Jump to content

Fotografije
- - - - -

Ko po Bosni vozio nije.. ne zna kakva se lepota tamo krije

• Molimo uloguj se da bi odgovorio
9 odgovora na ovu temu

#1 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2255 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 August 2019 - 08:06 PM

Dobio slobodnih 5 dana.. i nisam znao na koju stranu. Od drugara dobijem predlog za Bosnu.. i otišao sam ka Sarajevu. Kao i obično.. ove sezone voz je idealno rešenje za preskakanje okolo Beogradskih saobraćajnica. Za sitne pare odmakneš 100-200km i elegantno započneš turu.

Neću mnogo da mrsim.. pa kao i obično foto izveštaj. 

Ovoga puta vozom do Valjeva.

DSC04373.JPG

U Prićeviću kafenisanje u kultnoj kafani kod Branke

DSC04375.JPG

I dalje preko Pecke.

DSC04379.JPG

DSC04387.JPG

Tu sam više puta motao ali to je i najkraći put do Bratunca. 

DSC04389.JPG

I noćio u selu Kravica u republici Srpskoj na istom mestu, tj kod istog čoveka gde je prošlog leta i Boris noćio. Čini mi se da i na istom mestu za onim stolom ispred prodavnice sede, piju pivo i grickaju semenke. Znači sve isto kao i sa Borisom.. samo godinu kasnije. Znači, selo u kom vreme stoji.

DSC04391.JPG

DSC04395.JPG

ujutro dalje ka Vlasenici..

DSC04396.JPG

DSC04401.JPG

Usput svraćam u Miliće.. predivna varošica.. maksimalno sredjena, koliko sam uspeo da shvatim uglavnom Rajkovom zaslugom, vlasnika rudnika boksita.

DSC04406.JPG

DSC04409.JPG

DSC04414.JPG

DSC04417.JPG

Ove fotografije napravljene su sa Rajkovog tornja visine 50 metara na čijem vrhu je restoran sa pogledom na grad.

DSC04421.JPG

DSC04425.JPG

DSC04427.JPG

Na putu ka Romaniji..

DSC04434.JPG

A od Vlasenice sledi motanje uzbrdo, veoma prijatno jer 70% puta ide kroz šumu.

DSC04436.JPG

DSC04437.JPG

DSC04443.JPG  

U BiH slado u kornetu je 1km iliti 60 din.

DSC04444.JPG

Smerokaz u Sokolcu

DSC04449.JPG

I Romanija.. fina planina, jako čista.

DSC04446.JPG

DSC04450.JPG

I pred kraj dana stigoh u Sarajevo.

DSC04454.JPG

Odoh da spavam.. sutra na posao posle 5 dana skitaranja.. ostatak sutra.

• 5
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#2 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 290 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 11 August 2019 - 08:16 PM

Za sada sjajno, i slike i put...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#3 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPip
  • 115 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 11 August 2019 - 09:13 PM

Sjajna tura, bravo... da vidimo kuda si se vratio. Sigurno nisi zaobišao Valjevo!

Sent from my E5823 using Tapatalk
  • 0

#4 Zorzo

Zorzo
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 August 2019 - 10:30 PM

Pravo je uzivanje citati ovakve teme.
  • 0

#5 Simeun

Simeun
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 195 posts

Postavljeno 12 August 2019 - 10:34 AM

Sjajna tura, bravo... da vidimo kuda si se vratio. Sigurno nisi zaobišao Valjevo!
Sent from my E5823 using Tapatalk

Не заобилази тај Ваљево ни кад иде у Руминију :)
Питам се ко ли га наговори да у Босну пође... :)
  • 0

#6 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 August 2019 - 12:15 PM

Super su slike, kao i uvek.
Ne reče gde si zaginuo taj dan - između Sokoca i Sarajeva?
  • 0

#7 chamade

chamade
  • Members
  • 2255 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 August 2019 - 12:23 PM

Питам се ко ли га наговори да у Босну пође... :)

Eee, nagovori me čovek i ja ga još poslušao. Znao je da ću dumrem uz Romaniju pa me tamo poslao :D
  • 0

#8 chamade

chamade
  • Members
  • 2255 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 August 2019 - 12:26 PM

Ne reče gde si zaginuo taj dan - između Sokoca i Sarajeva?

Od Podromanije ka Sarajevu. Ustvari ja sam mislio da sam tu zaginuo sve dok nisam krenuo iz Priboja gore ka Pribojskoj banji. Ali o tome će biti reči.. samo da stignemo dotle :D
  • 0

#9 chamade

chamade
  • Members
  • 2255 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 August 2019 - 08:12 PM

Da nastavim.. bio sam malo zauzet prethodna 2 dana. Viša sila pa ste malo čekali. 

Ulazak u Sarajevo.. na ulasku u grad sačekao me moj domaćin i prijatelj Srdjan koji je takodje biciklista koji vozi jednom rukom. Ona druga, leva, nije kompletna kako on to ume da kaže. U ratu granata je učinila svoje i sad je bez leve šake. Uprkos tome on uspešno ugradjuje parket, vozi bicikl i radi ostale stvari. Odveo me do smeštaja.. on svoje goste ne vodi kući već im plati smeštaj u apartmanu u Srpskom Sarajevu. U grad Sarajevo išao sam sam bez njega jer zbog gubitka ruke i ko zna čega još u ratu on nikad nije nije otišao u Sarajevo.. ili kako on to kaže "Tursko Sarajevo". Razumem ga u potpunosti.. gubici su u tom ratu bili veliki, posledice teške i nezaboravne. I otišao sam u Baščaršiju koja je bila prepuna Japanaca ili Kineza.. bem li ga, teško ih je razlikovati. Samo sam protutnjao i vratio se u Srpsko Sarajevo gde sam sa Srdjanom večerao i otišao na spavanje.

DSC04459.JPG

DSC04471.JPG

DSC04492.JPG

Ujutro sam naravno otišao ponovo u gotovo praznu Baščaršiju, smazao odličan burek i baklavu koja se ne razlikuje od ovih naših ovde. Burek jeste bolji i to znatno. 

DSC04501.JPG

DSC04504.JPG

DSC04506.JPG

DSC04507.JPG

DSC04513.JPG

DSC04517.JPG

Nakon bureka i baklave krenuo sam nazad istim putem do Han Prijedora.. znači uzbrdo. Od Han Prijedora skrećem desno preko Pala. Iza pala negde oko Jahorine vidim zanimljiv prizor.. 2 tunela, veći i manji. Ovaj manji pretpostavljam da je nekada bio u upotrebi. Sad služi kao podsetnik na nekadašnja dela naših graditelja. 

DSC04526.JPG  

Virnuo sam malo unutra ali sam brže bolje i zbrisao. Otkud znam, možda iznutra iskoči onaj drekavac iz tunela  n2:party-021

Nešto dalje još zanimljivih prizora usput..

DSC04530.JPG

DSC04531.JPG

Stižem do sela Hrenovica odakle mi se nude 2 smera.. desno preko planine ka Goraždu i pravo ka Ustiprači. Ovaj put pravo je stari put sa starim ćira tunelima i nmostom koji stoji srušen još iz rata. Taj put je nešto kraći ali meni nepoznat jer tu deonicu nisam proveravao na guglu te skrećem desno i motam nekih 12 km uzbrdo. 

DSC04532.JPG

S obzirom da put vodi kroz šumu vožnja je prijatna uprkos prilično jakom usponu. Dva sata kasnije izlazim na vrh na visini od oko 1300 mnv. 

DSC04534.JPG

Od vrha ka Goraždu put ide nizbrdo u dužini od 18km. Usput vidim troje cikloturista kako sede na livadi za drvenim stolom.. znači, nisam jedina zverka ovde.

DSC04538.JPG

Asfalt u prvih 3-4km bio je odličan a kako sam se približavao Goraždu polako se pretvarao u pakao. Ujedno se i temperatura podigla čim sam se primakao Drini. Gore na visini bilo je sjajnih 23-24C.

Kroz Goražde sam samo protutnjao bez zaustavljanja jer sa tu već bio i ranije i nastavio dalje pored Drine.

DSC04540.JPG

Na nekom izvoru blizu Medjedje zastajem da natočim vodu i tu započnem razgovor sa nekim Sarajlijom. Tu smo ustanovili da pre mraka ne mogu da stignem do Ruda koji je udaljen oko 35km i gde me čekao uspon od nekih 5-6km te me on poziva da prenoćim kod njega u njegovoj vikendici kod mosta u Brodaru na samoj obali Drine što sam naravno i prihvatio.

Vikendica sa platoom koji se nalazi iznad vode.. o tome ćemo sutra. 

Za sada jedna sličica čisto da dočara veče na Drini.

DSC04551.JPG

• 5

#10 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 August 2019 - 05:21 PM

I tako smo mi čekali i čekali a ti se razvali od spavanja u vikendici sa platoom iznad Drine :D
  • 0

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika