Jump to content


Fotografije

GPS Mount (nosač, držač)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
27 odgovora na ovu temu

#1 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 August 2019 - 08:56 PM

Kakve i koje nosače koristite/preporučujete?

Razlog postavljanja teme su velike oscilacije nosača kada se vozi po lošijem putu...

Da li ima razlike među zamenskim "kit-ovima" (plastični deo u nosačima na koji se kači gps)?

Ne bih nosač koji ide na lulu i "top cap".

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 27 August 2019 - 09:41 PM

Ovo ti je tehnolosko resenje (link) a kako ces to napraviti za gps i kako bi izgledalo niko ne zna. Mada... (link)


  • 0

#3 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 28 August 2019 - 07:31 AM

Koristim K-Edge, stariju verziju modela XL (ovaj). Vožen uz i niz kaldrmisana brda, po makadamu i zemlji, preživeo par padova. Ja zadovoljan.


  • 0

#4 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 August 2019 - 12:19 PM

A da li može na to da se nakači Bryton, ima li mount? I ja kuburim s nosačima.. mada mi je to baš puno para za nosač


  • 0

#5 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 August 2019 - 01:33 PM

Na zvaničnoj stranici K-Edge nema opciju Bryton kit-a.

Najrealnija(najlakša) opcija mi je za sada Bryton Sport mount, voleo bih tako nešto da nađem i sa kačenjem na korman... dopada mi se sa takvim kačenjem nosač od Tune-a ali je on skuplji od samog gps-a

Fiery, znaš li da li postoje razlike u zamenskim kit-ovima, mislim na sam kvalitet plastike, izradu i dugotrajnost?

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#6 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Postavljeno 28 August 2019 - 01:45 PM

Što je duži nosač više osciluje.Ima na aliju sasvim solidnih plastičnih nosača od par dolara.Ili alu koji idu na lulu, takav i sam koristim i odličan je a može da se zakači i lampa ili kamera.Dolazi sa dodacima za montiranje Garmin Bryton i mislim Polar.Jedino što sam za Garmin morao na zalijepim parče gume ispod jer je mao imao luft uređaj kad se stavi u nosač.

https://www.aliexpre...0005535051.html

https://www.aliexpre...0005535051.html


  • 0

#7 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 August 2019 - 02:00 PM

Daleko je taj nosač od odličnog. Gađan se možda neće složiti... IMG-fd0c38d48d84eb8eb1912941aa33b09d-V.jpg -2106156638-2024683614.jpg -1087980980-1852983679.jpg

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#8 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 28 August 2019 - 04:48 PM

Fiery, znaš li da li postoje razlike u zamenskim kit-ovima, mislim na sam kvalitet plastike, izradu i dugotrajnost?

Nisam se baš time bavio, još sam na fabričkom.
  • 0

#9 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Postavljeno 28 August 2019 - 07:03 PM

Možda nije odličan al služi svrsi za sitne pare .Sve se može polomiti i razvaliti. Ja bar ne vidim smisla davati 30-40 evra za parče plastike ili aluminijuma čija je funkcija da nosi 100-200g.. Al to je već druga priča. Ko voli i hoće, nemam ništa protiv.


  • 0

#10 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 August 2019 - 11:26 PM

Ne sviđa se ni meni cena tih nosača i ne bih dao ali daleko od toga da ona kineska smeća valjaju. Mora se naći neko rešenje (treba i meni za Bryton). Oni mogu da traju možda samo ako se bajk ne vozi.

Nije 100-200 grama nego samo 70 grama. Ali opet se polomi zato što je krš i ne može da izdrži vibracije. Treba hrabrosti i ludosti okačiti skup uređaj na tako nešto. Padne li ekranom na asfalt pa pa 100-200 eura. Ne daj bože tek da je Garmin..

 

Jeste cena primamljiva ali kad ti otpadne kamera od 350 eura u punoj brzini nizbrdo (što se meni desilo odmah na prvoj test vožnji) onda je jasno da ne služi svrsi. Meni je adapter za kameru puko bukvalno na prvoj vožnji i prvom truckavom putu. Veliku sreću sam imao što se nije razbilo sočivo (a udarilo je ivicom vrlo blizu stakla) jer nemam ono ružno rogobatno i skupo zaštitno staklo, a Sony kamere imaju izloženo sočivo bez izmenljivog stakla preko. A i ne mora nosač da pukne odmah, dovoljno je da stalno imaš strah jer nikad ne znaš kad će otpasti, tempirana su bomba.

 

Imam i ja da priložim sliku nosača za Bryton, meni je puko čim mi je stigo, čekao sam ga nestrpljivo mesec dana i odmah slomio pri montaži :D poručio sam drugi ali ne verujem da ću ga i koristiti. Do duše ja sam nepromišljeno hteo da ga savijem malo, ali poenta je kako je puko na keca ko grisina. Tačno se vidi da je neko krto smeće od materijala koje oni zovu aluminum alloy.. ja glavu dajem da se sve to pravi i izliva od neke reciklirane pretopljene smeše pune nečistoća, koja je užasno slaba i krta. Nije svaki aluminijum isti. Juče sam prvi put saznao da postoje čak i žbice za točkove od aluminijuma :D pošto ih imaju ovi koje sam sebi poručio, Zicral legura (7075) pa neka mi je bog u pomoći n2:hahaha mislim zastrašujuće zvuči (alu žbice) ali kad pročitaš po netu iskutstva ti točkovi su hvaljeni kao izuzetno pouzdani i čvrsti. Tako da.. da su Kinezi nosač napravili od toga sve se mislim da bi ikad puko..

 

1zSF7H5.png


  • 0

#11 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Postavljeno 29 August 2019 - 05:38 AM

Moguće je, Moj je odradio već 3-4 hiljade kilometara po našim putevima.Nosi  Garmin i lampu i nema problema.


  • 0

#12 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 29 August 2019 - 11:32 AM

Nije valjda da su ovakav krs ti aluminijumski nosaci...


  • 0

#13 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Postavljeno 29 August 2019 - 05:01 PM

Ima svega.Ne smiješ preterati sa pritezanjem ovih vijaka koji ga drže inače može da napukne a onda odmah puca.Kao i npr  ovi ventili 3/8 za kupatilo loji se prodaju po našim prodavnicama.Kad probaš da ga odvrneš nakon par godina samo se raspadne.Legura kao od blata.


  • 0

#14 milan86

milan86
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 187 posts

Postavljeno 29 August 2019 - 07:46 PM

A ovako nesto?

https://www.aliexpre...rchweb201603_52


  • 0

#15 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 August 2019 - 12:05 AM

Meni takav više odgovara jer mi je lula pod uglom nije horizontalna sa tlom pa onda onaj na dva šrafa ružno izgleda (upravo zato sam i pokušao malo da ga savijem čim mi je stigao čim sam ga montirao) i tražio sam takav na korman na jedan šraf, da mogu da mu podešavam ugao ali nisam pretragom uspeo naći ispod 13 dolara, baš sam se čudio zašto su toliko skuplji..

U svakom slučaju hvala, poručiću odmah i jedan ovakav pa ću videti šta se bolje pokaže


  • 0

#16 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 August 2019 - 12:30 AM

Joj sad tek vidim da je taj od plastike, tako da to otpada. Plastičnih ima svuda po 2-3 dolara, tek u njih nemam poverenja iako ih kinezi hvališu "nylon, glass fiber, durable"...


  • 0

#17 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Postavljeno 30 August 2019 - 05:27 AM

Nema kod takvog aluminijuma savijanja.Inače dobijaš baš to što si dobio.Imam i ovaj od plastike i on služi svrsi.


  • 0

#18 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 30 August 2019 - 07:30 AM

Ja imam dva garminova originalna (eno jednog u oglasima) ta plastika nema teorije da pukne.
Razlika je u ta dva je u dizajnu, jedan je u nivou sa kormanom a drugi iznad kormana.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#19 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 August 2019 - 12:41 PM

Pa jel ima igde takav aluminijumski na jedan šraf, da mogu da mu podešavam ugao a da je nekoliko dolara? Zašto su tri puta skuplji od onih na dva šrafa, nije mi jasno? Oni su 5$ ovde sam uzeo

 

https://www.ebay.com...ge/254040083449


  • 0

#20 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 30 August 2019 - 02:54 PM

Možda je teže izrezati precizno obujmnicu od 31,8 mm nego vodoravan izrez za imbus šrafove od 4 mm?


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika