Jump to content


Fotografije
- - - - -

Đerdap 2019


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
20 odgovora na ovu temu

#1 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 24 June 2019 - 10:25 AM

Ove godine planirao sam u avgustu sa bratom turu do Ohridskog jezera. Međutim, Srkiborg me je pozvao da vozimo do Đerdapa i prođemo klisuru rumunskom stranom. Ako sve bude OK krećemo sutra. Vozimo od Beograda do Banje Ždrelo preko Mladenovca i Smederevske Palanke. Zatim klisurom Mlave, preko Žagubice i Borskog jezera do Zaječara. Od Zaječara preko Negotina planiramo da izvezemo do Kladova, a onda da rumunskom stranom prođemo Đerdapsku klisuru do Bele Crkve. Inače, idemo drumašima lajt varijantom sa minimumom stvari i spavanjem u privatnom smeštaju i hostelima (šta nađemo). 

 

Napravio sam svoju stranicu na fb, pa ako nekoga interesuje po neki post sa ture može da me prati ovde: https://www.facebook...milan.ciklonaut

 

Imam pitanje, ako je neko prolazio rumunskom stranom Đerdapa... kakva je situacija sa smeštajem na tom putu. Postoji opcija da u danu izvezemo od Kladova do Bele Crkve, ali mislim da bi nam možda lepše bilo da prenoćimo negde u Rumuniji... npr. u Staroj Moldavi. 

 

 


 

 


  • 2

#2 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 24 June 2019 - 10:47 AM

Postoji smeštaj  sa rumunske strane i  to da biraš, gotovo svako mesto pored Dunava ima neke hostele, bungalove i sl. Recimo u  mestu Coronini, preko  puta golubačke tvrđave, to je malo pre Stare Moldave. Pre/posle Kazana da i ne govorim koliko ima vila i koječega, ali pretpostavljam da će vam to biti prerano za spavanjac.


  • 0

#3 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 24 June 2019 - 11:18 AM

Hvala na odgovoru... Stara Moldava i Koronini nam odgovaraju, verovatno ćemo tu nešto naći. 


  • 0

#4 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 June 2019 - 12:40 PM

Na toj strani Dunava ne zna se čega ima više - da li mesta za dizanje šatora ili soba za izdavanje. Cene ne znam, ali kraj nije baš bogat pa pretpostavljam da ima mesta za pristojan novac.

 

Ono što ću ja da predložim nema veze sa Dunavom, nego sa putem od Zaječara do Negotina. Ne znam kojim putem ste namerili da prođete, ali bi bila gre'ota da idete magistralom kada imate varijantu preko Rajca. Sam put nije svuda u najboljem stanju, ali nije ni užasan, a saobraćaja nema nigde i okolina je baš, baš lepa. Ja sam tuda prošao dva puta, po jednom u svakom smeru, i ako me opet put nanese na tu stranu ići ću ponovo.


  • 1

#5 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 June 2019 - 01:58 PM

A gde su zgodna mesta za kampovanje na našoj strani? I ja idem za koji dan sa kolegom.


  • 0

#6 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 24 June 2019 - 02:54 PM

 

 

A gde su zgodna mesta za kampovanje na našoj strani? I ja idem za koji dan sa kolegom.

Sa naše strane je malo nezgodnije, zbog prirode terena. Ali ovako, redom. U Golupcu može da se kampuje pokraj Dunava, u parku na ulazu. Da li se naplaćuje, ne znam, kada sam ja kampovao bilo je za džabe. Dalje, prema Milanovcu, imaš dva uređena kampa Asin i Toma, preporučujem prvi. Ukoliko ste baš avanturistički raspoloženi i želite van magistrale, u dubinu NP Đerdap, onda nakon Dobre izaberite skretanje desno na staromilanovački put. Taj put prati dolinu reke Kožice i može se naći voćnjak ili kakva livada za prenoćiti. Skretanje je markirano, ne možete da omašite, i  par je kma iza Dobre. Ako ste za hard core avanturu možete dalje tim putem, uz upozorenje da se radi o očajnom asfaltu i zahtevnom usponu u prvoj polovini puta, ali sa fenomenalnim vidicima, kakve ne možete da imate kada vozite magistralom. Izbijate tim putem pravo na kanjon boljetinske reke i Lepenac, dalje možete magistralom ka Milanovcu ili preko Boljetina na Liškovac, makadamom, pa strmopizd ka Milanovcu. U Milanovcu se može kampovati na plaži, a imate i Kapetan Mišin breg, gde se može podići šator za 5 evra i malo istrpeti spiku sa gazdom koji ume da bude prilično naporan, barem za neki moj ukus. Ka Kladovu, može se kampovati u Tekiji, a ja sam pre 5 godina kampovao u Karatašu (sa dve Nemice n2:gitara ), par kilometara pre Kladova. Niko mi mi ništa nije naplatio, mada je sada možda drugačije, pošto je tu nešto rađeno i renovirano, tako da nisam sasvim siguran kako danas stvari stoje. U Kladovu se isto može podići šator na plaži.  Ovo su neka moja lična iskustva  iz prethodnih vožnji tim krajevima. Dok sam bio junoša kampovalo se što bliže civilizaciji, sad kad se omatorilo, samo divljina, šuma


  • 2

#7 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 24 June 2019 - 05:26 PM



Ono što ću ja da predložim nema veze sa Dunavom, nego sa putem od Zaječara do Negotina. Ne znam kojim putem ste namerili da prođete, ali bi bila gre'ota da idete magistralom kada imate varijantu preko Rajca. Sam put nije svuda u najboljem stanju, ali nije ni užasan, a saobraćaja nema nigde i okolina je baš, baš lepa. Ja sam tuda prošao dva puta, po jednom u svakom smeru, i ako me opet put nanese na tu stranu ići ću ponovo.


Da, da... upravo smo planirali tuda da prođemo, hvala na preporuci. Ja sam se zeznuo pre dve godine, pa išao magistralom Negotin-Zaječar.

Sent from my E5823 using Tapatalk
  • 0

#8 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 June 2019 - 06:06 PM

Hvala na informacijama. Jedino što me još zanima je ako ima nešto što je obavezno za obići/videti a da nije baš na glavnom putu ali u blizini. Znači nešto vredno što se može lako promašiti pa pokajati posle. Ruta bi okvirno bila iz Banata, od Bele Crkve preko skele u Ramu (nadam se da radi) pa recimo do Kladova pa na rumunsku stranu i njome nazad ka Beloj Crkvi. Ili isto to kontra smerom, nebitno.


  • 0

#9 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 24 June 2019 - 07:23 PM

Skela radi, ne brini. Evo ti link sa redom vožnje: http://www.dunav-tra...red-voznje.html

Što se tiče onog  drugog, dakle šta videti, sve ono uslovno rečeno glavno je uz magistralu. Ono što nikako ne bi trebalo da propustite je Boljetinsku reku, to je sasvim mali off sa magistrale,  ali  pretpostavljam  da  to već  znate.


  • 0

#10 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 June 2019 - 07:36 PM

Gadjan@ kod čuvara muzeja Lepenski vir može se uvek noćiti. Ako im budete simpatični možete dobiti čak i tuširanje u njihovom kupatilu. Rado pustaju cikloturiste da podignu šator na travnjaku.
Mada, nisi naveo kakav vid noćenja ti je potreban.. šator ili smeštaj. Pretpostavljam ovo drugo.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#11 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 24 June 2019 - 09:57 PM

 do Kladova pa na rumunsku stranu i njome nazad ka Beloj Crkvi. Ili isto to kontra smerom, nebitno.

 

Pa i nije baš "nebitno"

U situacijama kada se cikloturira oko vode postoji pojam "komotna strana" i u zemljama u kojima se vozi desnom stranom to je desna strana, odnosno, vozi se tako da ti je voda (reka, jezero, more...) sa desne strane tj "uz vodu"

Ovo nije samo zbog pogleda (mada je i to jedan od aspekata) već i zbog priključnih saobraćajnica kojih po pravilu ima više sa one strane sa koje nije voda, a sa kojima se na ovaj način ne ukrštaš. Takođe mogućnost sklanjanja u kritičnim situacijama je veća, odnosno veći je prostor za "beg ka vodi"

Ovo u slučaju Đerdapa možda nije očigledno zbog morfologije terena i saobraćajne infrastrukture (bankine, litice...), ali je svakako i tu primenjivo.

PS

Nasmeja me u drugoj temi sa "podlogama i krevetima" :D

 

U svakom slučaju želim lepu turu i "tailwinds" ;)


  • 1

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#12 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 July 2019 - 07:03 PM

Zaboravih da pitam još nešto, pretpostavljam da ima svuda usput mesta gde postoji mogućnost da se zamoli za punjenje telefona? Ili da jurim sutra da kupim neki power bank. Svakako bi mi trebao, da kupim to konačno. Jel su Xiaomi i dalje best buy?


  • 0

#13 Leopard

Leopard
  • Members
  • PipPipPip
  • 91 posts

Postavljeno 01 July 2019 - 07:09 PM

telefoni da, a verovatno i power bank pošto im je trajnost baterije najveći adut
  • 0

#14 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 02 July 2019 - 03:24 PM

Đ e r d a p 2 0 1 9: Evo kako je bilo

 

Vozili smo petodnevnu turu kroz istočnu Srbiju od Beograda do Kladova i nazad rumunskom stranom Đerdapske klisure. Ja sam već 2017. godine prošao „našom“ stranom Đerdapa, tako da mi je ovo bila prilika da kompletiram utisak Đerdapa jednom novom rutom i prolaskom kroz Rumuniju. Prva dva dana smo vozili Ivan, Srđan i ja, a nastavak samo Srđan i ja, jer se Ivan vratio vozom za Beograd zbog obaveza na poslu.

 

Više fotografija sa putovanja možete pogledati na mojoj fb stranici @milan.ciklonaut

 

Cela ruta može se pogledati ovde.

 

PRVI DAN: Pošli smo avalskim drumom, preko Mladenovca i Smederevske Palanke ka Petrovcu na Mlavi. Ideja je bila da ne idemo preko Smedereva i Požarevca jer nam je veći deo puta odranije poznat. Izabrali smo realno težu i nešto dužu rutu, što nam je pružilo priliku da prođemo interesantna sela između Velike Plane i Petrovca. Najzanimljiviji je deo puta oko manastira Četereže, ali je diskutabilno dal je sve zajedno vredelo napora da se pređe nekoliko „oštrih“ brda i savlada znatan deo truckavog asfalta po tim selima. Na jednom od prevoja nakon manastira, kod partizanskog spomenika, napravili smo pauzu i ugledali kajsiju i divlju trešnju. Trešnja je bila sitnog ploda, ali preukusna, kakva se ne može naći u Beogradu na pijaci!

Nakon višestrukih gore-dole, fantastičnim spustom kroz selo Pankovo spustili smo se u Petrovac i veoma brzo stigli u Banju Ždrelo gde nas je čekao smeštaj Jenić, naše konačište za taj dan (trokrevetna soba sa kupatilom za 2.500din).

 

DSC_1327.jpg

Panorama Pomoravlja

 

IMG-74c32275fe03244dde192268458f88de-V.jpg

Manastir Četereže

 

IMG-50901fc4186c2e876359168aa8b2b807-V.jpg

Na divljoj trešnji :)

 

 

DRUGI DAN: Krenuli smo oko 8 putem ka Gornjačkoj klisuri koja je počinjala na svega 5km od našeg smeštaja. Lepotu prirode i okruženje na ulasku u klisuru kvare jedino karakondžule od smeštajnih objekata pored puta. Doživljaj jutarnjeg prolaza kroz klisuru je teško opisati, prosto čisto uživanje. Obišli smo „lekoviti izvor“ gde smo videli dva automobila puna kanti za vodu (uobičajena slika na tom mestu), a zatim i slikoviti manastir Gornjak uz samu Mlavu.

Uz više uspona, ali i lepog spusta, stigli smo do Krepoljina gde smo planirali doručak. Ja sam pitao u prvoj kafanici dal ima negde da se nešto doručkuje, a čovek mi kaže: Ima samo jedna pekara i nema ništa drugo... samo burek! Pa, to nam samo i treba. I zaista, pekara služi samo burek (nisam video ni hleb da prodaju), a pekara puna, svi stolovi na terasi zauzeti. Burek stara škola, vruć, tek ispečen za nas.

Nakon doručka mi smo se razdvojili. Ivan je krenuo ka Despotovcu, obišao je veoma zanimljivo Krupaljsko vrelo i manastir Manasiju, a Srđan i ja smo nastavili usponom ka Žagubici u kojoj smo odmah otišli na vrelo Mlave, upoznali „Dragomira, jedinog milionera u Žagubicu“ (to je natpis sa upečatljivog spomenika na groblju pokraj puta) i popili kafu u hotelu na samom izvorištu Mlave.

Nakon dobrog odmora, krenuli smo ka Borskom jezeru. Veoma brzo po izlasku iz Žagubice krenuo je „paklenih“ dvadesetak kilometara konstantnog uspona. Varijacija je bilo samo u nagibu, pa kad je nešto manji uspon ima se osećaj kao da je nizbrdo. Kad smo već pomislili da uzbrdici nema kraja, stigli smo na prvi prevoj gde smo u jednom dvorištu dobili vodu i napravili pauzu za ručak.

Kompezaciju za težak uspon, nakon nekoliko prevoja, dobili smo u fantastičnom spustu prema Borskom jezeru. Veoma dobar asfalt omogućio je da se sjurimo do jezera brzinama i preko 60 na sat, a onda da se presrećni „bućnemo“ u jezero na zasluženu relaksaciju. Pošto smo se odmorili, krenuli smo do Zaječara napravivši grešku skretanjem ka Boru, pa udarili „prečicom“ kroz Brestovac i Metovnicu. Prolaz kroz ta sela je vodio potpuno pustim i slikovitim krajolikom, bez saobraćaja, pravim biciklističkim. Pomislili smo da je to bio „srećan“ izbor, ali vrlo brzo smo naišli na stvarnost puteva istočne Srbije – katastrofalno stanje asfalta u dužini od 15km koji smo morali da izvezemo pre izlaska na magistralu Paraćin – Zaječar. Nekako smo to savladali i magistralom se spustili u Zaječar na konačište za taj dan.

 

DSC_1336.jpg

Jutro u Banji Ždrelo

 

DSC_1340.jpg

Manastir Gornjak

 

DSC_1347.jpg

Na putu za Krepoljin

 

DSC_1348.jpg

Burek u Krepoljinu

 

DSC_1352.jpg

Na usponu

 

DSC_1360.jpg

Panorama

 

 

TREĆI DAN: Nakon noćenja u Zaječaru kod prijateljicine mame, uputili smo se ka Negotinu lokalnim putem ka selu Rajac. Prvo smo imali malo duži uspon do vlaškog sela Halovo, gde smo napravili pauzu ispred seoske prodavnice, a zatim prelepim predelima nastavili dalje uživajući u divnom okruženju i putu skoro bez automobila. Međutim kada smo se spustili u dolinu Timoka, kroz sela Šipokovo i Crnomasnica do Rajca, naišli smo na jako loše stanje asfalta koje smo sa velikom mukom savladali na našim tankim drumaškim točkovima. Preumorni od puta i truckavog asfalta, nismo imali snage da u Rajcu obiđemo Rajačke pimnice, koje se nalaze na 1,5km jakog uspona od centra sela. Ja sam pokušao da izađem gore, ali sam odustao nakon 500m paklene strmine.

Posle sela Rajac, izašli smo na deo obnovljenog asfalta, malo popravili raspoloženje i brzo stigli u Negotin gde smo našli fin smeštaj kod Bojana Stanisavljevića (mob. 063 826 6685). To je smeštaj „specijalizovan“ za bicikliste, gde smo za po 1000 din dobili noćenje, doručak i druženje sa ljubaznim domaćinom uz hladno pivce. Inače, smeštaj omogućuje i kampovanje za 700 din sa doručkom.

 

DSC_1369.jpg

Sa uspona ka selu Halovo

 

DSC_1370.jpg

Ispred prodavnice u Halovu

 

DSC_1374.jpg

Na putu ka selu Rajac

 

DSC_1377.jpg

Jedno od retkih "živih domaćinstava"

 

DSC_1379.jpg

Pogled na Timočku krajinu

 

DSC_1381.jpg

Timok

 

ČETVRTI DAN: Ovaj dan je planiran za odmor u Kladovu. Uprkos jakom vetru, lagano smo prešli pedesetak kilometara između Negotina i Kladova, uz jednu lepu pauzu u restoranu Šaran na obali Dunava u Brzoj Palanci. Propustili smo da obiđemo manastir Vratna (kasno smo saznali za to), što je moglo da upotpuni naš dan za odmor.

 

DSC_1382.jpg

Rivijera u Brzoj Palanci

 

DSC_1388.jpg

Konjica odmara

 

PETI DAN: Konačno Đerdap! Iz Kladova smo krenuli već u 6 ujutru, prešli granicu i jurili da što pre savladamo petnaestak kilometara veoma opterećene magistrale do mesta Oršava. Vožnja ovom magistralom je uporediva sa vožnjom ibarskom, samo što je ovde u Rumuniji mnogo više velikih šlepera čiji prolaz ostavlja stravičan osećaj. Međutim, brzo smo savladali magistralu, razmenili 10 evra u Oštravi, prešli jedno brdo iznad mesta, pa nastavili uglavnom ravnim putem uz Dunav.

Pre samog Kazana (najuži i najdublji deo Dunava), vozili smo pored pomalo urbanizovanog dela obale, obišli uklesanu skulpturu u steni Dećebal i prošli pored manastira Mrakonija. Taj deo puta pored Kazana je jako slikovit i najzanimljiviji na rumunskoj strani, posebno što put ide uz sam Dunav otvarajući lep pogled na visoke stene koje se nalaze sa naše strane Dunava. 

Nakon Kazana i kraćeg „odvajanja“ od Dunava, izašli smo na dvadesetak odličnog asfalta, deonice koja je skoro obnovljena, pa smo prosto uživali ne znajući da nas čeka „mali pakao“ oko sela Berzaska. Kažem „mali“, jer smo naišli na deo puta od oko 15km koji je delovao kao da je asfalt oguljen, a ustvari je to asfalt sa tankim slojem zalepljene rizle koja izaziva iritirajuće sitno truckanje bicikla. To je, uz malo jači vetar u lice,  pokvarilo ukupan utisak tog dana.

Stigavši u selo Stara Moldava, spasli smo se tog neshvtljivog asfalta (još uvek ne mogu da razumem čemu služi sitna rizla po glatkom asfaltu koji inače nije oštećen, čak i nema zakrpa). U selu smo napravili pauzu i saznali da je Stara Moladava zapravo srpsko selo, kao i veći broj sela u okolini. Žena koja radi u prodavnici pored puta, kad je progovorila srpki, rekla nam je da su skoro svi u selu Srbi, a da njena majka čak nije ni znala rumunski.

Nakon izlaska iz sela, odvojili smo se od Dunava i krenuli uz klisuru jednog potoka na malo jači uspon u dužini od oko 6km. Umor od puta ublažavao je osetan pad temperature u šumovitom delu uspona. Kada smo prešli prevoj, sledio je sjajan spust koji je vodio ka dolini reke Nera, sve do pred samu granicu u mestu Kaluđerovo. Na granici smo saznali da je postojao i nešto duži zaobilazni put pored Dunava. Nakon carinske formalnosti, brzo smo stigli do Bele Crkve gde se održavao vašar Festival cveća i gde smo, kroz vašarsku gužvu, našli povoljan smeštaj u hostelu Baobab (prenoćište 600din).

 

DSC_1391.jpg

HE Đerdap - granica između Srbije i Rumunije

 

DSC_1397.jpg

Magistrala ka Oštravi

 

DSC_1398.jpg

Pogled na Oštravu

 

DSC_1403.jpg

Kamena skulptura Dećebal

 

DSC_1406.jpg

Kazan

 

DSC_1409.jpg

Naša strana Đerdapa

 

KRAJ PUTOVANjA: Narednog dana povratak za Beograd rešili smo da „skratimo“ vozom od stanice Uljma na pruzi Vršac – Beograd. Nismo videli poentu da se, prilično umorni od prethodnog dana, „mlatimo“ po vreloj vojvođanskoj ravnici do Beograda, pa smo prevezli samo 34km do Uljme uživajući u  lepim jutarnjim ravničarskim predelima. Za po 400din voz nas je lagano vratio kući u Beograd.

 

DSC_1419.jpg

Na putu ka Uljmi

 

DSC_1423.jpg

Ide voz, ide voz...

 

 

 


  • 10

#15 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 July 2019 - 05:52 PM

Sve te deonice već sam vozio i znam da ste uživali maksimalno.
Bravo 3x
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#16 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 July 2019 - 08:12 PM

Baš lepa tura, zavidim vam :)

 

Bilo mi je zanimljivo da pročitam o vožnji kroz sela istočno od Morave tj ta koja leže na brdašcima između Žabara i Petrovca na Mlavi. Sećam se da je i meni taj kraj pao malo teže, valjda zato što je to već solidnih 120-130km od Beograda i već se psihički spremaš za odmor kada ti brežuljci krenu da te lome. Ali zato naredni dan bude divota - ta klisura i vožnja do brda iznad Krepoljina su super. Ma, ceo taj homoljski kraj je mnogo lep. U stvari cela tura je mnogo lepa, jer svaki dan donosi drugačije krajolike pa je dinamično.

 

Da ste išli ka Vratni, verovatno biste prošli kroz sela Urovice i Slatina, što su dva od onih strašno čudnih sela kojih ima podosta u tom kraju - velike kuće, ne zna se koja je ružnija i koja ima gadniju ogradu, ali su sve skoro identične a najveća razlika je u tome što neko ima gipsane bele orlove na ogradi, neko lavove boje zlata a neko medvede, ili nešto četvrto. I nigde nikoga, sela zvrje prazna jer vlasnici žive u Austriji a u celom selu ima tri dežurne babe koje paze na te kuće... Poprilično bizarno ali ipak zanimljivo za videti tj proći bajsom i brzo se udaljiti :D

 

Ja nikada nisam prošao putem od Žagubice do Bora i Zaječara - ni biciklom a ni kolima - a u Boru nikada nisam ni bio. To mi je u nekom planu, kada uleti šansa za tako neku kraću turu.

 

 


  • 0

#17 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 03 July 2019 - 11:46 AM

Put od Petrovca do Žagubice je jako dobar, kako su nam rekli da su prošle godine to presvukli novim asfaltom. Dalje prema Boru i Zaječaru je takođe dobar, ne mogu da se setim detalja baš, ali ono što je najvažnije na dugačkom spustu ka Borskom jezeru asfalt je odličan, tako da se lepo vozi maltene bez kočnica. To je najveća atrakcija deonice uz naravno lepe poglede na okruženje. Nego, Bojan iz Negotina mi je rekao da su u skorije vreme završili asfaltiranje puta od Brze Palanke preko Miroča do Donjeg Milanovca. Kaže da je tamo ranije bio makadam i da je sjajno tuda proći i obići vidikovce sa Miroča prema Dunavu. Nadam se da je njegova informacija tačna, pa to može takođe da bude zanimljivo.


  • 0

#18 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 July 2019 - 05:21 PM

Nego, Bojan iz Negotina mi je rekao da su u skorije vreme završili asfaltiranje puta od Brze Palanke preko Miroča do Donjeg Milanovca. Kaže da je tamo ranije bio makadam i da je sjajno tuda proći i obići vidikovce sa Miroča prema Dunavu. Nadam se da je njegova informacija tačna, pa to može takođe da bude zanimljivo.



Boris i ja smo navikli na dronjav i jadan makadam. Nama retko koja tura, svejedno da li je solo ili zajednička, prodje bez makadama.
Što se nas dvojice tiče nisu morali da troše pare za asfaltiranje :D :D :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#19 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 03 July 2019 - 07:39 PM

Ako niste bili na Miroču onda pičite gore, sigurno će se naći dovoljno makadama za vas dvojicu! :)

 

Nisam baš siguran, ali gledajući sa fotografija baš zanimljivo izgledaju vizure na klisuru, voleo bih to jednom da obiđem.


  • 0

#20 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 July 2019 - 04:08 AM

Ja sam već bio. Super je gore. I ima divan uspon od Brze Palanke i još bolji od D. Milanovca.. ovaj drugi je odličan za kolena :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika