Jump to content


Fotografije
- - - - -

cudne ponude za kupovinu bicikla


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
5 odgovora na ovu temu

#1 vladaepro

vladaepro
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts

Postavljeno 26 May 2019 - 07:48 AM

Vec neko vreme mi je na prodaju stari bickl (nije toliko star, samo sam sklopio novi pa mi je ovaj visak), i dobio sam u medjuvremenu 2 cudne ponude, pa me zanima da li je neko imao slicna iskustva i da li je u pitanju neka prevara. Obe sam inace odbio za svaki slucaj, nisam hteo da rizikujem.

 

Naime, javi se covek/zena na engleskom, negde bogu iza nogu (amerika, australija) i kao hoce da kupi bicikli, samo da mu dam racun/paypal i njegov 'kurir' ce ga pokupiti ovde u Srbiji. Zvuci mi psolutno neverovatno da bi se neko iz inostranstva cimao da kupuje bicikl odavde, pogotovo sto ovo nije nikakva egzotika vec osrednji drumas od 370 eur!? 

 

Svi mi mirise na neku prevaru, ali ne mogu da povezem kakvog tipa, odnosno kako bih to mogao biti prevaran ako su oni voljni da plate unapred?


  • 0

#2 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3351 posts

Postavljeno 26 May 2019 - 08:20 AM

Следеће је да понуди да му из неког разлога пребаците неке паре на његов рачун. Стално то раде, има један што са разних мејлова шаље да је на броду, па као не може да зове, а нема ни породицу на копну која би могла да уплати :) наравно да је покушај преваре. Кажите да позове на вибер и све ће вам бити јасно кад се изговори да не може. Или да пошаље новац Western Unionom
  • 0

#3 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 26 May 2019 - 08:20 AM

Prevara, bilo je čak u novinama. Ja sam tako dobijao za telefon.


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#4 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 May 2019 - 08:24 AM

Pa ako uđeš u priču/prepisku s njima, saznaćeš da će oni tebi da plate i više od onoga što tražiš, baš tvoj bike je savršen za njih, ali samo da ti njima uplatiš nešto malo (50,100 evra, dolara), iz nekog razloga (neki su kreativni, neki ne), dok eto oni ne organizuju prebacivanje para/prevoz/šta god.
Naravno, ako pošalješ pare, bacio si ih u bunar.
Ako imaš vremena, možeš da se zezaš s njima, da ih zavlačiš malo, prepisuješ se s njima, čisto da naučiš šta sve umeju da slažu. Ali ni pare ni bike nemoj da šalješ.
  • 0

#5 vladaepro

vladaepro
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts

Postavljeno 26 May 2019 - 09:24 AM

Suer, hvala svima na odnovorima. Dobro je sto se nisam upustio u 'trgovinu' :)


  • 0

#6 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3351 posts

Postavljeno 26 May 2019 - 09:38 AM

Ја сам им увек нудио позив на вибер, пошто каже да је на броду па не може обичан позив, уплату преко вестер јуниона унапред или неко од чланова породице да уплати унапред, јер је он је ли, на броду :)
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika