Jump to content


Fotografije

Fitness & Biciklizam


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
40 odgovora na ovu temu

#1 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 14 July 2019 - 03:13 PM

Rekreativno, ponekad redovno a ponekad ne, vozim bajs nekih 5 godina. Medjutim amaterski se bavim fitnessom dosta duze, sigurno preko 10 godina. Volim i jedan i drugi vid rekreacije ali ponekad razmisljam da je ova dva sporta jako tesko spojiti, i bar na nacin na koji ja treniram izvuci najbolje iz oba.

U teretanu idem 2 do maksimum 3 puta nedeljno i vezbam uglavnom za hipertrofiju i teske vezbe za snagu. A bajs vozim 2x nedeljno, jednom kratka voznja i sto vise sprint po ravnom, druga malo duza i penjem se uz brdo. Medjutim kako pocnem u teretani da vise "ulazem" u snagu i podizem vece tezine i vise ponavljanja osecam kako na bajsu kondiciono padam i obrnuto. Sto vise ulazim u kondiciju vozeci bicikl osecam da mi je npr tesko da se vec sa 120 kg borim na dubokom cucnju. Znam da i profi biciklisti treniraju u teretani ali sigurno ne na nacin na koji ja to radim. A sa druge strane nikad ne bih voleo da izgledam kao profi biciklista, sa masivno izgradjenim nogama a zakrzljalim gornjim delom tela.

Siguran sam da nisam jedini kojo pokusava da pomiri i uskladi ova dva naizgled suprotna sveta.

Kako vi trenirate u teretani i kakav vam je pristup treningu? Da li osecate da vam to pomaze da kondiciono jacate na biciklu ili ne? Ako imate volje i vremena podelite svoje iskustvo i sa drugima ovde. ;)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#2 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 14 July 2019 - 04:05 PM

Ja 3x sedmicno full body, s tim da sam ja star i isluzen i imam nekih zdravstvenih problema, bole tetive i ligamenti. Od sutra idem bez cucnjeva i mrtvog dizanja da se tu malo opravim, bicikl kad stignem za kardio tad vozim, do 30km, nemam vremena za vise sem nedjeljom. Jutros sam odvezao 25km i upravo krecem na jos jednu takvu turu, lijep dan steta da ne iskoristim. Volio bih da sam krenuo s tim bar 10 godina ranije, ovako gdje god se nategnes kad se ohladis eto problema

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#3 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 14 July 2019 - 04:25 PM

Radim iskljucivo sajle i bucice, nikad ispod 12 ponavljanja.
Smara me silovanje tegova i ono sto sam nekada radio, mrtva dizanja i cucnjeve.
Pomaze mi i razbija monotoniju. I istezem se vise nego ranije.
  • 0

#4 Velimiraca

Velimiraca
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 posts
  • LocationСрбија, Љиг

Postavljeno 14 July 2019 - 05:46 PM

Како бре Вељо стар? И ја сам исто годиште :)
  • 1

#5 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 14 July 2019 - 05:53 PM

Ma staro, al radim na tome da se podmladim :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 1

#6 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 15 July 2019 - 01:58 PM

Ima li kakvih biciklistickih fora za popravak koljena? Mene ubijaju, pri ustajanju sa stolice kao da ce da se razlete a na biciklu prvih par kilometara pucaju kao da ce da se otkace :)
Nikad nisu ni bila neka al cucnjevima sam ih dotukao

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#7 syncemasters

syncemasters
  • Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 July 2019 - 09:03 PM

Ima li kakvih biciklistickih fora za popravak koljena? Mene ubijaju, pri ustajanju sa stolice kao da ce da se razlete a na biciklu prvih par kilometara pucaju kao da ce da se otkace :)
Nikad nisu ni bila neka al cucnjevima sam ih dotukao

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

Jesi li probao da uzimaš govedji želatin ? Meni je pomagao kada su u pitanju kolena.
  • 1

"Лажима је све почело"


#8 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 17 July 2019 - 06:48 AM

Nisam, mazao sam konjski gel, trenutno mazem deep relief. Prodje to ali cim krenem s cucnjevima eto opet problema. Tesko mi to pada posto su mi cucnjevi i mrtvo dizanje osnova

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#9 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 17 July 2019 - 10:03 AM

Čučnjevi i mrtvo dizanje i sva ta SRANJA koja prodaju oni koji misle da su dif i medicinski isto osim što ti ne daju da držiš skalpel nisu osnova ni za šta osim za sjebanu kičmu i zglobove kad se pređe prva mladost - meni je nestvarno da vi ovde komentarišete da *imate* problem sa ovim i onim i čudite se kako se problem javi kad to radite.

Dobro razgibavanje pre vežbi, još bolje posle, ništa dizanje iznad glave, ništa dizanje kičmom. Opterećenja do svoje težine. Nikakva hemija. Radiš k'o podmazan i podigneš nivo spremnosti organizma, ne škripe zglobovi, ne bole leđa, ne koči se ovo i ono.


  • 0

#10 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 17 July 2019 - 10:11 AM

E, a sta da rade teretane i ostali fitnes strucnjaci. I koji si ti muskarac kad ne mozes iz cucnja da dignes 100 kila. A smrvljena kolena se ne vide kada na prolece nabacis usku pedersku majcu a misici kipe na sve strane  n2:hahaha .


  • 2
.

#11 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 17 July 2019 - 10:12 AM

Ne prodaje niko nista, ja to kod kuce sam radim, nemam vremena za ici u teretanu, kupio malo sprava i udaram. Al to sam htio da ojacam, noge, donja ledja i trbusnjake, trend je iseljavanja, ne bih htio da mi bude tesko penjati se po skeli u Njemackoj :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#12 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 17 July 2019 - 11:00 AM

Ne kažem da ti prodaješ, nego majstori za tesne majice koji savetuju šta da radimo ako mislimo da ikad išta bude od nas. U deo sa zagrevanjem na početku ubaciš vežbe sa časova fizičkog, radiš na spravama sve mišićne grupe (uz onaj deo gde štediš kičmu i kolena) i to ti je to. Ako moraš nešto da siluješ, tu su ti grudni, biceps i triceps. Kolena, kukovi i kičma trpe nenormalna dinamička opterećenja i ovako, ne mora im se u teretani pomagati da još brže fasuju. Pogotovo kad si mator i potrošen (ili očigledno undead, kao ja :D :D)

 

Meni su inače kolena otišla u q pre 15-ak godina, od karatea. Nisam mogao uz stepenice da idem koliko je bolelo. Batališ polučučeće stavove, umereno ih koristiš i pustiš vreme da odradi svoje. Kolena mi i dalje pucaju kao suve grane, ali su vrlo upotrebljiva. I, jebemga, manje me bole kolena od bicikla na manjoj kadenci (a niža kadenca fakat više prija i čuki).

 

Inače, tužna istina i dobro čuvana tajna. Hrskavice se obnavljaju toliko sporo da se praktično ne računa. Jebiga. Sve te čarobne kreme, pomade, gelovi, prašci i ostale vradžbine su, nažalost, đoka. Jedino radi ovo što smanjuje otok i smiruje bol :-/


  • 0

#13 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 17 July 2019 - 11:46 AM

Tako i radim, jedna vjezba po grupi, 3 serije, 12-10-8, fiksno opterecenje. Zagrijavanje prije, istezanje stojece poslije, pred spavanje lezece istezanje. Na cucnjeve se moram vratiti, to nije pitanje izbora, noge su mi takve genetski da moram da ih budzim. Koljena sam zeznuo iskorakom, isao sam raditi iskorak a nisam bio sposoban da napravim cucanj kako treba. Tad se upalilo i ne prestaje. Odmoricu 15ak dana pa cu nastaviti, ako treba jos jedan par bandazera dodam. Mrtvo dizanje cu prekinuti raditi na duzi period, ili se vratiti mozda s manjom tezinom na ravne noge, to cu jos vidjeti kako se bude kicma ponasala

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#14 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 17 July 2019 - 11:50 AM

Obavezno govedji zelatin, meni je mnogo pomogao kad sam slomio skocni zglob i pokidao ligamente u stopalu. Sto se tice mrtvog i cucnjeva probaj da radis bos. Od kako se izuvam imam mnogo bolju kontrolu prilikom pokreta, i ne opterecuj se koliko je kg na sipci, forma je ono sto je bitno.


  • 0

#15 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 17 July 2019 - 11:58 AM

Ok, probacu bas. Vidio sam na yt da neki rade bosi al nisam skontao da je zbog toga. Ja sam podbacivao dasku, za cucanj pod pete a za mrtvo pod prednji dio stopala. Bas cu probati bos s manjim tezinama kad se vratim na te vjezbe

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#16 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 17 July 2019 - 12:29 PM

Pazi se zelatina, dosta podize krvni pritisak. Nama koji smo kao bar neki sportisti to ne bi trebalo da smeta ali znam za vise slucajeva "obicnih" ljudi koji su imali problema sa pritiskom.


  • 1
.

#17 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 17 July 2019 - 12:43 PM

Ok, evo sad sam gledao gdje da kupim i moram priznati mislio sam da se to maze na bolno mjesto, kad ono pije se :)
Ja cu to s wheyom u smoothie, tako mi najlakse. Uzimam ja jos hrpu tih nekih lijekova/suplemenata zbog svoje problematike, msm prah, lugol, b i d, kurkumu, mazem se natrijum hlorid gelom, valjda me nece taj zelatin sad zezati

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#18 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 17 July 2019 - 01:05 PM

Čemu služi taj natrijum hlorid gel? To da zamešaš sa goveđim želatinom i brate gotove pihtije :D

Šalu na stranu, meni surutka (tečna, ne u prahu) baš prija & pomaže na biciklu, do te mere da kad mogu nosim dve flajke surutke umesto bidona.

 

Odmori više, upale se ućute i vrebaju. Ne treba skroz isključiti mišić(nu grupu), ali blaaga opterećenja, funkcionalno sa zvezdicom.

Pre koju godinu sam na kajaku navukao teniski lakat, maaajko mila, 6 meseci agonije i nerada dok se nije smirio.

 

Uhvati nekog drugara koji trenira borilačke da ti pokaže dobra istezanja. Ili, pošto je velika šansa da u teretani imaš kikboksere, gledaj od ovih matorijih.


  • 2

#19 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 17 July 2019 - 01:10 PM

Ma ja imam hronicnu lajmsku, prosle godine sam lezao 9 mjeseci i kljukao antibiotike i to neke koji skracuju tetive do te mjere da mogu da puknu. Plus sto sam godinama izbjegavao fizicke aktivnosti jer me sve boljelo od glupog krpelja samo sto nisam znao sta mi je. E sad nastojim da se razvucem i sto vise ojacam da malo zivim normalno a i ako bi se islo na skelu u Njemacku da budem spreman :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#20 syncemasters

syncemasters
  • Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 July 2019 - 02:33 PM

Ma ja imam hronicnu lajmsku, prosle godine sam lezao 9 mjeseci i kljukao antibiotike i to neke koji skracuju tetive do te mjere da mogu da puknu. Plus sto sam godinama izbjegavao fizicke aktivnosti jer me sve boljelo od glupog krpelja samo sto nisam znao sta mi je. E sad nastojim da se razvucem i sto vise ojacam da malo zivim normalno a i ako bi se islo na skelu u Njemacku da budem spreman :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

Rešenje u mom slučaju za kičmu i kolena je zagrevanje, istezanje(svaki dan po sat i po) i govedji želatin, ali posle nekog perioda bi trebalo da se napravi pauza s njim. Mada ko češće vozi bajk ne verujem da ce mu smetati.
S jogurtom ujutru na prazan stomak, tako se najbrže razlaže u organizmu.

Teretana je ok, ali treba gledati malo i u budućnost. Kolega s posla do pre par godina podizao je iz mrtvog i iz benča velike težine, a sada ga muči spazam mišića.
Ja sam ranije isto radio mrtvo i benč i išlo je dosta dobro. Samo sam ih odjednom izbacio i sada mi je telo dosta fleksibilnije.
  • 0

"Лажима је све почело"





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika