Jump to content

Fotografije

kineski karbon?

• Molimo uloguj se da bi odgovorio
3 odgovora na ovu temu

#1 Polar29

Polar29
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 05 November 2019 - 10:57 AM

Pozdrav, čim dođu hladniji dani nepovoljni za pedaliranje, počne se razmišljati o budženju bajka :) Ne da vrag mira. Gledam po ebayu dosta povoljne ponude (50 i više dolara) karbonskih kompleta za MTB: volan, lula i šticna. Je li to, prije svega, sigurno? A onda i koliko bi se isplatilo što se skidanja na težini tiče? Trenutno vozim s Forceovom alu lulom i volanom, vjerovatno oko 400 grama zajedno. Vidim i primamljivu ponudu karbonskih sjedišta (ovo u kontekstu kineskog karbona)?...

• 0

#2 syncemasters

syncemasters
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 05 November 2019 - 12:02 PM

Ja sam pre par meseci kupio EC 90 720mm karbonski volan - Kinez.
Namontirao sam i vozio neko vreme. Onda odem na YouTube i bacim pogled na recenzije kineskih karbonskih delova.
Uglavnom su to bili volani. Nadjem na snimak na kome lik vozi, naleti na veću rupu, pukne mu jedna strana volana i zamalo da padne pod točak od kola.
Ja često vozim prometnim putevima i nisam mogao da zamislim šta bi se desilo da mi volan pukne iznenada...pa sam na kraju vratio alu volan.
  • 0

#3 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 944 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 November 2019 - 02:45 PM

Skidanje težina sa bicikla da bi imalo smisla ide nekim redom.
Težina se skida prvo sa krupnijih/težih komponenti.

Kod niskobudžetnih bicikala dosta bolja(osetnija) unapređenja će biti stavljanje kvalitetnijih komponenti, čak i samo ulepšavanje bicikla će imati više smisla nego staviti 10 gr. lakši korman na biciklo od 15 kg.

Kod pada prvi na udaru su korman i lula, mislite o tome.

Rekreativna vožnja "trpi" dosta, što je čovek više biciklista kompromisa treba da je što manje.

Sve ovo pisanije je za sigurniju, udobniju i lepšu vožnju

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
  • 3

Biciklisticki Youtube Kanal
Kopirajte link(copy/paste) ako Vas prebacuje na Google+
https://www.youtube.com/user/IONESabac

#4 Polar29

Polar29
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 06 November 2019 - 07:11 AM

Hvala, syncemasters, hvala, IONE. Dakako, sigurnost na prvom mjestu. Nedavno sam pao upravo preko volana i da je bio kakav kinez, možda bi i pukao, što bi onda umjesto nekoliko ogrebotina sigurno značilo lomove.

• 0

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika