Jump to content


Fotografije
* * * * - 2 glasovi

Ko se brda boji još? (2. deo)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
83 odgovora na ovu temu

#81 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 August 2019 - 12:09 PM

Nedžib i Rahima, selo Karaula

IMG_20190813_174642_resized.jpg

O njima sam već pisao, ali evo još poneka slika da bolje dočara mesto gde oni žive. Nakon što smo popili kafu i dogovorili se da ostanem tu do ujutru, Nedžib mi je pokazao dvorište i ono što se vidi iz njega. A imalo je šta da se vidi jer je kraj predivan. Ovde mi pokazuje dokle ide njegovo imanje, a na drugoj se vidi i deo sela u nastavku puta, gore ka džamiji na vrhu brda tj prevoju.

IMG_20190813_183310_resized.jpg IMG_20190813_183350_resized.jpg

Idemo da proverimo gde su im krave, jer je već trebalo da se vrate gore do kuće. Ispostavilo se da su odmah tu dole, ispod brda

IMG_20190813_183501_resized.jpg IMG_20190813_183607_resized.jpg

Ja bih slikao mnogo, mnogo više, ali sam se ionako već osećao kao da gazim po granici pristojnosti, pa sam gledao da slikam samo kada sam se usudjivao da ih pitam (njednom nisu odbili). Ovo je slika od narednog jutra, nakon kafe, kada smo se dogovorili da nas sve slikam i da im tu sliku napravim i pošaljem poštom kada dodjem u Beograd, što ću i uraditi već sutra, nadam se

IMG_20190814_075027_resized.jpg


  • 2

#82 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 August 2019 - 12:36 PM

O narednom danu, kada sam krenuo od Nedžiba i Rahime i koji sam proveo gurajući uz brdo iznad Miloševog Dola, sam već dosta napisao. Osim divne prirode i oblačnog i prohladnog dana koji mi je pomogao u savladjivanju tih uspona po lošem makadamu, lep momenat je bila i ta kafa kod Pera Jakšića na vrhu uspona, kao i prelep spust novim a uskim asfaltnim putem ka manastiru Mileševa. Da ponovim, put nije ucrtan u Google Maps, u kome postoji samo taj stari makadamski put kojim već par godina niko ne ide jer postoji ovaj put.

Samo par slika koje nisam stavio ranije. Početak spusta od Pera Jakšića, pre nego što se pojave naznake asfalta.

IMG_20190814_115055_resized.jpg

A onda krene tu i tamo asfalt, ali takav da ne smeš da se opustiš, jer već iza ugla može, i hoće, da bude svašta. Kao npr na ovom mestu - dobar asfalt je išao već sigurno par stotina metara ako ne i duže, ne sećam se, i nizbrdica je bila poprilična a krivine dušu dale da se čovek malo zabavi, kad ono puf

IMG_20190814_121038_resized.jpg

Okolni predeli

IMG_20190814_121310_resized.jpg IMG_20190814_123114_resized.jpg

Spust ka srednjevekovnom gradu, do koga sam se i spustio mada mi je posle bilo malo krivo jer nisam video ništa posebno a guranje nazad je bilo uff.

IMG_20190814_124755_resized.jpg

i deo spusta ka manastiru. Prijepolje se vidi u daljini.

IMG_20190814_131007_resized.jpg

 

Već sam rekao ali ću ponoviti: Ovaj novi put, asfaltni, je prelep za vožnju i pruža jako lepe poglede, nestvarne, sa liticama okolo i putem koji vijuga kroz zelenilo i pored lepih, starih kuća. Problem je samo što se treba popeti na vrh puta, a tamo nema ničega, osim ako volite da gurate kroz lepe predele a ljudi kao što su Nedžib i Rahima vam nisu nezanimljivi.


  • 2

#83 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 August 2019 - 01:12 PM

Posle Golije, Uvca, onog starog puta za Prijepolje i Durmitora, ovaj uspon od Rogačice deluje kao dečiji park.

Moraću sve te stvari da obiđem, da porastem ko ti :) uspon od Rogačice do skretanja za Povlen, po kišurini pre par nedelja, još uvek mi je noćna mora.

 

Hvala za sve ove priče :)


  • 1
Homesick for a place you've never been...

#84 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 August 2019 - 02:00 PM

Eh, nema na čemu. Već mi nedostaje sve to, čak i guranje uzbrdo po makadamu.


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika