Jump to content


Fotografije

Garmin 130 vs 520


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
9 odgovora na ovu temu

#1 zivkovic_david

zivkovic_david
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 25 May 2019 - 11:24 AM

Pozdrav biciklisti, Nisam uspeo da nadjem odgovor na ostalim temama, pa se izvinjavam unapred ako se ponavljam.
Dakle, šta biste mi preporučili od ova dva? Garmin 130 ili 520? Postoji razlika i u ceni naravno, ali me iskreno više zanimaju druge stvari(razlike). Veličina ekrana, navigacija, da li je zapravo vo2 jako dobra i korisna stavka jer je 520 nema(ali ima veci ekran itd...) Ovo mi je prvi uredjaj, nov sam u svemu tome pa mi treba mala pomoc. Hvala :)
  • 0

#2 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 May 2019 - 05:35 PM

Zdravo Davide.

1. Odredi budžet
2. Vidi koji brendovi i modeli upadaju u predviđeni budžet.
3. Razmisli o dobavljivosti, garanciji, podršci...
4. Odredi prioritete i stavi sve na papir. Npr. GPS će se koristiti isključivo za biciklizam(ne za plivanje, trčanje i dr.), baterija mora izdržati minimum xx sati (brevetašima veoma bitna stavka), ekran ne sme biti manji od x, bilo bi lepo da uređaj poseduje i ANT+ i BT, bilo bi lepo da na ekranu mogu da vidim više od pet opcija, navigacija nije bitna... Obrati pažnju na klasifikacije "mora", "bilo bi lepo" i "nije bitno".
5. Kada si suzio izbor po ličnim potrebama i željama onda čitaj i gledaj opise uređaja, još bolje ako neko koga znaš koristi GPS koji ti je interesantan... Akcenat uvek stavi na negativne tj. stvari koje te mogu odbiti od uređaja.

Srećno u izboru



Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#3 zivkovic_david

zivkovic_david
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 25 May 2019 - 06:06 PM

Hvala na opširnom odgovoru. Voleo bih da čujem i neke eventualno negativne komentare tipa "e, ja sam sa 130 imao problem takav i takav", jer po onome što gledam, svi su dobri, sve je stvar budzeta i esetike(velicina ekrana, ne lepota), pa sam na to pre svega mislio, da li neki od njih ima neki nedostatak koji generalno većini vama smeta, ali da, napraviću spisak "za" i "protiv" pa ću da odlučim, hvala! :D
  • 0

#4 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 25 May 2019 - 06:51 PM

U cenovnom rangu je i wahoo elmnt bolt, vidim da ga mnogo hvale po yt emisijama...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#5 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 26 May 2019 - 12:57 PM

Ma kakav wahoo, izmedju ta tri 520 je najbolji uredjaj...
E sad kome se šta svidja je za neku drugu priču.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 1

#6 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Postavljeno 26 May 2019 - 01:16 PM

Imaš dosta poređenja na netu.Npr.

https://the5krunner....s-not-a-review/

Ako se takmičarski  baviš biciklizmom 520 mada onda imaš i naprednije modele. Za običnog rekreativca koji se vozika sa par drugara i zeza sa stravom i 500 je više nego dovoljan. Sve iznad toga ne škodi više je u pitanju dubina džepa.


  • 1

#7 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 26 May 2019 - 01:19 PM

Čovek očigledno kupuje nov uredjaj

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#8 zivkovic_david

zivkovic_david
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 27 May 2019 - 03:19 PM

Ne, ne treba mi za takmicenja, rekreativac sam ali sa tendencijom da postanem jak rekreativac. Meni se 130 stvarno dosta svideo, mislim da mi nije problem da pratim liniju na navigaciji umesto celu mapu, jer su to ipak mali uredjaji da bi meni znacilo da vidim mapu u boji, jos toliko sitno... E sad, bio sam u radnji da ih pogledam uzivo(stavio ih jedan pored drugog), 130 stvarno jeste mali, ali nemam kod koga da ga probam, cak mi ni u radnji nisu dozvolili da ga upalim, tako da ja nikako ne mogu da znam da li je velicina ekrana dovoljna da prikaze 5 parametara bez da moram glavu da priblizavam samom uredjaju sto bi bilo totalno glupo da moram svaki put da radim... takozvane slatke muke


  • 0

#9 Orko

Orko
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 May 2019 - 06:39 AM

Ako si iz BG možemo se naći da pogledaš 130 i testiraš preglednost.


  • 0

Biciklisticki Youtube Kanal

* My videos *


#10 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 28 May 2019 - 08:28 PM

Ja na 520 sedam parametara vidim odlično
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika