Jump to content


Fotografije
- - - - -

Drumske ture po Srbiji


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
29 odgovora na ovu temu

#1 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1363 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 July 2019 - 05:12 PM

Pozdrav! Našao sam teme sa sličnim sadržajem, ali su uglavnom za mtb vozače.

Planiram da odradim nekoliko etapa od Beograda pa na neku stranu. Recimo ka Divčibarama ili Apatinu ili po Fruškoj Gori. Zanima me koje rute su dobre za drumski bicikl? Ne zazirem od uspona, ali zazirem od loših puteva i kamiona, a verovatno ću ići sam. Cilj mi je da svaku etapu (koliko god da ih bude, 4-5 dana recimo) završim negde gde bih možda prenoćio i obišao taj kraj u potrazi za lepim sporednim putevima kroz prirodu.

Sviđa mi se ideja da prođem po ravnici na jednu stranu, a vratim se brdskim rutama ili obrnuto... Fruška Gora mi je favorit za to, samo kuda?
  • 0
The sea, the sea

#2 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 July 2019 - 08:00 PM

Manje-više sve ture koje ćeš naći ovde su najvećim delom asfaltne, a delovi koji nisu skoro uvek imaju jednostavan način da se obiđu asfaltnim putem. Što se tiče loših puteva i kamiona, u principu ako je put dobar to je zato jer je od veće važnosti što znači da ima dosta saobraćaja, a vrlo lako moguće i kamiona. Ako put nije opterećen, obnavlja se jednom u 40 godina, plus minus 20 :D. Moj savet je samo vozi sporednim putevima, učvrsti plombe u zubima i furaj.
A konkretnije: Možeš preko Divčibara i Kosjerića do Požege, Užica, Kadinjače ili na Taru, a vratiš se niz Drinu. Ili na jug do Aranđelovca (preko Ranilovića, lep je put) a onda ka Topoli pa odatle na istok pa nazad ka Smederevu ili na zapad ka Rudniku i možda Divčibarama pa nazad. Ili na istok ka Homolju pa gore do Dunava pa nazad preko Smedereva ili Kovina i Pančeva (ili skelom kod Rama do rejona Bele Crkve pa nazad preko Kovina). Ili obiđi Dunav do Kladova, taj put je jako lep, posebno ako uključiš obe strane.
Varijanti je mnogo. Pogledaj šta su drugi vozili jer nisu u pitanju MTB ture (par njih jeste) i dobićeš ideje. Pogledaj npr temu Đerdap 2019, i zbog ideje a i zbog činjenice da su oni vozili baš drumaše
https://www.2bike.rs...19/#entry242944
mada, kao što rekoh, putevi u Srbiji ti ne daju baš neki izbor ako nisi spreman na neku dozu truckanja.
  • 1

#3 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 22 July 2019 - 09:13 PM

Sviđa mi se ideja da prođem po ravnici na jednu stranu, a vratim se brdskim rutama ili obrnuto... Fruška Gora mi je favorit za to, samo kuda?

Nisi jedino napisao odakle bi krenuo i da li bi zavrsio opet u BG ili bi da produzis dalje.

 

Frusku goru obicno vozimo; batajnica, pazova, indjija pa preko banstola na frusku goru, a zazad preko iriga i rume pa na pecince, karlovcic...

Dalje imas kosmaj preko ralje i sopota ili siri krug preko mladenovca, pa nazad preko barajeva

Onda Grocka, smederevskim putem na smederevo pa nazad preko panceva i kovina
Ili do smedereva pa na mladenovac, ili obrnuto kako ti vise odgovara.
A mozes da skratis i preko zaklopace i izadjes na avalski isto na tu stranu.

 

Onda avalskim putem mozes iz ralje pa na parcane, pa preko ripnja ili barajeva prema BG, a mozes i iz ralje na babe...

Takodje mozes i na obrenovac, ub, divcibare....

 

I da ne zaboravim, malu i veliku mostanicu, meljak drazevac, jasenak itd... avalu sam isto preskocio i ko zna sta jos :)

 

U okolini BG ima toliko brda da ce ti ovo biti dobar pocetak


  • 0

#4 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1363 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 July 2019 - 09:20 PM

Super, hvala na savetima! Beograd će biti poslednja stanica svakako, videću koliko daleko ću stići i na koju stranu jer nisam pravio ovakve poduhvate do sad :)
  • 0
The sea, the sea

#5 vladaepro

vladaepro
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts

Postavljeno 25 July 2019 - 01:01 PM

Posto sam gotovo svakodnevno na Fruskoj gori sa drumasem mogu da kazem da postoje deonice koje po svaku cenu treba izbegavati (ne volim da ih vozim ni MTB-om).

Partizanski put (iliti "greben") je generalno sjajan za voznju - suma, hladovina, sve moguce kombinacije uspona i spusteva. Deonica od banstola do Iriskog venca sveze asfaltirana - kao staklo, od Cota do skretanja za Lezimir (i Sremsku Mitrovicu) isto uglavnom dobar, na par mesta malo losiji asfalt, ali zato Iriski venac - Cot katastrofa, krater do kratera. Tu deonicu bi trebalo obavezno zaobici i postoje 2 varijante:

 

1. Spustiti se do Sremske Kamenice, produziti uz Dunav, pa se posle Beocina popeti na Cot (uspon od 9km i oko 5% u proseku). Asfalt je dobar, jedino sto ima dosta saobracaja do Beocina.

2. Spustiti se u Irig pa preko Rivice, Vrdnika, Jaska i Remete do Cota. Ovde je guzva u saobracaju samo do Iriga, ali ima 2km malo losijeg asfalta izmedju Jaska i Remete. Malo trese ali barem ne postoji opasnost da se upadne u rupu i polomi tocak (ili neki od udova) kao na deonici Iriski venac - Cot.

 

Posle Lezimira je dobar put do Sremske Mitrovice (i blizu je), pa odatle moze na razne strane, ali taj deo vec ne poznajem toliko.

 

Ako te zanima jos neka deonica na FG slobodno pitaj, sumnjam da ih ima mnogo koje nisam vozio :)


  • 1

#6 vladaepro

vladaepro
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts

Postavljeno 25 July 2019 - 02:53 PM

Da bude lakse za snalazenje, obelezio sam na mapi deonice za koje znam u kakvom su stanju. Naravno, to je samo okvirno, moze se zadesiti neka rupa i na najboljem putu.

 

Zelena - dobri putevi, bez mnogo rupa i saobracaja, preporuka za voznju

Zuta - za nijansu losiji asfalt, ali moze da se vozi drumasem bez problema

Narandzasta - prilicno los asfalt - moze bezbedno da se predje ali nije bas uzivanje

Crvena - los put, za izbegavanje drumskim biciklom

Plava - dobri putevi, ali dosta saobracaja

 

P.S. vikendom je pojacana guzva na svim putevima na FG, bolje je ici radnim danom

 

https://photos.app.g...AKDEyFJNMdijsU6


  • 6

#7 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1363 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 July 2019 - 03:12 PM

Fantazija, svaka pohvala za detaljno uputstvo!
  • 0
The sea, the sea

#8 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 25 July 2019 - 04:30 PM

A ja baš tim delom Partizanskog puta vozio za vikend n2:Heristical . Bio do Vrdnika, popeo se gore, pa malo do Čota, malo do Iriškog. Slažem se da je kvalitet puta za pamćenje. Poispadale su mi sve plombe, a još sam terao mtb.


  • 0

#9 vladaepro

vladaepro
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts

Postavljeno 25 July 2019 - 06:18 PM

Fantazija, svaka pohvala za detaljno uputstvo!

 

Nema na cemu, drago mi je ako svi ti moji kilometri po FG mogu jos nekom da budu od koristi :) Ako budes znao odakle dolazis na fg, gde bi hteo da zavrsis i koliko km/uspona da napravis mogu ti sloziti rutu za garmina :)


  • 0

#10 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1363 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 September 2019 - 10:18 AM

Evo, čisto da spomenem da sam odradio jednu turu do Novog Sada i nazad. Po predlogu drugara sam do tamo išao preko N. Banovaca, Slankamena, Beške itd.  Kako ste već spomenuli, pošto put nije prometan, nije ni u najboljem stanju. Od Surduka do Slankamena sam se namučio po ispucalom asfaltu i rupama (plus blaga uzbrdica i konstantan čeoni vetar), kroz celu Bešku je kaldrma i na kraju prelaz preko Fruške do Karlovaca. Odlučih da se vratim direktno preko Inđije i Pazove i nisam se pokajao. Put je mnogo bolji, saobraćaja je bilo malo više, ali skoro celom rutom postoji deo iza desne linije gde može da se vozi bez rizika jer automobili i kamioni ne moraju da te obilaze. Ispadne praktično kao bici staza. U odlasku je bilo 95km za 4 ipo sata sa jednom dužom pauzom od 20tak min i nekoliko kratkih predaha, a u povratku 75 km za 3 sata sa jednom pauzom od 15tak min i par kraćih stajanja.

 

Sledeća tura u planu je Sremska Mitrovica, a posle možda Kosmaj ili nešto na tu stranu. To i Fruška gora će doći na red posle Avale, nisam odavno vozio planinske ture pa da malo uđem u formu.


  • 0
The sea, the sea

#11 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1363 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 September 2019 - 09:34 AM

Juče otpičih do Sremske Mitrovice. 70tak km u jednom pravcu za 2 ipo sata. Put je sasvim ok, osim deonice od Stare Pazove do Putinaca. Kasno sam krenuo nazad pa mi se izjalovio plan da se vratim preko Šapca, a svakako nisam siguran kuda bih mogao da idem na tu stranu prema BGu? Neki predlog?
  • 0
The sea, the sea

#12 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1363 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 September 2019 - 06:53 AM

Juče odem do Avale i razmišljam gde dalje pa odlučih da napravim krug po obodu Beograda. Spustih se na Ripanj, Lipovica, Velika Moštanica, Umka i nazad do Ade. Prelepo! Odličan drum, malo saobraćaja, brežuljkast teren i vijugav put. Baš sam uživao, a i vreme me poslužilo. Trebalo mi je sat od centra do avalskog tornja (20tak km) i još dva nazad do Ade (50tak km), ukupno ~800hm. Lepo se najedoh i odmorih na Adi i laganica kući. Čini mi se da ću početi da forsiram šumadijski kraj, mnogo mi se sviđa :)
  • 0
The sea, the sea

#13 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1363 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 September 2019 - 05:20 PM

Danas se odvezoh do Kosmaja i nazad,sjajna tura! Bilo je sunčano, a dovoljno sveže (sećam se kako sam letos stigao kod drugarice u Ripanj na +38 °C i zamalo prokuvah), savršen dan da odguslam ovu turu prvi put. Dva ipo sata od centra BGa do vrha, a nešto malo preko dva sata u povratku zahvaljujući severcu. I dalje sam pod utiskom koliko je lep krajolik, solidni putevi i redak saobraćaj.
  • 0
The sea, the sea

#14 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1363 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 October 2019 - 03:04 PM

Juče posetih kolegu delboja u Smederevu. Od Ade Ciganlije do tamo 50tak km za 2 sata smederevskim putem, prilično ugodno čim sam odmakao od beogradske gužve, a po koleginom predlogu nazad preko Kovina i Pančeva 70km za 2 ipo sata sa kraćim pauzama. Sjajna ruta (deo zvanične bici magistrale), samo me uhvatio mrak pre Pančeva pa sam malo opreznije vozio dok ne uđoh u osvetljenu zonu. Taman sam uklopio brda i ravnicu u jednoj vožnji kako sam i priželjkivao :)
  • 1
The sea, the sea

#15 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1363 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 May 2020 - 09:49 AM

Da ne otvaram novu temu, predlagaću ovde svoje vožnje pa ko želi da se pridruži, dobrodošao je. Planiram sutra (petak 08.05.) vožnju BG-SM-BG, krećem iz centra, idem batajničkim preko Inđije i Rume, a povratak verovatno istim putem, zavisno od umora. Pokret u 10, brzina oko 28-30, verovatno malo više ako bude leđnog vetra.
  • 1
The sea, the sea

#16 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 07 May 2020 - 10:19 AM

Dobra ti je ideja, baš dobra. Da sam blizu pridružio bi se sigurno. Dobro bi bilo da se pokrenu ove incijative u svim delovima zemlje pa i u mom zlatiborskom okrugu.
  • 0

#17 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1363 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 May 2020 - 10:31 AM

Mala ispravka, idem preko Pazove, nema potrebe rasklimavati plombe onim džombama do Inđije.

Što se tiče inicijative, ja sam tek od skoro počeo da razmišljam o grupnim vožnjama pa sad gledam da se nekome pridružim, a do tad vozim svoje pa ko dođe - dobrodoš'o.
  • 0
The sea, the sea

#18 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 07 May 2020 - 12:18 PM

@Woody ako te ne mrzi pusti poziv i na Last Minute https://www.2bike.rs...-minute-voznje/

Mozda je jos nekom ko ne prati aktivno forum interesantna tura    n2:thumbsup


  • 1

#19 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1363 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 May 2020 - 01:00 PM

@Woody ako te ne mrzi pusti poziv i na Last Minute https://www.2bike.rs...-minute-voznje/
Mozda je jos nekom ko ne prati aktivno forum interesantna tura    n2:thumbsup


Hvala na savetu, zapravo nikada nisam učestvovao u grupnoj vožnji, a kamoli organizovao jednu pa nisam bio siguran kako bi to ispalo. Da li postoje neka pravila? Krećem sam, idem po svom nahođenju, nemam pojma kako to ide u grupi?
  • 0
The sea, the sea

#20 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 07 May 2020 - 01:24 PM

Ako si organizator bitno je da se pojavis u vreme pocetka voznje na mestu polaska, sve ostalo je stvar dogovora :) Bio sam na raznim voznjama ovako organizovanim (preko last minute), negde se organizator tj pozivalac potrudi da isprati najsporijeg clana i uvek ceka, negde na pocetku odleprsa i nema ga nigde, tako da kapiram da je sve stvar dogovora :)


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika