Jump to content


Fotografije

Tour de France 2019


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
63 odgovora na ovu temu

#41 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 21 July 2019 - 06:20 PM

Slazem se

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#42 IgorMiletic

IgorMiletic
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Postavljeno 22 July 2019 - 05:25 AM

1563773519091486525233.jpg
  • 2

#43 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 25 July 2019 - 08:20 PM

Sem što se Nairo približio "gore" sve ostalo isto. Videćemo sutra...biće teško do maksimuma kao i danas...Ako vozači varaju, varaju u ove tri etape. Nadamo se da neće za tim zaposedati.


  • 0

#44 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4264 posts

Postavljeno 25 July 2019 - 08:34 PM

Dobro, i Bernal je malo skinuo zaostatak. Ja sam ocekivao da ovi Sky-evci pomahnitaju i da i Tomas i Bernal smanje zaostatak. Jos 2 teska dana, svasta moze da se desi a Alafilip je opet pustio. Jeste da se vratio nizbrdo ali ocigledno posustaje po malo, bar za sada.


  • 0
.

#45 Leopard

Leopard
  • Members
  • PipPipPip
  • 91 posts

Postavljeno 26 July 2019 - 04:01 AM

naredne dve etape se završavaju na brdu, što najviše Kintani odgovara. Ko zna, možda se sačuvao za kraj i uspe da nadoknadi tu razliku
  • 0

#46 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 26 July 2019 - 12:48 PM

Jeste ok, a što se tiče SKY-a, uvek sam mislio da se neka ekipa čuva za nešto, a na kraju bude da nisu imali snage za ono što sam mislio, a ne da su taktizitrali. Videćemo, ali kao da ni SKY nema snage. 

Kintanina razlika je mala, ako ga AFilip bude držao uz točak, može da bude borba ko nekada Armstrnog/Urlih ili Arsmotrong/Pantani...biće zanimljivo!


  • 0

#47 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4264 posts

Postavljeno 26 July 2019 - 06:55 PM

Ko misli da ce sutra na Val Torensu i Gerand Tomas da preskoci Alafiiipa? 

Skoro sam siguran da ce se to desiti. 


  • 0
.

#48 vladapile

vladapile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 475 posts
  • LocationBrus

Postavljeno 26 July 2019 - 07:37 PM

Рекао бих да Алафилип испада из игре....неће бити ни трећи у генералном.


  • 0

cycling is life, that's why I pedal ...


#49 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 26 July 2019 - 08:08 PM

https://www.youtube....h?v=EpgF89weOG8

 

http://www.cyclingne...ormet-roselend/

 

Претпоследња етапа Тура скраћена због могућих клизишта

ТИЊ – Претпоследња, сутрашња етапа бициклистичке Трке кроз Француску скраћена је за 59 километара због стања на путу, објавили су данас организатори.

У Француској су неподношљиву врућину данас замениле олује. Олуја с градом која је захватила руту трке „Тур де Франс” у Алпима била је толико изненадна и јака да су организатори прекинули такмичење. Тронедељна трка готово се никад не прекида због временских прилика.

С одлагањима полазака због врућине суочили су се и путници британске железнице, као и они који користе железничку линију Јуростар (Еуростар) до и из Париза.

У главном граду Француске јуче је забележен најтоплији дан откад се раде мерења, с температуром од 42,6 степени Целзијуса.

Британска метеоролошка служба саопштила је да је у Ботаничкој башти Универзитета Кембриџ јуче је било 38,7 степени Целзијуса, а ако се потврди као тачна, та температура биће највиша забележена у тој земљи до сада. Досадашњи рекорд био је 38,5 степени, у августу 2003. године.

Брдска етапа од Албервила до Вал Торена је требало да буде дуга 130 километара, али је скраћена због великих временских непогода.

Метеоролози су упозорили на могућа клизишта, јавља Бета.

Етапа ће почети у суботу 14.30, 55 минута касније него што је било планирано.


  • 0

#50 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 26 July 2019 - 08:30 PM

Kako je Kintana prosao, nisam gledao tek cu...? 


  • 0

#51 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 26 July 2019 - 09:03 PM

 T. Pino left the race. Šteta!


  • 0

#52 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 26 July 2019 - 11:17 PM

https://www.youtube....h?v=LmbAqQTx2hk

Bernal u žutoj...biće drame danas. Plače dečko kakve su to iskrene emocije, nije se nadao da će moći do žute. Hajde neka pobedi u generalnom ;). Sa 22 ako to uradi do 38-me može još 5 puta ali pošteno...

Ako su skratili etapu, spust, kiša, pesak, kamenčići...polomile bi se tu nekoliko ključnih kosti...ovako je sigirno bolje...


  • 0

#53 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 27 July 2019 - 05:23 AM

Današnja etapa je skraćena na 59 kilometara, usled loših vremenskih uslova. To je najnovija vest sa zvaničnog sajta Toura. Kreće se iz Albertvila i penje se samo Val Thorens. Početak eteape je u 1430. Biće žestoko, ali ne verujem da iko može da ugrozi Bernala, pod uslovom da se ne dogodi nešto nepredviđeno, a to je u biciklizmu uvek moguće. Ipak, čini se da borba za podijum nije gotova, i SK i Buhman imaju i više nego dovoljno motiva da napadnu preostala dva mesta na podijumu., Velika je stvar završiti Tour u prva tri. Uspon je dugačak 33 kilometra i rampa je nešto preko 6%. Nije naročito strmo, ali dužina uspona i velika nadmorska visina, preko 2 hiljade, mogu da utiču na bicikliste.


  • 0

#54 Leopard

Leopard
  • Members
  • PipPipPip
  • 91 posts

Postavljeno 27 July 2019 - 06:30 AM

Kao što kažeš dugačak je to uspon i poslednji tako da će svi dati sve od sebe. Mislim da bilo ko od prve petorke ima šanse
  • 0

#55 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4264 posts

Postavljeno 27 July 2019 - 07:24 AM

Sve je i dalje otvoreno. Prvih 5 u manje od 2 minuta sto za ovih 33 km uspona nije prednost koja se ne moze nadoknaditi. Pored toga treci, cetvri i peti u 40 sekundi. 

 

Ovo sto je danas etapa skracena ne znaci nista. Svi bi i onako cekali Val Torens. Mozda je ovako i bolje. Zagreju se 20-tak km po ravnom pa gas do daske. Sta bude bude, cisto trkanje, nema vise kalkulisanja. 


  • 0
.

#56 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 27 July 2019 - 02:45 PM

Ja razocaran. Niko da stegne srce i napadne, proba na sve ili nista. Alaphillippe nije imao snage, Bernal odbranio odlican Tour, Thomas preuzeo ulogu timskog vozaca, Kruijswijk bez volje da napadne... Za mene je pored Bernala samo Alaphillippe pokazao da hoce da uradi nesto, i Simon Yates u par navrata na brdima. Steta za jucerasnji odustanak Pinot-a, mozda je on mogao... Danas starci, Nibali i Valverde zagrizli i prvi dosli na cilj.
Sve u svemu, Tour zadovoljio uzbudjenjima, steta sto do kraja nisu odrzali nivo.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#57 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 27 July 2019 - 02:53 PM

Alaphillippe je hteo ali nije mogao. Video mu se na licu bol koji ga obuzuma ali se herojski borio.
Nibali je etapu dobio na iskustvo. Stari macak je skracenje trase video kao svoju sansu, izbacio sve karte na sto, zapeo i mudro odneo pobedu.

A mladom Bernalu svaka cast. Prvi kolumbijac ikad da osvoji Tour i to samo sa 22 godine. E to je na primer vozac koji mnogo obecava. :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#58 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4264 posts

Postavljeno 27 July 2019 - 03:01 PM

Obecavao i Kintana pa nista nije uradio. Kao i svaki put on mi je najvece razocaranje. Otpadao kad god je mogao, nije hteo da menja kada je trebalo, pobedio jednu etapu i to je ceo njegov Tur. 

 

Alafilip nije mogao vise bez tima, i ovako je napravio ogroman uspeh. Hrabar, beskompromisan, kakav i treba da bude biciklista a ne kao ovi sto voze kukavicki. Nema mnogo onih kao stu su Nibali ili Kontador da mogu da pobede Sky sami bez svog tima. 

 

Bernalu svaka cast, bio je najjaci mada nisam siguran da Tomas nije mogao bolje. 

 

Ono sto lepo oslikava celu trku i odnos snaga je na 25 km od cilja Alafilip ima jednog vozaca, Krujsvik dva a Tomas i Bernal trojicu. Tako se na kraju i zavrsilo. 


  • 3
.

#59 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 27 July 2019 - 09:44 PM

Pa. Prvo drago mi je što je mali pobedio, a opet čudno mi je da niko ne napadne iz petnih žila da ga prestigne...ali ok...Nismo izgleda navikli da gledamo ovakav Tur, da gledamo to, da nema nikog ko će da skoči, cimne i nasvira oko 5 minuta ostalima. Da li su nas oni nafilovani vozači na to navikli ("zvezde" oko koje se se sve vrti i ceo tim radi), ili sada nema takvog individulaca, takovog kvaliteta ne znam...ali ako je sve pošteno, a meni ovaj Tur deluje po dešavanjima na drumu da je pošten (ukoliko to sme ovako da se kaže sa utiskom preko ekrana) onda je sve ovo OK.

 

SKY me neprijatno iznenadio, očekivao sam više, a ne ovakav ziheraški pristup ali je opet odradio za svog vozača sasvim korektrno. Kintana isto, mnogo sam više od njega očekivao, verovali ili ne, očekivao sam da juri na generalni, a on nula što Zare napisa!

Alafilip mi je najveći junak, čovek bez ekipe bukvalno i menadžeri bi trebalo da ga ubace u tim koji će mu pomoći, jer ima izuzetnog potencijala. 

 

Nibali, klasika iskustvo i posebno treba istaći Valverdea! Pa tom čoveku svaka čast, LEGENDA! Kad spomenu komentatori Valverdea na prenosu, deluje mi ko da su tu u karavanu i oni stari vozači one zvezde na koje smo navikli...neverovatan čovek! Voleo bih da vozi i sledeće godine!

 

Sledeće godine možemo se nadati da će biti Tur zanimljivi od ovoga. Imaćemo Alafilipa, malog Bernala, kao nove vozače na koje treba obrartiti pažnju posebno... Tomasa, Fruma...ove sa Đira, Kaparasa, Rogliča...

Dakle biće zanimljivo.

Biće zanimljivo i gledati Vueltu i videti ko sa kojim vozačima tu nastupa. Ni to nije loša trka, naprotiv!

 

Od 29-tog (ponedeljak) staruje TourdeSerbie...ima uveče reoprtaža na RTS. BGD-Banjaluka su dosta dobro organizovali i snimali. Isti ljudi rade i TDS, nadam se da lepo snime...pratite, barem da vidimo šta voze "niskobudžetne" ekipe...


  • 0

#60 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 27 July 2019 - 09:49 PM

Na kom kanalu ce biti prenos trke i u koliko sati startuje?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika