Jump to content


Fotografije
- - - - -

Drinska magistrala - Mali Povlen ili Taor, savet...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
3 odgovora na ovu temu

#1 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 July 2019 - 09:53 AM

Od Drine bi trebalo da se popnem do podnožja Malog Povlena, pa dalje do Taora i Drenovačkog kika. Mislio sam da idem na Rogačicu i Vardu, pa bedemom do Povlena, dalje znam put, ali mi deluje nekako bezveze zaobilazno.

 

Ima li neko od poznavalaca kraja da mi preporuči nešto kraće? :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#2 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 19 July 2019 - 05:32 PM

Ja sam tim krajem planinario i prolazio kolima, ali nisam vozio bajs. Postoji uzak asfaltni put Pašna Ravan - Taor kroz šumu koji izlazi na makadam podno Malog Povlena. Tu je izvor Skrapeža (u blizini ribnjaka pastrmke) što je zanimljivo obići. Nije označeno, pa moraš da pitaš da bi našao. Takođe, vredi obići Taorska vrela, što verovatno znaš. Dakle, od Rogačice možeš na Debelo brdo, pa od Pašne Ravni na Taor, a dalje znaš šta si već planirao.

Sent from my E5823 using Tapatalk
  • 1

#3 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 19 July 2019 - 07:36 PM

Postoji uzak asfaltni put Pašna Ravan - Taor kroz šumu koji izlazi na makadam podno Malog Povlena.

Hvala, to je informacija koja mi je trebala, jer ne mogu to da dešifrujem kroz raznorazne mape. Mislim da do Pašine ravni mogu od Rogačice, pa ne moram na Vardu. A od podnožja Povlena za dalje, i da me sećanje prevari, imam memorisane trekove :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#4 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 20 July 2019 - 12:00 PM

Da, od Rogačice imaš jak uspon do Pašne Ravni. To je glavni put Bajina Bašta - Valjevo. Rado bih ti pokazao rutu do Taora, ali ni ja se ne snalazim sa mapama, iz nekog razloga su nejasne. Ali put Pašna Ravan - Taor definitivno postoji jer sam istim prošao kolima.

Sent from my E5823 using Tapatalk
  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika