Jump to content


Fotografije

Kupovina veceg bicikla


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
81 odgovora na ovu temu

#41 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 24 June 2019 - 01:56 AM

Moram od nekud krenuti, zato bih probao s ovim, nije puno para, a ogromna razlika u geometriji pa valjda cu znati nesto vise kad isprobam
Uporedjivao sam slike ovog bergamonta i mog wheelera, nije seat tube tu nista duzi, ko zna sta je on mjerio. Top tube je duzi i visi je polozaj gdje ulazi lula, u odnosu na prednji tocak na bergamontu je dobro vise, i veci je raspon tockova
E sad, ja sam se ispravljao svakako, mijenjao volane i gripove, nije to do tezine na rukama, to je najvise do mojih zdravstvenih problema, evo ja ovo pisem i pocinju da mi trnu ruke od drzanja mobitela. Stvar druga, skuceno je to na wheeleru, nabijam se puno na sake, dzaba sto je volan 70 cm tijesno je, opet bolje ngo kad sam 55cm volan to je bilo tako usko da nisam mogao 5km odvesti. Ja kontam da cu sad isprobati tu moderniju geometriju, ispruzeniji polozaj i prednju viljusku, uglavnom znacu sigurno vise, za male pare. Malo sam i gledao druge oglase, da promijenim oba obruca u servisu i da mi srede osovine i opet je to dobar dil, traze dosta vise za te bicikle, ne vjerujem da cu nesto izgubiti sem malo vremena

I da, kad bih ja na wheelera stavio onaj volan sa okrenutim gripovima prema vozacu i kad bi ruke bile u prirodnom polozaju to bi bila druga pjesma al necu ja taj volan, mora malo bar da bude moderno ;)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

Bez probe ne kupuj bicikl!
To je prvo i osnovno pravilo!



Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#42 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 29 June 2019 - 09:27 AM

Stigao je novi konj :)
61 seat, 61 top
Proba ide sutra dok to malo utegnem pa javim utiske

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#43 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 29 June 2019 - 12:57 PM

Kako da podesim pakne na hidrulicnim v kocnicama, jedna strana mi je skroz uz felnu i skripi a druga je dobro odmaknuta, kako da ih rasporedim?
Evo jedna slika ugrubo podesavanje, volan ce se morati mijenjati najvjerovatnije, 54 cm je a na starom bajku je 68, probao sam malo osjecaj je kao da cu pasti cim se pomjerim, nestabilno. Ono sto me raduje je da je sad sina sica na sredini a koljeno gadja u osovinu pedale, na starom sam gurao do kraja nazad i opet je bilo malo preko osovine pedaleb05feb16cd0c34c468ced7cb6f16a941.jpg

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#44 Velimiraca

Velimiraca
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 posts
  • LocationСрбија, Љиг

Postavljeno 29 June 2019 - 08:21 PM

Нек је са срећом, у здрављу да те служи!
  • 0

#45 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 29 June 2019 - 08:55 PM

Hvala ime
Proba nekih 5km vec bila, al bez ciklometra i trackera pa nemam podatke, sutra ako stignem. Operusao sam stari bicikl, skinuo pedale, sic i volan :)
Muce me zadnja kljesta, ne znam kako da napravim jednak razmak, jedna strana je uz felgu a druga daleko, nema onaj vijak il ga ne vidim kao na mehanickim
Razlika je u mjenjacima, uh, ja sam imao neke stare krseve, sa kineskim shifterima, to moras ustelati maksimalno i opet se malo pati dok prebaci, cuje se kad prebacuje. Ovaj xt ni ne znam da je prebacio, samo osjetim da je teze ili lakse okretati, mocno :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#46 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 29 June 2019 - 09:58 PM

Za namestanje pakni potrazi neki klip na yt. Sa srecom kupovina!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#47 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 30 June 2019 - 12:16 PM

Hvala, rijesio
Jos da stignem u servis da se promijeni obruc i pregledaju lezajevi i to bi bilo to, trebace i nov lanac, ovaj je na izmaku
Sve u svemu, mislim da sam ekstra prosao, doduse i trajalo je sigurno nekih 2 mjeseca patnje, sve jedan bicikl sto je stavljen u oglase sam pregledao :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 1

#48 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 03 July 2019 - 02:03 AM

Ja bih za svaki slučaj proverio lulu čini mi se da je preterano izvučena, pitanje je koliki je deo ostao unutar vrata vile.
Možda je i takva ali deluje čudno.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#49 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 03 July 2019 - 02:39 PM

Lula je izvucena do oznake, nisam se puno bavio podesavanjem napred, nisam stigao. Moram tu sve iz pocetka jer sam prebacio svoj sic, imam ovakav, kvarice izgled al predebeo sam za ove sexy siceve

https://s.click.alie....com/e/cPI3PDeC

Cisto sam malo probao da vidim kako je voziti, dosta ljepse i komotnije djeluje al nisam jos nigdje vozio na duze. Tockovi su u servisu, zamjenice se zadnji obruc, pregledati konusi i kuglice. Lanac malo boli, 45 maraka al sta je tu je, nije mi niko tjerao na 9 brzina :)
Sutra cu pokupiti tockove iz servisa, dvije rezervne zracnice i lanac. Ukupno ce me bicikl izaci nekih 200 evra i prebacio sam sa svog sic, pedale, nogaru, volan i mozda gripove (prvo cu testirati ove)
Ne mogu naci koji je model bicikla, kako bih to skontao? Takodjer ne pise ni na viljuski nista, pise samo odozgo na cepu XACT. Volio bih da znam koji je je model i godina pa ako neko ima ideju nek se javi

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#50 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 04 July 2019 - 08:37 PM

Problem, donio sam tockove medjutim nekako mi je felga u odnosu na ram previse lijevo. Osovina je rasporedjena.kako treba tu nema mogucnosti pomjeranja, e sad mislim da sam negdje procitao a vi me ispravite ako nisam u pravu da to moze da se navuce na zicama, da na desnoj strani budu krace pa da se dobije taj odnos...

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#51 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14611 posts

Postavljeno 04 July 2019 - 09:03 PM

Tacno, jedna od mogucnosti je da se navuce na zicama.


  • 0

#52 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 04 July 2019 - 09:19 PM

Nista, opet u servis, a do servisa 50km :) Probacu ubaciti podlosku na lijevu stranu ako bude moguce posto je knap sve, cisto da se provozam malo za vikend da vidim kako ide, ako ima neko bolje rijesenje recite


Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#53 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Postavljeno 04 July 2019 - 10:05 PM

Teško je to navući na žicama.Nije nemoguće al puno posla.Očigledno su promašili kad su stavljali ležajeve. Pomjeri točak na osovini da dobiješ idealnu liniju lanca. Dvije  15-ke, od tog jedna uska ti trebaju i da znaš koliko da pomjeriš.


  • 0

#54 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Postavljeno 05 July 2019 - 03:53 AM

Mada bolje da postaviš sliku jer to u lijevo može svašta da znaći.


  • 0

#55 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 05 July 2019 - 06:17 AM

Ako mogne da se pomjeri na osovini posto je qr, sumnjam, pogledacu danas po danu s dobrim zivcima, sinoc je bilo kasno pa sam zurio i mozda nesto previdio. U biti sve je to lijepo al je preblizu lijevoj pakni, komplet tocak, savrseno centriran, nov v obruc, ali je preblizu, a s desne strane ima 1 centimetar do pakne. Mozda ima neke veze sto je bio obicni obruc a sad je v, zice nisu mjenjane pa mozda to?

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#56 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 05 July 2019 - 02:31 PM

Navucen je tocak udesno, vise mu zice vire van na lijevoj strani, sad dal moze jos to moram provjeriti. Da priznam, bilo me malo frka, rekoh garant ne valja ram, uzmem tocak s drugog bicikla koji ima 7 faza sjede tacno u sredinu :)ab253575f6dcb19984858493484349f8.jpg

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#57 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 05 July 2019 - 02:39 PM

"Locknute" ne možeš pomeriti u stranu, tako da se točak pomeri više ka desno, zato što bi to značilo stavljati manje distancera sa desne strane (a dodavanje više na levu) - zbog kasete. Udaraće o ram ako se osovina namesti da manje štrči sa te strane.

Tako da je "prevlačenje" felne centriranjem jedino rešenje.

 

Ako ti pomaže (ton nije sjajan, ali je na srpskom):

 

1 Merenje poravnatosti felne u odnosu na prihvate točka:

 

2 Centriranje:


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#58 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 05 July 2019 - 03:55 PM

Cuo sam se s majstorom, ako uspijem odvescu mu bicikl sutra pa ce on odraditi, nisam razmisljao o tome pa sam nosio samo tockove. Hvala svima na pomoci

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#59 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 05 July 2019 - 04:35 PM

Cuo sam se s majstorom, ako uspijem odvescu mu bicikl sutra pa ce on odraditi, nisam razmisljao o tome pa sam nosio samo tockove. Hvala svima na pomoci

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

 

Nije potrebno nositi bicikl da bi se točak centrirao kako treba.

Osim ako je ram drastično asimetričan (fabrički, ili greškom).


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#60 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 05 July 2019 - 07:45 PM

Znam da ne pomažem uopšte ali moram da kažem da je to što je uradio sa točkom arhi-neznanje. Strašno...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika