Jump to content


Fotografije

Torbice


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
111 odgovora na ovu temu

#1 rekreativac20

rekreativac20
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 23 October 2019 - 09:22 AM

Pozdrav kolege prodaje li neko neke torbice za bicikl, polovne da nisu pocepane, u to mogu da spadaju, za korman, sic, ram svejedno ako neko ima a zeli da proda, nek mi posalje u poruci sliku i cenu, hvala
  • 0

#2 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1337 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 October 2019 - 06:22 AM

Mislim da to pitanje pripada ovde -
https://www.2bike.rs...interni-oglasi/
  • 0
The sea, the sea

#3 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 21 June 2020 - 04:42 PM

Jedno kratko pitanje.


Treba mi hitno jedna torba za ram. Nasao sam ovu na berzi:

https://www.2bike.rs...-2#.Xu-NtB6bGSQ


Da li je neko imao iskustva sa njom, neko misljenje otprilike?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#4 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 21 June 2020 - 06:50 PM

Dobra ako ces da nosiš pribor za roštilj ili za pecanje

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 1

#5 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 21 June 2020 - 07:06 PM

Koristio si takvu pretpostavljam? Sta ne valja konkretno i zasto?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#6 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 June 2020 - 07:52 PM

Ja nemam nikakvog istustva sa tom torbicom, a ni sa firmom koja je pravi. Ta firma se pojavila skoro na berzi, barem koliko ja znam, sto opet ne znaci da im proizvodi nisu dobri, ali je pitanje koliko ljudi je do sada imalo prilike da koriste njihove stvari.

 

Meni su mnogo bolje, a i bolje ili manje lose mi izgledaju, torbice koje pocinju vec od front tube tj one koje se kace za top tube i down tube a ne na top i seat tube. Em sto je njima lakse baratati ako ti zatreba nesto u voznji (verovatno retko ili nikada), em sto mnogo manje smetaju pri vadjenju bidona. Ja sam kod Alekse (alx) video ovu Deuter (https://www.interspo...ba-za-ram-85611), a onda je i kupio jer je bas zgodna a dobro se uklapa u ram (touring tip, horizontalna top tube), mada je ipak dosta manja od ove koju si ti linkovao. Na turama u njoj nosim par unutrasnjih guma, montirace, dzepni alat i par drugih sitnica.


  • 0

#7 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 21 June 2020 - 08:27 PM

Hvala Borise na odgovoru.

 

 

Ono što me brine kod torbice koju sam ja linkovao jeste da li kada se ta torba montira na ram, možda otežava izvlačenje bidona iz nosača u toku vožnje što mi je veoma bitno. Svakako mi je jasno da je uz bilo kakvu torbicu na ramu teže izvući bidon nego kad je nema uopšte, ali bilo bi dobro da je to samo moguće i ništa više, barem onog bidona koji je na down tubu.

 

Sad, ono za šta meni treba takva torbica jeste da u nju popakujem rezervni donji veš, jednu majicu za spavanje i eventualno rezervrni dres jer planiram vožnju od 2 dana pa samo da imam ono osnovno da mogu da prespavam. Ispod sica već imam jednu torbicu zapremine 2l, u nju bi išlo sve ono ostalo treba da ponesem. Dakle, moja nedoumica oko te torbice koju si ti linkovao Borise jeste da li bi u nju, s obzirom da je po specifikacijama zapremine 1,7l, stalo sve ono što sam naveo? Tebe pitam jer znam da si iskusan cikloturista. :)


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#8 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 21 June 2020 - 08:38 PM

Za drumasa ti je bolja ona iza sedista, u nju mozes mnogo bolje da se popakujes i nista ti nece smetati, a ima raznih varijanti velicina

 

Ovakva, slika je samo primer:
apidura-expedition-saddle-pack-9l-on-bik


  • 0

#9 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 21 June 2020 - 09:04 PM

(link)


  • 1

#10 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 21 June 2020 - 09:38 PM

Te velike torbe za ispod sica trenutno nema na berzi, a meni treba da do utorka stigne kod mene. Čak i kad bih kupovao takvu torbu ne bih Apiduru, jer iako je skroz nepromočiva i sve ostalo, previše je dati preko 100 eura za takvu torbu a trebaće mi sad i ko zna kad.

 

Što se ove napred tiče, deluje super, samo možda ipak preveliko za ono što mi treba. Jel mi se samo čini sa slike ili ima onu opciju da se onako namota i smanji ako nema potrebe za korišćenjem pune zapremine? Smeta li takva torba za hvatanje kormana na onom ravnom delu i kako uopšte montirati prednje svetlo koje se montira na korman kad je takva torba montirana na bajsu?


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#11 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 June 2020 - 07:35 AM

... Dakle, moja nedoumica oko te torbice koju si ti linkovao Borise jeste da li bi u nju, s obzirom da je po specifikacijama zapremine 1,7l, stalo sve ono što sam naveo? ...

Mislim da bi, ako bi to bile stvari od aktivnih materijala tj ves, majica i dres koji se lako savijaju i pakuju u malu rolnu. Ipak, daleko od toga da sam siguran jer su materijali drugaciji a i nije isto pakovati M i XXXL majicu... Sasvim sigurno ne bi stale stvari od pamuka koje jos i treba da lice na nesto kada se izvade.

 

Ako ti je to vec hitno lepo zbudzi bilo kakvu varijantu - vezes torbu ili kesu za korman ili na sticnu, sitan ranac na ledja ili nesto trece - a narucis nesto "normalno" za onaj sledeci put, ako ce ga biti.


  • 0

#12 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 22 June 2020 - 08:05 AM

Hvala Borise na odgovoru.

 

 

Ono što me brine kod torbice koju sam ja linkovao jeste da li kada se ta torba montira na ram, možda otežava izvlačenje bidona iz nosača u toku vožnje što mi je veoma bitno. Svakako mi je jasno da je uz bilo kakvu torbicu na ramu teže izvući bidon nego kad je nema uopšte, ali bilo bi dobro da je to samo moguće i ništa više, barem onog bidona koji je na down tubu.

 

Sad, ono za šta meni treba takva torbica jeste da u nju popakujem rezervni donji veš, jednu majicu za spavanje i eventualno rezervrni dres jer planiram vožnju od 2 dana pa samo da imam ono osnovno da mogu da prespavam. Ispod sica već imam jednu torbicu zapremine 2l, u nju bi išlo sve ono ostalo treba da ponesem. Dakle, moja nedoumica oko te torbice koju si ti linkovao Borise jeste da li bi u nju, s obzirom da je po specifikacijama zapremine 1,7l, stalo sve ono što sam naveo? Tebe pitam jer znam da si iskusan cikloturista. :)

 

Razmotri ovakav nosač bidona, s njim će bilo kakva torbica mnogo manje smetati: 

https://www.2bike.rs...94/nocac-bidona

https://www.2bike.rs...-nosac-bidona-3

 

Možda i ovako nešto, ako je važno da ostanu upareni nosači: https://www.2bike.rs...lite-cannibal-7 Bitno je samo da podržava izvlačenje i ubacivanje sa strane.

 

Naiđoh i na ovo, najviša cena ali novo iz prodavnice: https://www.2bike.rs...nosac-za-boce-1 Interesantan sistem, daje dosta fleksibilnosti u pozicioniranju.


  • 0

#13 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 22 June 2020 - 09:20 AM

Hvala na predlogu.


Svakako sam razmatrao te nosace bidona kod kojih se bidon stavlja sa strane. To bi bilo jedino resenje pri kojem ta torba ne bi smetala.

Sve nesto kontam da uzmem onu torbu sto sam ja linkovao jer je svakako najveca a prodavac tvrdi da je nepromociva. Velike torbe ispod sica ne volim jer kako god da se montiraju uvek malo lelujaju levo desno kad se vozi van sedla a ja redovno volim da se pedalam van sica.

Ili cu uzeti ovu torbu na ram ili jednostavno staviti mali ranac na ledja kao prvu pomoc (sto uvek izbegavam) a onda cu za sledeci put pronaci neko dugorocno gledano bolje resenje...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#14 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 22 June 2020 - 09:58 AM

Postoji i ovako nešto (ja imam): sprečava torbu da se klati levo-desno + ima nosače za 2 bidona.

81376395-563585564484387-833190987473249

IMG-20200213-152543.jpguploadpic
  • 1

#15 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 June 2020 - 10:03 AM

Kakve veze ima što se klati? Da dizajn te Apidure ne valja ne bi ni koštala 100 eura i bila popularna. Mada za minimum nekih sitnica nisu ni potrebne torbekanje, dovoljna je veća torbica ispod sedišta, da ne kažem i samo džepovi.


  • 0

#16 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 22 June 2020 - 10:05 AM

Hm, jako zanimljivo resenje. Ajde postavi jos poneku fotku sa montiranom torbom, da se bolje vidi...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#17 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 22 June 2020 - 10:07 AM

@Gadjan

Ja jednostavno ne volim da se klati i da se teret u torbi konstantno prebacuje sa jedne na drugu stranu dok vozim. Nebitno je koliko kosta i koliko je dobra.
  • 2

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#18 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 22 June 2020 - 10:15 AM

Ja napisao da je slika apidura samo primer ima raznih proizvodjača istog koncepta a ne mora ni da se ljulja.
Ona trougla torbica je jako mala a glomazna tu ništa neće stati.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 0

#19 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 22 June 2020 - 10:39 AM

@Gadjan
Ima veze što se klati, pogotovo ako je šticna karbonska (mada može da se obmota nekom zaštitom).

Hm, jako zanimljivo resenje. Ajde postavi jos poneku fotku sa montiranom torbom, da se bolje vidi...

Samo su kod mene bidoni iskošeni, i sam držač oboren nadole, jer je tako moralo zbog sedišta (amortizeri smetaju).

IMG-20200213-152517.jpg
  • 1

#20 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 22 June 2020 - 10:44 AM

Evo ti i video:


  • 2




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika