Jump to content


Fotografije

GPS uređaji


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
688 odgovora na ovu temu

#41 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1336 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 November 2019 - 06:02 PM

Pozdrav svima. Zanima me da li neko može da mi preporuči aplikaciju (android) za pravljenje ruta koje bih mogao da učitam u elemnt bolt? Wahoo aplikacija ima opciju 'take me to' koja me u Srbiji navodi na najsporednijim putevima, kroz njive, davno napuštene ili nepostojeće staze i generalno svuda gde bi mi trebala Lada Niva, u najmanju ruku. Maps.Me je nešto bolji, ali ne mogu da pravim rute koje bih učitao u ciklokomp (barem ja ne umem), isto važi za G Maps. Ne koristim Strave i ostale bici aplikacije, samo mi treba nešto gde mogu da sam ucrtam rutu (ili modifikujem ponuđenu) i da je ubacim u ciklokomp. Ako sam promašio temu, vičite, dabome :)


  • 0
The sea, the sea

#42 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 08 November 2019 - 06:48 PM

Pa baš sa Stravom možeš da napraviš rutu kakva ti treba...mislim da prostije nema.

Posle toga ride with gps Ali je prepun ograničenja u free verziji

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#43 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 08 November 2019 - 08:12 PM

Edge 820 je dobar uređaj koji i posle svih software-skih update-ova ima problem sa ekranom tačnije sa odzivom. Ja ne mislim da je problem uopšte u samom ekranu nego u slabom procesoru, to se najbolje vidi pri traženju rute do određene tačke, ume da traje i 2-3-4 minuta (zavisi od rastojanja između dve tačke).

 

Pozdrav svima. Zanima me da li neko može da mi preporuči aplikaciju (android) za pravljenje ruta koje bih mogao da učitam u elemnt bolt?...

Ja koristim Komoot www.komoot.com ima rutiranje po tipu biciklizma i ima export to gps.


  • 1

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#44 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1336 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 November 2019 - 06:02 PM

Ja koristim Komoot www.komoot.com ima rutiranje po tipu biciklizma i ima export to gps.

 

Odlično, hvala!


  • 0
The sea, the sea

#45 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 November 2019 - 06:22 PM

Ja koristim Komoot www.komoot.com ima rutiranje po tipu biciklizma i ima export to gps.

Komoot je super, ima samo jednu manu. Plaća se :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#46 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 09 November 2019 - 06:44 PM

Sve se plaća, nema ni kod babe džabe. Ali može da se izabere region i taj region je džabe.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#47 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 November 2019 - 07:22 PM

Sve se plaća, nema ni kod babe džabe.

Ima. Maps.me se ne plaća uopšte, Here se ne plaća uopšte, OsmAnd samo ako hoćeš specijalne detalje...


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#48 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 09 November 2019 - 08:48 PM

kakav bre maps.me i here koji su android navigacije a covek trazi kreiranje rute za bajs koju ce ubaciti u wahoo??? n2:Dizzy


  • 0

#49 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 09 November 2019 - 08:56 PM

Jedno pitanje vezano za GPS uredjaje... ima li neko ko koristi ili je koristio Bryton Rider 15? Kakvi su utisci?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#50 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1336 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 November 2019 - 11:52 PM

Sve se plaća, nema ni kod babe džabe. Ali može da se izabere region i taj region je džabe.
Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


Tako je, komoot daje lokalno besplatne mape. Toliko mi i treba, za sad. Wahoo radi sasvim dobro po svetu, koliko sam do sad imao iskustva, tako da mi ovo trenutno rešava stvari donekle. Ako bude potrebe, dokupiću još koju srbijansku regiju za par stotina RSD.

Wahoo se lako povezuje sa mnogim aplikacijama, ali ni sa jednom nisam imao iskustva, koliko vidim samo komoot i strava imaju turn-by-turn navigaciju u okviru wahoo-a pa mi to sasvim odgovara.
  • 0
The sea, the sea

#51 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 10 November 2019 - 10:38 PM

Autonomija kod Bryton Rider 410. Posle nepunih 29-30h rada se ugasio u sred voznje. Od tih 30h, bilo je oko 22-24h voznje, ostalo je rad u praznom hodu tj u mestu pauziran. Generalno nije lose, ali nije deklarisanih 35h. Svo vreme koriscen senzor kadence, puls traka malo, mozda ukupno 10%. Moguce i da je zbog senzora skracen radni vek, a moguce i zbog temperature jer je dosta vremena radio ispod 15C.

 

Ono sto je definitivno mana jeste da nije bilo nikakve najave da je baterija pri kraju. Indikator baterije na ekranu uredjaja je mali i ima 3 inkrementa koja nisu linerno povezana sa stvarnim stanjem. Prva crtica se ugasila posle mozda 20ak sati, druga posle 8h, treca nije ni 2h izdrzala, bez upozorenja je prekinuo snimanje sa porukom da se dopuni. Ovo su definitivno mogli bolje da urade, makar 1h pre kraja da izbace "low battery" upozorenje i tome slicno.


  • 0

#52 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 November 2019 - 10:50 PM

Moj bogami prijavljivao low battery više puta. Ali da, kada prijavi ostalo je baš malo. Jako je loše što ne piše u procentima.


  • 0

#53 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 10 November 2019 - 11:03 PM

Iskreno nisam primetio da je bilo sta ispisao. Moguce da jeste, samo nisam u tom trenutku pogledao u ekran. Ovo kad se gasio sam jasno prepoznao jer je promenio ceo prikaz na ekranu sa simbolom USB kabla, gde sam odmah pomislio WTF :D


  • 0

#54 heftalica

heftalica
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 12 March 2020 - 12:14 PM

Garmin edge 520 ili Edge 130? Kakva su vam iskustva, koji mi predlaže te da uzmem? Hvala.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
  • 0

#55 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 12 March 2020 - 04:59 PM

Koristim 520 edge i zadovoljan sam
  • 0

#56 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 12 March 2020 - 06:49 PM

Garmin edge 520 ili Edge 130? Kakva su vam iskustva, koji mi predlaže te da uzmem? Hvala.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Za šta bi ga koristio? Da li bi kupovao nov ili polovan uređaj?


  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#57 heftalica

heftalica
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 12 March 2020 - 07:07 PM

Za šta bi ga koristio? Da li bi kupovao nov ili polovan uređaj?

Trenutno nemam neku veliku potrebu,najviše za merenje ruta, km, brzine više iz čiste znatiželje i naravno Strava. Nalazio sam i nove za oko 150e uglavnom edge 130.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
  • 0

#58 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 19 March 2020 - 07:01 AM

Da to može sve da ti završi 130 ali je pitanje da li ćeš na tome stati. Ako voziš šume ne preporučujem novije Garmin-e 830 ili 530. 520 lepo radi ali odziv ekrana je teško sran*e.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#59 heftalica

heftalica
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 19 March 2020 - 07:49 AM

Da to može sve da ti završi 130 ali je pitanje da li ćeš na tome stati. Ako voziš šume ne preporučujem novije Garmin-e 830 ili 530. 520 lepo radi ali odziv ekrana je teško sran*e.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Hvala prijatelju. To sam i pretpostavio da bi mi edge 130 radi posao. Uglavnom sam na drumu. A to da li ću na tome stati, verovatno neću, znam čoveka.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
  • 0

#60 zmaj16

zmaj16
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 23 March 2020 - 01:24 PM

Hvala prijatelju. To sam i pretpostavio da bi mi edge 130 radi posao. Uglavnom sam na drumu. A to da li ću na tome stati, verovatno neću, znam čoveka.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Uz 130 ti ne dodje outfront nosac, samo onaj za lulu. Ja sam uzeo 520 plus, mala je razlika u cijeni u odnosu na 130 a dobijes nosac i veci ekran u boji. Mislim da je vrijedno razlike u cijeni
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika