Jump to content


Fotografije

Pomoc pri budzenju bajsa


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
26 odgovora na ovu temu

#1 darko554

darko554
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 19 November 2019 - 12:25 PM

Pozdrav svima. Planiram da nabudzim bajs iskljucivo radi lakseg savladavanja uzbrdica(koje su poprilicno strme), kao i radi odmora kolena jer imam medicinske probleme sa istim. Prilicno sam tezak i visok. Imam 1.88cm i tezak sam 120kg. E sad uzimam kit od naseg coveka, jer je cena skoro ista. Baterija je ok, ima 17.5Ah i 840wh. Bajs je lagan, ima 14kg +-, model je Capriolo Roadster 2.0 2016. a ram je 23 inca, tockovi su 28 incha. E sad ne znam koji je motor za moju kilazu bolji. Onaj od 350w sa asistencijom ili motor od 1000w bez iste? Opet napominjem da su uzbrdice ovde brutalne i malo duze. Hvala na pomoci!

 

BTW, kupio sam kacigu, onu sa vizirom, jer sam jesenas doziveo da mi je roj za rojem nekih mrava ulazio u oci. Pa prasina, pa odsjaj od sunca.... A planiram da ga vozim zimi, da li neko ima konkretan savet kako sacuvati zdravlje a voziti se zimi bajsem?


  • 0

#2 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 November 2019 - 02:59 PM

O zimskom bicikliranju sam pisao dosta na sajtu:

 

https://bicikl.bikeg...o-bicikliranje/


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#3 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 19 November 2019 - 06:04 PM



... A planiram da ga vozim zimi, da li neko ima konkretan savet kako sacuvati zdravlje a voziti se zimi bajsem?

Ja vozim non-stop bicikl,zimi cak po noci , imam i temu na cikloberzi-voznja bicikla zimi,i tu su iskustva moja a i drugih forumasa (malo sam je zanemario)  O:)  klikni moracu da je osvezim,za sada i nije pocela prava zima 9-13stepeni i ne moze da se nazove zimom ali kada vozis 30 -40 km na 10stepeni  i te kako se rashlade pojedini delovi tela


  • 0

#4 darko554

darko554
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 23 November 2019 - 10:05 PM

A sta mislite da je bolja opcija od motora?


  • 0

#5 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 24 November 2019 - 02:07 PM

A, ovaj... palo ti na pamet da opališ jednu solidnu dijetu? Prijaće i kolenima i vožnji uzbrdo. Ako sad staviš motor na bicikl... pa jebemga, kupi odmah motor i nemoj sam sebe da varaš da voziš bicikl.


  • 4

#6 syncemasters

syncemasters
  • Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 November 2019 - 02:26 PM

Сложио бих се са колегом. Поздрављам идеју да возиш током зиме.

Килажу ћеш морати кад тад да регулишеш, ипак 120 кг није мало.

Зглобови и колена морају да те носе толико тешког. 

 

Можда је боља идеја да сачуваш паре и посветиш се мало исхрани, кардио тренингу итд. ?


  • 1

"Лажима је све почело"


#7 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 24 November 2019 - 06:57 PM

A sta mislite da je bolja opcija od motora?

Da redukujes hranu... jedno šest meseci dijete i treninga, ima i koleno da se rastereti i srce i sve.

Kad smrsas jedno 20kg onda razmisljaj o uzbrdicama.

Ako kupis bajs sa motorom ugojices se jos 30 kila.

Da rezimiram, smanji klopu, vise se kreci to je bolje od bajsa sa motorom.

Inace bio sam u jos vecem problemu od tebe imao sam 130kg i 190cm.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 2

#8 darko554

darko554
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 24 November 2019 - 08:14 PM

Au ljudi pa ja sam prilicno u formi... :) Nego stvar je sto zelim da napravim pedalec... Svidja mi se koncept i ideja. E sad najvise zbog samoubilackih uzbrdica blizu Uba. Da samo vidite koliko je to opterecenje, ne bi verovali. Znam dosta o biciklama ali ne i o motorima za isti. Hteo sam da pedalam ali da nekako izbegnem to samoubistvo ako je moguce. 

 

Nije mi i dalje jasno da li bi me uz pedalanje 350w izvuklo uz brdo duplo lakse... To je ono sto mene interesuje, znaci da okrecem pedale ali kad dodje do uspona koji je bukvalno 40% onda to ne moze niko normalan da pedala bez motora nego lepo sidje sa bajsa i opet crkne, ako me razumete... Ub je rupcaga i treba se popeti....


  • 1

#9 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 November 2019 - 10:34 AM

Gde je tačno tih 40% da vidim i to čudo :D


  • 0

#10 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 25 November 2019 - 11:16 AM

Au ljudi pa ja sam prilicno u formi... :) Nego stvar je sto zelim da napravim pedalec... Svidja mi se koncept i ideja. E sad najvise zbog samoubilackih uzbrdica blizu Uba. Da samo vidite koliko je to opterecenje, ne bi verovali. Znam dosta o biciklama ali ne i o motorima za isti. Hteo sam da pedalam ali da nekako izbegnem to samoubistvo ako je moguce.

Nije mi i dalje jasno da li bi me uz pedalanje 350w izvuklo uz brdo duplo lakse... To je ono sto mene interesuje, znaci da okrecem pedale ali kad dodje do uspona koji je bukvalno 40% onda to ne moze niko normalan da pedala bez motora nego lepo sidje sa bajsa i opet crkne, ako me razumete... Ub je rupcaga i treba se popeti....

Pa za takve uspone jedino ovo pomaze https://www.trial-bi...e-p-537880.html

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#11 darko554

darko554
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 25 November 2019 - 11:45 AM

Ok, znaci svi su protiv ebajka. Pa ljudi zar nismo za napredak tehnologije? To mi je nekako logicno a ovo ostalo nije...


  • 0

#12 syncemasters

syncemasters
  • Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 November 2019 - 01:13 PM

Од пара које ћеш уложити за "кит" можеш уплатити теретану годину дана + да ти неки професионални тренер направи план исхране. 

Овако додајеш још килаже на бајс+бајс и ти скоро 135 кг и то је већ озбиљна бројка.

Дарко, ја у овом случају гласам за мењање начина исхране и активан тренинг.


  • 0

"Лажима је све почело"


#13 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 25 November 2019 - 01:42 PM

Gde je tačno tih 40% da vidim i to čudo :D

Kada imas 120kg procente nagiba mnozis sa 3 n2:hahaha


  • 1

#14 darko554

darko554
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 25 November 2019 - 04:05 PM

Au au mnozim sa 5x kad idem uzbrdo... Znate sta, ja sam presao preko 400km za 3 meseca voznje, tako da dobro znam da mi treba nesto da mi pomogne kad dnevno prelazim po 60km. A onda nalete uzbrdice, koje jednostavno nemate snage da izgurate. E sad koliko vidim da su direct drive motori losiji zbog veceg otpora pri kretanju bez motora. Tako da bi hteo da uzmem gear hub. I naravno 1000w je sigurno duplo tezi motor od ovog od 350w. Tako da to moram sutra da vidim uzivo i ako mi se svidi uzecu ga.

 

A inace teretana ovde u sumi gde sam ja nema. Zivim blizu kopa Kolubare. Tu nema nista sto bi podsetilo na civilizaciju kakvu vi znate. Jedina opcija je odlazak u grad. Koji je inace na distanci od 15km u jednom pravcu.... Dalje ne znam sta da vam kazem, ali opet ne mogu da verujem da se niko ne razume u ebajkove na forumu.

 

I da se razumemo jedno je kad se vozikate po Bgu sto sam vec iskusio a totalno nesto drugo kad prelazite preko 50km dnevno i gde vam je jedina opcija bajs jer je to jedino sto vam zakon dozvoljava radi zdravstvenih problema. Znaci nema polaganja. A prevoz skoro da i ne postoji.

 

Inace trenutni bajs nije los, u odnosu na one koje sam imao. Pre sam imao capriolo zmije, sve. Plus nekog polara, a sada vozim capriolo roadstera 2 2016 i mogu vam reci bajs leti. Samo mu malo fali uz uzbrdice koje su brutalne snage.


  • 0

#15 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 November 2019 - 06:30 PM

To je ono sto mene interesuje, znaci da okrecem pedale ali kad dodje do uspona koji je bukvalno 40% onda to ne moze niko normalan da pedala bez motora nego lepo sidje sa bajsa i opet crkne, ako me razumete... Ub je rupcaga i treba se popeti....



Ne bih da pametujem ali teško da igde postoji asfaltni put sa 40% nagiba jer je to ekstremni nagib čak i za terenska vozila. Proizvodjači terenaca ne navode da im vozila mogu savladati nagib veći od 45%.
Čak i 30% je ozbiljan uspon za mnoge automobile.
Da nisi ti to možda malo precenio?
Sa tom tvojom kilažom nogama je mnogo i 16%.
Ja imam 86kg i moram muški zapeti na 16-18% uspona.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#16 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 26 November 2019 - 08:49 AM

Kako vidim iz priče, čovek mora da se drži bicikla jer mu zakon po nekom osnovu ne dozvoljava da koristi SUS.
OK, ima na forumu čitava podsekcija o ebajkovima pa pogledaj, ne treba ti posebna tema.

Savete o dijeti shvati ozbiljno; ja uđem u svoj spisak zdravstvenih problema kad dignem na 3-4 kg van "gornje prihvatljive granice" a ti si brate 20 kg iznad nje.

PS 400/3 = 130–150 mesečno = 4–5 km dnevno, aj da kažemo 10 dnevno jer niko ne vozi *baš* svaki dan. Mnogo je bolje da svaki dan voziš tih pola sata-sat nego da, ako se držimo brojki koje si naveo, to spakuješ u 2 dana i raspadneš se sa tih 60+ dnevno.


  • 0

#17 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 26 November 2019 - 01:43 PM

Ja vozim BAS svaki dan.I koliko znam i Zoran031 isto tako. Valjda nisam skrivio ako sam nekada prehladjen ili ne daj boze bolestan.

 

darko554-Tu se niko ne razume u E-bikove racunajuci i mene iako sam el. mehanicar i nekada radio amater,na pogresnu adresu si se obratio. Probaj ima neki Dusan sto prodaje te setove za prepravku Obicnog bicikla na E-bike sta ce ti on reci.

 

Sta ima veze koliki je uspon,za coveka je veliki,puno vazno, sto sada neko dosta vozi po putevima i zapamtio je znakove i procente na putu,jaka stvar.

 

Drugo,sto se tice kilaze,mozda covek i ne moze da skine  kg. vozeci samo bicikl. Mozda je to njegova tezina bogom dana sto on i sam kaze da mu kondicije ne nedostaje,sam kaze  da dosta vozi . Eto ja 178.5 cm a nema sanse da se spustim ispod 92kg. Znam ja da bi trebalo izbaciti veceru,ali ajde vi gospodo sa mnom svako vece zimi 35km,leti 53km.pa cu vas videti da li necete staviti nesto u usta posle voznje. A presao sam 55000 km za 4-5 god. Bio sam tezak 103 kg,i kada sam poceo intezivno da treniram spustio sam kilazu na 86kg. Onda sam poceo  da malo vise jogurta i tosta da veceram (CITAJ -SAMO JOGURT I TOST uglavnom) i poceo sam stalno da se vrtim oko 92kg,znaci da je to moja prirodna tezina.Noge ko izvajane ruke se stanjile glava smanjila a i dupe ali skinuti salo sa stomaka i stomak( da bude ravan kao daska) nema sanse, a nemam nameru da glumim manijaka i posecujem teretane .To prepustam steroidnim Svarcenegerima,( sto se tice kilaze tu i debljina kostiju igra ulogu po meni)

 

Jedino da sada napravim bizance , pa da me nerviraju ka admina,ali mator sam za takve pertumbacije.


  • 1

#18 darko554

darko554
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 26 November 2019 - 06:47 PM

Ja se izvinjavam sto sam promasio temu. Danas sam bio kod servisera. Covek je konkretan. Dao mi je sve motore da probam, vidim koliko su teski.... 1000w au covece! Znaci to ide samo na neku celicanu. Nikako na moj mali alu ramic. Na kraju je samo bilo logicno uzeti 350w i biti srecan. Naravno sa baterijom od 840ah :D Tako da ce moci to preko 60km. Asistencija je tu. Neki displej, i naravno gas na drsci.

 

Brzina zadovoljava, 25kmh ali max je 35kmh.

 

Ajde tamo do sledece nedelje postavljam slike ovde sta sam uradio, jer zbog moje udaljenosti moram sam da sklopim sve to, sem tocka koji sam ostavio majstoru. Moja preporuka je da ako hocete da imate motorcic da vas izvuce nekad iz glibe nikako vise od 350w. Ko ima celicanu 500w. 

 

E sad voleo bih da znam kako bi se ponasao na super bike ramu od karbona xD Znaci moj bajk je 14kg a mogao bih jos da ga spistim na 12kg sigurno, malo preko mozda. Posto je ram supalj. 

 

E a oni karbonci su ispod 10kg, to mora da je dozivljaj voziti... Bas bih voleo probati tako nesto. Ne znam kako stojite sa zastitama. Ali ja sam se zezao pre par meseci i dobio upalu pluca. Sad iskreno kupio sam full kacigu, iz razloga sto mogu po mrazu juriti ali nece mi otici sinusi, takodje leti obavezna full kaciga jer se roje neki leteci mravi, pa kako vozis kad uletis u taj roj bude dozivljaj. Uzeo sam biciklisticke jakne, sa nekom macijom trakom. Znaci nema vise vetar da produva. Pa cak i da pljusti kisa.... To je cela poenta, snaci se nekako za prevoz i naravno rekreacija.

 

Inace ja sam veoma gabaritan. Imam doooosta krupne i teske koske. Ja nikako ne mogu otici ispod 100kg. Sad sam 115kg, posto sam prelezao upalu pluca malo je poceo da se gubi taj jojo efekat od gojenja, radi lezanja skoro mesec dana. A pre svega ovoga sam bio na 106kg. 


  • 0

#19 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 26 November 2019 - 09:11 PM

Krupne koske su jedna od vecih zabluda

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
  • 2

#20 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 07 December 2019 - 05:40 PM

A sta mislite da je bolja opcija od motora?

kadenca, za*ebi motor.

koji ti je odnos zupcanika?


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika