Jump to content


Fotografije

Razne LED lampe, sve o njima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4289 odgovora na ovu temu

#3421 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 08 December 2018 - 05:14 PM

Nisam skapirao poentu ovog budženja kada postoje fabrička svetla u svim mogućim varijantama?
Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Zapitaj se što ovoliko drumaša ide drumom bez lampi, što je katastrofa, iako je i zakonom zabranjeno. Jednostavno, iako ima mnogo proizvođača, barem za moj ukus, a koliko vidim i drugih (pročitaj i IONE šta želi, ne samo on već svi oni koji su bez...)oni ko da na bicikli seli nisu. Toliko godina da ne žele ili nemaju ideju da naprave prostu lampu za ispod sica koja će biti fiksno vezana a ne upadljiva i da lepo svetlo. Al hbga, naprave razne lampe za gradske bicikle koje uvek nosiš sa sobom ili imaš mogućnost da je dignu ako parkiraš negde. Ovo što sada imam se ne primeti da je postavljeno, ne skidaš i td...bolje rešenje od svih dosadašnjih za sebe nisam video a opet sam postavio svojom maštom, nigde video nisam. Ne znači da ih nema, taman posla, ima 1000recenzija ali su uvek postavi/skini/ne zaboravi i td. Ovaj silikonac led sa punjivom baterijom koga ima će omogućiti takav način montaže ali tek kad budu napravili i sa crvenim ledom ili ih sam zameniti ako je izvodljivo!
Na zdravlje ;)
  • 0

#3422 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 08 December 2018 - 05:47 PM

Zapitaj se što ovoliko drumaša ide drumom bez lampi, što je katastrofa, iako je i zakonom zabranjeno. Jednostavno, iako ima mnogo proizvođača, barem za moj ukus, a koliko vidim i drugih (pročitaj i IONE šta želi, ne samo on već svi oni koji su bez...)oni ko da na bicikli seli nisu. Toliko godina da ne žele ili nemaju ideju da naprave prostu lampu za ispod sica koja će biti fiksno vezana a ne upadljiva i da lepo svetlo. Al hbga, naprave razne lampe za gradske bicikle koje uvek nosiš sa sobom ili imaš mogućnost da je dignu ako parkiraš negde. Ovo što sada imam se ne primeti da je postavljeno, ne skidaš i td...bolje rešenje od svih dosadašnjih za sebe nisam video a opet sam postavio svojom maštom, nigde video nisam. Ne znači da ih nema, taman posla, ima 1000recenzija ali su uvek postavi/skini/ne zaboravi i td. Ovaj silikonac led sa punjivom baterijom koga ima će omogućiti takav način montaže ali tek kad budu napravili i sa crvenim ledom ili ih sam zameniti ako je izvodljivo!
Na zdravlje ;)

Ja i dalje ništa ne kapiram mada se baš trudim... Odustajem!


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 1

#3423 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 08 December 2018 - 06:27 PM

@bockokg   Kada se nesto lako stavlja na bicikl onda se i lako skida (krade). Moze i cela sticna sa sve sedistem i lampom da se lako ukrade pa mislim da malo preuvelicavas problem.


  • 0

#3424 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 08 December 2018 - 09:36 PM

@Dusan011 baš to i govorim. Ali priznaćeš da se ne "dižu" šticne, nego čak samo lampe bez nosača ili polome jedno a ostane drugo, ali ok možda su dizali i šticne vrv nažalost ima slučaja. Ono što si postavio sa linkovima na Aliju je baš to, ima kod nas crvene boje, na Aliju za sad ne, složismo se da su cene jake. Ko vozi drumaša neka proba, videće koliko je praktično, to je poenta. Ko vozi druge bicikle verovatno nema taj osećaj da sem bidona na biciklu/ramu ne okači baš ništa. Mada preporučujem i na običnom bajsu tako okačiti silikonca kao rezervu ako onaj sa rama nestane kad ne treba... ;)
  • 0

#3425 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 13 December 2018 - 10:56 AM

Ko vozi druge bicikle verovatno nema taj osećaj da sem bidona na biciklu/ramu ne okači baš ništa. Mada preporučujem i na običnom bajsu tako okačiti silikonca kao rezervu ako onaj sa rama nestane kad ne treba... ;)

 Bas se i ne slazem sa tobom,obicno sve drumase koje vidim po putevima imaju vrlo malo od dodatne opreme, treking bicikli vec imaju dosta dodatne opreme ali oni vec fabricki imaju to ugradjeno,a sto se tice obicnih bicikala ne da nemaju svetla,nego ni zvonca a ni kocnice a posle im djavo kriv kada neko vozilo obrise put sa takvima koji voze takve bicile.

Ja se ne racunam jer imam toliko dodatne opreme da vise nema ni mesta na biciklu , n2:Heristical Ili sam pogresno protumacio tvoj post?


  • 0

#3426 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 14 December 2018 - 03:08 AM

Šojić: "Pa to sam i kazao" ;) pogledaj:  "Ko vozi druge bicikle verovatno nema taj osećaj da sem bidona na biciklu/ramu ne okači baš ništa".

Ko vozi druge bicikle (dakle ne drumaša, nego, hajde treking) nema osećaj da sem bidona (samo okači bidon) na biciklu ne okači baš ništa ( ne okači ništa više sem bidona, pa ni lampe).

 

E to ti je kod drumaša, što je katastrofa a svi drugi stave veće lampe sada i od 100 lumena iz Kine što je baš ok. Znam o kojoj kategoriji pišeš, to su ovi: Ima mnogo ljudi, koji idu bajkom na posao ali nisu neki ljubitelji bicikala, ili klinci u školu, teretanu, a niko od njih sa lampama, samo uzjaše i izleti iz kuće... katastrofa. Kojeg god klinca sam sreo na putu u sumrak/mrak, uvek sam ih pitao gde mu je lampa i da li misli da ga svi ovi koji nas sad pretiču vide? Uglavnom su se slagali sa mnom da sam u pravu, a moj savet im je i da gumeni kinezi od 200din će moći da sačuva glavu...možda sam uspeo da nateram nekog da uzme barem to.

Ako ste vozili auto na otvorenom putu a ispred Vas bajk bez osvetljenja, čak i bez katadioptera na pedalama, strašno je koliko se teško uočava, strašno. Ovi sa katadiopterima i mogu, a ovi drugi nikako. Možeš da ubiješ budalu ni kriv ni dužan, to je pre svega nekorektnost, ne kultura...


  • 0

#3427 vidramon

vidramon
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Postavljeno 18 December 2018 - 03:39 AM

 

Prvo ne moras da se izvinjavas ne shvatam ja ovo nista licno, zao mi je samo sto ti argumenti nisu valjano argumentovani. Opet pricas podsmesljivo o jutuberima dok su po tebi forumasi ozbiljni ljudi sve doktori i magistri, nije nego.
I englezi su rec "snipe" pozajmili od drugih pa promenili slova i napravili svoju "originalnu" ne vidim sto bi srbima ta mogucnost bila uskracena, dakle:
Ne kaze se -"On je snajper." vec -"On/Ona je snajperista."
Ne kaze se -"Snajper puca iz snajpera." vec "Snajperista puca iz snajpera."
Da vidim da li ima jos nesto vazno na sta bi trebalo da odgovorim, citam sta si napisao "... ne znas da slikas fotoaparatom ne vidi se nista ... ja sve znam ti nemas pojma... ja imam puno lampi koje rastavljam ti ih imas malo i ne rastavljas ih... nisi trebao da poredis P16 sa b158 vec P30 ona bi isto sijala u daljinu kao b158 i tako bi vidramon dokazao da b158 nista ne valja za bicikl... zum sija usko kad odaljis a siroko kad priblizis... opet imam ja 40 razlicitih lampi..."
Evo stigao sam do dela tvog teksta gde si opet nehotice rekao istinu koja navija vodu na moju vodenicu citiram "Opet cu ti reci navijas vodu na svoju vodenicu i poredis namerno lampe koje se ne mogu porediti. EDC lampicu sa malim reflektorcicem i asfericni b158 sa srednjom velicinom glave" Lepo sto si priznao da je b158 bolji od EDC lampi sa malim reflektorcicima kao sto su Thorfire vg15, Convoy S2 i SolarStorm x2.
Idemo dalje sa citanjem tvog teksta "... nije tacno da se jacina svetlosti ne smanjuje kako raste temperatura ali ljudsko oko ne moze da primeti razliku izmedju 700lm i 600lm... ok ne preporucujes SF34 za bicikl iako bolje i sire osvetljava od SolarStorm ali poredis sa SolarStorm nema veze sa mozgom, gde je tu logika... molim te prestani da lupetas XHP70 ce da raznese SF34 ako imaju isti precnik reflektora."
Ovde moram da stanem i napomenem bi trebalo da znas da dubina ogledala i zizna daljina igraju glavnu ulogu sirine snopa a ne precnik ogledala, polemike radi mogao bih da krenem tvojim putem u izvrtanju cinjenjica i stavim recimo ogledalo istog precnika kao SF34 ali recimo dubine 1m pa da uporedim sirinu snopa takve XHP70 lampe sa najobicnijom SF34 i cak slikam pa napisem kako SF34 razbija XHP70 ali to nije moj nacin.
Ajmo dalje da citamo tvoj tekst "...XHP70 su skuplje pa sta..." to bi bilo to.
Ono da imenujes lampe cije si slike koristio kao argument da b158 ne valja nista i tvoju raniju konstataciju da je dovoljno pravih 600lm koje b158 po tvom sopstvenom merenju poseduje si zaboravio jer bi onda insistiranje na kupovini XHP70 bilo kontradiktorno kao i vecina argumenata koje si izneo.

 

 

Moji argumenti, znanje, iskustvo, vestine, poznavanje materije, modovanje lampi itd su svemirskim godinama udaljeni od tebe i tvog shvatanja na ove stvari, a opet u drugu ruku prilicno daleko od nekih top top poznavaoca kakvi postoje na svetu.
 
Da, pricam, znas zasto ? Zato sto na YT svaka dalabu moze da dodje i postavi svasta. Milion primera ima znaci ljudi koji veze s mozgom nemaju i onda ovi u komentarima koji ih ispavljaju kao sto ja ispravljam tebe ovde, koji si kao neki YT-ber koji misli da zna nesto a ustvari nije tako. Na forumima je mnogo drugacija situacija u 90% slucajeva ljudi koji postavljaju nesto znaju dovoljno o tome i jako retko grese, oni koji ne znaju otvaraju nove teme i pitaju kako ovo kako ono. Daleko od toga da na YT nema mnogo korisnih stvari ali isto tako mnogo budalastina ima, zato su forumi mnogo relevantniji, strucniji i bolji za raspravu.
 
Covece da li je moguce da si ti toliko ogranicenih shvatanja, objasnio sam ti detaljno bas oko snajpera, vidis li ti sta pises uopste ? Pravilno se kaze snajper puca iz snajperske puske, isto kao sto se za masu drugih reci kod nas ne govori pravilno jer je jednostavno prisvojeno drugacije i onda nepavilno postalo pravilno, ima masa primera mogu ti navoditi ali ovo nije lingvisticki forum i verujem da ljude ovde to ne zanima, ti ako imas nekih nejasnoca lepo angazuj klasnog lingvistu da ti objasni neke stvari, do tada procitaj jos jednom sta sam jako jasno napisao oko snajpera u prethodnom postu i ne iznosi dodatne nebuloze da je rec snipe preuzeta od nekih drugih, kojih drugih ne blamiraj se molim te... No cak i da kazemo ajde tako se kod nas prisvojilo pa se prica, ok, ni tu nisi u pravu, kazes citiram te ''ali ti treba dvogled ili snajper'', ne treba ti snajper nego ti treba opticki nisan, znaci opticki nisan moze da radi i bez montaze na pusku tako kako god ti gresis, ali nije ni cudo nisi lovac, nemas dodira sa tim al najbitnije trtis se nesto da pricas...
 
Sad ovaj dole deo sta si ti pisao i sta je pisac hteo reci ja stvarno nemam pojma, mozda da angazujemo nekog prevodioca da prevede i razjasni posto ja pokusavam ali ne vredi, lepo sledeci put citiras tudje pa svoje izneses da se zna sta si hteo reci i da bude jasno sta dalje iznosis sto nije tacno, tako da moje je sve u predhodnim postovima jasno napisano i solidno obrazlozeno a tvoje zbrda-zdola stvarno ko razume svaka mu cast.
 
''Ovde moram da stanem i napomenem bi trebalo da znas da dubina ogledala i zizna daljina igraju glavnu ulogu sirine snopa a ne precnik ogledala, polemike radi mogao bih da krenem tvojim putem u izvrtanju cinjenjica i stavim recimo ogledalo istog precnika kao SF34 ali recimo dubine 1m pa da uporedim sirinu snopa takve XHP70 lampe sa najobicnijom SF34 i cak slikam pa napisem kako SF34 razbija XHP70 ali to nije moj nacin. Ajmo dalje da citamo tvoj tekst "...XHP70 su skuplje pa sta..." to bi bilo to. Ono da imenujes lampe cije si slike koristio kao argument da b158 ne valja nista i tvoju raniju konstataciju da je dovoljno pravih 600lm koje b158 po tvom sopstvenom merenju poseduje si zaboravio jer bi onda insistiranje na kupovini XHP70 bilo kontradiktorno kao i vecina argumenata koje si izneo.''
 
Kolicina nonsensa i netacnih informacija koje ti iznosis je prosto zaprepascujuca, a proporcijalno je jednaka kolicini lazi koje svaki dan preCednik nam dragi izgovara i obecava svojim gradjanima.
Dubina ogledala ? Sta je to ogledalo na lampi, ja ogledalo imam u kupatilu kao i verujem svi ljudi, eventualno ima neko u predsoblju i slicno ali na lampi ne postoji termin ogledalo da to nisi pokupio od nekog YT znalca ?
Nisam siguran da mogu ovde da te ispratim dovoljlno dobro, ali opet vidim neke elemente prilicnog nonsensa.
Kod sirine snopa tacnije sto uzeg snopa za sto dalji domet glavnu ulogu igra precnik reflektora, dubina ima mnogo manji ili ti nizi uticaj.
Veci precnik kod reflektora ima mnogo vecu ''rupu'' tacnije nekorisceni prostor reflektora u centru, sto smanjuje efikasno koriscenu vidljivu povrinu reflektora a i samo je to podrucje koje obezbedjuje sto veci domet. Duboki reflektori obicno proizvode manju tacku ali sa mnogo sirom koronom ako znas uopste sta je korona, a to ne pomaze u dobacaju nikako, zapravo odmaze. Imas primera ovoga da nadjes gde hoces ako zna sta trazis.
 
Ovde na klasicnom primeru mozes da vidis dva reflektora, jedan klasican reflektor koji ide u tela C8 lampi a drugi sa istim precnikom ali mnogo dublji ili ti vislji kako sada stoje na slici. Dakle precnik i jednog i drugog je 41.5mm, visina manjeg je 32mm a veceg je 57.5mm.
U lampama u kojima se koriste sa potpuno istim drajverom i potpuno iste led diode manji reflektor isijava 790 lumena dok je veci isijava 650 lumena, manji reflektor ima vecu tacku i vece rasipanje, dok veci reflektor ima manju tacku i manje rasipanje ali ga zeza korona koja se javlja + sto vidis i sam taj duboki reflektor izbaci mnogo manje svetlosti napred nego manji i onda preko kandela ocitavanja dodjes na slicne cifre.
 
f7qtAGq.jpg
 
Sto u prevodu znaci umesto da povecas dubinu reflektora ti povecas precnik a dubinu ostavis istu i imaces veci dobacaj, ili recimo kao u prototipu lampe koji sam dobio na testiranje pre neki dan koja ima odlicnu kombinaciju dubine i precnika reflektora pa se ne gubi pretaran broj lumena prilikom izlaska iz reflektora sto rezultuje dobrom kombinacijom, kvalitetnim snopom i super dobacajem. Dakle da ti sumiram u jednoj recenici i vrapci na grani znaju da je glavni uslov za veci dobacaj veci precnik reflektora a ne dubina, ali na zalost ti ocito ne znas.
 
E3PIZ3V.jpg
 
E sada onaj deo koji mogu da te ispratim sta si ti pokusao ovde da kazes jeste da si ponovo brkao babe i zabe i ono standarno iznosenje netacnih informacija i besmislica. NAPOMINJEM, ne mozes da poredis SF34 sa XHP70 lampama istog precnika reflektora, dubine ili kako god, prvo XHP70 je mnogo veca dioda i samim tim po fizickom obliku mnogo vise sposobna za siri snop od ovih laznih i sitnih dioda ma koliko da ih imalo u tom reflektoru, dalje, tu je mnogoo malih SMO reflektorcica koji u istom precniku reflektora sa jednom XHP70 nemaju sanse po pitanju rasipanja sto sireg snopa, ono sto ja od pocetka pokusavam tebi da kazem da je XHP70 u istom precniku i dubini reflektora kao SF34 mnogo sira sa snopom. Ali ti pricas neke besmislice sa 1m dubokim reflektorom ( samo da te neko ozbiljan cuje ), sa 1m dubokim reflektorom sta mislis koliko bi izgubio lm na izlazu ?? Ajde nista slikaj nam da vidimo, jedva cekam da vidim neku tvoju sliku poredjenja lampi koje mogu da se porede na odredjenoj razaljini ali ocito da to necemo videti jer sve su ovo besmislice sto pricas.
Dalje sam ti pricao da su to lazne diode i da su prilicno ne efikasne, a u postu ispod kod poredjenja SS svetla sa laznim i pravim Cree diodama mozes videti dva potpuno ista kucista, reflektora, lampe kako hoces i videces da ova sa Cree ima siri snop i ako je sve isto zasto ? Pa zato sto ima vise lumena napred, e isto tako 1 ( citaj slovima JEDNA ) XHP70 je jaca, efikasnija i ima siri snop od 14x ovih laznih, znaci ima vise faktora koji uticu na sirinu snopa, velicina led diode, izlazna snaga, konfiguracija reflektora, tip sociva, dimenzije reflektora, oblik ''grla'' prilikom suzavanja reflektora, sirina korisnog polja na dnu reflektora na kojem je postavljena led dioda... A ne samo dubina kako si ti to zamislio u tvojoj glavi.
 
Primera radi evo ti jedna slika od pre na istoj razdaljini na kojoj si imao prilike da vidis posrnuce b158 koje ne mozes da svaris, znaci 200m, XHP70 v2 i 4000 lm napred to sto vidis. E sada ti pretpostavi samo koliko je ovo brdo preko puta siroko i dugacko ;)
Problem nastaje sto je ova lokacija predvidjena za lampe sa velikim dobacajem i ova lampa ne moze da osvetli to jest ni prikaze deo onoga sto moze da pokrije kao sto se vidi ekstremna kolicina svetlosti ostaje na cvecu, drvecu i ostalim stvarima koji su ispred mene, najbolje bi je bilo uslikati na brisanom prostoru ili sa vece visine gadjati na dole gde je brisan prostor. SF34 ne moze da prismrdi u istom reflektoru po pitanju sirine snopa kao ni jacine svetlosti sa jednom XHP70.
 
ZK1UwRR.jpg
 
Ovo je koliko osvetli jedna klasicna C8 ili slicna lampa recimo.
 
MwPQltj.jpg
 
Nije tacno da sam samo rekao kako ti kazes ''"...XHP70 su skuplje pa sta..." to bi bilo to'', znaci nemoj da lazes nego sam lepo rekao :
''Koliko kostaju takve lampe, 3x, 5x skuplje pa se ne moze uzeti u obzir ?? Kostaju 10-15$ vise a ono sto nude u odnosu na ovo na sta ti aludiras opravdavaju razliku u ceni bez ikakvih problema i dvoumljenja.''
 
Tako da ove lampe svega 10-15$ skuplje ne da opravdavaju razliku u ceni nego nude mnogoo vise i kvalitetnije od tog krsa sa laznim diodama koji moze da impresionira samo nekoga ko ima par lampi u kolekciji. Razlika u novcu je smesna za uzvrat sta se dobija.
 
Tebi da imenuje neko nesto pa da se razumes i poznajes ista pa i da ti covek imenuje ovako cemu ? Cuj prema mom sopstvenom merenju, mozes da verujes ili ne znas koliko me zabole cosak od astala, ti mozes da pricas, teoretises, filozofiras, iznosis nebuloze na osnovu rekla kazala ili tvog misljena koje nije temeljeno ni na cemu, to je tvoja stvar, moja merenja su prilicno egzaktna sto je potvrdjeno kalibracijom u profesionalnoj integralnoj sferi i za sta sam dao solidnu kolicinu novca da bih imao precizna i veoma tacna saznanja, a ti ako sumnjas, mislis da te ja lazem ili ne znam sta iskreno znas koliko me briga.
 
A ti si uneo konfuziju u celu pricu, presao sa lampi za bajseve na b158 lovacku pa onda umesao SF34 sa sirinom snopa u istom reflektoru sa jednom XHP70 i sada izvlacis sve iz konteksta. Moja opservacija je svakom normalnom jasna, dakle b158 nije lampa za biciklu iz razloga koje sam pobrojao i objasnio detaljno u prethodnim postovima, u istom reflektoru XHP70 je mnogo snaznija i ima mnogo siri snop od krsine SF34, 600lm je dovoljno za nocnu voznju sa drumasem ili mtb-om po urbanim gradskim i prigradskim naseljima ( citaj asfaltom ), znaci bez suma, bez kaldrma, bez brze voznje kozijim stazama i slicno. XHP70 se takodje moze koristiti kao odlicna mogucnost u nekoj lampi, kao sto znas nije nuzno da lampa ima samo jedan mod, tako da spustis na neki nizi nivo i cepas sa 1500 ili 1000, 800 lumena u zavisnosti sta drajver moze da pruzi i sa koliko modova lampa raspolaze.
 
Ne bih nastavljao polemiku sa tobom posto mnogo ne znas covece, ajde da malo ne znas pa da te tolerisem, ovako kada pokazes ti iz tvojih ruku nesto ovde o cemu pricas mozemo da nastavimo diskusiju jer ja stvarno nemam vremena da se peplicem sa tobom dok se ne doucis, imam posla preko glave, do tada uzivaj u postu ispod ;)

  • 3

#3428 vidramon

vidramon
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Postavljeno 18 December 2018 - 03:47 AM

NAPOMENA, slike i gif-ovi su ogromni ako pregledate preko mobilnog interneta zatvorite stranicu moze vam skinuti i do nekoliko stotina MB. Na zalost u jedan post ne moze da se ubaci veca kolicina slika pa ce morati da se razdvoji na vise postova.

 

Kao sto sam obecao pre izvesnog vremena kratak osvrt i poredjenje SS x2 kopije i originala, pokazivanje neefikasnosti Kineskih laznih Cree dioda ( koje se prodaju pod tim imenom i brendom ), kvalitet snopa, temperatura, mogucnosti.

 

Kopija SS-ma nabavljena sa ovog LINKA posto je jedan clan pronasao odakle tacno dolaze ove lampe koje se prodaju na oglasu ovde kod nas. Prva stvar koja razlikuje ove dve lampe je ogromna razlika u kvalitetu izrade, kao u samim ivicama, tako i u anodizaciji, svako ko je posedovao kvalitetne lampe sa dobrom zavrsnom obradom veoma lako moze da napravi razliku. Druga stvar je tezina, ja na zalost nemam digitalnu vagu ali mi kuhinjska mala otprilike pokazuje 15-20 grama vecu tezinu u korist originala u odnosu na kopiju. Lampe su inace potpuno iste oblikom i dimenzijama, takodje su reflektori isti i iste konfiguracije. Na originalu su naravno originalne Cree XM-L2 neutralne diode, a na kopiji su takozvane lazne Cree led diode, tacnije LB u pitanju, i boja je hladno bela.

 

Levo original, desno kopija, dakle plava boja je boja originala.

 
2rcwg9D.jpg
 
 

Prvo sto merimo jeste potrosnja struje lampi kako bi na kraju mogli da izvedemo zakljucak i znamo koja je lampa efikasnija.

SS kopija, low, mid, high.

 

qOUvYYW.jpg

 

O5OsGdF.jpg

 

eNmsWzV.jpg

 

 

SS original, low, mid, high.

 

EkveuKK.jpg

 

8jIVnfH.jpg

 

DaE7MOJ.jpg

 

Buduci da se meri sa klamp klestima, ampermetrom ili amper klestima ( kako ko voli da ih zove ) dobijeni rezultati su jako precizni a u slucaju da se neko ne razume potrosnja lampi je gotovo identicna, razlika je zanemrljiva i u nasem testu cemo reci da je ista, znaci kopija trosi neznatno vise.

 


  • 4

#3429 vidramon

vidramon
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Postavljeno 18 December 2018 - 03:51 AM

E sada lumeni sto vecinu najvise zanima se mere prema ANSI-NEMA FL-1 standardu pri kome prvi dobijeni rezultati koji se mere uzimaju se na 30 sekundi od starta. Ne bih ulazio u detalje zasto 30 sekundi i sta se desava jer nemam vremena, imate da procitate na internetu. Testovi su obavljani sa svim propisanim elementima za ovaj standard svaki put tako da bismo dobili maksimalno moguce egzaktne brojke. Iznete vrednosti u lumenima su na 30 sekundi, 60 sekundi i 3 minuta ( za jace modove ).

 

SS kopija, low, mid, high.

 

172 => 170 ( 30, 60 )

382 => 370 => 352 ( 30, 60, 180 )

575 => 531 => 299 ( 30, 60, 180 ) ( dva puta proveravana vrednost na 3 minuta kako ne bi slucajno doslo do greske )

 

SS original, low, mid, high.

 

225 => 224 ( 30, 60 ) 

542 => 533 => 528 ( 30, 60, 180 ) 

863 => 842 => 795 ( 30, 60, 180 )

 

Posto sada imamo dve vrednosti mozemo da izvedemo zakljucak i precenimo efikasnost jedne lampe u odnosu na drugu. Kao sto se moze videti kopija se drzi solidno do srednje jacine to jest srednjeg moda, u najjacem modu nakon 3 minuta svega 299 lumena u odnosu na original koji zadrzava prilicno visoke brojke u odnosu na prvih 30 sekundi to jest od prvog merenja. To je ona stvar o kojoj ja pricam a to je velika neefikasnost ovih laznih dioda a narocito prilikom veceg zagrevanja, a jos pogotovo u telima u kojima ima mnogo vise ovakvih dioda kao SF34 koji je pominjan u prethodnom postu, onda je zagrevanje jos vece i neefikasnost jos veca, ali to neki ocito ne razumeju i ne znaju pa preporucuju takve i slicne krseve. Tako da bolje doplatiti malo za lampu sa jednom led diodom a imacete vecu efikasnost i veci broj lumena a da ne pricam o dugotrajnosti, kvalitetu itd.

Konkretno u ovom primeru efikasnost se moze lako izracunati kao i sve ostalo, imate potrosnju lampe, imate na koliko V lampa radi ( 7.4V baterijsko pakovanje 2S2P 18650 ), imate broj lumena pa kalkulatore u ruke koga zanima.

 

Dalja uporedba bi bila u temperaturama da vidimo koja se vise zagreva znaci nisam trazio najtoplije mesto na lampi jer nema svrhe, lampe se nalaze u zatvorenom prostoru i na visokoj sobnoj temperaturi u mestu bez dodatnog hladjenja i uopste nije bitno najtoplije mesto posto nisu predvidjene za ovakav rad nego za spoljnu montazu na bicikle gde se hlade prilikom kretanja. Dakle jednostavno posto su lampe iste gadjano je potpuno isto mesto na obe lampe i da se vidi koliko se to mesto u centralnom delu kucista sa gornje strane zagreva na jednoj a koliko na drugoj. Konkretno ovo mesto.

 

u4bAbGH.png

 

Temperature su zabelezene na najjacem rezimu rada na obe lampe i snimljen je video od 3 minuta i kasnije samo uzeti SS-tovi sa odredjenih vremenskih intervala tacnije sa starta, na 1, 2 i 3 minuta.

 

SS kopija, start, 1, 2 i 3 minuta.

 

YvLAaRn.jpg

 

JkRpoTw.jpg

 

WP1wKWp.jpg

 

782WGJq.jpg

 

 

SS original, start, 1, 2 i 3 minuta.

 

4Ch5Z1F.jpg

 

YCPBZGF.jpg

 

W6i9GDb.jpg

 

CcjXVLF.jpg

 

 

Zakljucak, kopija se nakon 3 minuta zagrejala 10 stepeni vise od orginala, sto potkrepljuje pricu o neefikasnosti, znaci jednostavno diode se vise greju i neefikasnije su, zato se vise greju, pa nemam pojma pitajte Cree i ove sto ih kopiraju zato i kako ne mogu da ih iskopiraju kako valja.


  • 4

#3430 vidramon

vidramon
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Postavljeno 18 December 2018 - 03:55 AM

Uspeo sam da uhvatim i neke snimke pre nego sto je pao sneg cisto da se vidi razlika i tu. Lokacija otprilike 25m daljine do kraja i 4m sirina na samom kraju znaci kod kuce ne mogu po ovakvom vremenu da zivim a kamoli da nalazim bolje mesto za slikanje.

 

kPCBdws.jpg

 

 

SS kopija, low, mid, high.

 

 

FGIEslr.jpg

 

 

QJXZ4HW.jpg

 

 

aw7FoVv.jpg

 

 

SS original, low, mid, high.

 

 

MEHqyJ7.jpg

 

 

hm4Regc.jpg

 

 

uwjOOtu.jpg

 

 

 


  • 4

#3431 vidramon

vidramon
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Postavljeno 18 December 2018 - 03:56 AM

GIF SS original protiv kopije najjaci mod.

 

 

M6VD3DR.gif

 

 

Treba uzeti u obzir da su sve slike napravljene odmah nakon ukljucivanja lampi znaci nije se nista cekalo, duzim cekanjem iz predhodnih saznanja smo utvrdili da bi se samo povecavala prednost u korist originala tacnije da bi slika kod originala ostala skoro potpuno ista dok bi kod kopije bilo dosta mracnije u odnosu na sam start. Iz ovoga vidimo jacu svetlost u korist originala sto pokazuju i merenja lumena, kao i malo siri snop svetlosti u korist originala i ako je sve potpuno isto i lampe i reflektori i velicina led dioda itd, ali jednostavno sa vecom izlaznom snagom lumena dobijamo i malo siri snop ( ono sto sam bezuspesno pokusavao da objasnim nesrecnom Dusanu u predhodnim postovima ). Takodje treba uzeti u obzir i boju svetlosti ! Hladno bela po prirodi ima vise lumena ! Tako da u slucaju da je ovaj SS original hladno beo dojam bi bio jos za nijansu bolji u njegovu korist. Ja posedujem kalibracije za hladno belu i neutralno belu boju na lampama i mogu vam reci da je odnos na 376 lumena 50 lumena vise u korist hladno bele svetlosti u odnosu na neutralno belu, iz te kalibracije koju ja posedujem lako se moze izracunati za razlicite opsege lumena ali me nikada nije ni zanimalo dovoljno je da se zna da hladno bela ima malo veci broj lumena uvek u odnosu na neutralnu i jos veci na toplo belu.

 

Evo ga i bonus jedan s2+ hladno beo sa 675 lumena protiv SS kopije, lako se prepoznaje s2+ je slika koja ima siri snop.

 

 

B4UnIUx.gif

 

 

Zakljucak, pa kupite s2+ i par baterija koje ponesete da imate da menjate ako ste zahtevan korisnik i duze vozite i imate bolji i kvalitetini snop za biciklu, laksu i prakticniju lampu, ne vucete baterijsko pakovanje itd, u odnosu na ovu kopiju naravno.

 

Eto neki zakljucak iz ove sitne prezentacije moze da se izvuce da je original bolji, kvalitetniji, efikasniji ( trosi isto kao i kopija, daje vise ), manje se greje, postoji mogucnost izbora vise boja svetlosti dok kod kopije nisam video nigde niti mislim da postoji ista sem hladno bele, a to mozete da vidite razliku i na ovom snegu i ko vozi po snegu kada hladno bela udari i beo sneg pa stvori neku kao izmaglicu i smanji vidljivost u odnosu na toplije boje koje izgred imaju i bolji CRI indeks itd.

No sada koga zadovoljava i ko nema vise novca ili sta ja znam vec on neka se opredeli za sta god zeli. Eto prezentacija i opservacija mogu da budu mnogoo duze ali to radim iskljucivo kada dobijem proizvod na recenziju a ne kao sada ovako dobre volje. Ovo sam prosledio i mislim da ce biti okaceno od strane kolege na MTBR ( bar je rekao da ce da okaci ) posto mene ovo iskreno ne zanima previse znao sam ovo i bez testa nego imam neke ideje na prolece a u kojima mi ovo moze posluziti pa eto da podelim sa ostalima.


  • 4

#3432 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 18 December 2018 - 05:09 AM

Au, pa ti ne znas ni da je osnovni deo svakog reflektora ogledalo... Kad dodas sijalicu ispred ogledala dobijes reflektor. Refleksija = odbijanje svetlosti od povrsine, vec pogadjas da ako zelis sto manje gubitka pri odbijanju svetlosti koristis ogledalo. Ogledala mogu biti ravna, konkavna i konveksna.


  • 0

#3433 vidramon

vidramon
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Postavljeno 18 December 2018 - 06:23 AM

Tvoj ogroman problem je sto ne znas kako se sta zove i to je jedan od razloga zasto unosis dodatnu konfuziju u raspravu. Nigde nisam video da iko ali pazi iko to zove ogledalo, cuj ogledalo, sad sam tek skontao na sta si mislio, ti mislis na lens, ili ti socivo a ne ogledalo, cuj ogledalo hahahaha strasno sta sve necu da cujem.

Pominjao sam ranije to sto ti nazivas konkavna i konveksna sociva za lampe mi zovemo asfericna, pogledaj u mojim ranijim postovima videces da sam pominjao asfericna sociva..

Napisam sam ti cak da to utice na oblik snopa : "znaci ima vise faktora koji uticu na sirinu snopa, velicina led diode, izlazna snaga, konfiguracija reflektora, tip sociva, dimenzije reflektora, oblik ''grla'' prilikom suzavanja reflektora, sirina korisnog polja na dnu reflektora na kojem je postavljena led dioda... A ne samo dubina kako si ti to zamislio u tvojoj glavi."

Eto vidis tip sociva, nego ti nauci kako se sta kaze i izgovara u ovom svetu i problema biti nece i malo bolje citaj, a nemoj meni govoriti da ne znam posto imam vise tipova sociva kod sebe nego sto ces ti videti za ceo zivot.

Pitanje za tebe, sta bolje propusta svetlost, staklo ili plastika ?
  • 0

#3434 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 18 December 2018 - 08:17 AM

Ne, mislio sam tacno ono sto sam i napisao, predmet koji u velikom procentu odbija svetlost je OGLEDALO a ne reflektor. Postoje ravna, konkavna i konveksna ogledala. Ne postoje ravna sociva, iz toga si takodje mogao da zakljucis da nisam pogresio vec da sam mislio na ogledala a ne sociva.


  • 1

#3435 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 18 December 2018 - 08:38 AM

Frenelovo sočivo je "ravno" :P.


  • 0
Pozdrav

#3436 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 18 December 2018 - 11:38 AM

Vidramon-nemoj da se zalis da nemas vremena, a toliko toga napises,sto je veoma korisno,za svaku pohvalu,ali to u stilu "oduzimas mi vreme" nije fer i malo je tendenciozno.ja napr. ne sumnjam u  tvoju strucnost.

 

Sada pitanje za tebe- A ako se kaze -Snajperista,je covek koji puca iz snajperske puske -, koliko je to pravilno?

 

Dalje,malo me buni ona temparatura originala i kopije ,pa jel to toliko bitno,zato sto se one  hlade u toku voznje.

 

Dalje, ja sam uvek mislio da ako se  nesto sto odbija svetlost a nalazi se iza lampe da je to ogledalo, a ako neko ajde da kazem obradjeno staklo se nalazi ispred sijalice da je to socivo,i da napr lovacke ili ove policijske lampe prave tako sto kombinuju ogledalo i socivo.

 

Sto se tice kopije i originala u snazi svetlosti ,tu si u pravu,ja imam SS2 original ,i SS3 kopiju i mogu da kazem da je sveukupni utisak da  SS2 bolje svetli od SS3 a za trecinu je manja potrosnja, aliSS2 ima i veci precnik ogledala, da li to ima veze?Jer tu razliku primetim samo u odrazu svetlosti na zidu,ovako u voznji se vidi da SS3 daje samo malo siri snop ali snaga svetlosti je zanemarljivo manja.Mislim da je najveci problem koipije i orginala u kvalitetu baterija.

 

Vidim da  je stvarno  razlika  izmedju SS2 originala i kopije, u srafovima na staklu ispred. na orginalu su imbus srafovi,to sam i ja negde pisao.


  • 1

#3437 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 18 December 2018 - 11:47 AM

OT

...ako se kaze: snajperista je covek koji puca iz snajperske puske...

i ako se kaze: snajperistkinja je zena koja puca iz snajperske puske

onda, po logici stvari...snajper je dete koje puca iz snajperske puske  n2:party-021


  • 0

#3438 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 18 December 2018 - 11:54 AM

-snajper puca iz snajperove puske.

Mogao bi vidramon da postavi neki link ka originalnom SS2 da bi i drugi mogli da uporede.


  • 0

#3439 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 18 December 2018 - 12:14 PM

OT

i ako se kaze: snajperistkinja je zena koja puca iz snajperske puske

onda, po logici stvari...snajper je dete koje puca iz snajperske puske  n2:party-021

Ne,po logici stvari ,to je snajperce n2:Heristical

 I sada bas me briga, idem da gledam film -Snajperista iz 2014-te godine, ponovo cu da ga gledam ustruc Vama n2:hahaha


  • 0

#3440 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 December 2018 - 03:28 PM

A mene zanima oko XHP70.2 lampi, glomazne su (ali istina da ubijaju) i cene im više nisu tako velike, još pre par godina sam pisao ovde da čekam da to siđe u narod i bude pristupačnije, ove xml/xpl/xpg reinkarnacije i klonovi slične jačine se godinama samo vrte u krug sve jedno isto/slično.

Da li ima biciklističkih lampi sa tim emiterom, i zašto ne? Ja bar ne vidim. Mislim da glava i battery pack budu odvojeni kablom pa samim tim glava bude podnošljive veličine i upotrebljiva na biciklu. Vidim samo ovu jednu ali se pitam da li je to originalna dioda unutra? Cena mi je nešto suviše niska, da je samo lampa pa ajde ovako ceo komplet mi je sumnjivo jeftino. Bar da su napisali 5000-10000 lumena pa da bude jasno, ovako su ostali "pošteni" sa 3500 pa nisam siguran.

 

https://www.ebay.com...ng/232656537891


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika