Jump to content


Photo

pomoc za kupovinu eletro bicikla

elektro bagang bosch 1000w

  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 stevic

stevic
  • Members
  • 4 posts

Posted 04 November 2019 - 04:11 PM

ovako treba mi pomoc da kupovinu eletro bicikla pa mi treba saveti iskusnih koji su se opeki na svoje greske

onaj ko se razume neka me ispavi ako gresim

 

biciklo mi treba da brsku voznju i off road
tako da ako se ne varam treba mi biciklo na srednji pogon nikako na zadnji (u zadnjem tocku)

motor u zadnjem tocku od 1000w daje pribliznu snagu od 40nm(njutna) dok recimo bosch aktive line oko 50nm ili pergomanse line 60nm (namenji mislim za brdsku voznju mislim) cak mislim da su novi modeli na 75NM

mene zanima da li ima jacih motora od tog u toj nekoj kompletonoj verziji gde je sve fabricki
ako nema da li je bolje opredili ti se za bafang motore na srednji pogon
 

bagang 1000w na srednji pogon trebalo bi da ima snagu od 160nm. cena oko 1000e sa baterijom bez carine. montira se tako sto se izvade pedale i u tu rupu se savlja deo ovog mtora na koga se onda montiraju pedale

https://www.aliexpre...rchweb201603_52

 

HTB1ez8vXLfsK1RjSszgq6yXzpXax.jpg

 

 

e sada zanima me da li imaju seriska prozivodnje kompletno biciklo motor od 1000w na srednji pogon moze i jaci
i da li je ovaj bafag zaista duplo jaci na brdu i neuporedivo bolji.

i ko je strucan na ovom polju da mi ogovori

1. da li postoji biciklo na srednji pogon preko 250w i koji su?
2. da li je bafang 1000w bolji od bosch perfomanse line?

 

da li je bolje kupiti bagang 1000w sve novo baterija punjac motor .... za 1000e i dodati jos 350e za full deore

ili  polovno i originalno bosch perfomanse line gde se ne zna trajanje i ishabanost motora za 600 do 1000e

 

 

 

 


  • 0

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Posted 04 November 2019 - 06:29 PM

Koliko vidim ovo nije motor za pedelec bicikle vec vozac sam odredjuje kolicinu gasa preko rucice na volanu. I tu dolazimo do glavnog razloga zasto bosch i ostali retko prave motore jace od "250w" a to je zato sto nisu potrebni. Baterije duze traju bicikl je laksi a glavna prednost pedelec bicikala je sto pomazu vozacu skoro "neprimetno" sto je najvise zasluga senzora i softvera koji poseduju pa je veoma prijatno voziti takve pedelec bicikle kod kojih vozac ne mora voditi racuna o tome koliko i kada ce dodavati gas nego samo mora da okrece pedale. Sa ovim motorom od 1000w bez senzora stalno ce da ti proklizava zadnji tocak i moraces non stop da radis na gasu sto je za pravu biciklisticku MTB voznju veoma zamarajuce.


  • 0

#3 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1410 posts

Posted 04 November 2019 - 07:04 PM

Brose nudi elektro motore sa 90nm.
Nedavno je neko izbcio motor sa 120nm.
  • 0

#4 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Posted 04 November 2019 - 09:42 PM

Baš me zanima koliko traje lanac sa takvim obrtnim momentom.


  • 0

#5 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1337 posts
  • LocationBeograd

Posted 04 November 2019 - 11:48 PM

Apropo bafang motora, nisam siguran da to može da se montira na bicikl bez neke intervencije na ramu?

Svakako, sviđa mi se opis... 'this motor is black' :D
  • 0
The sea, the sea

#6 broker975fx

broker975fx
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationBeograd

Posted 05 November 2019 - 07:20 AM

Uzmes ovako nesto i zavrsis posao, teras uz i niz Alpe i pevas https://www.speciali...vo/c/eturbolevo

Cene za nove su brutalne ali ima polovnih starijih modela i za ispod 2000 eur na berzi
  • 0

#7 stevic

stevic
  • Members
  • 4 posts

Posted 05 November 2019 - 10:05 AM

Koliko vidim ovo nije motor za pedelec bicikle vec vozac sam odredjuje kolicinu gasa preko rucice na volanu. I tu dolazimo do glavnog razloga zasto bosch i ostali retko prave motore jace od "250w" a to je zato sto nisu potrebni. Baterije duze traju bicikl je laksi a glavna prednost pedelec bicikala je sto pomazu vozacu skoro "neprimetno" sto je najvise zasluga senzora i softvera koji poseduju pa je veoma prijatno voziti takve pedelec bicikle kod kojih vozac ne mora voditi racuna o tome koliko i kada ce dodavati gas nego samo mora da okrece pedale. Sa ovim motorom od 1000w bez senzora stalno ce da ti proklizava zadnji tocak i moraces non stop da radis na gasu sto je za pravu biciklisticku MTB voznju veoma zamarajuce.

gresis i ovo su "pedalici" isto ima asisitenciju kao i bosovi motori ali zbog osetne snage ima i gas jer ga ima smisla staviti zbog velike jacine, kada ga zavrsnes i bez pedala ce se kretatiti sto na malim snagama bas i nije moguce. inace 250w se prave jer u eu ima zakon da ne sme da motori budu veci od 250w u ptotivnom polazu registarciji i tablicama, a nama sva bicikla dolaze iz eu 


  • 0

#8 stevic

stevic
  • Members
  • 4 posts

Posted 05 November 2019 - 10:13 AM

Brose nudi elektro motore sa 90nm.
Nedavno je neko izbcio motor sa 120nm.

hvala tako nesto me je i zanimalo. samo sto je izgleda problem i oni ogranicavaju brzinu na 25km 


  • 0

#9 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Posted 05 November 2019 - 12:47 PM

Sto je to problem za brdsku voznju i off-road? Nizbrdo ti ionako ne treba asistencija, za ravno i uzbrdo ako treba nesto brze, mozda je pre odgovor kroserica :)

Za asfalt mogu da razumem, za off-road mi to deluje sasvim ok brzina sto se asistencije tice.


  • 0

#10 stevic

stevic
  • Members
  • 4 posts

Posted 05 November 2019 - 08:04 PM

kada sam kupovao skuter sve sam na netu detaljno pogledao koliko trosi koliko je snaga koliko moze da ide i tako sam kupio kineza sve je to delovalo dobro al kada sam seo na drugarov pezoov skuter video sam da sve to sto sam citao nema veze sa vezom odma se video kvalitet od od ubrzanja do kocenja 

elim treba mi savet nekoga ko je imao kontakt i sa bosch performasne line i sa bafanogom neko ko je osetio uzivo sta je bolje, sta je kvalitetnije. Kod bosa to su sve kvaliteni bicikli cim ona kostaju novi po 5000e ali su i duplo slabiji nego bafang e sada to je isti problem kao i sa skuterom bafang je duplo bolji na papiru razvija 160nm bos samo 60nm a da li je zaista skoro tri puta jaci i da li je uopste bolji


  • 0

#11 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1410 posts

Posted 05 November 2019 - 08:33 PM

Bicikl biras prema potrebama, finansijama, ponudi na trzistu.

Iz licnog iskustva ne vidim neku potrebu za jacim motorom od tipa Bosch Cx.

Od vecine poznavaoca sam dobio preporuku za Bosch sistem, najzastupljeni je, ima delova za servis...mislim Srbija.

A odabir za Cx je bio ne zbog njegove jacine, nego po iskustvima mnogih, najbolje se pokazao u eksplatisanju.

Brose u varijanti sa 90nm je naravno jaci, pitanje da li ima potrebe...a za bilo kakvu intervenciju u Srbiji bude problemcic.


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users