Jump to content


Fotografije

GPS uređaji


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
688 odgovora na ovu temu

#441 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 10 April 2022 - 07:47 AM

Ne znam, ali trošiš enegiju a bolje da si napisao nešto o "aktuelnim pitanjima" za 1030 koga dobro poznaješ koliko sam čitao.
  • 0

#442 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 10 April 2022 - 09:04 AM

Znači li to da si podesio samo na GPS a ne na GPS+GLONAS i GPS+GALILEO?
Ja nikada nisam izgubio signal ovih 7-8 vožnji što sam imao i sve je išlo glatko i brzo i bez problema.
  • 0

#443 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 10 April 2022 - 09:13 AM

Uf ono što mi ide opasno na živac je boje puteva na mapi. Pokušali su da raznim bojama razdvoje puteve po važnosti. To su baš us*ali ali BAŠ. Nije vezano samo za edge 1030 nego, bar ja mislim, sve garmin uređaje sa ekranom u boji i mapama.

Dokle god radi ne popravljaj.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 1

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#444 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 10 April 2022 - 09:26 AM

Iz prvog tvog navoda, kako bi onda ovaj sačuvani fajl na kompu u .gpx formatu prebacio na Garmin pošto sam probao ovu drugu opciju preko create route i OK ide? Negde si i napisao da je prevazidjeno kopiranje u foldere uredjaja kod novijih modela.

Odes na:
https://connect.garm.../modern/courses
i onda taj .gpx ovde importujes:
Capture.jpg
post picture online
 

I iz drugog navoda, na koji način iz Ride with GPS da prebacim na Garmin takodje. Opet moram na komp pa na Garmin možda, na koji način ili nekako direktno na uredjaj ?

ides
 
 
na:
www.ridewithgps.com i nadjes rutu koju hoces da prebacis i ovde exportujes
 
Capture.jpg
Zatim izaberes vrstu fajla, .fit, ili pomenuti .gpx, downloadujes i onda importujes kao gore sto sam iznad objasnio.
 
Rute se pojavljuju u connectu pod courses i ako je telefon spojen kablom na racunar kliknes na send to device:

Capture.jpg
 
Takodje se ruta istovremeno pojavi i mobilnoj aplikaciji, tako da ako su spojeni telefon i garmin iz aplikacije to funkcionise bezzicno i mozes sve da odradis preko BT ili preko wi-fi zavisi od uredjaja na koji se prebacuje ruta.
 
 

Samo da napomenem, meni Garmin automatski vuče moje Strava rute samo ako su označene zvezdicom. Ne povlači automatski sve.
Ako se ne varam, Garmin Connect može da usisa gpx i onda se ta ruta prebacuje u uređaj kao i rute koje su kreirao.

Nisam obracao paznju, ali nikakav problem nije da stavis zvezdicu na sve rute koje ti trebaju, a i to moze sa telefona.
 

Sada već barataš pojmovima, ali bi ti svakako preporučio da pogledaš: http://www.freebikin...g/GPS/uvod.html i http://www.stazeibog...q/gps-uputstvo/ mnoge stvari će ti potom biti jasnije. Svakako tu se nalaze i odlični, dobro opisani predlozi za vožnju. Srećno!

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

To su sve jakoo stara uputstva kada su se garmini povezivali kablom na racunar i tako se sve prebacivalo, a garmin connect nije postojao.
trekovi su i dalje funkcionalni i sve moze da se radi i na starinski nacin tako da je sve unazad kompatibilno, ali postoji jednostavniji nacin.
  • 2

#445 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 10 April 2022 - 10:27 AM

Hvala Bakara brate !
Ovo ne znam gde bi našao (sem duge opsežne istrage), u uputstvo o ovome nema ništa a noviji modeli još nisu toliko rasprostranjeni pa je znanje o softveru još krhko.
Živ nam bio!
  • 0

#446 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 10 April 2022 - 11:58 AM

Možeš probati i Komoot. Jedan region je besplatan, ako hoćeš više od toga to košta (bilo 20i nešto evra). Ima i subskripcija za ostale stvari kao (samo staze za određene vrste vožnje, itd.). Inače unos ruta su dva klika ako je instaliran Komoot na garmina.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 1

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#447 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 10 April 2022 - 12:59 PM

Instaliraćemo i Komot na Garmin, našao sam. I to je dobra aplikacija, tek otkrivam...
Ako ima još koja zanimljiva i korisna, podeli, može i iz druge oblasti primene
  • 0

#448 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 10 April 2022 - 01:35 PM

Ja koristim AccuWeather kao widget i Komoot app. Ništa posebno, probao sam više stvari ali mi ništa nije ostavilo utisak to mi baš treba.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 1

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#449 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 25 April 2022 - 01:34 PM

Razmisljam o kupovini nekog gps uredjaja, svakako nesto jeftinije, pa sam naleteo na ovo

€ 45,85 55%OFF | Magene C406 Bicycle GPS Computer MTB Road Cycle Smart Wireless Waterproof Speedometer Garmin Bike Accessories S3+ H64 For Strava
https://a.aliexpress.com/_msJrJ6e

Uzeo bih ovaj set jer samo traka i senzor su oko 30dolara odvojeno. Neko misljenje?Screenshot_20220425-153231_AliExpress.jpg

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
  • 0

#450 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 25 April 2022 - 02:17 PM

Stvarno nije skupo. Ajde čekam i ja da čujem mišljenje pa bih plavi uzeo. Jedino šta mogu da primetim je da bela pozadina uvek više jede bateriju od tamne...

https://youtu.be/VxNm3fu1nDI
Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#451 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1415 posts

Postavljeno 25 April 2022 - 02:40 PM

Nemam svoje licno iskustvo, pa ne mogu dati licni sud.
Od skoro ga kolega biciklista koristi, po njegovom licnom iskustvu je nezadovoljan.
Blago receno...zazalio je svaki dati euro za njega...
  • 1

#452 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 459 posts

Postavljeno 25 April 2022 - 03:05 PM

Samo imaj u vidu da je taj set sa HRM 70 evra a ne 45. Plus još to kad ti pošalju regularnom poštom, pa carina, pa PDV, može da te opušteno izađe na 90+ eur a može da se desi i da ga poštar negde zagubi. Meni ovako na prvi pogled deluje malo bezveze zato što zapravo nema map navigaciju, ali osim toga deluje pristojno, ne znam kakva je vidljivost ekrana na jakom suncu ili po mraku, ja sam to imao problem sa Cateye brzinomerom koji sam imao. 

 

Druga stvar koja nema veze konkretno s ovim ali ima sa tim kineskim health stvarčicama jeste da oni u neke uređaje niže klase stavljaju poprilično neprecizne monitore za broj otkucaja srca. Firma u kojoj sam ranije radio je uvozila kao smart satove, poručiš iz Kine, pošalješ im neki brend koji hoćeš i onda ih prodaješ ovde. I sticajem okolnosti sam nekoliko njih uzeo na probu, čisto da vidim kako radi, najupečatljivije iskustvo mi je dao jedan ženi (kao kopija Apple Watch pa izgleda lepo i njoj se svideo) i otišli mi da se penjemo na Rtanj, ona prokuvala, umire uspon gore, kaže kako je moguće da mi je puls samo 65? Ja hteo da umrem od smeha, mislim da joj je toliko puls kad ide uzbrdo kapiram da bi po ravnom mogla da prestigne Bolta :) Posle pitao ove momke što su to kao servisirali, oni su bili u fazonu pa kao kinezi nam odgovorili u nekoj uvijenoj formi ne možete da imate preveliku preciznost na satu koji je u nabavci 10-15 evra, ako hoćete bolji senzor to košta još xx evra. E sad uzimali su neke koji su bili slične cene a radili mnogo bolje u tom domenu, ali npr imali probleme sa interfejsom i sl. U smislu nije nemoguće da ovo radi skroz ok, ali nije nemoguće ni da stave neki senzor reda radi računajući na to da je ovo za nekog da se malo poigra a da će ljudi kojima trebaju ozbiljniji parametri kupiti neki Garmin ili nešto. A kad pogledaš maltene za iste pare možeš da kupiš polovan Garmin, doduše bez dodatnih senzora. 


  • 0

#453 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Postavljeno 25 April 2022 - 04:21 PM

Ja imam njihov senzor za otkucaje srca.Radi perfektno sa G 520. Imaš i onaj XOSS mislim da je i jeftiniji ali nijedan nema navigaciju. S tim što ako pročitaš iskustva korisnika, zna im se potrefiti neki problematičan primjerak.


  • 0

#454 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 25 April 2022 - 07:56 PM

Ja koristim njihovu traku za srce uparenu sa cateye i radi bez problema


  • 0

#455 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Postavljeno 11 May 2022 - 09:50 AM

Ja imam senzore kadence i brzine uparene sa 530. Sve ok osim što baterija ode brzo.
  • 0

~be here now~


#456 sone69

sone69
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 23 May 2022 - 07:43 AM

Pozdrav svima. Imam jedno pitanje, ako neko zna odgovor... Imam Garmin Edge 1000, i kada ubacim u nj neku rutu i krenem na vožnju, non stop mi izbacuje poruku pogreška u kalkulaciji rute, iako se nalazim na pravoj ruti, tj nisam skrenuo sa staze. Znači nalazim se na pravoj stazi, a ono non stop pišti i izbacuje tu poruku.
  • 0

#457 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 May 2022 - 08:02 AM

Na brevetu proteklog vikenda kod jednog učesnika garmin potpuno zatajio. Prvi je prikazao rutu u kontra smeru a kasnije se sam isključio i nakon pokretanja ponovo snimao iz početka.
Osim robusne izrade i izdržljivosti u različitim vremenskim tokom korišćenja ja ne vidim nikakvu prednost u odnosu na bilo koji smartfon starije generacije.. o novim i da ne pričamo.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#458 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Postavljeno 23 May 2022 - 08:34 AM

Mislim da je to sve subjektivno.

Edge 530, koristim godinu dana, dva puta nedeljno, uvek sa učitavanjem unapred definisane rute sinhronizovane sa Stravom. Navigacija od početka do kraja radi ok, uz pojavljivanje segmenata ako su u okviru rute.
Kad promašite put u roku od 5-10 sekundi odradi kalkulaciju do cilja u zavisnosti od postojeće pozicije.
Nikad restart, nikad prekid ili gubljenje vožnje.
  • 1

~be here now~


#459 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 23 May 2022 - 08:40 AM

Pozdrav svima. Imam jedno pitanje, ako neko zna odgovor... Imam Garmin Edge 1000, i kada ubacim u nj neku rutu i krenem na vožnju, non stop mi izbacuje poruku pogreška u kalkulaciji rute, iako se nalazim na pravoj ruti, tj nisam skrenuo sa staze. Znači nalazim se na pravoj stazi, a ono non stop pišti i izbacuje tu poruku.

Nesto je evidentno pogresno, samo treba otkriti sta.

-da li se kreces pravim smerom ili kontra?

-da li si ti pravio rutu ili pratis tudju?

-Ako je trek snimljen mobilnim telefonom a ti ga pratis garminom to je prilicno neprecizno jer on ocekuje da nema oscilacija vecih od 3m, sve preko toga bude off rute.

- na kraju mozda je jednostavno ne ispravan fajl.


  • 0

#460 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 23 May 2022 - 09:51 AM

Vrv je kontra smer u pitanju

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika