Jump to content


Fotografije

Problem sa kocnicom


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
3 odgovora na ovu temu

#1 BlackDriver

BlackDriver
  • Members
  • PipPipPip
  • 91 posts

Postavljeno 14 November 2019 - 11:14 AM

Zdravo ljudi imam problem sa zadnjom vbrake kocnicom leva pakna je priljubljena uz felnu i po malo blokira tocak oseti se u voznji naravno, probao sam sa oni srafovima na klesta ali nista se ne desava.

Ali kad stiskam kocnicu tocak se mrda na desnu stranu, a centriran je letos prav kao strela. Sta bi moglo da bude u pitanju? 


  • 0

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14609 posts

Postavljeno 14 November 2019 - 04:21 PM

Ako podesavanje srafova ne pomaze onda probaj rukom da jos vise iskrivis oprugu kako bi lakse odvajala paknu od felne (link).


  • 0

#3 BlackDriver

BlackDriver
  • Members
  • PipPipPip
  • 91 posts

Postavljeno 14 November 2019 - 05:45 PM

Aha uradio sam to iskrivio sam oprugu i podesio one srafove sa strane i sad leva pakna ne dodiruje felnu. 

 

Ali kad stiskam kocnicu tocak se pomera levo desno jel treba da brinem zbog toga?


  • 0

#4 Markoris

Markoris
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 14 November 2019 - 08:30 PM

Mada bas ne razumijem u potpunosti sto si napisao al da pokusam pomoci.
Prvo bih provjerio sam tocak, dal je centriran, ima li lufta u nabli, dal je obruc centriran u odnosu na nablu?
Kad bi to sredio onda bih potpuno skinuo kocnice , sve dobro ocistio. Onda bi ih ponovo montirao od pocetka. Imas mnogo upustava na yuotube kako se pravilno montiraju V kocnice.
Mislim da jedna pakna prije dohvati obruc i to jerazlog sto se tocak mrda u stranu prilikom kocenja.

Da dodam video jednog naseg clana vezan za V Kocnice


https://youtu.be/EJxZLHoLw0c


Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika