Jump to content


Fotografije
- - - - -

Зоран Легионар - меморијална вожња


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
57 odgovora na ovu temu

#1 Simeun

Simeun
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 197 posts

Postavljeno 06 August 2019 - 01:56 PM

Поштоване колеге бициклисти,
Стари чланови, још из времена када се форум звао другачије, памте цењеног циклотуристу Зорана Легионара из Шапца и његове циклотуристичке подвиге и сјајне путописе. Претпостављам да већина зна да је Зоран, након што је испунио своју животну жељу и замонашио се, недуго затим преминуо.
Верујем да су његови путописи, коментари, комуникација на форуму, искреност, систем вредности и доброта коју је несебично делио са свима нама остали у сећању многих. Волео бих да то сећање колективно бициклистички и људски сачувамо од заборава и зато покрећем иницијативу да заједно организујемо меморијалну једнодневну скромну, какав је Зоран и био, вожњу до његовог родног села на Церу где је и сахрањен.
Chamade и ја смо дошли смо до закључка да је најбоље да фреквентну и незанимљиву деоницу до Ваљева пређемо возом, бусом, колима, на два точка или како год, и да старт буде у недељу 18. августа у Ваљеву у 9-9:30h да бисмо стигли и вратили се заједно у току дана какав год бицикл возили и у каквој год кондицији били.
Ако има заинтересованих из Шапца и/или Лознице може то бити вожња из 2 или 3 правца са подневним окупљањем код Завлаке тј скретања за Цветуљу одакле до села иде још 4-5км асфалта и 500м макадама.
Свако ко жели да у друштву одвезе тих 100-тинак км по добром путу и лепим пределима у част покојног Легионара је добро дошао без обзира на то да ли је имао ту част да га лично познаје или не. Било би лепо да се вожња одржава сваке године и да се по могућности долази из различитих праваца али хајде да најпре кренемо од прве тако да ако имате имате корисних предлога или жељу да се придружите Chamade и мени у вожњи пишите...
  • 11

#2 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 06 August 2019 - 03:11 PM

A datum voznje?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#3 syncemasters

syncemasters
  • Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 August 2019 - 03:19 PM

Neka mu je laka crna zemlja. Sećam ga se još od pre više od 9 godina od kada sam počeo da posećujem forum.
Uvek pozitivan čovek.
Nažalost neću moći da se pridružim vožnji zbog posla, ali mislim da je ovo najmanje što možemo da učinimo da se Zoran ne zaboravi.
  • 0

"Лажима је све почело"


#4 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 August 2019 - 04:35 PM

A datum voznje?


Piše u samom tekstu.. 18 avgust sa startom iz Valjeva u 9,30h.
Do kraja dana će biti i zvanična najava na LM.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#5 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 06 August 2019 - 06:50 PM

Браво! Ето предлога који враћа веру у људе. Можда је датум само за нијансу прерано одређен....
  • 0

#6 rekreativac20

rekreativac20
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 06 August 2019 - 06:54 PM

Svaka cast za taj gest!


  • 0

#7 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 August 2019 - 07:14 PM

Браво! Ето предлога који враћа веру у људе. Можда је датум само за нијансу прерано одређен....

 

Ja dolazim svakako. Imamo još 12 dana za organizaciju. Nadam se da će većina nas koji žele da voze biti u mogućnosti da se pojave.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#8 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 August 2019 - 07:15 PM

Postavljana je i najava na LM pa se i tamo možemo dogovarati u vezi detalja  https://www.2bike.rs...orijalna-voznja


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#9 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 August 2019 - 11:56 PM

Jako lepa ideja, gledaću ako budem mogao da dođem


  • 0

#10 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 13 August 2019 - 10:20 AM

Koji smor za Zorana. :(

Slab sam sa kondicijom i slboodnim vremenom, ali volja je tu, ako zdravlje (kicma) posluzi i uspem da se iskombinujem sa obavezama onda se vidimo u nedelju. Necu se prijavljivati na last minute, videcu kakva ce situacija biti u subotu pa se prijavljujem tad ako se sve poklopi.


  • 0

#11 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 August 2019 - 09:24 PM

Koji smor za Zorana. :(

Možda je ova rečenica, nekako, trebalo da bude i objašnjena.


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#12 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 14 August 2019 - 05:58 AM

Vec su ljudi rekli (ovde i na last minute) pa nisam hteo da se ponavljam. Krivo mi je sto vise nije medju nama, covek koji je sa toliko energije i entizuijazma pisao putopise, uzivao sam citajuci tada sve to. Bio je jedan od motivatora da se vise angazujem sa biciklizmom, nazalost zdravlje me nije posluzilo da to i realizujem kako sam planirao tako da sam morao da napravim pauzu.
  • 0

#13 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 16 August 2019 - 07:08 PM

Prikljucujem se i ja. Kondicijom sam sigurno ispod proseka, tako da necu forsirati i tome slicno da se vratim u Valjevo na vreme - pride vozim mtb. Trudicu se da pratim grupu ali necu da vas usporavam, ako vidim da mi ne ide, cepajte pa se nalazimo usput.
  • 3

#14 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 August 2019 - 07:10 PM

Koliko sam video na fejsu kod Saleta Erskog, zbor u Šapcu je na trgu oko 8.30. Do sela i nazad ima ukupno oko 90-ak km.


  • 2
Homesick for a place you've never been...

#15 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 August 2019 - 07:13 PM

Prikljucujem se i ja. Kondicijom sam sigurno ispod proseka, tako da necu forsirati i tome slicno da se vratim u Valjevo na vreme - pride vozim mtb. Trudicu se da pratim grupu ali necu da vas usporavam, ako vidim da mi ne ide, cepajte pa se nalazimo usput.


Ja ne moram da žurim. Mogu i sporije, nije problem.


Koliko sam video na fejsu kod Saleta Erskog, zbor u Šapcu je na trgu oko 8.30. Do sela i nazad ima ukupno oko 90-ak km.



Da, iz Šapca ima oko 43km u jednom smeru. Erski će povesti grupu u 8,30 jer će imati 2 penjanja preko Cera.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#16 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 August 2019 - 07:19 PM

Da, iz Šapca ima oko 43km u jednom smeru. Erski će povesti grupu u 8,30 jer će imati 2 penjanja preko Cera.

Ja idem kolima do Šapca, pa se priključujem Saletu. Eto, možda nas Zoran konačno upozna. Mislim, nas dvojicu :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#17 Simeun

Simeun
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 197 posts

Postavljeno 16 August 2019 - 07:42 PM

Prikljucujem se i ja. Kondicijom sam sigurno ispod proseka, tako da necu forsirati i tome slicno da se vratim u Valjevo na vreme - pride vozim mtb. Trudicu se da pratim grupu ali necu da vas usporavam, ako vidim da mi ne ide, cepajte pa se nalazimo usput.

Без бриге Дуле, и ја сам у истој ситуацији али важан је смисао вожње и зато идемо лагано, дуг је дан, прогноза одлична...
  • 1

#18 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 August 2019 - 08:08 PM

Pozdrav Zoranu i svima koji su danas bili...

Screenshot_20190818-220340_Strava.jpg


  • 6
Homesick for a place you've never been...

#19 Simeun

Simeun
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 197 posts

Postavljeno 18 August 2019 - 10:32 PM

Само да се захвалим свима, јединој дами данас и осталим колегама бициклистима за овакав одзив и допринос успешној реализацији акције. Надам се да сте сви безбедно и на време стигли кућама. На жалост данас смо сазнали да је и Зоранов отац преминуо пре само 15-ак дана па сада ово што смо урадили добија на још већем значају јер ако већ нису живи Зоранови родитељи онда можемо бар ми на овај начин да чувамо сећање на једног од нас који на жалост више није међу нама... Надам се да ће се ово наставити и наредних година. Здрави били, хвала вам!
  • 7

#20 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 19 August 2019 - 03:18 PM

Благородна идеја, лепо од вас свих који сте били :)
  • 2




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika