Jump to content


Fotografije

Unutrasnja guma za deciji tricikl 260x55

tricikl

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
2 odgovora na ovu temu

#1 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 19 September 2019 - 10:19 AM

Treba mi unutrasnja guma 260x55 sa auto (schrader) ventilom koji je po mogucstvu zakrivljen (mada ovo nije presudno). Znaci, ovako nesto: https://www.aliexpre...3053169964.html

 

Da li neko ima ideju gde ovo nabaviti u Beogradu/Srbiji?

Pitao sam po manje vise svim biciklistickim radnjama/servisima koje znam, zvao po preporuci nekih od njih servise za trotinete/ortopedska pomagala, medjutim niko koga sam pitao nema unutrasnju gumu ovih dimenzija.

 

Svakako cu poruciti jednu sa Alija, problem je sto ode lepo vreme za voznju tj setnju ove sezone dok to stigne :) Zato bih probao da kupim ovde ako zna neko gde ima.

 

Krpljenje postojece nije moguce. Eksplodirala je jer je pametni tata (ja) prepumpao "gumu" po pritisku koji je pisao na spoljasnjoj, koji je ocigledno preveliki. Navodnici jer pored toga sto je pukotina velika, ovo nije guma koju mogu da zalepim sa lepkom/flekicama jer vise lici na plastiku nego na gumu. Usput nisam primetio da je bandas plastican pa i sama spoljasnja guma vise lici na plastiku, tako da nikakav pritisak veci od ~1 bar ne drzi. Smakne se lako sa felne, pa unutrasnja moze i lako da se ustine. Tako da bih mozda i bolje spoljasnje uzeo, koje vise lice na gumu nego na plastiku, mada ne znam da li ima poente bez promene tockova.


  • 0

#2 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 September 2019 - 12:17 PM

Jesi li siguran da krpljenje nije moguće? Koliko je velika pukotina? O čemu se tačno radi? Ne znam od čega je taj točak niti da li može da se nabavi ali nisam još video unutrašnju koja ne može da se krpi. Kažem krpi, ne lepi nego vulkanizira :D jer vulkanizacija je čudo. Pogledaj ovaj video kako to drži i kolika je rupa...

I meni je trebala unutrašnja sa krivim ventilom isto je bio neki manji točak ali za invalidska kolica i našao sam unutrašnju u servisu ortopedija novi život. Ako nisi kod njih probao mogu ti poslati brojeve servisera.

 


  • 0

#3 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 19 September 2019 - 12:31 PM

Nije mi guma pri ruci da slikam, ali zamisli da ima 3 pukotine, kao cvet, ali ide skroz oko gume, nije rez samo na jednoj strani. Odokativno, ukupno 20cm su svi rezovi kad bi im sabrao duzinu, a posto je mali obim tocka, nema poente da krpim. Cak i da hocu, nisam siguran da bi bilo izvodljivo :) Slikacu veceras ako se setim.

Posalji ako te ne mrzi kontakt pa cu pitati, nisam probao kod njih.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika