Jump to content


Fotografije

Bajsem u tri lepe


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
5 odgovora na ovu temu

#1 Bohem

Bohem
  • Members
  • 2 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 12 June 2019 - 01:02 PM

Pozdrav ekipo 🙂

Ovo je moj prvi post ovde, pa evo da se ujedno i predstavim, zovem se Jovan, imam 35 godina i od pre par godina sam se inficirao bicikl turingom.

Godinama sam imao jednodnevne akcije vožnje ali ne više od 80-100 km, ali prošle godine sam išao biciklom na more i proveo 22 dana na putu i obišao veći deo jadranskog primorja i prešao nekih 1400 km. I od tada samo razmišljam gde ću ponovo da krstarim 🙂

I smislio sam, jedan moj drugar se odselio pre pola godine u Hamburg i rešio sam da odem do njega bajsem..... i da se vratim isto bajsem 😄
Takodje imam još neke prijatelje koje bih posetio u Hrvatskoj, Austriji, u Minhenu i Berlinu. Mislim da bi verovatno išao preko Hrvatske i Austrije na tamo do Minhena i Hamburga, a vratio se preko Berlina i posle kroz Češku i Madjarsku nazad, mada može da se desi da bude i kontra krug ruta zavisno od obaveza i odmora mojih prijatelja.

Eto to je neki moj okvirni plan, pa bih zamolio iskusne cikliste na putu da me upute koji su najbolji putevi za bicikliste, gde je najbolje za kampovanje, gde ima oni varijanti za besplatan/povoljan smeštaj, eventualno neke aplikacije za mobilni koje su korisne i oprema koja mi je možda neophodna za tako dug put. Znači idem na budžet varijantu, ali naravno planiram da nosim više novca sa sobom za svaki slučaj.
Imam pristojan trekking bajs, bisage, vreću, šator i još neke opreme a treba dostq toga i da dokupim.

Svestan sam da ovakvo putovanje mora da traje mesec možda i dva meseca, ali spreman sam za to 🙂

Ako vas zanima kako je bilo na mom prošlogodišnjem putovanju na more, pravio sam dokumentarac u 9 epizoda i okačio na moj youtube kanal. Link od prvog dela je ispod, a na kraju svakog videa je link za svaki sledeći deo. Taman možete videti moju mašinu i opremu koju imam.

Živi bili i hvala unapred na odgovorima 🙂

https://youtu.be/QgsFrfNwAH4
  • 9

#2 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 12 June 2019 - 06:23 PM

Свака част Јоване !  n2:thumbsup

 

Погледах набрзака клипове са пута до мора, касније ћу натенане ... сјајна авантура ! Велики поздрав за Слађу !  


  • 1

#3 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 12 June 2019 - 06:41 PM

Ja sa uzivanjem odgledao prvi deo, i jedva cekam da nastavim... Lepa avantura.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 1

#4 Bohem

Bohem
  • Members
  • 2 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 12 June 2019 - 07:49 PM

Hvala vam, drago mi je da vam se svidja, nadam se da ću realizovati i ovu avanturu do Nemačke i nazad, ali to će morati detaljno da se isplanira. To planiram u avgustu da krenem, ima do tada još vremena
  • 0

#5 DareTrek

DareTrek
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 18 June 2019 - 07:41 PM

Pregledao sve klipove i samo mogu reci svaka cast. Motivacija za moje veliko putovanje koje planiram...Sto se tice aplikacije za biciturizam ja koristim Mapy.CZ ona je offline kada skines mape...za Srbiju je super ucrtana EuroVelo 6 ruta i znamenitosti oko nje... probacu je sada u Nemackoj od Passau-Bec pa cemo videti kako ce se pokazati... sto se tice ruta kroz Nemacku itd. ne znam da li je shodno pravilima moderatora https://www.youtube....h?v=Pkr0P4bvZus ovaj lik ima podosta saveta oko dela puta Prag-Bec pa mozda ti bude od pomoći... sve u svemu sve cestitke i drzim fige da dokumentujes i tu avanturu do Nemacke... Srecno... 


  • 0

#6 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 465 posts
  • LocationUb

Postavljeno 09 July 2019 - 09:45 AM

Aaaaa....gledao sam klipove,pre par meseci. Zapali su mi za oko.Sviđa mi se taj dokumentarni način prikazivanja. Ne mogu ti dati neki savet ali ti mogu dati moralnu podršku. Jedino,ako se može uzeti kao savet, je sugestija da probaš da nađeš društvo,bar za neki deo puta....Srećno,sve najbolje... n2:party-048


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika