Jump to content


Fotografije

Velicina rama za drumasa


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
64 odgovora na ovu temu

#61 sebekkg

sebekkg
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts
  • LocationKg

Postavljeno 28 May 2022 - 08:38 PM

To je diskutabilno jer zbog različitih dimenzija rama ne odgovaraju ivek iste dimenzije za iste visine vozača. Za konlretan bajs bi valjalo da pogledaš geometriju (reach i stack) i da znaš tvoju unutrašnju dužinu noge. Dok i na sajtu proizvođača ti deklarišu za koji opseg visina je bajs.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk
  • 0

#62 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 May 2022 - 08:40 PM

Ajd da malo pitam i ja.

Ja sam na samoj granici, imam 187 cm. Mogu 56 a mogu i 58 za drumaša. Jel tako ili grešim?

Na oglasima ima više 56 - L od 58 -XL.

 

Zašto mislim da su cifre poput 50 i nešto cm (ili X inča) danas besmislene:

 


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#63 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 28 May 2022 - 09:03 PM

Ja sam 188cm. Canyon i Giant L size, Cannondale 58cm seat tube, Rose dx cross 61, Rose Backroad preporuka fabrike za 90 cm inseam length a dimenzije bajsa su neke sumanute, Trekk (neki, zaboravih model koji sam probao) 62, Cube Nuroad 58cm (visina seat tuba 56cm). Posle ove moje pameti da kažem da vozim/patim se sa fantastičnim Canyon Endurace u XL veličini (velik mi je, divno, brzo i udobno jezdim ali skrećem i okrećem ko helijumski balon) a da je za drumaša moj preferirani Reach oko + -395mm a Stack oko + -620mm što ću ubuduće uz preporuke proizvođača konsultovati. I ako možeš naravno, pre kupovine uvek probaj bajs


Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#64 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 29 May 2022 - 07:28 AM

Ali "velik mi je, brzo i udobno..."

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#65 sebekkg

sebekkg
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts
  • LocationKg

Postavljeno 29 May 2022 - 09:54 PM

Upravo je zeznuto i određivati tako generalno visinu bajsa. Jer ja sa svojih 188cm visine imam unutrašnju dužinu nogavice od 82cm što se smatra kraćim od "standarda". Tako da te veličine treba uzeti kao ugrubo neku preporuku i realno probati bajseve zbog različitih dimenzija. Tu kad se uzme u obzir dužina od centra pogona do pedale, pa lula, pa cev sedišta... Mnogo faktora utiče.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika