Jump to content


Fotografije

Sta je bolje?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
15 odgovora na ovu temu

#1 rekreativac20

rekreativac20
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 28 July 2019 - 11:03 AM

Pozdrav planiram da uzmem neki biciklisticki sorc sa uloskom verovatno polovan jer nisam pri para jer je sediste ocajno a vozim i do 100km dnevno nekad tako da place mi se kad dodjem kuci ali slucajno sam naleteo na neke navlake za sedista kakva su vam iskustva koje da uzmem sorc ili navlaku hvala!


  • 0

#2 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Postavljeno 28 July 2019 - 05:45 PM

Navlaka je za one koji idu do pijace i nazad. Dobar šorc sa dobrim uloškom nikad nije skup, na turama od par stoja spašava glavu, tj. dupe.


  • 1

#3 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 28 July 2019 - 06:10 PM

Dajte neku preporuku za sorc, aliexpress po mogucnosti, volim malo platiti :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#4 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 July 2019 - 07:15 PM

Dajte neku preporuku za sorc, aliexpress po mogucnosti, volim malo platiti :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

Aliexpress.. oko 12E.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#5 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 28 July 2019 - 07:19 PM

Mislio sam na link na model, ne razumijem ni termin sorc s umetkom, jel to mislite na biciklisticke ili bas sorc. Od odjece sam narucio samo ovo, valjda nece biti maleno

https://s.click.alie....com/e/cSTSdVUy

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#6 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 28 July 2019 - 07:44 PM

Biciklistički šorc sa umetkom je verovtno ono što ti zoveš "biciklističke". Međutim, postoje i široki šorcevi koji imaju umetak. Po meni, to je opuštena varijanta za kraće vožnje kada želiš komfor, a da nisi u uskim "biciklističkim". Nema takvih šorceva mnogo, ali mogu da se nađu, ja imam jedan takav sa alija.

Sent from my E5823 using Tapatalk
  • 0

#7 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 28 July 2019 - 07:55 PM

Ja sam u potrazi, ako idem bas na biciklisticke onda dodjem na onaj problem sto pisemo u temi fitnes i biciklizam, noge tanke a gore ormar, kontam da bih bio smijesan u njima. Onda sam gledao ovako neke kombinacije ili samo da uzmem ove gace, nemam pojma

https://s.click.alie....com/e/c6tVgaI4

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#8 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 28 July 2019 - 07:57 PM

Pusti to da li bi ili ne bi bio smesan. Cim se popnes na biciklu vecina te smatra za ludaka. Ako ti je to bitno ok. Ako nije kupi sta treba i nosi zbog sebe, ne zbog drugih ;)


  • 0
.

#9 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 28 July 2019 - 08:05 PM

Ok, dajte onda link na nesto provjereno, sto nece da se raspadne u voznji pa da se osramotim :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#10 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 July 2019 - 08:59 PM

Ako pričamo o što boljim gaćama za što manje novca, moja preporuka je Dekatlon, one od 20 eura s narandžastim uloškom. U njima mogu da vozim ceo dan, tipa 200 km i ne primećujem da je uložak na Scott i Northwave gaćama od 100 eura značajno bolji, čak mi je isti. Najviše volim da vozim u Scott, jer imaju najtanji ali odličan uložak, mada su više nego duplo skuplje od Btwin čak i kad uloviš na 50% popustu u Planetu. Ali najviše zavisi od sedišta pa tek onda od gaća. Našao sam sedišta takva da nemam probleme ni posle celodnevnog sedenja, a mogu i bez uloška da pravim velike kilometraže bez problema.

 

Za dečka koji je pokrenuo temu moj savet je da prvo nabavi dobro sedište. Problem koji ima, ako je tako velik je sigurno do njega a ne zbog toga što nema uložak.

 

A što se tiče ultra jeftinih gaća, u Dekatlonu ima čak i za 5 eura, bez tregera, sa tankim onim crnim osnovnim uloškom. Imam takve i koristim za po gradu, 20-30-40 km, i sasvim su ok za taj smešan novac. Ali one od 20 eur meni best buy, uzeću još jedne. Jedino mi se ne sviđa dizajn i što nema šarene. One najskuplje od 40e sa plavim gel uloškom nisam još probao uzeću i jedne takve za probu sledeći put, ili kad otvore kod nas prodavnicu.


  • 2

#11 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 28 July 2019 - 09:11 PM

Ja mogu bez tih sorceva i ulozaka da napravim 40km i onda osjetim lagano da mi trne dolje. Nije strasno, pocne paralelno sa stopalima. S obzirom na 120 kila i jos neku problematiku sam zadovoljan.To mogu otkako imam sic od 22 cm, 20 aktivnih, sirina sjedalnih 18. Probao sam navlaka i siceva uskih hrpu, nije valjalo, ovaj sic sam narucio na blef, prije nego sam dosao na taj level da mjerim sjedalne :)
Sad sam vise u razmisljanju da bih mozda bio brzi s biciklistickim sorcem, ako mi je dolje ugodnije kontam da bih mozda izvukao jos 1km/h i tu sam onda na korak do cilja od 25km/h prosjeka

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#12 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 28 July 2019 - 09:41 PM

Ako nekome treba bici šorc imam ja par starih koje ne koristim mogu da poklonim.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#13 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 29 July 2019 - 07:17 AM

Probao sam svasta od tih sorceva, mislim na mtb sorceve sa uloskom i evo ti zakljucka sa zeljom da ustedis vreme i novac (kad ja nisam) - kvalitet nema alternativu. Imam dva sorca tj mtb kratke pantalone scott i perl izumi. Veoma uskog kroja i sa odlicnim uloscima. Tamjim ali su mi odlicni. One bas drumaske sam probao ali sam presmešan sebi u tome kao i zeni i deci tako da nista od toga nije bilo
  • 0

#14 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 29 July 2019 - 11:58 AM

A sta fali onim gacama s uloskom, pa preko njih obicni neki sorc, sportsko-kafanski, ima li to efekta?

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#15 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 29 July 2019 - 12:02 PM

A sta fali onim gacama s uloskom, pa preko njih obicni neki sorc, sportsko-kafanski, ima li to efekta?

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

 

Može bez problema, ja sam tako uvek vozio, ne bih mogao sebe da zamislim samo u biciklističkim.


  • 0

#16 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 29 July 2019 - 12:53 PM

Narucene, ajd da se i to proba :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika