Jump to content


Fotografije
- - - - -

Drumske ture po Srbiji


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
29 odgovora na ovu temu

#21 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 07 May 2020 - 01:31 PM

Woody, najbitnija stvar za voznju u grupi je signalizacija rukom za sve sto moze da omete voznju, tipa pesaci na putu, rupe, nepravilno parkirana vozila, razne vrste prepreka itd. Samo onaj na celu grupe ima dobro vidno polje, ovi iza ne, pogotovo ako vozite na malom razmaku od 0.5 - 1m.


  • 0

#22 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1337 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 May 2020 - 01:49 PM

Opet moram da se ispravim. Učestvovao sam u grupnim vožnjama sa turistima i vodičem na MTB bajsevima, voženim po drumu prilično skromnim brzinama. Poznate su mi osnove signalizacije, kolegijalnost, oprez na putu i slične stavke. Ono što mi nije poznato je kretanje u grupi pri većim brzinama, smenjivanje na čelu (ko, kada, kojom brzinom...), usklađivanje tempa i održavanje kompaktnosti grupe. Sve to mi je samo teorija, prakse baš nemam. Takođe, ako ja organizujem vožnju, koje su moje 'dužnosti' koga i koliko treba čekati ili pustiti da ide sam ispred ili iza grupe, kada se prave pauze itd.

Jasno mi je da je većinom stvar dogovora, samo mi je malo bezveze da organizujem vožnju pa da na pola puta saznajem šta treba da radim. Ako to ne bi smetalo kolegama, stavljam na last minute, nemam ništa protiv!
  • 0
The sea, the sea

#23 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 07 May 2020 - 07:21 PM

Nece to nikome smetati, slobodno. Ipak ovo nisu profesionalne voznje pa da bilo ko ima pravo da ti prigovara :)
  • 1

#24 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1337 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 May 2020 - 10:13 PM

Sutra oko podne ću za Smederevo preko Grocke, ako nekog zanima.
  • 1
The sea, the sea

#25 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1337 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 May 2020 - 10:44 PM

Planiram u petak 22. da odvezem do Valjeva i nazad. Ako ima zainteresovanih, bilo bi lepo da se družimo.
  • 0
The sea, the sea

#26 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 19 May 2020 - 04:22 AM

Opet moram da se ispravim. Učestvovao sam u grupnim vožnjama sa turistima i vodičem na MTB bajsevima, voženim po drumu prilično skromnim brzinama. Poznate su mi osnove signalizacije, kolegijalnost, oprez na putu i slične stavke. Ono što mi nije poznato je kretanje u grupi pri većim brzinama, smenjivanje na čelu (ko, kada, kojom brzinom...), usklađivanje tempa i održavanje kompaktnosti grupe. Sve to mi je samo teorija, prakse baš nemam. Takođe, ako ja organizujem vožnju, koje su moje 'dužnosti' koga i koliko treba čekati ili pustiti da ide sam ispred ili iza grupe, kada se prave pauze itd.
Jasno mi je da je većinom stvar dogovora, samo mi je malo bezveze da organizujem vožnju pa da na pola puta saznajem šta treba da radim. Ako to ne bi smetalo kolegama, stavljam na last minute, nemam ništa protiv!

Da li si saznao ova pravila signalizacije koja pominješ za kretanje u grupi u druga "ponašanja" pri vožnji u grupi i na brevet vožnjama možda? Ako može da se napiše (ili bilo ko drugi) da i mi koji nikada nismo učestvovali u ovim većim grupnim vožnjama saznamo pravila i polako se spremamo za učešće u istim.
  • 0

#27 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1337 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 May 2020 - 06:30 AM

Da li si saznao ova pravila signalizacije koja pominješ za kretanje u grupi u druga "ponašanja" pri vožnji u grupi i na brevet vožnjama možda? Ako može da se napiše (ili bilo ko drugi) da i mi koji nikada nismo učestvovali u ovim većim grupnim vožnjama saznamo pravila i polako se spremamo za učešće u istim.


Za sad sam 'učestvovao' na jednom brevetu, ali rekreativno, tako da opet nisam bio u grupi (bio sam jedini prijavljen za promo vožnju). Osnove ponašanja u grupnoj vožnji je spomenuo kolega miree, za detaljnija uputstva ćeš morati nekog drugog da pitaš, ja i dalje motam sâm.
  • 0
The sea, the sea

#28 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1337 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 June 2020 - 04:15 PM

Sutra verovatno idem do Šapca. Ako ne pljusne nešto, u 9h kod rampe na Adi.
  • 0
The sea, the sea

#29 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1337 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 June 2020 - 04:21 PM

U nedelju je zakazan brevet 200 po Šumadiji, koga zanima. Prijave su do petka pa ko voli nek' izvoli. Nije objavljeno ovde, proverite na sajtu randonneurs srbija.
  • 1
The sea, the sea

#30 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1337 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 June 2020 - 07:41 PM

Sutra (četvrtak) idem za NS i nazad. Planiram pokret iz centra oko 10h (možemo da se okupimo na novobeogradskoj strani Brankovog mosta), direkt preko Pazove i Inđije, nalazim se sa nekim ljudima u NS, neodređena pauza, ali bez žurbe. Tempo oko 30kmh, zavisno od vetra.
  • 0
The sea, the sea




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika