Jump to content


Fotografije

Koji triger šifteri za SRAM x3?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
17 odgovora na ovu temu

#1 nikoli_ca

nikoli_ca
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 September 2019 - 02:47 PM

Pozdrav cenjeni biciklisti,

Da li mi možete pomoći oko pronalaženja triger šiftera za sram zadnji menjač X3  3x7 brzina?
Na biciklu si oni revo šifteri koje bih želeo da zamenim.
Koliko sam upućen, shimano ne može da se upari sa sram menjačem. Na oglasima ili u prodavnicama na netu kod nas, ne nalazim SRAM šiftere koji bi pasovali.

Dakle treba mi za 3x7 brzina. Pa ako imate neku preporuku/savet šta uzeti super.

Nije mi potreba neka klasa svemirska, samo da radi ;)
Nikola


  • 0

#2 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 17 September 2019 - 08:10 AM

Klik


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#3 nikoli_ca

nikoli_ca
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 September 2019 - 08:13 AM

Video sam ove, ali vidim da piše da je odnos 2:1 i da su kompatibilne sa shimanom. Kod mene je odnos 1:1 pa nemam pojma da li bi to radilo n2:bc 


  • 0

#4 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14611 posts

Postavljeno 17 September 2019 - 12:14 PM

TRX je za shimano, njemu izgleda treba za SRAM 1:1


  • 0

#5 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 17 September 2019 - 02:59 PM

Да, нисам прочитао до краја... Стидим се


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#6 nikoli_ca

nikoli_ca
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 September 2019 - 05:50 PM

Ko radi taj i greši ;)
Svakako cenim trud
  • 0

#7 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14611 posts

Postavljeno 17 September 2019 - 06:00 PM

Mozes da kupis shimano desnu rucicu (link) i shimano zadnji menjac (link)


  • 0

#8 nikoli_ca

nikoli_ca
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 September 2019 - 10:04 AM

Sa tom opcijom sam upoznat. Al pošto zadnji menjač radi sasvim uredu za moje potrebe, ne bih ga menjao. Nisam imao pojma o kompatibilnosti, odnosno o nepostojanju iste izmedju raznih proizvođača kada sam kupovao bicikl, da mi je ova pamet bila, drugačije bih birao.
Ovako izgleda da će ovi šifteri ostati tu gde jesu dok bicikl ne bude menjao vlasnika a ja našao neki drugi ;)
Hvala svima na pomoći u svakom slučaju
  • 0

#9 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 18 September 2019 - 12:18 PM

Hajd' da probamo drugi pristup, zašto te revoshift nervira? Ako slučajno menjaš brzine, gurni ih više ka sredini kormana i stavi veće ručke, da ih ne dohvataš dok ti ne trebaju. I moj 3x7 je bio na "gasiranje", al' nervirao me je (koncepcijom) jedino prednji menjač jer je trebalo dobrano nategnuti.


  • 0

#10 nikoli_ca

nikoli_ca
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 September 2019 - 12:34 PM

Recimo da je to objašnjenje, lepo bih hteo da ne pomeram ručne zglobove zbog promene brzine, nego lepo da se namestim i da jednim prstom menjam brzine. i donekle što teško da može da se istovremeno koči i menjaju brzine. Ne kakažem da sam neki zahtevan korisnik i da su mi milisekunde bitne, ili da me ovo što sad imam ugrožava, nego jednostavno mi ćef. I na starom biciklu sam imao ovakve menjače, nije da ne ummem da ih koristim, al valjda su mi dosadili da budem iskren :)


  • 0

#11 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1366 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 September 2019 - 02:17 PM

Sećam se pre koju godinu, iznajmih neki polu drumaš u Palermu da se uspentram na obližnje brdo. Bajs solidan, malo veliki za mene, ali najveći problem sam imao sa grip šifterima koji su me izluđivali. Psovao sam ih duž skoro celog uspona pitajući se ko ih izmisli...

Da ne skrećem sa teme, ako se ne varam, kod nas baš retko ima šiftera za tvoju situaciju. Možda da probaš sa eBay? Nađoh par komada tamo, jesu iz Kine, malo duže putuju, ali čini se kao da bi ti odgovarali.

https://rover.ebay.c...tm/400623109731

https://rover.ebay.c...tm/182181400406
  • 0
The sea, the sea

#12 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 18 September 2019 - 03:18 PM

Pozdrav cenjeni biciklisti,

Da li mi možete pomoći oko pronalaženja triger šiftera za sram zadnji menjač X3  3x7 brzina?...

Posto je Shimano dobrano zastitio vecinu svojih patenata ( trigeri su jedan od njih ) SRAMu je trebalo dosta vremena da smisli nesto sto je bazirano na okidacima,  da je ergonomski prihvatljivo a da ne krsi shimanove patente. Dok su predstavili to resenje 7faz je vec bio prevazidjen kod vecine krstenih bicikla tako da verujem da iako nadjes nesto to ce da bude ili za 8 brzina sto tehnicki moze da se iskoristi i na 7, ili neka bas najniza klasa koja je zaostala u vremenu (tada) aktuelnih 9to i 10faza.

 

Posto prednji mogu da se upare bez nekih vecih problema

a za zadnji msm da bi ti ovaj odgovarao:

https://www.2bike.rs...er#.XYJJBPAzaUk

naravno, pod uslovom da je ispravan.

 

https://forum.bikera....php?t=12606753

Ni na koji nacin nisam povezan sa prodavcem, i ni na koji nacin ne snosim nikakvu odgovornost sta ce dalje da se desava,

samo zelim da skrenem paznju na moguce resenje, na tebi je da doneses odluku. Poz.


  • 0

#13 nikoli_ca

nikoli_ca
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 September 2019 - 06:53 AM

Hvala na trudu svima.
Iskreno ne bih bužio sa ručicama za više brzina.
@Woody I sam sam bunario po ibeju al nisam našao ovu cenu, uglavnom je bilo malo više. Stavio sam u razmatranje poručivanje od kineza.
Pozdrav
  • 0

#14 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 20 September 2019 - 07:08 PM

Hvala na trudu svima.
Iskreno ne bih bužio sa ručicama za više brzina.
@Woody I sam sam bunario po ibeju al nisam našao ovu cenu, uglavnom je bilo malo više. Stavio sam u razmatranje poručivanje od kineza.
Pozdrav

ne znam koliko si verziran ali potez menjaca za 7 i 8 brzina bi trebalo da je isti,

jer su na 7 lancanika nazad sa istim razmakom, samo dodali jos jedan, tako da su komponente medjusobno kompatibilne.

 

Kao sto vidis i taj linkovani sa eBaya se naslovno vodi kao 7/8 ali zapravo kad pogledas u opisu artikla pise 8 speed

tako da ako pazaris ovaj kod nas ili se odlucis da porucis da porucis iz PRCa...*budzenje* ti ne gine.

Iako realno to i nije nije *budzenje*, sve radis po uputstvu za upotrebu, samo ti ostane jedan klik viska u rucici, ili sa jedne ili sa druge strane.

 

Razlog sam pokusao da ti objasnim u predhodnom mailu...SRAM trigger u doba 7faza nije postojao :(

 

Na iznos dodaj jos i trosak koji moze ovde kod nas da te snadje, a to je oko 30% objedinjena carina i PDV + postanski trosak otvaranja paketa.

Nije obavezno da se desi, ali je lakse kad ga ocekujes pa imas srecu da prodjes bez, nego da te neprijatno iznenade sa preko 30% dodatnog troska!


  • 0

#15 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 20 September 2019 - 08:03 PM

7 i 8 faz. kasete nemaju baš isti “korak”.

https://www.bikegrem...anika-bicikala/
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#16 nikoli_ca

nikoli_ca
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 September 2019 - 05:00 PM

Našao sam neku kombinaciju. Poručivanje delova iz nemačke, a da stignu kod nekog poznanika u Holandiju. Pa će ovde biti jednog lepog dana.
Našao sam SRAM X3 trigere za 3x7 kombinaciju oko 15e plus 5e slanje. Nije loše sve u svemu. Jedino ću pričekati dok ne stignu kod mene.
Što se tiče dal je za 7faz ili 8faz, ukapirao sam da X4 varijanta postoji i za jedno i za drugo.
Ova x3 izgleda samo za 7 brzina.
Još jednom hvala svima.
Kad dodju i budu namontirani, hvaliću se ovde
  • 0

#17 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 24 September 2019 - 01:24 PM

Za toliko zezanje, zar ti nije lakše da napipaš negde neki Shimanov menjač i ručice niže klase?


  • 0

#18 nikoli_ca

nikoli_ca
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 September 2019 - 05:53 PM

Ovaj menjač mi radi ok i ne bih njega menjao zbog promene ručica.
Taman će ovi biti za sledeću sezonu ;)
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika