Jump to content


Fotografije
- - - - -

Mapa do Ukrajine


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8 odgovora na ovu temu

#1 GileSU

GileSU
  • Members
  • PipPip
  • 49 posts

Postavljeno 24 May 2019 - 09:47 PM

Pozdrav drugari, za nekih 2 nedelje, cale mi ide do Ukrajine , biciklom, sam. Naime, trebace mu mapa koju ce unapred da ucrta i prati. Mislio sam da ucrta sve na google maps medjutim ne mogu da skinem dovoljno veliku offline mapu za google maps. Da li onda moze Strava da posluzi svrsi, ali da se plati na mesec dana jer ja uspevam da nadjem samo opciju od godinu dana!? Da li na stravi moze da se skine offline mapa ili mora da bude ukljucen internet? 

 

Dakle treba mi offline mapa bez da se koristi internet i da moze da se prati vec ucrtana ruta.Predlozi?

Hvala


  • 0

#2 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 24 May 2019 - 10:26 PM

maps.me


  • 2

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#3 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 May 2019 - 12:53 AM

Oruxmaps ili Locus.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#4 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 25 May 2019 - 06:30 AM

Naravno da može Strava. Ja sam koristio. Odabereš samo Safety opciju, gde imaš Beacon koji omogućava porodici i prijateljima da vide gdi si i šta radiš. Uđeš u summmit odbaciš training i analysis, a onda u sledećem koraku odabereš monthly kao plaćanje. Popuniš preostala polja i voila.

 

Ok je i ovo što alx i chamade predlažu, samo da dodam. 


  • 0

#5 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 25 May 2019 - 08:52 AM

Strava ima dobre opcije za planiranje rute tako da je obavezno konsultujes i vidiš kuda treba ići i napraviti rutu, a posle za navigaciju koristiti šta god hoćeš.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#6 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 May 2019 - 08:53 AM

maps.me

 

+1


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#7 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 May 2019 - 09:10 AM

maps.me

Ovo. Ako mu nije važno da snima trek već samo da ima offline mape, ne verujem da postoji bolja stvar od maps.me.
Strava nije baš za te stvari, a i gubi funkcionalnosti kada nemaš signal.
  • 0

#8 schojka

schojka
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 25 May 2019 - 04:38 PM

Sve elektronske varijante su strava, ali.... sta kad se istrosi baterija, rezervna prazna jer zbog necega nisi uspeo prethodno vece da napunis... ili bilo koji drugi problem da se javi... mislim da stari papir sa odstampanim planom puta ne moze da skodi. Prosle godine kada sam spremao druga za put do Hilandara, podelili smo rutu na dnevnu varijantu po 60-120km i stampali na stari dobri papir, i na kraju, iako je spavao po hotelima, papir mu je pomogao da dodje na pravo mesto kad se zadesio nocu oko Soluna! Srecan mu put i vetar u ledja :D
  • 0

#9 GileSU

GileSU
  • Members
  • PipPip
  • 49 posts

Postavljeno 30 May 2019 - 04:51 PM

Hvala svima na odgovorima, cini mi se onda maps.me najbolje resenje. A sto se tice papira, na prethodna dva putovanja je nosio istampanu  celu rutu i 10-15 delova rute ublizeno na papiru. Tako da mu to nije strano, ali bi ove godine hteo da ima i varijantu preko telefona, pored papira :D


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika