ne znas. Ja je imam na trekingu i znam.Van naseljenog mesta ukljucim ss2 i sa ovom na dinamu ja sam prezadovoljan,i garantujem da bi se svake skupe lampe zastidele pored ove kombinacije dvaju svetala. Znaci i sirina i daljina,idealno za  ono sto ja smatram da treba da bude osvetljenje na biciklu.

 

Ti toliko hvalis tu tvoju lampu . Ok. nije ona losa,ali trebalo bi da izmeris ampermetrom koliko vuce struju u svakom modu kao sto sam ja pre nekih pola godine i objavio bas na ovoj temi,podatke za SS2 i3. Jer vise led lampi podrazumeva i vecu potrosnju,pa neka su i slabije ali ipak trose vise.

 

Dallje,pa nismo mala deca ,ukoliko rasipa svetlost ta tvoja D11 normalno je da se gubi jacina svetlosti,i mora se koristiti u jacem modu sto onda znaci i brzu potrosnju baterije itd.Zato je kazem istina uvek tu negde izmedju.Ali opet kazem sve je individualna stvar,zavisi koliki su nam kriterijumi za jacinu svetala,nekom manji nekom veci.

 

Znas kada ja punim bateriju na SS2 -jednom u 2-3 nedelje , svaki dan vozim po noci jedno 1.5-2sata,zavisi.

 

A trelock-bike duo svetlo na dinamu koje svakodnevno koristim samo onaj ko ne poznaje materiju moze da kaze da je male jacine,a to ti kazes,pa vidim kada me preticu vozila i uporedjujem,u klasi je sa automobilskim halogenim farovima,samo na manjoj povrsini,ali dovoljno za bicikl. Ali ako covek hoce da vidi lisice i jazavce  i  bandere ispred onda je malo. O:)  O:)  O:)  O:)  O:)


  • 1

#3783 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14588 posts

Postavljeno 04 September 2019 - 04:02 PM

@Jeremy   Nije ni taj renomirani strucnjak testirao D11 tako da njegovo misljenje moze macku o rep, a pisem Sofirn D11 iako je oni ne proizvode da ljudi znaju gde da nadju proverenu lampu jer ima mnogo razlicitih verzija te lampe.

 

@mirek200   Evo pa uzivaj (link)


  • 0

#3784 trista_cuda

trista_cuda
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts
  • LocationBG

Postavljeno 04 September 2019 - 04:18 PM

@mirek200   Evo pa uzivaj (link)

 

n2:hahaha n2:hahaha n2:hahaha

Diode Gone Wild! :)

Daj ovog još, video urnebesan, komentari još bolji a mačka najbolja :)


  • 1

#3785 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 04 September 2019 - 07:32 PM

Iskreno da ti kazem ne zanimaju me gluposti. Nego stvarno znas kako da izmeris ampermetrom koliko struje trosi ta tvoja lampa,daj bar neke egzaktne podatke.


  • 1

#3786 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4570 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 09 September 2019 - 11:24 PM

Razumem ja tebe,ali ti bi trebao da znas da sam ja rekao da imam najbolja svetla od svih na ciklkoberzi,bicikl mi je gvozdjurija ali po zanimanju sam elektromehanicar i ne pricam bez veze kada govorim o svetlima. Zasto.

Istina je uvek negde na sredini. Zato ja imam od napred i ss2 i na dinamu. Bas zbog toga sto ti govoris. Ali imam i kinesko relativno dobro, za blinkanje. Zasto? Pa kada idem kroz naseljeno mesto iskljucim SS i ukjlucim blinkanje na kacigi. Zato sto SS rasipa svetlost i pored ulicnog osvetljenja ne sluzi nicemu,govorim o najslabijem modu jer najjaci mod u rezimu blinkanja mi sluzi samo da upozorim vozace da obore svetla. Normalno svetlo na dinamu radi Non-stop a blinkalica za nepazljive vozace u gradu. Dalje to sto ti kazes za lampe na dinamu ne vazi za supernovu. Jesi li nekada video koliko ona baca svetlost u sirinu i daljinu,verovatno ne znas. Ja je imam na trekingu i znam.Van naseljenog mesta ukljucim ss2 i sa ovom na dinamu ja sam prezadovoljan,i garantujem da bi se svake skupe lampe zastidele pored ove kombinacije dvaju svetala. Znaci i sirina i daljina,idealno za ono sto ja smatram da treba da bude osvetljenje na biciklu.

Ti toliko hvalis tu tvoju lampu . Ok. nije ona losa,ali trebalo bi da izmeris ampermetrom koliko vuce struju u svakom modu kao sto sam ja pre nekih pola godine i objavio bas na ovoj temi,podatke za SS2 i3. Jer vise led lampi podrazumeva i vecu potrosnju,pa neka su i slabije ali ipak trose vise.

Dallje,pa nismo mala deca ,ukoliko rasipa svetlost ta tvoja D11 normalno je da se gubi jacina svetlosti,i mora se koristiti u jacem modu sto onda znaci i brzu potrosnju baterije itd.Zato je kazem istina uvek tu negde izmedju.Ali opet kazem sve je individualna stvar,zavisi koliki su nam kriterijumi za jacinu svetala,nekom manji nekom veci.

Znas kada ja punim bateriju na SS2 -jednom u 2-3 nedelje , svaki dan vozim po noci jedno 1.5-2sata,zavisi.

A trelock-bike duo svetlo na dinamu koje svakodnevno koristim samo onaj ko ne poznaje materiju moze da kaze da je male jacine,a to ti kazes,pa vidim kada me preticu vozila i uporedjujem,u klasi je sa automobilskim halogenim farovima,samo na manjoj povrsini,ali dovoljno za bicikl. Ali ako covek hoce da vidi lisice i jazavce i bandere ispred onda je malo. O:) O:) O:) O:) O:)

Jel imas bolja svetla od ovog mog https://www.lupine-s...4-international ?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#3787 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 10 September 2019 - 08:12 AM

Pa da i to mnogo. Rekao sam najbolja,mozda sam trebao dodati i ekonomicna..Nisam rekao naj jaca ili najskuplja sa 1000000lumena i sl. gluposti. Znaci jedno svetlo na dinamu koje radi vec godinama,i SS2 kao dodatno svetlo za osvetljenje malo sireg prostoora,i kao ultimativno svetlo za upozoravanje nepazljivih da ne kazem brezobraznih vozaca motornih vozila,da predju sa dugackih na oborena svetla.

 

Nemam nameru da merimo ciji je duzi,veci,siri O:)  O:) (mislim na svetlosni snop, ako neko ima pogresne misli),jer to vec moze da spada u patologiju i nadmetanje,nego ovako za nas standard izuzetno povoljna svetla sa mnogostrukom primenom ,koja zadovoljavaju potrebe nocne voznje a relativno su jeftina i ne zahtevaju punjenje baterija (ne SS).Pa ko voli nek izvoli,ili neka da 500E za svetla koja nikako ne mogu da opravdaju svoju cenu, i neka osvetljava pola km. ispred sebe.


  • 0

#3788 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 11 September 2019 - 08:46 AM

Ruma vasar 03 dan u mesecu. Ajde da vidim sta ima. Prolazim pored jednog sto prodaje led lampe normalno romske nacionalnosti,vidim lepe lampe prodaje. Pitam posto mu lampe. Jedna lepa sa socivom,druga slabija sa sokerom,ukljuci taj soker sam zvuk deluje odbojno. Kaze ova sa socivom 900din. Mislim sta ce mi, imam toga, jedna bila na biciklu ali ispalo socivo. Nista produzim ja ,kada on vice ,dacu ti je za 700, ja necu,ali ne mozes se njega otresti,pa 600 pa 500din. i ajde racunam,za te pare nemam sta  da izgubim,drug uzme soker za 400 din,sada mi krivo sto nisam kupio i njega,bar sam mogao da nosim kao odbranu od pasa. DOdjem kuci ,kada je pao mrak nisam mogao da verujem kako ova led lampa moze toliko daleko da baca svetlost kada se zumira oko 200m.Odlicna stvar.

 

SSA56611.JPG

 

Da nemam to sto imam  na biciklu stavio bi nju na bicikl,jer moze da se regulise svetlosni snop, a ima i stroboskop..Ali bi sada osigurao socivo da ne ispadne.

 

tako da i ovo je dokaz da za led svetla ne treba neka zvucna imena,moze dobro osvetljenje da se kupi za male pare,da sam trgovac mozda bi kupio i 20 30 kom. po 400din i prodavao na cikloberzi uz proviziju,a ne kao ovi sto prodaju "tunelski nosac za lampu' za 300-600 din. Smesno. Covek stavi na prodaju ,pa ko se upeca,upeca.


  • 0

#3789 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 September 2019 - 09:16 AM

Ako zelite da budete bezbedniji na putu onda napred sto jace svetlo sa sto sirim snopom a ne kao ove bushmuller i slicne koje imaju slab i nizak snop da ne smetaju automobilima. Onih Jeremijinih prednjih 200lm vozac automobila iza njega uopste ne vidi, dok legendarni D11 sija na sve strane pa vozac iza mene vidi da se neko nalazi na putu.
 
Ovo jedva vidi vozac odpozadi.
PA2127061.jpg
 
Ovo svi vide.
19-1206beamtrack.jpg



Ja imam Thorfire 15s sa širokim snopom.. vidi se sa svih strana. Koristi jednu 18650 bateriju. Za 10e na Aliju odlična lampa.
Lampe sa odsečenim snopom mi se ne svidjaju jer je vidno polje znatno skraćeno.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#3790 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 11 September 2019 - 10:58 AM

Nisu to iste stvari, nemci su napravili standard od toga, koji važi u gradskim uslovima i  podrazumeva prednje I zadnje svetlo istovremeno... Mislim da nemaju standard za šumsku off road vožnju.

A neko ko živi u nemačkoj bi mogao da potvrdi (ili demantuje) da su i vozači automobila ipak kulturniji a i biciklističke staze su daleko - daleko - daleko - dale.......... ko rasprostranjenije nego kod nas pa se dobrim delom po gradovima auto saobraćaj ne meša toliko sa bici saobraćajem osim na raskrsnicama.

Nemačka ili Holancija i Srbija jednostavno ne mogu da se porede, ni po čemu.

Jedini 100% delotvoran način da ovde budete primećeni od strane automobilista jeste da se opremite kao Dule iz Nove Pazove...

 

Inače, da bi vas bolje videli vozači koji idu u istom smeru treba uzeti jače crveno svetlo i staviti ga na (prijatnije je sporo ali više smeta brzo) blinkanje, prednje svetlo služi da bi se videlo napred, ili jednostavno instalirati nešto poput uličnih fenjera na bajs, to će se videti i napred i nazad i sam biciklista će se videti, takav prizor bi i pospane vozače razbudio :D

9140.jpg


  • 0

profilepic.gif


#3791 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14588 posts

Postavljeno 16 September 2019 - 10:01 PM

Trenutno na popustu (link). Ova (link) ima i sirenu ali uzan snop za moj ukus (link)


  • 0

#3792 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 September 2019 - 08:43 AM

Imao sam "zanimljivo" iskustvo sa vožnjom po mraku i hteo bih si uzeti lampu.

Gledao sam razne lampe po AE-u i počeo se gubiti u specifikacijama i opisima lampi.

Koje lampe mi predlažete da ispunjavaju sledeće zahteve:
1. Mala i lagana lampa
2. Baterija 18650 koja je zamenjiva
3. Punjenje preko USB ulaza
4. Što jednostavniji i dugotrajniji sistem kačenja lampe za korman.
4.1 Preporuka za nosač ako nije bici lampa.
5. Bez dodatnog battery p-a, raznoraznih kablova, sirena, šokera...
6. Jačina svetla dovoljna da se vidi put po mrklom mraku, nisam stručan koliko je to lumena... 600-800 je valjda ok???
6.1 Veoma bitna stavka mi je dužina trajanja baterije u jakom režimu. Npr. 800 lumena traje 33min. a sledeća jačina je 300 lume na. Nije bitno da baterija traje dugo u najjačem modu ako je taj mod 1600 lumena ali ispod 1000 lumena bih voleo da može duže od par minuta da radi.
7. Jednostavno menjanje modova.
8. Voleo bih preporuke za proverene lampe, same specifikacije mi ne znače puno za razliku od preporuke nekoga ko je lampu koristio.

Hvala unapred.


Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#3793 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14588 posts

Postavljeno 17 September 2019 - 12:05 PM

konstantnih 590 lumena u trajanju od 2 sata i 30 minuta.

(link) (link)

nosaci (link)(link)(link)

ako nosac kada se montira nije paralelan sa uzduznom osom bicikla, trebalo bi traziti nosac ciji deo koji drzi lampu moze da se pomera levo-desno.


  • 0

#3794 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 September 2019 - 12:40 PM

Ovo je bolje i jeftinije od onoga što sam gledao, hvala Dule.

Nosači mi ne deluju pouzdano ali ako se odlučim za ovakav tip lampe drugi predloženi nosač imam pa ću ga bačiti na test.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#3795 vidramon

vidramon
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Postavljeno 17 September 2019 - 03:25 PM

Ne uzimaj ovaj Zanflare, usr**i su zadnje batcheve, kao sto to i vecina uradi..

 

Prave mere za lumen autput su ti :

 

-Turbo - 860 lumena
-Jako - 470 lumena
-Srednje - 230 lumena
-Slabo - 55 lumena
-Veoma slabo - 5 lumena

 

Ja bih je iskreno zaobisao u sirokom luku, to sto pise na papiru je jedno a realnost je drugo i nikad ne veruj tim brojkama koje pisu sem ako proizvodjaci nisu bas bas brendirani i skupi mada i tada je diskutabilno ali su mnogo precizniji.


  • 0

#3796 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 September 2019 - 05:00 PM

Ijaooo... Taman sam odlučio šta da uzmem
Nisam je još naručio jer sam gledao ima li šta manje.

Šta sada d'uzmem, šta predlažeš?

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#3797 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 17 September 2019 - 05:41 PM

Video sam koji su ti kriterijumi za lampu. Ovo sto bih ti ja predlozio se nazalost ne uklapa u tvoj kriterijerum jer ima eksternu bateriju koju moras da montiras na ram, ali koja je doduse mala i moze lepo da se spakuje na top tube da izgleda uredno kao celina.

U pitanju je Solar Storm X2 sa bateriiom 4400 mAh. Nisam siguran koliko lumena daje, ali ja bih to rekao ovako. Imas 3 moda, prvi mod je da te vide i da sa njom opusteno vozis po gradu, drugi mod je kao kratko svetlo na autu a treci mod kao dugo svetlo na autu ali bukvalno. Brutalno svetli i sa tom lampom mozes opusteno da se spustas niz planinu. U najjacem modu traje oko sat i po do dva, u srednjem 5 do 6 a u najslabijem preko 10.

Ja sam je uzeo od nekog lika iz kragujevca za cini mi se 3800 dinara pre 3 godine. Vredi svaki dinar.

Uz nju dobijas dve jake gumice uz pomoc koje mozes da montiras lampu na 31.8 ili 25.4mm debljinu kormana. Montira se prilicno stabilno, ne tandrce, ne pomera se.

Mogu da ti slikam ako zelis da vidis kako izgleda postavljena na bajsu.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#3798 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14588 posts

Postavljeno 17 September 2019 - 05:43 PM

Ja nisam imao nameru da uzimam Zanflare F1 ali sada kada se javio strucnjak sa savetom da se zaobilazi u sirokom luku nisam mogao da odolim. Kada lampa stigne uporedicu ovo sto je napisao sa stvarnoscu posto vec dve~tri lampe koje se njemu ne svidjaju kod mene rade odlicno, nesto mi se cini da ce i sa ovom biti isto.


  • 0

#3799 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 September 2019 - 05:56 PM

Video sam koji su ti kriterijumi za lampu. Ovo sto bih ti ja predlozio se nazalost ne uklapa u tvoj kriterijerum jer ima eksternu bateriju koju moras da montiras na ram, ali koja je doduse mala i moze lepo da se spakuje na top tube da izgleda uredno kao celina.

U pitanju je Solar Storm X2 sa bateriiom 4400 mAh. Nisam siguran koliko lumena daje, ali ja bih to rekao ovako. Imas 3 moda, prvi mod je da te vide i da sa njom opusteno vozis po gradu, drugi mod je kao kratko svetlo na autu a treci mod kao dugo svetlo na autu ali bukvalno. Brutalno svetli i sa tom lampom mozes opusteno da se spustas niz planinu. U najjacem modu traje oko sat i po do dva, u srednjem 5 do 6 a u najslabijem preko 10.

Ja sam je uzeo od nekog lika iz kragujevca za cini mi se 3800 dinara pre 3 godine. Vredi svaki dinar.

Uz nju dobijas dve jake gumice uz pomoc koje mozes da montiras lampu na 31.8 ili 25.4mm debljinu kormana. Montira se prilicno stabilno, ne tandrce, ne pomera se.

Mogu da ti slikam ako zelis da vidis kako izgleda postavljena na bajsu.

Ne odgovara mi takva lampa.
Hvala ti.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#3800 Jeremy

Jeremy
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 18 September 2019 - 07:51 AM

Ja bih ti samo preporučio da izbaciš iz zahteva punjenje direktno na lampi. Jeste da ćeš morati i punjač da kupiš, ali imaćeš mnogo veći izbor i naći ćeš manju lampu!

 

 

@Dule ako već imaš F1 javi molim te utiske od te druge! Ja sam u razmaku od godinu dana kupio drugu za poklon. Nisam ih nešto detaljno upoređivao ali deluje lošije izrade, čak je i kutija lošija, a imam još staru pošto je baš čvrsta i mogu se držati neke sitnice u njoj. Doduše i cena je koliko se sećam bila veća kad sam je prvi put uzeo, tako da nije ni čudo da je kvalitet opao. Inače kupljena od istog prodavca.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika